Cykl on-line Tantryczno – Szamańskiej Alchemii. Sesja III

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

Cykl on-line Tantryczno – Szamańskiej Alchemii. Sesja III

Postprzez marta_k » 22 lut 2023, o 13:04

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO
„TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE www.tuiteraz.eu

zaprasza 27 lutego 2023 na bezpłatny webinar on line


CYKL TANTRYCZNO – SZAMAŃSKIEJ ALCHEMII.
SESJA III

7 ETAPÓW DUCHOWEJ ALCHEMII – ETAP 1: KALCYNACJA
PRZEBUDZENIE UZDRAWIAJĄCEJ MOCY TANTRYCZNEGO SZAMANA/ TANTRYCZNEJ SZAMANKI.

PROWADZI: ANAND RUDRA
GODZ. 19:30 – 20:30Cykl 20 bezpłatnych spotkań online z Anadem Rudrą ma na celu pomóc nam zrozumieć, jak działa wewnętrzna alchemia w tantrze i szamanizmie oraz w jaki sposób można zastosować ją dla siebie i procesów uzdrawiania.

Wprowadza nas w to, czym zajmujemy się podczas warsztatów Ananda Rudry, które prowadzi
w Warszawie i ośrodku w Tu i Teraz w Nowym Kawkowie. Przybliża częściowo co robimy podczas weekendowych warsztatów “Przebudzenia Uzdrawiającej Mocy Tantrycznego Szamana”.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, alchemia jest filozoficzną i protonaukową tradycją praktykowaną i metodologicznie ukształtowaną w Indiach, Chinach, Tybecie, Egipcie, Ameryce i Europie.

Tantra stworzyła pełny system formalnej medycyny ludowej, zwanej Medycyną Siddha, natomiast szamanizm dał podstawę ziołolecznictwu i medycynie homeopatycznej.

Tantra i szamanizm są ze sobą ściśle powiązane, a jednym z ich wspólnych i zasadniczych fundamentów jest doprowadzenie ludzkości do zrozumienia, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. To pojmowanie rzeczywistości w tantrze i szamanizmie i założenie, że w każdym z nas znajduje się cały Wszechświat, wywodzi się z jednego z siedmiu praw zarządzających Wszechświatem - mianowicie „Jak na górze, tak na dole”.
W szamanizmie rezonujemy i pracujemy z podstawowymi żywiołami, które dają życie wszystkim
i wszystkiemu. Ogień, woda, powietrze, ziemia i eter - to samo dotyczy tantry i sztuk taoistycznych.

Dzięki tantrze rozumiemy, że energia siły życiowej tworzy w naszym ciele wrażliwy system, który jest ściśle połączony z naszą psychiką, zachowaniem, biologią i przede wszystkim z nami jako istotami odbywającymi duchową podróż. Czakry, nadis, talas, marmas i grantis to główne struktury energetyczne w naszym ciele.

Zarówno szamanizm, jak i tantra uznają, że nasze ciało manifestuje swoje istnienie na wielu poziomach, które są nazywane ciałami - fizycznym, energetycznym, emocjonalnym (umysł), przyczynowym (duch i dusza) i ezoterycznym (psychiczne).

Tantra i szamanizm są połączone z naszymi cielesnymi strukturami, a ich głównym celem jest złagodzenie, odblokowanie, przywrócenie i transmutowanie różnych aspektów naszej egzystencji: od fizycznych, po emocjonalne i duchowe.

Czym jest alchemia? Najprostszą odpowiedź można przytoczyć za Paracelsusem, prawdopodobnie najważniejszym i najbardziej konsekwentnym filozofem w historii tradycji alchemicznej, który ujął to w następujący sposób: „Alchemia jest sztuką, która oddziela to, co użyteczne, od tego, co nie jest, przekształcając to w swoją ostateczną materię i esencję”.

Alchemia jest sztuką transformacji. Kiedy zmieniamy częstotliwość wibracji w strukturze substancji lub systemu poprzez alchemię szamańską, dochodzi wtedy do przekształcenia w nową formę. Dla naszego lepszego zrozumienia, możemy powiedzieć, że jesteśmy tutaj zaangażowani w sztukę transformacji poprzez umysł, materię, zachowanie i ducha.

7 ETAPÓW DUCHOWEJ ALCHEMII

Duchowa alchemia jest starożytną praktyką okultystyczną, która ma na celu wyzwolenie duszy z jej przywiązania do materii. Jest to starożytna filozofia, która używa metafory przekształcania metalu w złoto w celu osiągnięcia duchowego oświecenia. Część naszej ludzkiej osobowości zbudowana jest z jej nieautentycznych elementów takich jak nasze przekonania, schematy, wierzenia, zranienia, lęki i fobie. W ten sposób transmutacja ołowiu w złoto funkcjonuje jako metafora procesu samorealizacji i duchowego odrodzenia.


