pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez tusia25 » 16 gru 2012, o 18:08

w centrach handlowych, na ulicach spotkac mozna ludzi którzy namawiają do pomagania/wspierania czy to rożnych fundacji, domów dziecka itp. Jak to z tym jest?/ ufać, nie ufać? Jak się nic od nich nie kupi to potem ma się wyrzuty sumienia, może w jakiś inny sposób uspokoić sumienie?
tusia25
 

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez elzbieta45 » 16 gru 2012, o 18:58

na logiczny rozum to domy dziecka kasy z panstwa maja dosyc rodziny zastepcze takze , normalna rodzina ma na dziecko ochłap bo skromne rodzinne a te rodziny co miesiac na utrzymanie dziecka dostaja 2000 zł i jeszcze musza ich wspierac ludzie dobrej woli nie widze logiki
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez malina88 » 16 gru 2012, o 23:33

Znajdź sobie sama jakąś zaufaną fundację, która jest zgodna z twoimi przekonaniami i jej pomóż - uspokoisz sumienie

malina88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 23:11

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez Miniczka » 17 gru 2012, o 16:38

albo wpłacaj na taką fundację, której działąnia realnie dostrzegasz, ja tak miałam z fundacją spełnionych marzeń
Miniczka
 

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez asia.ses90 » 17 gru 2012, o 18:04

ja zawsze wspomagam jak mam okazję ku temu.

Avatar użytkownika
asia.ses90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 18:03

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez bettti86 » 31 gru 2012, o 14:14

ja fundacja pomagam tylko i wyłącznie poprzez przekazanie 1% podatku, ale to też zwykle wcześniej sprawdzam ich wiarygodność, bo wiem, ze jest bardzo dużo oszustów
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez Maj_ka » 2 sty 2013, o 15:09

Z tymi organizacjami/fundacjami, które namawiają do wspierania ich na ulicy, to bym uważała. Moim zdaniem lepiej wesprzeć jakąś fundację 1% podatku bądź przelewem, lecz najpierw sprawdzić czy rzeczywiście taka fundacja istnieje.
Maj_ka
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 08:55

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez Saszka » 3 sty 2013, o 14:29

Ja ufam ludziom, dam im te 5 zł, a jeśli kłamią, to ich sumienie.

Avatar użytkownika
Saszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:27

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez bajaderka » 4 sty 2013, o 02:21

Nie wiem, czy tak fundacje mają dość pieniędzy. Jeśli chce się przekazać jakąś większą kwotę, to na pewno warto sprawdzić, ale 5 czy 10 zł to chyba już jest właśnie kwestia ich sumienia, nam osobiście wielkiej krzywdy w portfelu nie robi.
Swoją drogą, ja nie jakoś nie trafiam w marketach na takie akcje.
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez elzbieta45 » 4 sty 2013, o 08:27

kazdy pomaga jak chce , ale fundacje tez maja w tym własny zarobek i nie popieram
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez maria19 » 4 sty 2013, o 11:58

a może jeden procent podatku? plus od czasu do czasu jakaś fundacja czy szlachetna paczka?

maria19
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 sty 2013, o 11:54

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez elzbieta45 » 4 sty 2013, o 12:01

ja nie mam podatku wiec nie oddaje a jesli juz to tylko na straz pozarna lub pogotowie czy szpital a zadna inna fundacja nie wchodziła by w gre . a na szlachetna paczke to niestety mnie nie stac bo zyjac skromnie nie mam co do ofiarowania , a rzeczy oddaje sasiadce to co mam tez bo jest tak jak ja biedna
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez Maj_ka » 4 sty 2013, o 15:36

elzbieta45 napisał(a):kazdy pomaga jak chce , ale fundacje tez maja w tym własny zarobek i nie popieram


Nie zapominajmy, że w fundacjach i organizacjach oprócz wolontariuszy pracują również ludzie na normalnych etatach, ktoś wszystko musi organizować, zdobywać sponsorów, promować, koordynować różne działania, ktoś rozliczać. Jeśli to jest normalna praca 5 dni w tygodniu, to oczywiste, że te osoby powinny otrzymywać za pracę wynagrodzenie.
Maj_ka
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 08:55

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez dzo » 17 sty 2013, o 21:48

Maj_ka napisał(a):
elzbieta45 napisał(a):kazdy pomaga jak chce , ale fundacje tez maja w tym własny zarobek i nie popieram


Nie zapominajmy, że w fundacjach i organizacjach oprócz wolontariuszy pracują również ludzie na normalnych etatach, ktoś wszystko musi organizować, zdobywać sponsorów, promować, koordynować różne działania, ktoś rozliczać. Jeśli to jest normalna praca 5 dni w tygodniu, to oczywiste, że te osoby powinny otrzymywać za pracę wynagrodzenie.



Otóż to. Charytatywność swoją drogą ale jak ktoś poświecą na takie rzeczy 20 godzin tygodniowo to skoro miałby to robić za darmo to za co miałby żyć ?
dzo
 

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez tusia25 » 9 lut 2013, o 11:21

Macie rację w sumie często nie mysli się o tym, że ktos w takiej fundacji pracuje, poświęcając się całkowicie i wynagrodzenie jakieś się należy.
Ktoś wspominał tu o Fundacji Spełnionych Marzeń, w tym roku mój 1% przekażę właśnie Nim:)http://www.spelnionemarzenia.waw.pl/
tusia25
 

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez bettti86 » 13 mar 2013, o 10:43

moim zdaniem lepiej niż do fundacji to lepiej przekazywać pieniądze w ramach chociażby takich akcji w$p1erajmy hosp1cja szczególnie, że w Polsce mamy bardzo dużo hospicjów dziecięcych, a kto jak kto, ale dzieci to chyba potrzebują nas najbardziej
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez brunecia » 23 mar 2013, o 01:11

Ja chciałam na święta przyłączyc sie do akcji szlachetna paczka ale jakos nie wyszło. Natomiast co roku odkąd rozliczam pit, 1% podatku oddaje na hospicjum
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: pomaganie/wspieranie fundacji itp.

Postprzez monikas47 » 18 lut 2014, o 00:16

Pomagać trzeba, dla mnie to jest kwestia bezdyskusyjna.

Natomiast każdy może wybrać swój dowolny obszar zainteresowań. Można zaopiekować się konkretnym dzieckiem, można zaangażować się w działalność schroniska, można dawać na Caritas na Orkiestrę itp. Sposobów jest mnóstwo :)

O sobie mogę powiedzieć, że moje serce leży w kierunku pomagania dzieciom dotkniętych przez chorobę. Koszty leczenia czasami są niebotyczne i bez wzajemnego wspierania się dużo rodzin nie poradziłoby sobie z leczeniem. Stąd inicjatywa Stworzenia Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom - SPAM. Można pomóc konkretnym rodzinom i mieć satysfakcję, że w życiu zrobiło się coś wartościowego.

Ostatnio edytowano 18 lut 2014, o 08:20 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: napisanie 3 postów tylko po to by wkleic link ??
monikas47
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lut 2014, o 23:38
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron