Sypialnia - aranżacja

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Sypialnia - aranżacja

Postprzez paula » 22 lis 2013, o 22:44

Przymierzamy się z moim narzeczonym do rozpoczęcia remontu naszego gniazdka ;) i rozpoczynamy od.. sypialni. Nie dlatego byśmy mogli spędzić bardzo uroczą noc poślubną :fallinlove ale przede wszystkim dlatego że jest to pokój który możemy powoli urządzać, tzn. panele, nowa instalacja elektryczna, gładzie i pomalowanie. Tyle chcemy zrobić do wesela. Prócz tego jeszcze drugi pokój chcielibyśmy mieć chociażby przygotowany do remontu (zdrapany tynk ze ścian, wymieniona instalacja elektryczna, póki co tylko kupione - nie położone - panele).
Ale właśnie dzisiaj się zastanawialiśmy nad ciekawym (i niedrogim) urządzeniem sypialni. Wybraliśmy coś mniej więcej jak w załączniku.
Ale czy to nie są zbyt ciemne kolory jak na sypialnię?
Dodam że sypialnia ma kształt kwadratu o wymiarach mniej więcej 4,5m. Drzwi wejściowe są na przeciw okna.
Poza tym myśleliśmy na właśnie takim ułożeniu łóżka jak na zdjęciu, tylko czy ten pokój nie jest za duży na takie ustawienie?
proszę o pomoc bo to jest tak naprawdę moja pierwsza aranżacja wnętrza, a wiem doskonale że jak już ustawimy meble to przynajmniej na najbliższych 10 lat nie zmienimy ich położenia.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
paula
 

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez aii » 23 lis 2013, o 01:07

Wbrew pozorom, na ciemnym kolorze bardziej widać jakikolwiek brud, kurz. Jak dla mnie jest ona zbyt ciemna. Nawet po rozpaleniu kilku świec przy intymnych chwilach, czułabym się jak w jakiejś norze... Polecam ciemniejszy odcień jakiegoś jaśniejszego koloru i do tego jakąś ciemną tapetę na ścianę nad łóżkiem.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez paula » 23 lis 2013, o 23:59

a czy mniej więcej tak samo urządzona sypialnia ale w kolorach: brązu + kawy z mlekiem + jasnego beżu bylaby lepsza?
paula
 

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez aii » 24 lis 2013, o 10:25

Według mnie zdecydowanie tak :)
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez paula » 24 lis 2013, o 22:31

a do sypialni meble jasne czy ciemne?
do salonu kupujemy meble w kolorze bardzo ciemnym (ze względu na dobór do stołu który już jest zakupiony). Dlatego myślałam o trochę jaśniejszych mebelkach tylko czy to w ogóle będzie fajnie wyglądało?
paula
 

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez aii » 24 lis 2013, o 23:09

Wiesz co? To zależy. Ja, do tych odcieni, proponowałabym coś w odcieniach białych i szarych. Jaśniejsze będą na pewno, a i pasować będą.:) Dla przykładu może pokażę coś...
Obrazek lub Obrazek Oczywiście chodzi mi o odcienie, a nie wygląd.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez paula » 24 lis 2013, o 23:17

A teraz tak przeglądam i spodobało mi sie coś takiego:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
paula
 

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez paula » 24 lis 2013, o 23:30

a co myślicie na temat takiej "szafy - pokoju"?
mamy potężną sypialnię i boję się że właśnie poprzez jej rozmiary, nagle stanie się ona zimnym i nieprzyjemnym pokojem. Dlatego też wymyśliłam żeby postawić taką ściankę działową która będzie stała w odległości ok. 2-2,5m od aktualnej ściany. Dzięki temu uzyskam taki mini pokoik wielkości 4,5m x 2,5m, z drzwiami. W środku zrobię pułki i miejsce na wieszanie ubrań. Do tego zmieściłaby mi się tam deska do prasowania i jakiś kosz z ubraniami do poukładania. Czy to w ogóle dobry pomysł?
paula
 

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez aii » 24 lis 2013, o 23:39

Mi się w ogóle nie podoba to łóżko :D i wydaję mi się ta sypialnia taka przygnieciona tymi ozdobami.
Pokoik a'la garderoba. Dla mnie bomba.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez paula » 24 lis 2013, o 23:48

nie nie, dla mnie też za dużo wszystkiego ;) po prostu chodzi mi o taką kolorystykę ;)

ooo dokładnie - pokój garderoba! jeszcze tylko muszę w pełni przekonać do tego mojego lubego choć już coś tu kombinuje że może być ciężko z postawieniem ścianki :D
paula
 

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez paula » 24 lis 2013, o 23:51

coś takiego by to było:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnio edytowano 25 lis 2013, o 10:49 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: [img]link[/img]
paula
 

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez aii » 24 lis 2013, o 23:55

Przekonaj Go, bo to naprawdę fajna opcja. Wszystkie rzeczy pochowane, a nie tak wszystko w jednym miejscu. Poza tym...to tak bogato i dumnie brzmi - sypialnia i garderoba ;D Zawsze metraż większy i większa ilość pomieszczeń :P
Kolory całkiem ok.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez paula » 25 lis 2013, o 00:00

do salonu chcemy coś mniej więcej w kolorach dębu. Będzie to:
- stolik pod tv
- komoda
- witryna
- "barek" - czyli taka szafka na dole wyglądająca jak komoda z szufladami lub pułkami a u góry jak witrynka, ma max. 120cm wysokości
- stół z 6 krzesłami
- narożnik + malutki stoliczek na kawę

