„Ja w relacjach”. Warsztat pracy z ciałem w nurcie Alexandra

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

„Ja w relacjach”. Warsztat pracy z ciałem w nurcie Alexandra

Postprzez marta_k » 21 lut 2023, o 14:19

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO
„TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE www.tuiteraz.eu
zaprasza 7 - 11 czerwca 2023 na warsztat

„JA W RELACJACH”.
WARSZTAT PRACY Z CIAŁEM W NURCIE ALEXANDRA LOWENA.
PROWADZĄ: MACIEJ GIERASIMIUK i MARTA KONDRACIUK

Problemy człowieka zawsze można odczytać z jego ciała, ponieważ ciało jest tym, kim jest człowiek. A. Lowen

Zapraszamy na warsztat Pracy z ciałem prowadzony w nurcie Aleksandra Lowena, w którym dzięki ćwiczeniom przez ciało pracujemy nad pogłębieniem relacji z innymi ludźm i ze sobą samym.
Relacje z ludźmi mogą być źródłem szczęścia i spełnienia, ale też frustracji, cierpienia, lęku, smutku, złości. Dotykają naszych trudności z sobą samymi, ale są też obiektem naszych pragnień (by być zobaczonym, kochanym, uznanym, ważnym, docenionym, pożądanym, potrzebnym i wiele innych).

To jakie relacje (zwłaszcza bliskie!) tworzymy w życiu dorosłym jest wynikiem dotychczasowych doświadczeń. Tych dobrych, wspierających momentów, więzi, bycia przyjętym, widzianym, słyszanym, ważnym. Z drugiej strony kształtują nas też trudne doświadczenia bycia odrzuconym, poczucie bycia opuszczonym, brak wsparcia czy zawód naszego zaufania.

Tematy, które zazwyczaj pojawiają się w trakcie ćwiczeń to między innymi:

· lęk przed odrzuceniem – byciem nieprzyjętym takim, jakim się czuję;

· lęk przed opuszczeniem – czyli kiedy zbliżę się do kogoś za bardzo, to ryzykuję, że mnie opuści, zostawi i będzie to dla mnie druzgocące potrzebować czy nie potrzebować drugiego człowieka? – czyli temat zależności. Można być niezależnym, polegać tylko na sobie, lecz utrudni to wejście w głęboką relację z drugim człowiekiem, żywotność i seksualność w nas – czy jeśli będę czuł i wyrażał uczucia, będę żywy i spontaniczny to spotka mnie odrzucenie? Czy sam potrafię sobie na to pozwolić?

· czy mogę poczuć się bezpiecznie przy drugim człowieku? Być może wczesna historia osobista nauczyła, że kontakt z drugim człowiekiem jest niebezpieczny i nie można „poddać się” w relacji i zaufać;

· odzyskiwanie dostępu do własnego ciała – swojego głosu (także krzyku!), swoich uczuć, swojej żywotności.

Przez te 5 dni będziemy pracować nad naszą relacją z drugim człowiekiem, ale i ze sobą samym – aby móc być dla siebie wsparciem w trudnych sytuacjach. Często zaglądając do uczuć
z przeszłości, które mogą blokować dzisiejsze związki, przyjaźnie czy współpracę z innymi ludźmi.

Wszystko po to, aby uczynić nasze relacje odrobinę bardziej szczerymi, żywymi i głębszymi – poznając bardziej siebie samego. Aby być prawdziwszym i aby móc być bliżej – siebie, swojego ciała i drugiego człowieka.

W tym samym warsztacie nie powinny uczestniczyć osoby w bliskiej relacji (rodzeństwo, rodzic z dzieckiem, osoby w związku).

Metoda Lowena to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Prosimy o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

Przeciwwskazania:

· stany psychotyczne
· ciąża i okres połogu
· różnego rodzaju stany zapalne i ostre
· padaczka
· jaskra

Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:

· duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk
· okres karmienia piersią
· stosowanie środków farmakologicznych
· ogólny słaby stan organizmu

Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w warsztatach bioenergetycznych.

Teoria Bioenergetyczna Alexandra Lowena

Jest to nurt psychoterapii łączący pracę umysłu z ciałem, którego celem jest pomoc klientom
w rozwiązywaniu ich emocjonalnych konfliktów („Ciało i umysł są funkcjonalnie identyczne. To, co się dzieje w umyśle, odzwierciedla zmiany zachodzące w ciele i odwrotnie”/A.Lowen/).

Według teorii bioenergetycznej nieprzeżyte systemy napięciowe organizmu można rozumieć
i opisywać na różne sposoby.

Lowen przeprowadził dokładną analizę pięciu typów charakterologicznych, dodając do tego opis budowy ciała tzw. zawieszenia emocji w ciele. Zawieszenie to pewien rodzaj stop klatki
w naszym ciele. Kiedy coś nam zagraża pierwszą reakcją jest znieruchomienie. Kiedy przeciążenie mija, ciało wraca do równowagi. Jednak kiedy sytuacja napięciowa się powtarza utrwala reakcję „zatrzymania” w ciele i to, co kiedyś było tylko reakcją stresową, staje się trwałym stanem spoczynkowym. To jak archeologiczny, nieświadomy nam zapis naszych doświadczeń zamknięty
w ciele. Nasze ciało zapisuje wszystkie trudne sytuacje, jakich przyszło nam doświadczyć. Jeśli doświadczeń trudnych było wiele lub były one traumatyczne, dochodzi do napięć i blokad w ciele, które utrudniają swobodne, radosne, pełne energii życie.

