Czy interesujecie się ekologią?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez Kuleczka » 21 paź 2011, o 15:43

Mam nadzieję, że są wśród Was dziewczyny, które ekologią interesują się równie mocno co ja. Powstała ostatnimi czasy bardzo ciekawa akcja edukacyjna mająca na celu uświadamianie ludziom potrzeby oszczędzania wody. Znajdziecie ją pod adresem: ...

Jak to wygląda u Was w domu? Przywiązujecie wagę do oszczędzania wody? jeżeli tak, to robicie to z powodów ekoNOMICZNYCH czy ekoLOGICZNYCH?


treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
Kuleczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 paź 2011, o 15:27

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez K3n4 » 24 paź 2011, o 13:12

Oszczędzam wodę w domu oczywiście ze względów ekologicznych. Przecież te kilka złotych miesięcznie tak naprawdę nie robi. Fakt w skali roku oszczędność dochodzi do rzędu kilkuset złotych, ale mem wrażenie, że to słaba motywacja. Wydaje mi się, że najważniejsze jest to, żeby ludzie nabrali świadomości. trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że wody użytkowej jest co raz mniej i może jej w końcu zabraknąć.Mając tą świadomość dużo łatwiej jest zmotywować się do oszczędzania.
K3n4
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 paź 2011, o 12:58

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez K3n4 » 26 paź 2011, o 14:19

Chciałam dobrze, a wyszło jak zawsze...

zmywarka do naczyń, baterie do zlewu bez kurków, prysznic zamiast wanny... czy znamcie jakieś inne tricki?
K3n4
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 paź 2011, o 12:58

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez matyldaaa » 28 paź 2011, o 11:54

Ekologia jest dla mnie bardzo ważna. Hmm... najważniejsze to chyba zmiana nawyków, np. zakręcanie kranu z wodą jak się myje zęby, czy przy goleniu oraz wtedy, gdy człowiek mydli się podczas prysznicu. Istotne jest też mobilizowanie innych domowników, do oszczędzania wody. U mnie w domu dzieci korzystają z kubeczków do mycia zębów i uczę je, by zbędnie nie lać wody.
matyldaaa
 

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez Zwariowana92 » 8 lut 2013, o 13:32

Ja interesuję się ekologią głowinie ze względów zdrowotnych jem ekologiczną żywność :cooking i naprawdę czuję się po niej o wiele lepiej przynajmniej nie truję się takim gównem jak fast foody i moja figura też jest w lepszym stanie polecam eco sklep ja kupuje w ecolivingstyle.pl przynajmniej tam jest najtaniej:D to tyle pamiętajcie ze jesteście tym co jecie a ja nie chce być tłustym hamburgerem :D
Zwariowana92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 lut 2013, o 12:35

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez Zorka » 21 lut 2013, o 15:10

A owszem :), staram się stosować zasady eko zycia w domu, segreguję śmieci, staram się korzytsać z jak najmniej przetworzonej zywności, stosują naturalne środki czystości, kosmetyki BIO, chciałabym kiedyś zamontować kolektory słoneczne, żeby mieć tańszą i bardziej eko energie, albo korzystać ze zbiorników na deszczówkę - które pozwalają na wykorzystanie wody z opadów - na przykład jako wody do WC. No ale to na razie tylko plany - na razie zbieram fundusze na takie eko inwestycje.
Zorka
 

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez MagdaLena30 » 29 mar 2013, o 13:24

Lubię ekologię, choć do fanatyzmu mi daleko. Ja dodatkowo kupuje dzieciom niektóre zabawki eko z kartonu, są naprawdę super. Dorzucam stronę ze zdjęciami http://tektoora.com/pl/Oferta/Swiat-dzi ... edukacyjne
MagdaLena30
 

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez krokusss » 29 mar 2013, o 15:37

Fajne te rzeczy z tektoory :)
Ja zaczęłam od niedawna interesować się ekologią. Co prawda świata nie zbawię, ale staram się mądrzej robić zakupy,nie korzystać z plastikowych toreb,segregować śmieci.
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez MagdaLena30 » 30 mar 2013, o 19:37

Ja również nie korzystam z plastikowych toreb i obowiązkowo segreguję śmieci. Bardzo też zwracam uwagę na nie marnowanie wody.
MagdaLena30
 

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez kuferart » 31 mar 2013, o 13:35

Ekologia to stan umysłu :lol: A tak na poważnie, segreguję śmieci, staram się zużywać tylko tyle wody, ile potrzeba. Bardzo podobają mi się rzeczy wykonane ze "śmieci" - foliowych torebek, plastikowych butelek, wytłoczek do jajek... Wystarczy tylko spora dawka kreatywności i manualnych zdolności. Tutaj kilka przykładów, co można fajnego zrobić z plastikowych toreb: http://www.designrulz.com/product-desig ... ycles-day/ Fajne są siedziska i koszyki - z "niczego" powstaje praktyczna, przydatna rzecz. Trzeba tylko zgromadzić odpowiednią ilość "surowców" :)

kuferart
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 17:25

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez bajaderka » 1 kwi 2013, o 23:58

Bardzo fajne pomysły, a jakoś wcześniej nie mogłam trafić nigdzie na takie ekologiczne meble.
Ktoś może jeszcze szyje takie ekologiczne ubrania? W sensie z przetworzonych śmieci? Orientujecie się?
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez Betty33 » 21 kwi 2013, o 11:21

