Kosmetyki naturalne - nasze opinie

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Adidasowa » 13 kwi 2014, o 11:21

Jedyny naturalny kosmetyk jaki stworzyłam sama to był peeleing z mleka i cukru :lol:

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez bioneti » 28 maja 2014, o 20:27

Kosmetyki naturalne mają większą wchłanialność tak zwaną bioprzyswajalność, w porównaniu z tradycyjnymi preparatami. Dzięki temu działają lepiej, ponieważ są efektywnie wykorzystywane przez cebulki włosów. Brak szkodliwych substancji konserwujących jest także dla nas bardzo korzystny. Dotyczy to zwłaszcza naturalnych farb do włosów, które nie zawierają amoniaku i rezorcyny, uszkadzających włosy.

bioneti
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 22:59

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez L... » 30 maja 2014, o 17:10

Ja używam naturalnego mydła shampoo bar do mycia włosów.

Nie dość że poprawiła mi się skóra głowy bo nie ma w tym SLS i żadnych takich, nie jest podrażniona, nie swędzi mnie i ja bardzo sobie tą metodę chwalę. Przerzuciłam się ze zwykłych szamponów na mydło do włosów 6 tyg temu, i wiem że już do zwykłych szamponów nie wrócę.
L...
 

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Cute_5 » 16 cze 2014, o 14:36

Tylko raz używałam naturalnego olejku i muszę przyznać, że był świetny :).
Cute_5
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 11:43

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Helenka12 » 17 cze 2014, o 10:11

Jeśli chodzi o naturalne kosmetyki to moim ulubionym jest olej kokosowy. Jest naprawdę genialny i można go stosować zarówno na włosy, twarz, jak i całe ciało i dodatkowo można używać go jeszcze w kuchni. Idealnie sprawdza się w przypadku jeśli ktoś ma rozdwojone końcówki bądź suche i zniszczone włosy. Świetnie też nawilza nasze ciało. Trzeba jednak pamiętać, żeby kupić olej nierafinowany, bo te zwykłe mogą ewentualnie zapychać. Ja zawsze zamawiam swój olej kokosowy z tej strony SPAM Sprawdzony olej, który przede wszystkim nie zapycha w przypadku stosowania go na twarz.
Dodatkowo istnieje możliwość osobistego odbioru na terenie Krakowa, więc niektórzy mogą zaoszczędzić na wysyłce :)

Ostatnio edytowano 17 cze 2014, o 12:15 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Helenka12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 cze 2014, o 13:43

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez rosiehw » 23 cze 2014, o 23:06

pytanie tylko czy warto płacić tyle kasy za kosmetyki naturalne? może nie ma sensu przepłacac? bo są one raczej dość drogie
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Natka92 » 25 cze 2014, o 03:17

Zależy jakie kosmetyki. Bo wydaje mi się ża te do ciała i nawilżające kremy do twarzy lepiej kupować naturalne, i nie oszczędzać na nich... Ja mam wrażliwą skórę i wolę nie ryzykować że jakić tani kosmetyk wywoła uczulenie :|
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez IRISSS » 25 cze 2014, o 09:57

czasem warto...
na pewno warto zainwestować w masło kokosowe, które można kupić w jakimś eko markecie...
to co można zjeść i nałożyć na ciało lub włosy jest dobre :)
ja stosuję masło kokosowe jako balsam do ciała i do włosów :) efekty są super, a ja mam jeden kosmetyk do różnych celów :)
za 200g masła zapłaciłam 17 zł, to nie jest tak dużo a zastępuję mi dwa kosmetyki i ma wysoką wydajność :)

IRISSS
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 15:27

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez L... » 25 cze 2014, o 20:06

Olej kokosowy i masło shea uwielbiam - nierafinowany zarówno do ciała jak do włosów.
L...
 

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez apollo » 1 lip 2014, o 12:22

Tak jak było, tak i teraz dalej korzystam z kosmetyków Hidegard Braukmann. Nie jest łatwo znaleźć dobrą cenę w połączeniu z jakością. Zazwyczaj ta jakość jest po prostu strasznie słaba, oszukują na składzie. Tutaj jak na razie się nie zawiodłam, szczególnie na kremach i szamponie.
apollo
 

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez kaira1987 » 28 lip 2014, o 16:08

Dla mnie kosmetyki naturalne to mus, inne mnie uczulają :(
Moim faworytem jesli chodzi o produkty do demakijażu, toniki, kremy i balsam antycelulitowy jest SPAM
Są to angielskie kosmetyki i niestety nie można ich dostać w żadnym sklepie, jak tylko w necie. Czasem jest promocja na bezpłatną wysyłkę.


