KURS KOSMETYCZNY:)

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez myszka12313 » 22 paź 2012, o 11:32

Kurs kosmetyczny w Krakowie. Gdzie? Czy możecie coś polecić może z własnego doświadczenia?:)
myszka12313
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 10:10

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez elzbieta45 » 22 paź 2012, o 11:43

tak kursy dobra sprawa ale zawiele sie na nich nie nauczy odwalaja lipe chodziłam na kilka kursow
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez apollo » 6 gru 2012, o 08:40

Ale jaki konkretnie kurs kosmetyczny?
Wizaż? Paznokcie? Rzęsy? Depilacja woskiem? Podaj konkretnie...
apollo
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez emili23 » 26 lut 2013, o 19:48

Jeżeli interesujesz się modą i kosmetykami, chcecie się uczyć i związać z tym swoją przyszłość to na pewno Cię zainteresuje kurs który przygotuje Cię do zawodu kosmetyczki, specjalisy którzy w tej chwili jest poszukiwany na rynku. Sama skorzystałam i mogę ją polecić każdemu. Kurs ten pobudził moją kreatywność i doskonale przygotował do przyszłej pracy zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej dzięki programowi praktyk. Po zakończeniu kursu zdaje się egzamin, którego zaliczenie daje w Ci certyfikat respektowany zarówno w Polce jak i całej Europie.
emili23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:42

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez vicky0019 » 28 lut 2013, o 14:23

Fajne i profesjonalne kursy wizażu. Robiłam już kilka kursów i jestem naprawdę zadowolona - świetnie potrafią przygotować do zawodu i pokazują również mnóstwo ciekawych sztuczek

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez mrw111 » 6 mar 2013, o 16:48

Moja dziewczyna poszła ostatnio na kurs wizażu do GoWork. Była bardzo podekscytowana faktem, że było tam bardzo dużo ćwiczeń praktycznych, a nie samej teorii. Stwierdziła, że były to rozsądnie wydane pieniądze :)
mrw111
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez apollo » 28 cze 2013, o 07:37

Ile trwało to szkolenie? Przecież to jest firma, która zajmuje się wszystkim, a na szkolenia idzie się do firm, które są fachowcami w konkretnej dziedzinie!
apollo
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez Misiek » 1 lip 2013, o 17:01

A mnie bardziej ciekawi kto uczył - bo na jakiej zasadzie takie szkoły dobierają trenerów? Jak sprawdzają czy oni znają się na temacie, skoro sami właściciele, nie są w tej branży specjalistami? ;-)
Misiek
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez apollo » 2 lip 2013, o 07:29

No na pewno nie wygląda to tak, jak w szkołach, w których każdy coś na ten temat wie. Babka prowadząca new nails sama się tym zajmuje więc wie, jak znaleźć instruktorów. Właściciel szkoły uczącej wszystkiego raczej takiej wiedzy nie posiada...
apollo
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez Misiek » 4 lip 2013, o 15:56

Tym bardziej tyczy się to zatrudnienia specjalistów w nowych dziedzinach, w nowych tematykach szkoleń.
Nie patrzy się na wszystko, na co powinno się patrzeć. New nails to dobry przykład bo robią jedną tematykę.
Robienie z siebie specjalistów od wszystkiego raczej nie popłaca.
Misiek
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez apollo » 5 lip 2013, o 07:29

Czy nie popłaca to już nie nam oceniać. Nie siedzimy w tych biznesach, nie wiemy jakie mają wyniki. Tak więc może mają masę naiwnych i zarabiają kupę kasy? Oby faktycznie tak było...
apollo
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez Misiek » 8 lip 2013, o 21:15

Zawsze najważniejszym celem jest jakość. Produkt dopracowany, nawet jeśli nie będzie najtańszy, zawsze znajdzie klienta.
I o to chodzi z tymi szkoleniami. Zresztą - we wszystkim co kupuję, szukam przede wszystkim jakości.
Misiek
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez apollo » 9 lip 2013, o 07:36

Wkrótce będę na kolejnym szkoleniu to sprawdzę tą aktualną jakość w new nails. Jestem pełna podziwu dla ludzi, którzy wybierają przypadkowe szkolenia - to całkowity bezsens i głupie wydawanie kasy...
apollo
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez filipinka90 » 17 lut 2014, o 18:04

kurs kosmetyczny bardzo sobie chwalę :) wiele się nauczyłam na nim :) i przydaje się wszystko w pracy. ja robiłam tutaj SPAM

