Jak wychowac dziecko mądrze i bez niepotrzebnego stresu.

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Jak wychowac dziecko mądrze i bez niepotrzebnego stresu.

Postprzez tusia25 » 15 sty 2013, o 09:48

Jak wychować dziecko mądrze i bez niepotrzebnego stresu - myslę, że żadna ksiązka nie pomoże, wszystko zależy od rodziców. Ile czasu dziecku poświęcaja, poza tym miłość uzupełni:) A nie ma skutecznej recepty żeby ominąć wszystkie problemy, kłopoty, "kłody" napotkane po drodze:)
tusia25
 

Re: Jak wychowac dziecko mądrze i bez niepotrzebnego stresu.

Postprzez monaliza » 25 sty 2013, o 14:22

Cześć tusia. Pamiętaj, że dziecko potrzebuje troszku zdecydowania ze strony rodziców. Nawet Korczak o tym wspominał. Człowiek jest zwierzęciem stadnym i potrzebuje hierarchii. Ale pamiętaj, że od dziecka trzeba wymagać i też chwalić. Ja mam 2 córeczki i naszym sposobem jest, że robimy wszystko razem. Mamusia, Tatuś i dzieci : myjemy zęby, razem posiłki, sprzątamy razem, spacery. Dzieciom mówimy że są wspaniałe, bijemy brawo jak coś zrobią.... ale również mają tzw. karnego jeżyka, gdzie jeśli zbroją muszą odsiedzieć i to na prawdę działa. Stres jest częścią wychowania, ale nie wolno dzieciom mówić "jesteś nieudacznikiem", "nic nie potrafisz" itp. !!!!!!!!!!!!!!!! To jest złe programowanie dziecka. Rozpieszczenie nie jest dobre bo dziecko zaczyna tobą rządzić, a wtedy burzy się struktura ważności w rodzinie.
monaliza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 14:14

Re: Jak wychowac dziecko mądrze i bez niepotrzebnego stresu.

Postprzez Ankara 25 » 26 sty 2013, o 14:36

czesc monaliza:):)bardzo ladnie powiedziane...zgadzam sie z Toba w 100 procentach...ja mam jedneg synka.w marcu skonczy 2 latka... tez sporo czynnosci wykonujemy razem, pomaga mi itd...ale jak jest bardzo niegrzeczny mowie mu ze ma kare tlumacze za co przykladowo rzucasz zabawki masz kare idziesz do lozeczka i siedzi tam az sie upokoi potem go wyciagam i mowie mu siedziales bo miales kare za rzucanie zabawkami a tak nie wolno robic, teraz twoja kara sie skonczla i go wyciagam... i masz racje ze dziala czesciej poslucha bo nie chce isc siedziec do lozeczka....podstawa w wychowaniu kazdego dziecka jest KONSEKWENCJA i autorytet rodzica....dziecko musi wiedziec ze jak mama raz powie nie to znaczy ze nie chocby sie dwoil i troil to tego nie zmieni w innym razie bedzie probowal myslac a moze teraz sie uda??? poza tym rodzice powinni byc zgodni jesli jedno z rodzicow czegos zabrania drugie popiera jego zdanie a nie tata nie da cukierka przed obiadem pojde do mamy bo mama da..to bez sensu...uwazam tezn zdecydowanie ze nie powinno sie bic dzieci.To nie jest zadna metoda wychowawcza. ja ani razu nie uderzylam swojego synka i szczerze mowiac jetem z tego dumna
Ankara 25
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:41

Re: Jak wychowac dziecko mądrze i bez niepotrzebnego stresu.

Postprzez Lilly123 » 30 sty 2013, o 16:22

Wychowanie dziecka to ciężki orzech do zgryzienia,jest tyle poglądów ile ludzi. Mi się wydaje, że dziecku,które zaczyna już rozumieć otaczający świat i swoje zachowanie należy od razu tłumaczyć co robi źle,a co dobrze. Takie nauczenie pewnych postaw będzie później procentowało. I ku pokrzepieniu serc wszystkich mam: http://pozytywna.pl/obrazek/4182/ :lol:
Lilly123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 10:00
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]