Grupa rozwojowa „WĘŻOWE BOGINIE – uzdrawianie seksualności"

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

Grupa rozwojowa „WĘŻOWE BOGINIE – uzdrawianie seksualności"

Postprzez goldenmila » 3 lis 2016, o 10:30

WĘŻOWE BOGINIE – uzdrawianie seksualności

Wężowe Boginie czyli uzdrawianie seksualności

Prowadzi Izabela Cisek-Malec

Grupa rozwojowa dla kobiet, grudzień 2016 – czerwiec 2017

„Kobieca twarz okolona wężowymi włosami była starożytnym powszechnie uznawanym symbolem boskiej żeńskiej mądrości, a także uosobieniem >>mądrej krwi<<, która najprawdopodobniej obdarzała kobiety boskimi mocami.” Barbara G. Walker

Boginie to dla mnie żeńskie aspekty boskości. Każda z nich może stać się lustrem także dla Ciebie, współczesnej kobiety. Dla mnie ich postaci stanowią nieocenione narzędzie psychologicznego wglądu w kobiecą naturę. To dzięki nim możesz rozpoznać swoje archetypy – czyli indywidualne wrodzone wzorce i predyspozycje Twojej psyche. Te wzorce, które możesz postrzegać jako „kod” zapisany w nasieniu, stają się aktywnymi archetypami, kiedy wyrasta z nich „roślina” – a to, jaka ona powstanie, zależy i od „kodu”, i od całej rzeszy warunków. Podobnie archetypy istniejące w psychice są uaktywnianie przez wrodzone predyspozycje, uwarunkowania rodzinne i kulturowe, warunki i etapy życia. Podczas naszego spotkania będziemy rozpuszczać i transformować te z uwarunkowań, na które mamy wpływ, w taki sposób, by wspierały Cię w Twoim osobistym wzroście jako kobiety świadomej swej seksualności i potrafiącej z niej czerpać moc i przyjemność.

Być może zauważyłaś, że zarówno węże, jak i Boginie przedstawiane z wężowymi atrybutami nie tylko nie cieszą się najlepszą reputacją, ale zostały wręcz zdemonizowane w patriarchalnej kulturze. Wystarczy przypomnieć sobie biblijny mit o Ewie i Adamie oraz wężu oplatającym drzewo, nosicielu zła i grzechu. Albo wspomnieć Lilith, pierwszą żonę Adama, przedstawianą jako wężyca od pasa w dół – z której uczyniono demonicę.

Potrzebujemy odzyskać te pradawne przekazy, które ukazują wspierające nas wzorce kobiecej seksualności istniejące w czasach Świętej Kobiecości, by odnaleźć jakości związanych z nimi kobiecych archetypów w sobie. Ich reprezentantkami były Wężowe Boginie. W prastarych, pogańskich mitologiach węże symbolizowały energię seksualną (życiową), która była zarazem nośnikiem świadomości. Wspinała się ona po kręgosłupie jak po drzewie, po to, by na szczycie głowy połączyć się z kosmiczną energią i pozwolić stąd spłynąć do ciała wyższej, boskiej, duchowej mądrości. Wąż był także symbolem odnowy, długowieczności, uzdrawiania oraz transformacji.

Moje kilkuletnie studia nad Wężowymi Boginiami zaczęłam od odkrycia, że niemal w każdej części świata istniały podania oraz mity o nich i związanych z nimi wijących się istotach. Węże łączą się bowiem z zasadą żeńską – jako atrybuty bogiń trzymających ich pęki czy naręcza w dłoni, jak Artemida, Hekate, Persefona. Lub stają się włosami, jak u Meduzy albo tworzą spódnicę azteckiej Coatlicue. Przypominają o połączeniu naszego boskiego, żeńskiego pierwiastka z mocami Ziemi i pod-Ziemi. Ukazują różne oblicza kobiecości, dla której naturalna jest umiejętność dbania o swoje granice, waleczność, dociekliwość, dostęp do słusznego gniewu, mądrość oraz zaufanie do intuicji i wizji, połączenie z Ziemią i naturalnymi cyklami, emocjonalność i cielesność.

Co skrywa ta prastara mądrość? Dawne aspekty reprezentowane przez postaci bogiń, drzemiące także w Tobie. Kiedy skontaktujesz się i połączysz z nimi a potem zaczniesz je ucieleśniać – staniesz się Tą, którą jesteś w swojej istocie. Zaczniesz żyć w kontakcie ze swoim ciałem, w przepływie z emocjami, z receptywną joni, ciesząc się swoją cielesnością i seksualnością. Doświadczysz, że kobiecą ścieżką rozwoju nie muszą być oderwane od Ziemi i ciała praktyki, ale zanurzenie się w życiu, medytacja każdej chwili, sprowadzanie się do tu i teraz poprzez zmysły, tworzenie karmiących związków.
Z tego tego miejsca możesz zacząć tworzyć zdrowe relacje: ze sobą, z kobietami i z mężczyznami.

