Serial No limit

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Serial No limit

Postprzez asiaaxn » 28 sty 2014, o 17:17

Mając na koncie takie kultowe produkcje jak „Leon zawodowiec”, „Wielki błekit” czy „Piąty element” Luc Besson postanowił spróbować swoich sił w telewizji. Pierwszym dziełem wyprodukowanym na podstawie scenariusza jego autorstwa była „Nikita”. Reżyser jest również twórcą serii filmów i serialu „Transporter”, a także opowiadającego o przygodach francuskiego agenta „No Limit”, którego pierwszy sezon będzie można oglądać w AXN już od środy 29 stycznia o godz. 22.00.
Nazywany francuskim Stevenem Spielbergiem, Besson stworzył swój własny rozpoznawalny wizualny styl. Co waszym zdaniem sprawiło, że reżyser jest określany mianem najbardziej hollywoodzkiego europejskiego twórcy?
asiaaxn
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 11:54

Re: Serial No limit

Postprzez redorange666 » 28 sty 2014, o 17:24

Wielki błękit i leon zawodowiec to klasa sama dla siebie. Filmy kultowe. Piąty element już był mocno zamerykanizowany ale również doskonały. Powrót do dobrego europejskiego kina to pierwsza część transportera... pomimo banalnej historii genialnie pokazana.
Serial Nikita... dla mnie koszmar.
Luc dośc ciekawie pokazuje historie. Bardzo dobrze dobiera aktorów i ma rękę do kamerzystów. Nie jest słodko pier..ący, krew nie leje sie strumieniami ale potrafi pokazac brutalność... i nie przesadza z efektami.
Chociaż prze serii transportem przyczepił bym się do kilku scen...
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Serial No limit

Postprzez Stella82 » 10 lut 2014, o 12:23

I Wielki Błękit i Leon - to mój ścisły TOP filmowy, chętnie zobaczę co Luc ma do powiedzenia w kwestii seriali ale - jak powiedziały przedmówczynie - jestem pełna obaw, oceniając przez pryzmat jego nowszych produkcji :?
Avatar użytkownika
Stella82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 lut 2014, o 12:06
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]