Suszenie prania

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Re: Suszenie prania

Postprzez malinka 61 » 6 lis 2013, o 21:10

Od wczesnej wiosny do później jesieni na balkonie , zimą na rozkładanej suszarce w mieszkaniu .

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Suszenie prania

Postprzez Adidasowa » 10 lis 2013, o 01:58

Kay dobry pomysł :P

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Suszenie prania

Postprzez malinka 61 » 8 gru 2013, o 13:56

Do czyszczenia pralek są specjalne płyny , najgorsze to pojemnik na proszek i płyn do płukania który obkleja wlew :( Teraz jest najgorszy czas, bo pranie trzeba już suszyć w mieszkaniu na suszarce , oby do wiosny :)

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Suszenie prania

Postprzez Adidasowa » 17 gru 2013, o 02:14

Ja wolę suszyć w domu niż wynosić na dwór, białe rzeczy na dworze zawsze muchy zanieszczyszczaja ;/

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Suszenie prania

Postprzez r**** » 30 gru 2014, o 16:11

W mojej (naszej rodzinnej) sytyacji, gdzie jest nas w domu sześcioro problem rozwiązała suszrka do suszenia ubrań. Płacimy 60 zł więcej ale za komfort suchych , pachnących ubrań ( i nie tylko ) warto ponieść takie koszty finansowe za energię. Zanim wpadliśmy z meżem na to rozwiazanie pranie schło długo i mimo pachnącego proszku oraz płynu do płukania przez 3 dni nabrało nieprzyjemnego zapachu. Co to za przyjemność założyć na siebie bluzkę czy koszulkę pachnącą stęchlizną :oops: albo wycierać się niezbyt pachnącym ręcznikiem...
Suszarka jest idealnym rozwiązaniem gdy się często pierze i gdy nie ma się warunków suszenia ( w bloku może być problem) .A ubrania wyjmuje się pachnące i ciepłe :) Do tego emituje z siebie ciepło na mieszkanie i nie ma w nim tyle wilgoci jak przy schnącym praniu.
r****
 

Re: Suszenie prania

Postprzez Czarna » 31 gru 2014, o 11:15

W zimę to zapewne jest super sprawa, bo pranie schnie długo, jeśli nie chcemy rozwieszać go na grzejnikach. W ciepłych miesiącach przydatność suszarki spada, bo z reguły pranie wystawia się na zewnątrz (poza deszczwą aura oczywiście). Mam do Ciebie pytanie, rugiada. Otóż 8 lat temu, podczas przebywania na emigracji, korzystałam z takiej automatycznej suszarki. Sprzęt nie był pierwszej nowości i po pewnym czasie suszone w nim ubrania wyraźnie traciły na jakości - wyblakły kolor, przetarty materiał, pozwijane krawędzie. Jak długo korzystasz ze swojej suszarki? Czy zauważyłaś poodbne objawy do wyżej opisanych? Zakładam, że to jest kwestia klasy sprzętu, a może po prostu te suszarki już tak mają? Słyszałam też, że istnieją suszarki z funkcją prasowania - masz coś takiego?

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Suszenie prania

Postprzez r**** » 31 gru 2014, o 13:34

Czarna napisał(a):Sprzęt nie był pierwszej nowości i po pewnym czasie suszone w nim ubrania wyraźnie traciły na jakości - wyblakły kolor, przetarty materiał, pozwijane krawędzie. Jak długo korzystasz ze swojej suszarki? Czy zauważyłaś poodbne objawy do wyżej opisanych? Zakładam, że to jest kwestia klasy sprzętu, a może po prostu te suszarki już tak mają? Słyszałam też, że istnieją suszarki z funkcją prasowania - masz coś takiego?

Ja mam suszarkę Bosh. Korzystam z niej od 2 lat i nie zauważyłam wyblakłego koloru ubrań ani przetartego materiału. Jedno do czego można się przyczepić to rzeczywiście pozwijane krawędzie ubrań. Dlatego muszę je doprasować gdy chcę je użytkować (zrymowało mi się przy okazji ;-) ).
W okresie letnim rzeczywiście może być za gorąco w mieszkaniu gdy suszarka jest używana ale jeśli ktoś dodatkowo ma możliwość rozwieszenia prania to może jej funkcjonalność na ten czas zawiesić. Ja niestety takiej możliwości nie mam.
Czarna napisał(a):Słyszałam też, że istnieją suszarki z funkcją prasowania - masz coś takiego?