Co otrzymasz:

* Uzdrowisz relację z własnym ciałem, bramą do celebrowania seksualności;

* Nauczysz się obejmować emocje w kobiecy sposób;

* Poznasz wspierające przekazy dotyczące Twojej miesięcznej krwi;

* Połączysz przestrzeń seksualności, czyli Twoją joni, z przestrzenią miłości, a więc sercem;

* Dowiesz się, jak dbać o swoje piersi, starożytny symbol troski o samą siebie;

* Będziesz praktykować przebywanie w łonie, Twoim miejscu mocy;

* Otworzysz się na swoją kobiecość i seksualność;

* Będziesz celebrować BYCIE zamiast DZIAŁANIA;

* Przywitasz nowe, oparte na Siostrzeństwie sposoby tworzenia więzi z Kobietami;

* Nauczysz się, jak odzyskiwać zaufanie do Mężczyzn, by budować z nimi karmiące relacje.

Co możesz zyskać:

* doświadczyć głębszego kontaktu z Twoim ciałem, które równocześnie zrelaksuje się i ożywi;

* pozwolisz sobie na przyjmowanie przyjemności i błogości;

* otworzysz się na odczuwanie rozkoszy a nawet ekstazy;

* poznasz sposoby zarządzania Twoją energią seksualną;

* na nowo określisz, co oznacza dla Ciebie bycie kobietą seksualną.

Podczas naszych czterech weekendowych spotkań będziemy przyłączać aspekty zapomnianej i zdeprecjonowanej mądrości, zgłębiać jakości archetypów, które prezentują Wężowe Boginie. Wspierać nas będą: rytuały, oddech, otwieranie ciała dzięki uważnemu dotykowi i masażowi. Będziemy też „modlić się” po kobiecemu – tańcząc. Boginie pozwolą nam także na spotkanie się z odwiecznym cyklem natury.

Terminy spotkań:

2-4 grudnia 2016, 27-29 stycznia 2017, 24-26 marca 2017, 09-11 czerwca 2017

Miejsce: Pod Warszawą, spędzisz tutaj cztery weekendy, pracując i odpoczywając we wspólnocie Kobiet. Więcej info przekażę po zebraniu się grupy i dla zdecydowanych.

Cena: Koszt uczestnictwa w cyklu warsztatowym wynosi 2200 zł, możliwa jest płatność w dwóch ratach – pierwsza najpóźniej do 10 listopada 2016, druga do najpóźniej do 9 stycznia 2017.

PROMOCJA! Przy wpłacie całości należności do 8 listopada 2016 koszt spada do 1950 zł, czyli oszczędzasz 250 zł! Przy wpłacie pierwszej raty do 21 października 2016 a drugiej do 5 stycznia 2017 cena maleje do 2000 zł – wysokość każdej raty wynosi 1000 zł! A Twoja oszczędność to 200 zł.

Dodatkowo opłata za nocleg we wspólnej sali: 50 zł osoba/noc, trzy wege-posiłki dziennie 55 zł, czyli 210 zł od piątkowego wieczoru do niedzielnego obiadu – płatne gotówką przed każdym spotkaniem.

Jeśli jesteś zainteresowana, chcesz zarezerwować swoje miejsce, poznać bardziej szczegółowy program spotkań lub opłacić udział, wejdź
tutaj : coachingciala.pl


Izabela Cisek-Malec – pierwsza Coacherka Ciała, nauczycielka świadomej seksualności, trenerka relacji intymnych, mentorka, dziennikarka, wykładowczyni, stylistka, projektantka butów. Jestem trenerką rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

