Kosmetyki naturalne - nasze opinie

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez jasama » 16 maja 2013, o 23:10

Dla lubiących naturalne kosmetyki i markę L'Occitane od 20 do 26 maja jest event z konkursem w Galerii Mokotów w Warszawie. Dodatkowo, każdy, kto podczas eventu zapisze się w sklepie L'Occitane do Prowansalskiego Klubu Piękna - otrzyma krem do rąk z masła Shea. A można wygrać nawet wycieczkę do Prowansji.....
Krem do rąk z masłem Shea to bestseller, naprawdę cudo, wspaniale działa na dłonie. Warto odwiedzić salon i zapisać się do Klubu.



treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
jasama
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 21:26

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez a_gatka » 9 lis 2013, o 22:54

A wiecie, że ja naprawdę długo nie sięgałam po kosmetyki naturalne? Kojarzyły mi się bardziej z apteką. A teraz to sobie po prostu nie wyobrażam życia bez dobrego i naturalnego kremu. Jeśli chodzi o ulubione to najbardziej jestem przekonana do Phenome, po które zaciągnęła mnie koleżanka. Poszłyśmy do salonu, żeby popróbować próbek. Obsługująca nas pani zauważyła, że mam problemy z cerą i zaproponowała przetestowanie kilku konkretnych (nieodpłatnie!). Te próbki są bardzo wydajne, więc mogłam się przekonać czy mi pasują czy nie nakładając przez kilkanaście dni pod rząd. Koniec końców zdecydowałam się na krem-żel Active, który mi nie wysuszał skóry (a tak reagowałam dotychczas na wszystko co miało kontrolować nadmiar sebum) i po którym skóra była przez wiele godzin miło napięta i świeża. Zresztą, tak jest do dziś. Jeśli chodzi o kupowanie kosmetyków naturalnych, to oprócz tego że starannie patrzę na skład, jeszcze staranniej studiuję "without list". Nie każdy producent je uczciwie udostępnia, ale w przypadku moich kremów ta lista jest jak najbardziej dostępna. Na początku nie mogłam się jedynie przyzwyczaić do lekko ziołowego zapachu, który kojarzył mi się z trawą cytrynową. Ale po kilku dniach oswoiłam się z nim i dyskomfort minął. Jak będziecie miały okazję wejść po próbki - polecam. Ja z takiego przypadku pozbyłam się problemów z buzią :)
a_gatka
 

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez eleganckaPani_pl » 20 lis 2013, o 17:31

Kosmetyki naturalne są bardzo skuteczne i sprawdzone,wiem to z własnego doświadczenia. Może i kosztują ciut drożej,ale moim zdaniem warto bo dzięki nim czujemy że nasza skóra po prostu młodnieje,wygląda pięknie.
eleganckaPani_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 15:07

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez brokulova8 » 17 sty 2014, o 11:43

No raczej nie ciut, a sporo drożej :) ale faktycnzie, doskonale sprawdzają się zwłaszcza w przypadku bardzo problemowych cer ;)

brokulova8
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 11:34

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez MyCotton_pl » 22 sty 2014, o 10:59

Fakt,że droższe ale dobre bo wystarczy popatrzeć na sam skład i już widać różnicę. Przekonałam sie od nich i polecam wszystkim.
MyCotton_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 20 sie 2013, o 13:14

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Violinka » 23 sty 2014, o 13:10

Ja też podnoszę rękę w górę za kosmetykami naturalnymi.Przecież co robią z cerą te chemikalia to widać gołym okiem,szczególnie na młodych dziewczynach, które uwielbiają nakładać tego dużo za dużo:( W wieku 20+ wyglądają często niewiele młodziej od swoich mam. Ceny są wyższe ale warto zainwestować w swój wygląd , kosztem np nowej bluzki :D Można pójść na całość i tworzyć sobie własne kremy oparte np na skoku z żyworódki:)
Polecam olejek araganowy ,wspaniały efekt a deserkiem jest Aubrey - Nawilżający krem odbudowujący z kolagenem . Wspaniały efekt już po kilku zastosowaniach. Zawsze wolę mniej a coś dobrego niż wiele a byle co:)
Violinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 10:46

