Prosze, doradzcie mi ;((((( !!!!!!!

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Prosze, doradzcie mi ;((((( !!!!!!!

Postprzez Malak11 » 5 lut 2014, o 13:54

Ostatnio pisalam probna mature z biologii poziom rozszerzony... No i zalamalam sie mialam TYLKO 24/60 pkt ((((( to jest 40%... A ja potrzebuje miec z tego przedmiotu przynajmniej 85%... Do matury zostalo 86 dni... Co zrobic? Jak podzielic material? Jak sie uczyc? Dodam ze zdaje jeszcze chemie ale probna matura z chemii poszla mi o wiele lepiej bo na 67%... Prosze, doradzcie mi co mam robic (( to moja przyszlosc (((
Malak11
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 30 sty 2014, o 16:14

Re: Prosze, doradzcie mi ;((((( !!!!!!!

Postprzez mpiotr-24 » 5 lut 2014, o 15:50

Dlaczego musisz mieć 85%? Chcesz się dostać potem na kierunek związany z biologią? Ale po co, skoro nie jesteś dobra z tego przedmiotu?

mpiotr-24
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 15:02
Lokalizacja: Ustka

Re: Prosze, doradzcie mi ;((((( !!!!!!!

Postprzez Malak11 » 5 lut 2014, o 17:54

Chce sie dostac na medycyne albo stomatologie wiec biologia jest mi baaaaardzo potrzebna.
Nie wiem na jakiej podstawie oceniasz czy jestem w czyms dobra czy nie - to ze sie ktos nie uczy nieoznacza ze jest w czyms niedobry. Moglbys tak napisac gdybym siedziala po 6 godzin dziennie nad biologia i miala takie rezultaty.
Malak11
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 30 sty 2014, o 16:14

Re: Prosze, doradzcie mi ;((((( !!!!!!!

Postprzez wenus-lifestyle » 6 lut 2014, o 13:02

To, że dostała 40% z matury wcale nie oznacza, że jest słaba z biologii. Przyczyn takiego wyniku może być wiele np. stres.
Masz jeszcze 3 miesiące. To naprawdę długi okres. Na studiach będziesz się uczyła książki 500 stron w tydzień i się da nawet zdać na 5 u wymagającego profesora :P JAK? po prostu trzeba się przyłożyć.
Jak podzielić materiał? Rozsądnie. Przede wszystkim określ dokładnie ile książek, notatek masz przerobić. Staraj się powtarzać materiał np. co 3 dni. Myślę, że spokojnie dasz radę, nie zaniedbuj też chemii. Kup sobie testy i porób te z zeszłych lat. Możesz też porozmawiać z rodzicami na temat korepetycji, jeżeli czujesz że sama możesz nie dać rady.
Trochę mnie jednak zaniepokoiło to co napisałaś niżej "gdybym siedziała po 6 godzin dziennie". Na medycynie na pewno będziesz dużo się uczyć, więc się na to przygotuj. Przysiądź 6 godzin dziennie, a na pewno dobrze zdasz maturę (jeżeli oczywiście jesteś zdolna, co zakładam, bo nie chce mi się wierzyć, że osoba niezdolna planuje iść na medycynę). Pozdrawiam i życzę sukcesów :)

Avatar użytkownika
wenus-lifestyle
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 17:10
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]