TEB Edukacja - ktoś zna?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez ladyblues » 15 cze 2012, o 12:20

zastanawiam się nad rozpoczęciem szkoły policealnej, myślałam właśnie o TEBie i zbieram opinie. ja zastanawiam się nad kierunkiem technik usług kosmetycznych - co o tym sądzicie? nie ukrywam, że aktualna promocja szkoły (oferują tablet za friko) też troszkę mnie kusi :) jest tu ktoś, kto uczył się albo uczy w tej szkole?
ladyblues
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez pirouette » 18 cze 2012, o 12:57

mówisz o tym epakiecie? ja skończyłam w TEBie technika usług kosmetycznych i zajęcia były naprawdę świetne i na poziomie. teraz widziałam tą promocję i zastanawiam się, czy się nie zapisać na technika masażystę to będę wszechstronnie wykształcona :D ale tak czy siak, z promocją czy bez mogę śmiało polecić TEBa :)

treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
pirouette
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 10:24

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez babuszka » 18 cze 2012, o 13:24

pirouette napisał(a):mówisz o tym epakiecie? ja skończyłam w TEBie technika usług kosmetycznych i zajęcia były naprawdę świetne i na poziomie. teraz widziałam tą promocję i zastanawiam się, czy się nie zapisać na technika masażystę to będę wszechstronnie wykształcona :D ale tak czy siak, z promocją czy bez mogę śmiało polecić TEBa :)

No a powiedz mi, czy z tytułem technika usług kosmetycznych możesz sama założyć gabinet? Moja znajoma jest technikiem farmacji i tak czy siak musi mieć zatrudnionego a aptece jakiegoś magistra, no i teraz myślę, czy z kosmetyczną branżą jest tak samo... :woman:


treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
babuszka
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez ladyblues » 19 cze 2012, o 11:02

wiesz co, z tego co wiem, to można. nawet osoba niezwiązana z branżą kosmetyczną może otworzyć gabinet kosmetyczny :) dlatego ja rozważam ten kierunek ;) no i ten tablet ;)
ladyblues
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez babuszka » 25 cze 2012, o 16:16

ladyblues napisał(a):wiesz co, z tego co wiem, to można. nawet osoba niezwiązana z branżą kosmetyczną może otworzyć gabinet kosmetyczny :) dlatego ja rozważam ten kierunek ;) no i ten tablet ;)


No to spoko , na pewno jest to przyszłościowe, jak będziesz mieć dobrą opinię i stałe klientki, to interes się rozwinie, no bo w tym fachu liczą się na pewno rekomendacje.
babuszka
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez nasztos » 26 cze 2012, o 14:11

pirouette napisał(a):mówisz o tym epakiecie? ja skończyłam w TEBie technika usług kosmetycznych i zajęcia były naprawdę świetne i na poziomie. teraz widziałam tą promocję i zastanawiam się, czy się nie zapisać na technika masażystę to będę wszechstronnie wykształcona :D ale tak czy siak, z promocją czy bez mogę śmiało polecić TEBa :)


Nie ma co się czepiać! Popieram zdecydowanie! Takie szkoły mają sens, jak ktoś wie co ze sobą zrobić :knitting Masażysta mrauuuu sama bym sobie takiego domowego sprawiła heheheh :serca
nasztos
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez pirouette » 27 cze 2012, o 12:47

no dokładnie, jak się ma pomysł to już połowa sukcesu :) a jak przy okazji wpadnie tablet to tylko elpiej :happy
pirouette
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 10:24

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez babuszka » 3 lip 2012, o 16:23

Za mojej młodości młodości to można było pomarzyć o takich udogodnieniach :-) Już nie mówiąc o tym, że tablet mógłby ewentualnie pojawić się w "Powrocie do przyszłości" :witch
babuszka
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez ladyblues » 4 lip 2012, o 14:45

no właśnie ja waham się między technikiem usług kosmetycznych a technikiem masażystą... w sumie mogłabym robić oba naraz, to pewnie drugi miałabym w promocji :D
ladyblues
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez nasztos » 5 lip 2012, o 09:28

Technik masażysta! :happy potem darmowe masaże dla znajomych!
nasztos
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez gruszka06 » 11 lip 2012, o 15:12

nie polecam, szkoda czasu na takie szkoły. znajoma skończyła ostatnio jedną- gdyby nie jej własna praca i chęć uczenia się, to miałaby na karku policję, bo nikt im dokładnie nie wytłumaczył jak przeprowadzać jeden z zabiegów kosmetycznych, bo szkoła nie miała warunków
gruszka06
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lip 2012, o 15:01

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez babuszka » 13 wrz 2012, o 16:24

Jesteś pewna, że to wina takich szkół?? Coś mi się nie wydaje. Ludzie kończą medycynę i popełniają błędy niezależnie od uczelni, którą ukończyli. Można uczyć się/ studiować i można tylko udawać. O! :witch
babuszka
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez iza_rozpustnica » 18 wrz 2012, o 08:32

Wszystkie te szkoły policealno - zawodowe są beznajdziejne.
Wykładają tam nieuki, świeżo po studiach.