Prosze nie spamowac forum

marzą mi się ekskluzywne meble
kaira1987
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:54

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Catalaya » 29 gru 2014, o 18:26

Moim zdaniem to oczywiste, że naturalne kosmetyki są lepsze niż te drogeryjne. Jestem joginka i interesuję się ajurwedą, czyli hinduska medycyną naturalną. Kosmetyki stosowane do zabiegów i masaży to same naturalne składniki, takie jak olej czy zioła. Doskonale wpływają na nasz organizm. Od wielu lat korzystam z medycyny ajurwedyjskiej i chodzę na masaże. Mam w swoim mieście 1 ulubione miejsce, robię sobie masaże w domu, a czasami robię wypad za miasto i jadę do Sulisława.
Catalaya
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 gru 2014, o 18:25

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Martynaa » 9 sty 2015, o 01:37

A gdzie kupujecie takie naturalne masło Shea np.? Ja z chęcią bym wypróbowała, bo nigdy nie używałam, póki co kupuję drogeryjne masła i niektóre są nawet niezłe, ale jestem ciekawa czy takie naturalne dużo się różni...
Martynaa
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 22:58

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez hania » 12 sty 2015, o 00:28

ja zazwyczaj też mam wszytko z drogerii ale właśnie z chęcią bym kupiła jakieś naturalne kosmetyki, choć mam np masełka z bielendy i jestem z nich zadowolona :)
hania
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 19:31

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez meggie » 12 sty 2015, o 11:56

niestety te czysto naturalne kosmetyka są zazwyczaj drogie, dlatego też używam tych drogeryjnych, może kiedyś...:) Haniu, masełka bielendy do ust, czy masła do nawilżania ciała? bo jedno i drugie i oba są super:)
meggie
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 9 sty 2015, o 10:08

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez hania » 13 sty 2015, o 23:41

od mikołaja dostałam zestaw do ust i do ciała;) Ogólnie zawsze miałam tylko do ust ale do ciała też jest fajny :)
hania
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 19:31

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Lagenko_pl » 16 sty 2015, o 10:21

A jakiej firmy? Pochwal się na forum,tak nawet z czystej ciekawości warto byłoby wiedzieć:) Poza tym kosmetyki naturalne są skuteczne i nie podrażniają co ma największe znaczenie dla alergików czy osób o bardzo wrażliwej cerze.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez PoradnikKobiety » 16 sty 2015, o 17:53

No ale takie kosmetyki można zrobić samemu z podstawowych spożywczych produktów jak: oliwa, jogurt, jajka, cytryna itp.
Nie kosztują one wiele, a wszystko znajduje się w naszej kuchni.

Avatar użytkownika
PoradnikKobiety
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 gru 2013, o 14:56
Lokalizacja: Ślask

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Martynaa » 19 sty 2015, o 01:04

PoradnikKobiety napisał(a):No ale takie kosmetyki można zrobić samemu z podstawowych spożywczych produktów jak: oliwa, jogurt, jajka, cytryna itp.
Nie kosztują one wiele, a wszystko znajduje się w naszej kuchni.


To prawda, tylko że jeszcze trzeba mieć na to czas no i jakieś przepisy...
Ja póki co trzymam się tych drogeryjnych kosmetyków, do pielęgnacji super sprawdzają się moim zdaniem kremy i balsamy bielendy, ale czasem kupuję też droższe, apteczne marki ale to już jak konkretnie czegoś potrzebuję
Martynaa
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 22:58

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez hania » 21 sty 2015, o 23:03

lagenko_pl bielendy te masełka ale bardzo fajne.


Martynaa podaj jakąś propozycję kosmetyku który mogę zrobić sama:)
hania
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 19:31

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Lagenko_pl » 3 lut 2015, o 12:59

Teoretycznie można wykonać je samemu o ile oczywiście ktoś ma na tyle doświadczenia i chęci,bo większość z nas woli kupić dobre kosmetyki naturalne,ja w szczególności polecam te na bazie kolagenu,na pewno nikt się nie rozczaruje.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez rewelka_ » 6 lut 2015, o 16:27

Ja bardzo lubię rosyjskie kosmetyki bez parabenów i slsów, z tego co kojarzę, to polska firma Fitomed ma sporo ziołowych i naturalnych kosmetyków. Zajrzyjcie na mojego bloga troche pisałam o nich :)

________________________________________________
www.rewelka-testuje.blogspot.com
Avatar użytkownika
rewelka_
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 16:25

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez apollo » 16 mar 2015, o 09:35

Jeśli chodzi o dobre kosmetyki naturalne to np. SPAM Tutaj zmiany przychodzą dopiero po czasie, wymagają zaangażowania, podejścia, systematyczności. Radzę również analizować co oferują poszczególne kosmetyki, czym się różnią od pozostałych, bo ma to na prawdę ogromne znaczenie dla uzyskanego efektu.
apollo
 

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez Martynaa » 18 mar 2015, o 02:15

Ja bardzo lubię wszelkie naturalne olejki do kąpieli, szczególnie jeśli pięknie pachną <3 teraz mam Aromatherapy trawa cytrynowa + zielona herbata z bielendy i jest super :)
Martynaa
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 22:58

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez meggie » 18 mar 2015, o 17:25

apollo ciekawie brzmi, ale nie widać nazwy:( a co do tej serii reklama już gdzieś słyszałam, że jest super, więc muszę zapolować:)

Ostatnio edytowano 2 kwi 2015, o 15:44 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Reklama-spam
meggie
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 9 sty 2015, o 10:08
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]