O ciuchach to nie słyszałam, ale widziałam fajną, ciekawą biżuterię z recyklingu. W internecie można znaleźć, chociaż raczej nie na polskich stronach.
Betty33
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 09:14

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez Hadassa » 21 kwi 2013, o 20:28

I na polskich stronach można wiele takich odszukac ;) Sama osobiście znam jednego pana, zajmującego sie recyklingiem ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez pomcia » 29 kwi 2013, o 09:55

Interesuję się ekoNOMIĄ i ekoLOGIĄ. I po wczorajszym spacerze stwierdzam, że skupy buteleek szkła to było coś, nie było problemu ze śmieciami w postaci porozrzucanych butelek w parkach. Wszystko od razu by zniknęło. A tak? Zupełnie bezsensowna polityka butelkow - pseudoekologiczna. Kupujesz butelkę zwrotną - 50gr. Oddajesz - z trudem 20gr. I w jaki sposób ten proces ma nauczyć społeczeństwo pro-ekologicznej postawy?
O marnowaniu i nadprodukcji jedzenia już nie wspomnę.
pomcia
 

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez reginne » 29 paź 2019, o 01:11

NO u nas mamy na przykład panele fotowoltaiczne. A zamontowała nam je firma Oze-Biomar. BArdzo dobrzy profesjonaliści
reginne
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 08:52

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez wiolettakraj » 29 paź 2019, o 12:08

Pewnie, że tak. Ostatnio postawiłam na własny prąd z paneli fotowoltaicznych. Alians-oze.pl pomogli nam, zrobili instalację fotowoltaiczną w naszym domu. A i wsparli nas przy załatwianiu wszystkich formalności. Wszystko działa tak jak powinno.
wiolettakraj
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 14:56

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez Boglarka » 16 gru 2019, o 13:51

wiolettakraj napisał(a):Pewnie, że tak. Ostatnio postawiłam na własny prąd z paneli fotowoltaicznych. Alians-oze.pl pomogli nam, zrobili instalację fotowoltaiczną w naszym domu. A i wsparli nas przy załatwianiu wszystkich formalności. Wszystko działa tak jak powinno.


Wow, ale super! Też zamontowaliśmy u siebie panele fotowoltaiczne (ale nam montowało sunergo z woj. wielkopolskiego, bo tu mieszkamy) i teraz namawiam teściów na takie panele. Są troche sceptycznie nastawieni, ale podziałam podziałam to też będą mieli - z mężem jesteśmy zachwyceni! :D
Avatar użytkownika
Boglarka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 wrz 2019, o 08:54

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez AKrol » 14 wrz 2020, o 06:42

My mamy panele już od jakiegoś roku i też jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Ich montaż choć dość kosztowny, przyniósł nam realne oszczędności i cała inwestycja dość szybko nam się zwróci. Jeśli też zastanawiacie się nad montażem panele fotowoltaicznych i szukacie dobrej firmy, która się wszystkim zajmie to skontaktujcie się z firmą Eco Voltaika. Działa ona na terenie całej Polski i już od 10 lat zajmują sie zagadnieniami z zakresu odnawialnych źródeł energii. Nam to właśnie Eco Voltaika, wykonała projekt oraz zamontowała panele. Pomogli nam także otrzymać dotacje. Instalacja działa bez zarzutu, mam program do jej monitorowania i w razie jakichkolwiek problemów mogę liczyć na wsparcie ekspertów.
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez ZiziKam » 14 wrz 2020, o 09:09

Ja staram się korzystać z eko rozwiązań w domowym zaciszu. Pomijając już segregacje śmieci, która generalnie do łatwych nie należy to przygotowuję sama środki do czyszczenia. Na początku wydawało mi się to mega trudne, ale podkradłam kilka pomysłów od blogerów. Jeśli dopiero zaczynasz, to ta początek polecam ci taki bazowy wpis: blog.mirjan24.pl/eko-dom-czyli-porzadkujemy-salon-domowymi-sposobami. Z czasem możesz sobie rozbudowywać podane tam metody, ale for begginers idealne :)
ZiziKam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2 mar 2020, o 11:52

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez Wojcik96 » 20 lis 2020, o 19:19

Ja od roku posiadam na swoim dachu instalację fotowoltaiczną udało nam się z mężem dotację i skorzystaliśmy z montaż paneli słonecznych. Jesteśmy teraz Eko :ok:
Wojcik96
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 paź 2020, o 12:38

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez Viktoria Ludowska » 6 gru 2020, o 22:07

Zamówiłem generalne sprzątanie i byłem bardzo zadowolony.Ta firma działa szybko i sprawnie. Po prostu inteligentne dziewczyny https://otomistrz.pl/sprzatanie-mieszkan/zielona-gora/.
Viktoria Ludowska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 gru 2020, o 22:04

Re: Czy interesujecie się ekologią?

Postprzez ewelkavv » 22 gru 2022, o 18:02

interesuję się i chcę jak najwięcej rozwiązań eko wprowadzać w swoim życiu, ostatnio staram się pozbywać niepotrzebnych rzeczy bo jednak mam naturę chomika ;) zastanawiam się co zrobić z dobrymi rzeczami, szkoda je wyrzucac, znalazłam coś takiego jak Box of hope boxofhope.pl wydaje się to fajnym sposobem żeby przekazać wartościowe przedmioty dalej żeby komuś służyły
ewelkavv
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 26 lut 2021, o 12:46
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Maczek