W pracy warsztatowej korzystam z metod i narzędzi (m. innymi NVC), które poznałam w trzyletniej Szkole Trenerów Rozwoju Osobistego przy Dojrzewalni Róż oraz podczas rocznego kursu Ruchu Autentycznego (INSITUTE FOR INTEGRATIVE BODYWORK AND MOVEMENT THERAPY w Wielkiej Brytanii), a także w trakcie szkolenia dla Praktyków NLP. Zgłębiam neotantrę i tao seksualności, praktykując je od wielu lat. Ukończyłam „Clinical Sexology Live Training” oraz „Advanced Sexological Personal Exploration Xperience”, szkolenia prowadzone przez Dr Patti Britton z San Franscisco, założycielkę SexCoachU, twórczynię integralnego coachingu seksualności (połączenia wiedzy medycznej z różnorodnymi programami rozwoju osobistego i duchowego). Ukończyłam studia w podyplomowym Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na UAM w Poznaniu. Posiadam rekomendację trenerską I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Najczęściej praktykuję techniki pracy z oddechem, ciałem, ruchem, świadomymi formami tańca oraz seksualności. Najbardziej interesuje mnie wspieranie innych w zaprzyjaźnianiu się ze swoim ciałem i zamieszkaniu w nim w pełni – powołałam do życia autorską metodę Coaching Ciała, która jest praktykowaniem uważnej obecności w ciele. Dzięki temu stworzona zostaje przestrzeń dla swobodnego przepływu życiodajnej i kreatywnej siły – energii seksualnej oraz dla przyjęcia przyjemności. Mój nowy projekt SENSualna SEKSualność to praktyki ucieleśniania seksualności poprzez oddech, budzenie zmysłów, pełen obecności dotyk oraz świadome zarządzanie energią seksualną.

W unikalny sposób łączę umiejętności psychospołeczne i narzędzia do pracy z ciałem z doświadczeniami pracy stylistki, doradczyni w kwestiach wizerunku, liderki – w moich projektach przewija się temat kobiecości, postrzegania własnego ciała, świadomego wywierania wpływu i uwodzenia. Od dziewięciu lat towarzyszę kobietom w odkrywaniu ich wewnętrznej siły i niepowtarzalnego piękna, prowadząc warsztaty i sesje indywidualne. Współpracuję z Dojrzewalnią Róż – prowadziłam roczne grupy rozwojowe oraz liczne warsztaty podczas warszawskich i krakowskich Festiwali Rozwojowych Dla Kobiet Progressteron. Stworzyłam autorskie programy długofalowej pracy z ciałem i seksualnością dla kobiet – roczne i półroczne grupy rozwojowe.Szkoliłam też kadrę menadżerską, przeprowadzając warsztaty biznesowe z obszaru komunikacji i budowania relacji w zespole, a także z przywództwa. Przeprowadziłam także mentoring z obszaru seksuologii dla studentów katowickiego oraz poznańskiego oddziału Uniwersytetu SWPS.

Wieloletnie doświadczenie i umiejętności dziennikarskie zdobywałam w licznych kobiecych magazynach m.in. w magazynie Twój Styl, Viva!, Viva! Moda, Pani, a doskonaliłam je na stanowisku zastępcy redaktor naczelnej tygodnika Gala. Jako stylistka współpracowałam z magazynami kobiecymi (Twój Styl, Glamour, Cosmopolitan, Wysokie Obcasy) stylizując do sesji zdjęciowych polskie gwiazdy. Przygotowałam dziesiątki pokazów mody. Projektowałam ręcznie wytwarzane buty na zamówienie projektantów mody (Ania Kuczyńska, Tomasz Ossoliński, Dawid Woliński). Pracowałam jako kostiumografka w filmach reklamowych i fabularnych. Wykładałam modę na SWPS a także w Szkole Stylu z Elle Moniki Jaruzelskiej.

Od 2006 roku w swojej pracy dziennikarskiej zajęłam się tematyką rozwoju, jako autorka tekstów oraz redaktorka miesięcznika „Sens – Poradnika Psychologicznego”, dziennikarka „Pomocnika Psychologicznego Polityki” i miesięcznika Zwierciadło. A obecnie z pasją promuję i upowszechniam narzędzia wspierające rozwój jako autorka magazynu „Coaching” i redaktor współprowadząca „endorfiny”, rozwojowego e-magazynu Dojrzewalni Róż.

Pełnymi garściami czerpię z mądrości dawnych przekazów z ich bogactwem mitów i symboli, które zamieszkują naszą nieświadomość. A ponieważ to, co nieświadome, zapisane jest w ciele, pracę z archetypami bardzo często wykorzystuję w zgłębianiu aspektów kobiecej i męskiej seksualności. Pomagam kobietom, które chcą zadbać o relację z własnym ciałem, by mogły lepiej zarządzać swoją energią, także seksualną. Jak również tym, dla których ważna jest intymność z samą sobą i innymi oraz świadomie tworzone relacje intymne. Przede wszystkim wspieram osoby, które pragną ucieleśnić swoją seksualność.

Pracuję pod superwizją.
goldenmila
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 maja 2016, o 19:01
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]