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Motylek » 23 sty 2014, o 19:05

Kosmetyki naturalne są też często ratunkiem dla zniszczonych środkami chemicznymi włosów. Ja przez długi czas zmagałam się z nadmiernym wypadaniem, kruszeniem się włosów, które były przesuszone na końcach a przetłuszczające się przy skórze, drogeryjne szampony podrażniały mi skórę i powodowały nieznośne swędzenie. W pierwszej kolejności skusiłam się na zakup naturalnego szamponu, kiedy przekonałam się, że było warto, do pielęgnacji swojej czupryny dokupiłam również naturalną odżywkę i olejek kokosowy. Zdecydowanie mogę polecić te produkty, ponieważ nie podrażniają wrażliwej skóry głowy, nie wysuszają włosów a co najważniejsze wzmacniają je, dzięki czemu nie wypadają garściami przy każdej kąpieli ;-) Ja kupuję kosmetyki w sklepie biolifestyle, bo nie mają wysokich cen, teraz testuję szampon z olejkiem arganowym SO BIO do włosów zniszczonych razem z odżywką Lavera z różą i awokado też do zniszczonych włosów.
Motylek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 sty 2014, o 15:55

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Adwokatka1 » 27 sty 2014, o 15:06

Mi koleżanka poleciła szampon z Tołpy i moim zdaniem nie warto, w ogóle się nie pieni więc butelkę zużywasz w bardzo szybkim tempie. Efektów też nie ma żadnych.

Adwokatka1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 09:04

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez docha » 29 sty 2014, o 12:17

I ja jestem jak najbardziej za :) Mam wymagającą cerę i wiele kosmetyków powodowało u mnie zaczerwienienia, podrażnienia czy nawet wypryski. Po kosmetykach naturalnych tych problemów nie mam. Jeśli chodzi o konkretne marki to bardzo lubię phenome, polska firma, wybór mają spory, kosmetyki do twarzy, ciała, włosów, dla dzieci, dla kobiet, dla mężczyzn. Chociaż nie ukrywam, że najczęściej kupuję, kiedy mają promocje (a mają często), bo ceny najniższe nie są, ale produkty naprawdę świetne :)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez a_gatka » 31 sty 2014, o 09:37

brokulova - to też zależy od tego jakie kremy kto stosuje. Wcześniej kupowałam takie 35+, z półki cenowej 50-60 zł, w dość małych opakowaniach. Jeden na dzień i jeden na noc. Wystarczały średnio na półtora, może dwa miesiące. Jak sobie przeliczę, to wcale nie wychodzi mi drożej teraz. Phenome mam na dzień i na noc, nadaje się pod makijaż, bo jest niezwykle lekki, no i ma sporą pojemność. :)

MyCotton - ja bardziej nawet patrzę na listę "withouth", o której pisałam kilka postów wyżej :)
a_gatka
 

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez rosiehw » 15 lut 2014, o 18:58

Ja bardzo długo szukałam dla siebie odpowiedniego kremu, bo moja cera jest dośc wymagająca. Niby tłusta, ale z drugiej strnony często przesusza się na nosie, dodatkowo mam teżzaczerwienienia :/ ostatnio jednak trafiłam na fajny krem Bielendy 10 w 1, bo jest dobry na przebarwienia i rozszerzone pory, a twarz w dotyku pozniej jest mega gladka. ale to juz zalezy od indywidualnych upodoban :)
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Karolcia93 » 5 mar 2014, o 14:50

ja stosowałam kiedyś ich krem Color Control 10 w 1, to chyba to samo. i też byłam zadowolona z efektów, to był krem+ lekki podkład, dobrze sie sprawdzał w lato, zmaiast podkładu;)
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez apollo » 6 mar 2014, o 13:23

Zaglądajcie mimo wszystko w składy. Kosmetyki naturalne nie zawsze są naturalne. Nawet przy wysokich cenach. To co kupuję od Hildegard Braukmann sama sprawdzam, każdy kosmetyk działa, każdy przynosi takie efekty jakie powinien. A niestety przy zdecydowanej większości kosmetyków naturalnych jest z tym problem ;/
apollo
 