Nie mam i nie słyszałam. W mojej suszarce jest między innymi funkcja: ,,do prasowania'' czyli suszy pranie gotowe do prasowania, ale ja akurat prasowania chciałam uniknąć więc z tej funkcji nie korzystam. Oprócz tego jest funkcja; ,,bardzo suche'' i ,,do szafy'' i ta ostatnia mi w zupełności wystarczy.Pranie jest suche, trochę wygładzę ręką i wkładam do szafy.
r****
 

Re: Suszenie prania

Postprzez Czarna » 31 gru 2014, o 16:51

Właśnie przeczytałam artykuł, w którym było, że funkcje prasowania (są różne) eliminują pozwijane krawędzie.
Czy masz suszarkę wolnostojącą czy wbudowaną w pralkę?

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Suszenie prania

Postprzez r**** » 31 gru 2014, o 17:00

Czarna napisał(a):Czy masz suszarkę wolnostojącą czy wbudowaną w pralkę?


Wolnostojącą.

Pozwijane krawędzie najbardziej widać na spódnicach. Na resztę ubrań nie narzekam.
r****
 

Re: Suszenie prania

Postprzez Czarna » 31 gru 2014, o 17:04

Gdybym ja miała kupić to tylko 2w1 - ciekawe czy wówczas funkcjonalność suszarki jest porównywalna. Przyjaciółka ma bodajże Samsunga, ale od niej prawdy nie wyciągnę, bo ona zawsze mówi o tym, co ma, że jest super ;)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Suszenie prania

Postprzez r**** » 31 gru 2014, o 17:27

Czarna napisał(a):Gdybym ja miała kupić to tylko 2w1 - ciekawe czy wówczas funkcjonalność suszarki jest porównywalna.

Prostota konstrukcji gwarancją niezawodności
Lepsze parametry geombryczne sprzyjające procesowi suszenia.Po prostu jest lepsze bo służy tylko do suszenia i tylko to kryterium było dominującym w trakcie procesu projektowania
Jeżeli mamy kilka kryteriów jak suszenie i pranie to nie ma wyboru. Zawsze trzeba iść na kompromis a to prowadzi do tego , że filnalne rozwiązanie jest średnie a nie NAJ
Suszarka suszy po prostu lepiej (widoczny dowód to większy, przestrzenny bęben) od suszarko pralki, ale jak ktoś nie ma miejsca to raczej nie ma wyboru.
Czarna napisał(a):bo ona zawsze mówi o tym, co ma, że jest super ;)

Warto posłuchać i poczytać różne opinie zanim się podejmie ostateczną decyzję. Ja sobie chwalę nie dlatego że suszarka stoi w moim domu ale dlatego że rozwiązała w użyteczny sposób moje problemy. Dlatego się odezwałam by się tym podzielić w tym temacie :)
r****
 

Re: Suszenie prania

Postprzez babunia123__ » 21 lut 2015, o 13:16

Ja mam w łazience sznurki, więc tam uschnie w zimę :)

Obrazek
babunia123__
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 13:01

Re: Suszenie prania

Postprzez Hadassa » 22 lut 2015, o 12:27

Ja się właśnie zaczęłam zastanawiać czy by babci nie kupić suszarki.
Tylko własnie nie wiem czy nie lepiej kupić osobnej, czy może 2w1.
Co by nie musiała po schodach wchodzić na strych by pranie suszyć.
Możecie coś polecić ?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Suszenie prania

Postprzez a_gatka » 22 lut 2015, o 15:47

Sama się niedawno nad tym zastanawiałam i już się nie zastanawiam, bo teściowa sobie kupiła. Nie wiem jaką planujesz Ty, ale ona zainwestowała w parową i jak dla mnie... bajka. Babcia będzie zachwycona. :)
a_gatka
 

Re: Suszenie prania

Postprzez Hadassa » 22 lut 2015, o 21:20

Suszarka parowa ? O pralkach słyszałam, ale suszarka ??
Czy pralko suszarka 2 w 1 ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Suszenie prania

Postprzez aga8000 » 24 lut 2015, o 21:45

Najprostsza metoda to suszyć na rozkładanej suszarce w mieszkaniu:)

Obrazek
aga8000
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 lut 2015, o 21:12

Re: Suszenie prania

Postprzez a_gatka » 25 lut 2015, o 21:05

Mam na myśli suszarkę z programem parowym. :) Jak chcesz dopytam o model.
a_gatka
 