Dlatego za dużo nam się nie zmieści do tego salonu. Co najwyżej do komody zmieszczą mi się ręczniki, do witryny i barku całe szkło. A gdzie ubrania?
Ja mam teraz praktycznie sama całą szafę i jest mi dość ciasno :happy
dlatego dla mnie idealnym rozwiązaniem jest ta garderoba. Także niech się mój luby trochę uspokoi i go postaram się namówić na nią ;)
paula
 

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez aii » 25 lis 2013, o 00:08

Sporo tego. Ja w salonie mam rogówkę, stolik(nazywało się to szafka w Ikei) pod tv i inne sprzęty, stolik na kawę i pod spodem gazety, fotel i pufa z kompletu do narożnika i pianino. A z dodatków mam: maty na stoliku do kawy, doniczki i kwiaty w tym kolorze, świeczniki, chusteczki i ramki na zdjęcia.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez paula » 25 lis 2013, o 00:11

wiesz co, jak się ma pokój 4,5m x 4,5m to naprawdę można trochę poszaleć ;)
najbardziej jestem zadowolona z tego stołu.
Teściowa rok temu wymieniała sobie komplet wypoczynkowy oraz stół i 6 krzeseł. Powiedziała że stół mamy sobie zostawić i krzesła, a ona zabiera sofę i fotele. Także jeden mebel mniej do kupowania :P
i wszystko się spokojnie pomieści :)
paula
 

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez aii » 25 lis 2013, o 00:16

Rozumiem, że do dyspozycji są dwa pokoje, tak?
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez paula » 25 lis 2013, o 00:18

tylko dla nas są 2 pokoje czyli: salon i sypialnia. Obydwa są w tych samych wymiarach.
Prócz tego mamy wspólną kuchnię, łazienkę i przedpokój ale tym na razie się nie przejmujemy. Kuchnia była remontowana 3 lata temu i są nowe meble.
Jedyne co chciałabym jeszcze, to w takiej przybudówce do kuchni (która istnieje) zrobić sobie spiżarnię :)
paula
 

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez aii » 25 lis 2013, o 00:25

To nawet nie ma się co zastanawiać. Namawiaj lubego na garderobę. :)
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez paula » 25 lis 2013, o 00:27

dokładnie. Ale zacznę to robić dopiero pod koniec tygodnia - wtedy ma lepszy humor :D haha :P
paula
 

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez Olenka14 » 28 lis 2013, o 17:14

Szara sypialnia - cudna. Minimalistyczna i przytulna, czyli jak dla mnie połączenie idealne! A czarnego nie polecam, ja bardzo chciałam mieć i w końcu mam - myślałam, że skoro mieszkam wysoko, to nie będzie problemu z miastowym kurzem itd, ale się pomyliłam, jeden dzień po praniu wszystko wygląda jakby leżało już z pół roku, każdy włosek jest widoczny, nie mówiąc już o plamach, które nie wiem sama jak i kiedy się robią..

Mój blog w tematyce mama i dziecko Wokół Dziecka :)
Avatar użytkownika
Olenka14
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 15:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez snorlak » 19 gru 2013, o 11:23

Ja mam kolor ścian w sypialni taki, jak tło tego forum - odcień fioletu :)

Widziałeś stojak na papier toaletowy? http://www.tabago.pl/36-stojak-na-papier-toaletowy - czego to teraz ludzie nie wymyślą... :)
snorlak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 gru 2013, o 11:20

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez elajablko » 20 gru 2013, o 12:17

Mi podoba się taki układ i właśnie też uważam że przy sypialni może być garderoba - to jest dobry pomysł. Odnosnie kolorów to ja lubię fiolet więc u mnie by pewnie była ciemnia śliwka węgierka z brązem.

elajablko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 12:30

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez vicky0019 » 1 lut 2014, o 12:01

Ja mogę wam polecić SPAM - projektowanie wnętrz . Naprawdę super studio projektowe z Szczecina z bardzo dobrymi projektowymi. Zaoferowali mi bardzo dobre projekty sypialni, z których skorzystałam podczas aranżacji.

Ostatnio edytowano 1 lut 2014, o 15:55 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez Kolaboracja » 10 lut 2014, o 12:03

Mnóstwo aranżacji można sobie znaleźć w Internecie i nie trzeba płacić jakimś projektantom wnętrz, warto polować na promocje i nie urządzać wszystkiego na raz tylko stopniowo, wtedy się zaoszczędzi, teraz to jeśli chodzi o meble, to w agata meble za każdy wydany tysiąc dają 100zł rabatu, a w bydgoskich meblach do mebli objętych promocją dają 100zł, jak jakieś jeszcze wyhaczę to dam znać
Kolaboracja
 

Re: Sypialnia - aranżacja

Postprzez Camille86 » 14 kwi 2014, o 12:50

Dla mnie najważniejsze są dodatki. Mam białą sypialnie i dodatki w kolorze fuksji. Najbardziej rzuca się w oczy mój mięciutki bordowo różowy kocyk SPAM . Uwielbiam na nim leżeć:) Szukam jeszcze eleganckich lampek nocnych - znacie miejsca gdzie takich szukać?

Ostatnio edytowano 15 kwi 2014, o 10:34 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wklejamy zdjęcia, a nie linki

"Żyj każdym dniem, jakby miał być tym ostatnim!"
Avatar użytkownika
Camille86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 16:30
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]