Alexander Lowen

Amerykański psychiatra i psychoterapeuta, twórca analizy bioenergetycznej. Prowadził sesje psychoterapii przez ponad 55 lat. Napisał 14 książek z zakresu Analizy Bioenergetycznej,
z których na język polski przetłumaczono dotychczas „Lęk przed życiem”, „Droga do zdrowia i witalności – podręcznik ćwiczeń bioenergetycznych”, „Bioenergetyka”, „Zdrada ciała”, „Język ciała”, „Duchowość ciała”, „Miłość, seks i serce”, „Radość, Przyjemność oraz Głos ciała”, „Narcyzm”.

Analiza bioenergetyczna wywodzi się ze współpracy z Wilhelmem Reichem i odbytej u niego przez Lowena psychoterapii. Lowen zainteresował się teorią Reicha i dlatego zgłosił się do niego na kurs analizy PANCERZA charakteru, tj. przewlekłych napięć w ciele. Ta ZBROJA MIĘŚNIOWA ma zawsze na celu ochronę człowieka przed bolesnymi doświadczeniami fizycznymi i psychicznymi. Lowen był zaintrygowany obserwacją Reicha, uważał jednak że jego teorii psychoanalitycznej brakuje czynnika czasu tj. odpowiedzi na pytanie: DLACZEGO, dany symptom rozwinął się akurat teraz, a nie kiedy indziej. Był przekonany, że odpowiedź na to pytanie ukryta jest w historii życia pacjenta i w sposobie, w jaki radził sobie z popędem seksualnym. Po zakończeniu 3-letniej terapii u Reicha, Lowen podjął studia medyczne. We współpracy z Johnem Pierrakosem pracował nad nowym podejściem psychoterapeutycznym, które nazwał bioenergetyką lub analizą bioenergetyczną. Lowen założył w 1956 roku Międzynarodowy Instytut Analizy Bioenergetycznej w Nowym Jorku i Ośrodek Serca w New England. Całe swoje życie poświęcił na pracę z ludźmi, na niesienie im pomocy i wsparcia zarówno w zdrowiu fizycznym jak i psychicznym. Sam też do końca życia wykonywał ćwiczenia bioenergetyczne.

PROWADZĄCY WARSZTAT: MACIEJ GIERASIMIUK

Psychoterapeuta lowenowski.

Ukończyłem 4 letnie szkolenie w Analizie Bioenergetycznej A. Lowena uzyskując certyfikat facylitatora oraz certyfikat psychoterapeuty we Florida Society for Bioenergetics. Od tamtego czasu poprowadziłem ponad 70 warsztatów weekendowych i prawie 400 trzygodzinnych spotkań ćwiczeń lowenowskich na wiele tematów(Poczucie własnej wartości, Parentyfikacja, Bliskość, Seksualność i serce i wiele innych). Na co dzień prowadzę warsztaty, grupy ćwiczeniowe oraz terapeutyczne, a także psychoterapię indywidualną na warszawskim Grochowie.

Jestem też w szkoleniu na superwizora w nurcie lowenowskim. Należę do Stowarzyszenia Współczesnej Analizy Bioenergetycznej, którego jestem wiceprezesem.

MARTA KONDRACIUK

Psychoterapeutka Gestalt.

Jestem psychologiem i certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt. Zanim podjęłam kształcenie terapeutyczne, przez wiele lat działałam w obszarze rozwoju osobistego jako organizator i uczestnik szkoleń. Interesowałam się duchowością i próbowałam różnych form jogi i medytacji. Te doświadczenia ukształtowały mnie jako człowieka i psychoterapeutę, choć obecnie nie korzystam już aktywnie z tych form. Samorealizację odnalazłam w Gestalcie, który jest dla mnie nie tylko metodą psychoterapii, ale także stylem życia – doświadczaniem chwili obecnej, z uważnością na siebie i innych. Podobną wartość uważnego doświadczania odnajduję w Analizie Bioenergetycznej A. Lowena, którą uważam za dobrze uzupełniającą się z psychoterapią Gestalt. Na co dzień pracuję prowadząc psychoterapię indywidualną w prywatnym gabinecie w Gdańsku.

DATA:
7 – 11 czerwca 2023 (środa - niedziela)

ROZPOCZĘCIE:
7 czerwca godz. 18 (zaczynamy kolacją)

ZAKOŃCZENIE:
11 czerwca godz. 14 (kończymy obiadem)

CENA WARSZTATU:
1950 zł + koszty pobytu i wyżywienia

EARLY BIRD:
1700 zł przy wpłacie minimalnej 700 zł zaliczki lub całości kwoty za warsztat do 28 lutego 2023 lub

1800 zł przy wpłacie zaliczki lub całości kwoty za warsztat do 30 kwietnia 2023 na konto BODYSELF Maciej Gierasimiuk 42 1140 2004 0000 3902 7554 3671

CENA POBYTU:
Wyżywienie 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie/ wegańskie)
Noclegi: w zależności od standardu od 35 zł do 140 zł za noc;
Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

UWAGA:

Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.

KONTAKT:
www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
biuro: 662759576
Jacek Towalski 602219382
Maja Wołosiewicz - Towalska 606994366

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo

ZAPISY:

1. Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.euotwiera się w nowej karcie (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).

2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.

3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!

4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).

5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „imię nazwisko, 7-11.VI.2023”.

Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla wpłat zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW

IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)

IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)

6. Zaliczka jest zwrotna nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty administracyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

8. Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.

9. Resztę płatności za pobyt przyjmujemy wyłącznie gotówką, tuż przed warsztatem, po przybyciu do naszego ośrodka.

10. Zaliczkę za warsztat w wysokości 700 zł (lub całość) prosimy wpłacać na konto:

BODYSELF Maciej Gierasimiuk
Nr konta: 42 1140 2004 0000 3902 7554 3671
marta_k
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 694
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 12:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: AnkaThurmond, Bing [Bot], Google [Bot]