Chcesz zdobyć wiedzę? Zacznij czytać książki na tematy, które Cię interesują.

Miłość i Teksty Piosenek to moje życie <3
iza_rozpustnica
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 cze 2012, o 19:55

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez babuszka » 19 wrz 2012, o 14:26

Dla mnie to żaden argument. Oceniać mają prawo tylko ci, którzy rzeczywiście skończyli tego typu szkołę. Poza tym nie można wszystkich tego typu szkół wrzucać do jednego wora. Trochę to uproszczenie :P
babuszka
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez zmora90 » 11 sty 2013, o 19:15

Też zastanawialam się nad tą szkołą... nie iwedziałam że mają tam taką promocje... ile w ogólne sie tam płaci za semestr? czy miesiąc?
zmora90
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 sty 2013, o 00:41

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez apollo » 18 lis 2013, o 08:31

Bez sensu. To bardziej zapychanie czasu i kolejny papier, który w zasadzie nic nie da.
Chcesz się kształcić w kierunku kosmetycznym to najpierw znajdź szkołę, która się w tym specjalizuje.
Bo to już nie są czasy, w których ktokolwiek przyjmuje za samo posiadanie papierka!
apollo
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez Misiek » 19 lis 2013, o 18:16

Moja koleżanka wykorzystuje Teb Edukacja do tego żeby mieć dalej status ucznia. A uczy tam znajoma, która ukończyła studia zaoczne.
To raczej nie jest miejsce, w którym rzeczywiście można liczyć na prawdziwą wiedzę.
Misiek
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez apollo » 20 lis 2013, o 08:19

Może trochę inaczej - na wiedzę to na pewno można tam liczyć, tylko w pracy nie chodzi o teorię, a bardziej o konkretne umiejętności. I tego powinny uczyć takie szkoły. Bo miejsc, w których uczymy się teorii, która nigdy później nam się nie przydaje mamy już dostatecznie dużo.
apollo
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez Misiek » 21 lis 2013, o 18:14

W zasadzie to zdecydowana większość szkół w Polsce nastawia się na teorię. Bardziej chodzi tutaj o kadrę. Jak kadra ma uczyć konkretów, skoro sama zna tylko teorię?
W Polsce szkolnictwo w dalszym ciągu jest dalekie od oczekiwanego - póki kadry nie będą przepełnione fachowcami, efekt studiów będzie zawsze taki sam.
Misiek
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez apollo » 22 lis 2013, o 08:12

Nigdy nie będą... Myślisz, że co? Osoba, która ma x lat doświadczenia w konkretnym temacie pójdzie pracować za małą kasę na uczelnię? Nie ma opcji, tym bardziej, że na uczelni o zatrudnianiu decyduje rodzina, a nie umiejętności.
apollo
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez apollo » 27 paź 2014, o 08:31

Raczej strata czasu - wiedza symboliczna. Lepiej zrobić porządne szkolenie zawodowe w tym kierunku, później jak najwięcej czasu poświęcić na konkretne praktyki. Jakoś innej konstrukcji kompletnie tutaj nie widzę. No chyba że macie inne propozycje?
apollo
 

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez karetia » 7 gru 2015, o 08:14

Szkoła ucząca wszystkiego nigdy was zawodu nie nauczy. Jeśli chcecie się uczyć przez szkolenia, to wyłącznie u specjalistów z danego zawodu.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez alex1234 » 6 paź 2017, o 08:11

Tej szkoły akurat nie znam. Ale popatrz na ofertę szkoły Progres w Poznaniu. Rewelacja - dużo kierunków, wysoki poziom kształcenia. Mają własne pracownie, bardzo dobrze wyposażone. I co ważne - nic u nich nie płacisz za naukę.
alex1234
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 17 lut 2017, o 18:24

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez five » 20 kwi 2018, o 17:35

Mnóstwo jest teraz tych szkół, a jakość nauki w większości jest bardzo średnia.

five
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 kwi 2018, o 16:10

Re: TEB Edukacja - ktoś zna?

Postprzez UlaM26 » 2 sie 2019, o 10:13

Mój syn również miał wybrać się do Teb w Łodzi, ale nie pod pasowała mu ogólna organizacja oraz sala gier, która według niego była jednym wielkim nieporozumienie. Robią sobie reklamę zdjęciem z Radomia i reklamują to w naszym mieście. Niczego takiego nie widział, ogólny ciężko to wytłumaczyć i też ostatecznie się nie zdecydował.
UlaM26
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 cze 2018, o 13:12
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]