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Tusia » 9 mar 2014, o 00:53

Na mojej półce obecnie krem przeciwzmarszczkowy Cashmere. Bardzo odpowiada mi konsystencja i wydaje mi się, że działa ! Moja skóra jest jakby bardziej napięta.
Tusia
 

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Theila » 9 mar 2014, o 14:33

A ktory masz? Bo z tego co pamiętam Cashmere ma całą serie tych serum kremów. Ja używałam Illuminatora.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Anna_N » 12 mar 2014, o 12:18

Ja również polecam kosmetyki naturalne zwłaszcza dla tych którzy posiadają skórę wrażliwą na działanie tych wszystkich sztucznych napychaczy w kremach
Avatar użytkownika
Anna_N
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:27

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Tusia » 17 mar 2014, o 01:21

Theila napisał(a):A ktory masz? Bo z tego co pamiętam Cashmere ma całą serie tych serum kremów. Ja używałam Illuminatora.


Wiesz co mam ten konkretnie - dla najmłodszej grupy wiekowej ;)
SPAM

Ostatnio edytowano 17 mar 2014, o 21:30 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Tusia
 

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez joasia007 » 18 mar 2014, o 16:16

to róbcie same kosmetyki w domu ;p o! i cała filozofia :) fajnie nadaje się do tego błonnik np. sante rozmieszany ze śmietaną na jednolitą masę :) a przy okazji można przed pochrupać błonnik
joasia007
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 18:18

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez rosiehw » 18 mar 2014, o 22:20

oj nie haha, balabym sie robic kosmetyki w domu. jednak wolę zaufac specjalistomw tej dziedzinie :P
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez apollo » 25 mar 2014, o 13:38

Różnica w efekcie jaki dają poszczególne kosmetyki jest na prawdę bardzo duża i doskonale to widzę po tych produktach, które sama stosuję. Bo rzeczywiście to co dawały kremy HB, a to co dawały kremy marketowe, klasyczne, to faktycznie bardzo duża różnica.
apollo
 

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Karolcia93 » 31 mar 2014, o 01:24

Zgadzam się, tez bałabym się robić sama kosmetyki w domu, trzeba się na tym znać i dobrze to ogarniać, bo można stworzyc jakieś dziwne mikstury:) aczkolwiek kiedyś bym spróbowała, można pewnie dużo oszczędzić, bez kupowania co miesiąc całej kosmetyczki:D
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez rosiehw » 31 mar 2014, o 17:25

Karolcia93 napisał(a):Zgadzam się, tez bałabym się robić sama kosmetyki w domu, trzeba się na tym znać i dobrze to ogarniać, bo można stworzyc jakieś dziwne mikstury:) aczkolwiek kiedyś bym spróbowała, można pewnie dużo oszczędzić, bez kupowania co miesiąc całej kosmetyczki:D


No niby tak, ale i tak sie boje ze popale sobie twarz czy zrobie jakies uczulenie. takie szalenstwa zostawiam dla naukowców :P
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Rzesy-Sklep_pl » 9 kwi 2014, o 13:14

Jeżeli naturalne kosmetyki to tylko tych dobrych i sprawdzonych firm,bez zabawy w samodzielne ich wytwarzanie bo to w wielu przypadkach kończy się brakiem efektu i uczuleniem o którym mowa powyżej:)
Rzesy-Sklep_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 18 gru 2013, o 10:19

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez rosiehw » 10 kwi 2014, o 21:45

a możesz polecić jakieś naturalne? tzn. ze nie zawierają parabenów czy jak to dokłądnie klasyfikować?
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Karolcia93 » 13 kwi 2014, o 11:18

wiem, że Bielenda i Ziaja maja sporo naturalnych, nieuczulających kosmetyków, dlatego najczęściej wybieram te marki, do tego nie są drogie:) Np dezodoranty warto jest kupować bez parabenu i lakoholu, bo te zwykłe w sprayu często uczulają (mówię z własnego doświadczenia)...
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]