SESJA III
DUCHOWA ALCHEMIA ETAP I
KALCYNACJA

Kalcynacja to pierwszy etap duchowej alchemii, znana jest również jako etap czarny. Kolor czarny reprezentuje chaos, to co w nas ukryte i zakopane oraz materię nieświadomości. Kolor czarny odnosi się również do “Materia Prima”. Materia Prima to koncepcja, która wywodzi się z nauk okultystycznych, i głosi że cała materia we Wszechświecie wyłoniła się z pierwotnej, prymitywnej bazy.

W sensie duchowym, etap ten odnosi się to do zerwania z naszymi światowymi przywiązaniami, pragnieniem statusu, bogactwa i potrzebą ugruntowania naszej tożsamości. Nie znaczy to, że te rzeczy są dla nas złe, natomiast w kontekście procesu rozwoju duchowego i dążeniu do wyższego poziomu świadomości, doskonalenie ducha jest utrudnione przez te przywiązania.

Kalcynacja odnosi się również do spalania wszystkich zbędnych elementów nas samych, które już nam nie służą. Na tym etapie jesteśmy oczyszczani przez ogień, tak aby wszystkie stwardniałe i martwe części w nas samych spłonęły w ogniu.

Wszystko, co się w nas zwapniło, jest usuwane w podobny sposób, jak usuwa się stwardniałą płytkę nazębną. W fazie kalcynacji nasze wyobrażenia o naszej tożsamości i przekonaniach są wystawiane na próbę. Nasze ideologie i nerwice zaczynają zmniejszać swój ucisk, umożliwiając przebudzenie się prawdziwego ducha.

Potrzebne będą:
• Papier i długopis
• Olejek eteryczny
• Sarong
• Woda
• Świeczka


PROWADZĄCY: ANAND RUDRA

Dorastał w szamańskiej i meksykańskie kulturze. Prowadzony był przez ojca – meksykańskiego szamana i duchownego oraz przez babcię – uzdrowicielkę meksykańskich Indian Yaqui. Od młodości interesował się światem duchowym i ezoterycznym. Studiował szamanizm, tantrę, tarota, psychomagię, symbolikę, rytuały i świętą geometrię.
Jest prawnikiem ds. Stosunków międzynarodowych; posiada trzy tytuły magisterskie ze Studiów nad Ameryką Północną; Relacji Meksyk-USA; Prawa i ekonomii Unii Europejskiej, jak również doktorat w dziedzinie Bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Przez ostatnie 15 lat mieszkał w Europie, gdzie poprowadził ponad 150 różnych warsztatów poświęconych Tantrze
i Świętej Seksualności. Jest znanym specjalistą od męskiej świętej seksualności oraz członkiem Wydziału Connection University w Holandii. Jest również certyfikowanym nauczycielem Yoga Alliance, YACEP i Systemu Szkoły Arhanta Yogi.

Jego doświadczenie życiowe obejmuje:
• Symbolizm i rytualizm Ameryki Północnej
• Badania nad wpływem rytuałów tantrycznych na współczesne społeczeństwo
• Specjalizacja w ezoterycznych i hermeneutycznych studiach nad rytuałami Tantry i energii ciała
• Głęboki trening medytacji Tantry
• Synergetyczny masaż tantryczny, profesjonalne szkolenie
• Techniki uzdrawiania praną
• Jednoroczny stacjonarny kurs Tantry
• Badania naukowe nad Tantrą prowadzone w Alegraluz i Bindu
• Niezależny masażysta i terapeuta Tantry
• Masażysta Tantry, terapeuta i przedsiębiorca w firmie Alegraluz International
• Tantryk od wielu lat; przez ostatnie 6 lat dyrektor 3 głównych projektów: Centrum w Bindu, Centrum w Kinnarze i TrueTantra
• Dyrektor EATP (European Association of Tantra Professionals, Europejskiego Związku Profesjonalistów Tantry)
• Opracował praktyki - zgodnie z tradycją świętych Ksiąg Agamy i Tantra Kaula Jogi:
- Praktykę starożytnej Tantra Krija Jogi
- Praktykę metodologii True Tantra

www.truetantra.eu

SESJA ON LINE JEST TŁUMACZONA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POLSKI!

TERMIN:
27 lutego 2023 (poniedziałek)

ROZPOCZĘCIE:
godz. 19:30

ZAKOŃCZENIE:
godz. 20:30

CENA WARSZTATU:
bezpłatny

UWAGA:
konieczny jest zapis i zgłoszenie mailowe na adres [email protected]

ZAPISY:
1. Konieczna jest rejestracja mailowa na adres [email protected] (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego, otrzymają Państwo link dostępu do webinaru na ZOOMIE.
marta_k
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 694
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 12:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]