Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez nightlife » 21 cze 2012, o 23:51

Dziewczyny zostałam poproszona z moim chłopakiem jako rodzice chrzestni. Niby bardzo się ciesze bo nie mam jeszcze żadnego chrześniaka:) Ale czy nikt nie będzie krzywo na to patrzył? Czy w ogóle jest to możliwe? Byłam dziś z moim M. w kościele i rozmawialiśmy z zakonnicą i była dosyć mocno zdziwiona, że obydwoje jako para mamy być chrzestnymi, do dziś byłam pewna, że nie będzie żadnego problemu jednak, teraz trochę zaczęłam się martwić.
PS. Co kupić na chrzciny? Nie mamy zbyt dużo pieniędzy tym bardziej, że tydzień temu zostaliśmy poproszeni a w następnym miesiącu ma odbyć się chrzest. Myśleliśmy o przebiciu uszu małej + jakieś pieniążki w kopercie:) Co myślicie?

Obrazek
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.
Avatar użytkownika
nightlife
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 1 kwi 2012, o 09:53
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez simi » 4 lip 2012, o 08:11

Małżeństwo może być chrzestnymi,sami jesteśmy tego przykładem.Nie wiem co w tym dziwnego,ta zakonnica była chyba jakaś dziwna hehehe:)Pamiętaj że do obowiązku chrzestnych należy kupienie szatki i świecy.A co do prezentu to myślę że pieniążki wystarczą,a przekłuwanie uszu to sobie darujcie.Zawsze można to zrobić później kiedy dzidzia będzie starsza :baby

"Z kobietą nie ma żartów-w miłości czy w gniewie,
co myśli-nikt nie zgadnie,co robi-nikt nie wie.."
simi
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 3 lip 2012, o 12:41

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez Tinuviel » 27 lip 2012, o 01:32

Ja z chrzestnym kupowaliśmy święty obrazek. Ale był zrobiony jakby ze srebra. Nie pamiętam dokładnie już jak wyglądał, ale chyba to całkiem niezły pomysł. Nam doradzili taki prezent moi rodzice.

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez dzo » 27 lip 2012, o 19:50

Tinuviel napisał(a):Ja z chrzestnym kupowaliśmy święty obrazek. Ale był zrobiony jakby ze srebra. Nie pamiętam dokładnie już jak wyglądał, ale chyba to całkiem niezły pomysł. Nam doradzili taki prezent moi rodzice.


jak zostałaś chrzestną skoro w innym wątku napisałaś, że nie jesteś osobą wierzącą ???
dzo
 

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez Tinuviel » 27 lip 2012, o 21:36

dzo napisał(a):
Tinuviel napisał(a):Ja z chrzestnym kupowaliśmy święty obrazek. Ale był zrobiony jakby ze srebra. Nie pamiętam dokładnie już jak wyglądał, ale chyba to całkiem niezły pomysł. Nam doradzili taki prezent moi rodzice.


jak zostałaś chrzestną skoro w innym wątku napisałaś, że nie jesteś osobą wierzącą ???


Może właśnie z tego względu, że nie wierzę to dla mnie żaden problem ;-) Świadkową też byłam 2 lata temu. Ale chrzestną zostałam ponad 7 lat temu, więc wtedy może też miałam trochę inne podejście do religii.

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez dzo » 27 lip 2012, o 22:41

Tinuviel napisał(a):
dzo napisał(a):
Tinuviel napisał(a):Ja z chrzestnym kupowaliśmy święty obrazek. Ale był zrobiony jakby ze srebra. Nie pamiętam dokładnie już jak wyglądał, ale chyba to całkiem niezły pomysł. Nam doradzili taki prezent moi rodzice.


jak zostałaś chrzestną skoro w innym wątku napisałaś, że nie jesteś osobą wierzącą ???


Może właśnie z tego względu, że nie wierzę to dla mnie żaden problem ;-) Świadkową też byłam 2 lata temu. Ale chrzestną zostałam ponad 7 lat temu, więc wtedy może też miałam trochę inne podejście do religii.


ale wytłumacz mi jak ksiądz udzielający chrztu dopuścił do sytuacji, w której chrzestną zostaje osoba niewierząca ??
przecież to jest sprzeczne z prawem kanonicznym
dzo
 

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez Tinuviel » 27 lip 2012, o 23:04

dzo napisał(a):
Tinuviel napisał(a):
dzo napisał(a):jak zostałaś chrzestną skoro w innym wątku napisałaś, że nie jesteś osobą wierzącą ???


Może właśnie z tego względu, że nie wierzę to dla mnie żaden problem ;-) Świadkową też byłam 2 lata temu. Ale chrzestną zostałam ponad 7 lat temu, więc wtedy może też miałam trochę inne podejście do religii.


ale wytłumacz mi jak ksiądz udzielający chrztu dopuścił do sytuacji, w której chrzestną zostaje osoba niewierząca ??
przecież to jest sprzeczne z prawem kanonicznym


To już niech Ci to ksiądz wytłumaczy dlaczego nie trzyma się swojej religii i czemu nie zrobił wywiadu środowiskowego.
PS. Wspomniałam też, że kiedyś byłam wierząca.

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez dzo » 27 lip 2012, o 23:12

a chyba, że tak :)
dzo
 

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez brunecia » 8 gru 2012, o 01:03

Też słyszałam, że para/małżeństwo nie powinno być razem chrzestnymi, ale to raczej ze względu na przesądy niż prawdziwe przeciwności ze strony kościoła itp.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez bettti86 » 12 gru 2012, o 10:58

oczywiście, że rodzice chrzestni mogą być małżeństwem, nie spotkałam sie nigdy z przesądami na ten temat, z resztą w mojej rodzinie tzn. u kuzyna jest taka sytuacja i nic się nie dzieje, problemów u księdza też nie mieli, więc nie ma się co przejmowac
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez Martynus » 12 gru 2012, o 13:42

Pytanie powinno brzmiec "czy powinni", a nie czy mogą. Jak nie sa, to dziecko dostaje fajniejsze prezenty.

Kobieta zmienna jest...
Avatar użytkownika
Martynus
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 13:31

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez brunecia » 12 gru 2012, o 23:05

Martynus napisał(a):Pytanie powinno brzmiec "czy powinni", a nie czy mogą. Jak nie sa, to dziecko dostaje fajniejsze prezenty.



i bardziej wartościowe, ale czy o to chodzi? ;)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez Manastazja » 18 lis 2014, o 15:10

To tylko przesąd, i lepiej nie wspominać o tym przed księdzem - w końcu wiara w takie rzeczy do grzech ;)

Szafy biurowe z West-pol!
Manastazja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 lis 2014, o 15:01

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez ona_my » 21 lip 2023, o 10:25

Moi rodzice chrzestni są małżeństwem, ja nie widzę w tym nic złego. Jak zwykle ludzie powielają jakieś zabobony, szczególnie w kościele
ona_my
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 maja 2022, o 09:45

Re: Czy rodzice chrzestni mogą być małżeństwem/parą?

Postprzez Arletta Bolesta » 22 lip 2023, o 04:34

Warto sięgnąć do przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego odnośnie do Rodziców chrzestnych
dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny
(kościelne procesy o nieważność małżeństwa)
mail: a.bolesta@op.pl
Arletta Bolesta
Miła Kobietka
 
Posty: 56
Dołączył(a): 25 mar 2021, o 06:21
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], zerknij-pl