Re: Suszenie prania

Postprzez Martusia » 25 lut 2015, o 21:41

Może nie dzisiejsza jestem, ale powaga - pierwszy raz słyszę o suszarce z programem parowym. Co taki program daje?
Martusia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 19:13

Re: Suszenie prania

Postprzez Hadassa » 27 lut 2015, o 00:18

Aga tylko nie zawsze jest miejsce i czas na rozłożenie takiej zwykłej suszarki.
Agatka dopytaj się i dopytaj jak działa, boś mnie zaintrygowała.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Suszenie prania

Postprzez Theila » 27 lut 2015, o 22:43

Mnie zafascynowała taka opcja jak sobie uzmysłowiłam jak dużo czasu można zaoszczędzić. Co jak co, ale jednak rozwieszanie prania może być denerwujące. Pomijam miejsce, ale to i wilgoć i czas poświęcony na to. Ostatnio widziałam podkładkę, która umożliwiłaby mi postawienie takiej suszarki na pralce lub odwrotnie. To już w ogóle i miejsce oszczędza i wygoda niesamowita.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Suszenie prania

Postprzez a_gatka » 28 lut 2015, o 22:34

Model spiszę osobiście, a póki co dowiedziałam się przez telefon tyle, że ona ma funkcję SteamSystem czy jakoś tak. To znaczy, że wykorzystuje moc pary do odświeżenia ubrań oraz pozbycia zagnieceń i nieprzyjemnych zapachów w jakiś bodajże kwadrans. Oblukam to dokładnie jak do nich pojadę i mam nadzieję, że nic nie pokręciłam. :D
a_gatka
 

Re: Suszenie prania

Postprzez Hadassa » 5 mar 2015, o 20:44

Theila pomysł fajny z tym ustawieniem jeden na drugim.
Agatko, będe wdzięczna jak sprawdzisz

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Suszenie prania

Postprzez Scarlett » 14 mar 2015, o 00:24

Odbiegając odrobinkę od tematu, pierwsze, co mi się przypomniało na widok tematu wątku:

"<Pau> Hej:)Co porabiasz?Tak późno a Ty nie śpisz?
<Iwi> Pilnuję prania:)
<Pau> Jak? Że pilnujesz żeby wyjąć z pralki jak sie upierze?
<Iwi> Nie, już sie uprało, wywiesiłam. Teraz siedzę przy suszarce i pilnuję żeby wyschło.
<Pau> Przewracasz żeby szybciej wyschło?
<Iwi> Nie! Przecież mówię, ze pilnuję, a nie że przewracam!
<Pau> Lol, siedzisz i pilnujesz?:P A nie możesz iść spać i niech spróbuje samo wyschnąć?
<Iwi> Po co? Zawsze pilnuje prania, jak schnie i wysycha i jest ok.
<Pau> Spróbuj dzisiaj nie pilnować:P
<Iwi> Ty to masz jakąś pokrętna logikę. Jak jest ok, mam sprawdzony sposób to po co eksperymentować? To nie wiem, jak chcę zrobić herbatę i zawsze włączam czajnik i wychodzi i jest ok, to mam dzisiaj spróbowac nie właczac i zobaczyć czy wyjdzie? Heloł!! Herbata zawsze wychodzi z właczonym czajnikiem, pranie zawsze schnie jak je pilnuję.
<Pau> ..."

A tak poważniej, to pomysł faktycznie interesujący. Będę musiała się zagłębić, bo ciekawi mnie jak takie udogodnienie przekłada się na cenę.
Avatar użytkownika
Scarlett
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 20:45

Re: Suszenie prania

Postprzez Lucy » 17 mar 2015, o 10:09

oj, dziewczyny, wy się suszeniem przejmujecie, a ja muszę prać we frani, bo nie mam bieżącej wody w domu. To dopiero jest mordęga.

Nie szu­kają pot­raw wyszu­kanych czy egzo­tycznych, ale wolą da­nia kon­wen­cjo­nal­ne, jak em­briony ptaków nielotów, mielo­ne or­ga­ny w powłoce je­lit, plas­try ciała świń czy bul­wy by­lin przy­pala­ne w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze ok­reśla się je ja­ko jaj­ka, kiełbasę, be­kon i frytki.
Avatar użytkownika
Lucy
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 20 paź 2014, o 08:26

Re: Suszenie prania

Postprzez Hadassa » 17 mar 2015, o 10:16

Jeszcze jakiś czas temu franię miałam w piwnicy.. w sumie nie wiem czy dalej gdzieś nie stoi ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron