problem ze świadkami

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

problem ze świadkami

Postprzez lili » 12 sty 2014, o 20:44

Witam.
Planujemy z narzeczonym ślub, bardzo skromny, bez jakiejś większej imprezy. I tu pojawia się problem - nie mamy kogo wziąć na świadków. Szkoda, że w ogóle ślubu nie można wziąć bez nich, bo to dla nas naprawdę kłopot. Ja nie mam rodziny, rodzeństwa, kuzynów itd. Tak się życie potoczyło, w dużej mierze - samotność. Niestety przyjaciół też nie mam, może kilka osób znajomych ale to takie znajomości, że kontakt ledwo się utrzymuje. Mój narzeczony jest w podobnej sytuacji, tzn. on ma jakiś kuzynów ale rozsianych gdzieś po świecie, bez żadnego kontaktu od lat. Kolegów też za bardzo nie ma. Taki stan rzeczy martwi mnie. Może doradzicie mi coś drogie Panie? Co robić w takiej sytuacji? :(
lili
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 sty 2014, o 20:06

Re: problem ze świadkami

Postprzez Hadassa » 13 sty 2014, o 10:01

a np jego rodzice ??
może jacyś nawet dalsi znajomi ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: problem ze świadkami

Postprzez wawrzyniec » 13 sty 2014, o 10:03

Niestety bez świadków nie da się wziąć ślubu, najlepiej poprosić kogoś ze znajomych, nie widzę innego wyjścia.

Szukasz militariów w niskich cenach? Zapoznaj się z naszą ofertą: http://www.usarmy.pl/niesmiertelniki-do ... 172_1.html
wawrzyniec
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 09:59

Re: problem ze świadkami

Postprzez Jamelia » 13 sty 2014, o 10:20

Z kimś przecież jakieś kontakty utrzymujecie, koleżanki z pracy np.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: problem ze świadkami

Postprzez Culagula » 13 sty 2014, o 23:01

Albo nawet szefa z pracy.
A jakichś gości na ten ślub zapraszacie? To po prostu wybierzcie najbliższego Waszemu sercu z listy gości, ewentualnie faktycznie rodziców narzeczonego.
Tak sobie myślę że dopiero jak się Wam dziecko urodzi to będziecie mieli problem z chrzestnymi.... bo o ile świadkiem może być nawet ktoś z ulicy to na chrzestnych trzeba będzie już staranniej wybrać...
Avatar użytkownika
Culagula
Kobietka Expert
 
Posty: 2642
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: problem ze świadkami

Postprzez lili » 14 sty 2014, o 20:21

Z rodzicami to jest tak, że mój narzeczony ma tylko mamę. Jest ciężko na wybierać, jak nie ma w kim :-( Obawiam się, że ci znajomi, których mamy, nie zgodzą się, bo to takie na prawdę bardzo luźne znajomości. Co do współpracowników czy szefa no to kolejny problem, bo mamy własną małą firmę, tzn. dokładniej to mój narzeczony ma. nie zatrudnia pracowników, sam wszystko ogarnia, ja mu czasami pomagam. Na pewno Wam się wydaje to dziwne, że tak się uchowaliśmy sami sobie jakby, no ale cóż, tak wyszło. Ale dzięki za rady bo może faktycznie jedyne wyjście to będzie poprosić tych znajomych, co jeszcze ich mamy, chociaż naprawdę wątpię, by wyświadczyli nam tę przysługę.
lili
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 sty 2014, o 20:06

Re: problem ze świadkami

Postprzez delfinkidwa » 15 sty 2014, o 10:14

Hej! Ale nie ma się co tak przejmować świadkami - może nim zostać każdy pełnoletni, nawet rodzice, zakrystianka albo ksiądz, to nie jest ta sama ranga co rodzice chrzestni więc nie ma się co przejmować! :)

delfinkidwa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 sty 2014, o 10:10

Re: problem ze świadkami

Postprzez Culagula » 18 sty 2014, o 18:09

No ale kogoś na ten ślub zapraszacie? Mi się wydaje że własnie jakiś gość poczuje się zaszczycony jeśli go poprosicie na świadka.... ja bym była.
Dobra, powiedz gdzie ten ślub, kiedy i o której to przyjadę :)
Powiem Ci szczerze, że gdy mój brat nie wziął mnie na świadka tylko szwagra swojej przyszłej żony to było mi przykro.
Avatar użytkownika
Culagula
Kobietka Expert
 
Posty: 2642
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: problem ze świadkami

Postprzez piekna_nieznajoma » 21 sty 2014, o 22:56

ja myślę, ze nawet dalsi znajomi się zgodzą, w końcu bycie świadkiem jest raczej przyjemne więc dlaczego mieliby odmówić?
piekna_nieznajoma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 22:54

Re: problem ze świadkami

Postprzez kajametrowska » 22 sty 2014, o 17:23

Znalezienie świadków to najmniejszy problem :) Nawet rodzice mogą być świadkiem, jeżeli nie masz kogo wskazać.
Avatar użytkownika
kajametrowska
Miła Kobietka
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 19:48

Re: problem ze świadkami

Postprzez reffina » 22 sty 2014, o 23:07

Kurczę, może poproście jednak tych kuzynów - zawsze tak rodzinnie :) A po drugie, to dobra okazja, żeby zacieśnić kontakty, otworzyć się...
reffina
 

Re: problem ze świadkami

Postprzez Basia1994 » 24 sty 2014, o 16:00

Każdy z waszych gości, który jest osobą wierzącą może być świadkiem ;)
Basia1994
 

Re: problem ze świadkami

Postprzez olala58 » 29 sty 2014, o 11:19

no właśnie nie, to nawet nie musi być osoba wierząca ;)

olala58
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 11:16

Re: problem ze świadkami

Postprzez Panna_Mysia » 5 lut 2014, o 18:59

Kochana, nie ma co martwić się na zapas. Radzę nie przejmować się brakiem światków kilka tygodni czy miesięcy przed ślubem i spokojnie zadzwonić a najlepiej spotkać się osobiście z tymi znajomymi, których macie i grzecznie poprosić ich o przysługę. Jeśli rzeczywiście okaże się, że odmówią, świadkową może być na przykład mama Twojego narzeczonego, a świadkiem Twój tata, dziadek, kuzyn czy kolega. Myślę, że jeśli jakiś gości zapraszacie, to Culagula ma rację - każdy będzie czuć się wyróżniony.

Przykładowo, moją świadkową w czerwcu będzie siostra. Świadkiem mojego przyszłego męża - jego kolega.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]