Ostatnio edytowano 17 lut 2014, o 20:19 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
filipinka90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lut 2014, o 18:02

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez apollo » 22 lut 2014, o 20:24

Dziewczyno, żeby kurs dawał pracę musi być zawodowy. Klasyczny kurs paznokci kompletnie nic nie daje, chyba że chcesz nauczyć się tego, jak robić sobie paznokcie.
apollo
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez Misiek » 23 lut 2014, o 13:46

Domowa stylizacja też coś tam daje, ale to nie jest przecież przygotowanie pod wykonywanie usług w salonie.
Ale uważam, że pod własne potrzeby warto zrobić nawet to podstawe szkolenia, chociaż nie będę już chwaliła, bo eliminuję sobie klientki :p
Misiek
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez apollo » 27 lut 2014, o 17:33

No to logiczne, a ktoś twierdzi, że jest? Żeby faktycznie móc pracować w salonie trzeba mieć do tego predyspozycje. Zapewniam, że robienie godzinami paznokci to nie jest prosta praca - raczej dokładnie odwrotnie, to bardzo ciężka robota - poważnie.
apollo
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez Misiek » 28 lut 2014, o 20:06

Ja wiem... sama mam za sobą kilka szkoleń i dużo praktyki. W zasadzie po kilku latach solidnej pracy w salonie można zarobić już naprawdę dobre pieniądze.
Własny salon wymaga ogromnej ilości pracy, ale również efekty tej pracy mogą być znakomite!
Misiek
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez apollo » 3 mar 2014, o 08:22

Jak rozumiem - efekty finansowe. Zdecydowanie masz rację. Tylko od razu powiedzmy sobie jedno - własny biznes nie jest dla każdego, tylko dla ludzi pracowitych, którzy chcą się faktycznie rozwijać. Jeśli nie potrafisz tego robić, to nie ma co zabierać się za własny salon. Tego nikt cię nie nauczy.
apollo
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez Misiek » 4 mar 2014, o 23:03

To nie tylko masa pracy, to również konieczność ciągłego rozwoju. W tej branży należy cały czas być na czasie z usługami.
Czyli nie na zasadzie nauczysz się czegoś i masz na 20 lat spokój, tylko bardziej - co rok nowe szkolenia.
To nie jest zawód dla ludzi, którzy chcą stać w miejscu.
Misiek
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez apollo » 5 mar 2014, o 08:30

Można robić cały czas paznokcie, o ile klientki nie będą chciały robić wielu tematów na raz, a zazwyczaj jest tak, że jeśli mamy imprezę to od razu robimy wszystko na raz - i makijaż i paznokcie, rzęsy itd. Nikt nie ma czasu na bieganie po dziesiątkach firm.
apollo
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez Misiek » 6 mar 2014, o 18:53

To zależy - jeśli jeden salon robi świetny makijaż, a drugi świetne paznokcie, to wolałabym zaliczyć dwa salony.
Przynajmniej w ten sposób wszystko miałabym idealnie. Więc czasami warto zrobić nawet kilka km, aby tylko zachować perfekcję.
Misiek
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez apollo » 7 mar 2014, o 08:13

W swoim będę chciała dopracować wszystko co wykonujemy i mam nadzieję, że to wyjdzie. Wierze, że po prostu dobry salon kosmetyczny jest w stanie się wypromować jakościowymi usługami i na zasadzie poleceń - tak to przynajmniej sobie wyobrażam. Nie zamierzam oszczędzać na produktach. Ma być przede wszystkim jakościowo!
apollo
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez Misiek » 10 mar 2014, o 20:53

Klientom zależy na dobrych cenach i dobrych usługach. Jeśli zdołasz to połączyć to interes ci na pewno wyjdzie.
Najważniejsze żebyś faktycznie miałe te dobre ceny i usługi - wtedy salon powinien się sam spokojnie promować.
Misiek
 

Re: KURS KOSMETYCZNY:)

Postprzez apollo » 11 mar 2014, o 08:11

Kiedy zrobię w new nails masaże to dopiero pierwszy raz przekonam się jak to jest robić bazę klientek od zera, nie mając nic - mam kilka pomysłów, bo wiem, że wszystko będę miała dopracowane, ale to trochę za mało. Najpierw one muszą z jakiegoś powodu przyjść do tego salonu.
apollo
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]