Albania/Macedonia

Gdzie pojechać na urlop? Co ciekawego zobaczyć? Gdzie miło wypocząć? Takie tematu znajdziemy w tym dziale.

Albania/Macedonia

Postprzez Kejti » 15 lis 2012, o 10:24

Był ktoś może w Albanii lub Macedonii? Zastanawiam się nad wakacjami tam właśnie i szukam wskazówek i info.
Kejti
Miła Kobietka
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 22:55

Re: Albania/Macedonia

Postprzez Tusia » 20 lut 2013, o 23:42

No właśnie. Są to rejony które również i mnie interesują. Upatrzyłam ofertę:
http://www.itaka.pl/wczasy/albania/inde ... Czarnogora
Nie mam jednak pojęcia czy cena jest ok. I na co zwracać uwagę, oraz na ile warto się wybrać aby zasmakować kultury, życia, poczuć klimat tego kraju..
Tusia
 

Re: Albania/Macedonia

Postprzez kaifasz1 » 22 lut 2013, o 22:12

Byłem 2 lata temu polecam świetne miejsce

kaifasz1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 22:01

Re: Albania/Macedonia

Postprzez kakaz1 » 12 mar 2013, o 13:43

Miejsce całkiem ok tylko trochę beznadziejnie sprawa wygląda jeśli chodzi o sprawy techniczne takie jak ubezpieczenia szpitale wymianę walut itd. Ja sobie ogarnąłem to wszystko zanim pojechałem ( wykupiłem ubezpieczenie i założyłem konto na http://strefawalut.pl ), ale zanim się zdecydujesz trzeba pomyśleć o tym. Pozdrawiam
kakaz1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 13:40

Re: Albania/Macedonia

Postprzez vicky0019 » 12 mar 2013, o 16:50

Ja byłam w Albanii już jakiś czas temu i była to naprawdę fantastyczna przygoda. Znajdzie się tam zarówno coś dla leniwców, którzy lubią się nieco posmażyć na plaży jak i dla tych, którzy praktykują aktywne wakacje. Z atrakcji turystycznych polecam zobaczyć:
    - wenecką wieże, Muzeum Historyczne oraz deptak i park z ogromnym socrealistycznym pomnikiem oraz pałac króla Zoga I w Durrës
    - Zamek Skanderberga w Krujë
    - meczet Ethem Bey, Wieżę Zegarową, tzw. piramidę oraz Muzeum Narodo w Tiranie
    - średniowieczną twierdzę oraz liczne meczety w Berat

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Albania/Macedonia

Postprzez bluszcz » 13 mar 2013, o 11:50

Znam kilka Albanek - bardzo temperamentne, ale bardzo fajne osoby. Te "moje" co prawda mieszkają pół życia w Grecji, ale charakteru nie zatraciły. :D
bluszcz
 

Re: Albania/Macedonia

Postprzez bettti86 » 15 mar 2013, o 11:25

ja niestety nie byłam, ale kojarzą mi się te rejony dosyć niezapieczenie, choć może wcale tak nie jest :P
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Albania/Macedonia

Postprzez tuptek84 » 15 mar 2013, o 18:04

też rozważam wyjazd w tamte rejony lub Gruzję ale trochę sie boję:)
Avatar użytkownika
tuptek84
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 mar 2013, o 12:07

Re: Albania/Macedonia

Postprzez pannaM » 30 mar 2013, o 21:03

O tak Gruzja. Mów mi więcej.
pannaM
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 20:05

Re: Albania/Macedonia

Postprzez alex33 » 12 kwi 2013, o 15:13

ja byłam rok temu na wczasach organizowanych przez biuro podróży rospond w Albanii. Wybrałam wycieczkę do Riwiery Albańskiej. :)
Ludzie jak tam jest bajecznie, polecam każdemu odwiedzenie tego zakątka na kuli ziemskiej. Niebiańskie plaże, lazurowa woda, charakterystyczne parasole :) Dodatkowo pogoda mi dopisała, przywiozłam ze sobą masę pamiątek, dużo wspomnień, rewelacyjną opaleniznę i jeszcze więcej zdjęć :)
Poleciałam tam z biurem podróży rospond. To właśnie biuro wybrało mi Riwierę Albańską jako miejsce moich wakacyjnych wyjazdów :)
Biuro ma atrakcyjne ceny i fachowy personel :)
Sprawdźcie ofertę biura www.rospond.com.pl :)
polecam :D
alex33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 15:08

Re: Albania/Macedonia

Postprzez Raziel » 19 cze 2013, o 19:22

Albania bardzo fajne miejsce. Ale najlepiej jechać z osobą, która już tam była i może nam co nieco pokazać. No chyba, że lubimy odkrywać wszystko na własną rękę. Ja tak zrobiłam rok temu i było naprawdę rewelacyjnie. Oczywiście jeżeli chcesz więcej na miejscu podróżować, to musisz zabrać ze sobą dobry przewodnik. Sama korzystałam z takiego przewodnika wydawnictwa Rewasz i sprawdził się całkiem nieźle. A same państwo przepiękne!

Ostatnio edytowano 21 sty 2014, o 13:30 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum.
Raziel
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 gru 2012, o 12:05

Re: Albania/Macedonia

Postprzez xmichail » 6 cze 2014, o 14:01

Albania bardzo fajny kraj. Będąc tam poznałem tamtejsza kulturę, historie oraz obyczaje. Doskonała lekcja historii i geografii w jednym!

xmichail
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 13:57
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]