FILMY godne polecenia

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

FILMY godne polecenia

Postprzez dzo » 3 sty 2012, o 19:24

Jak oglądniecie jakiś fajny film to podzielcie się tytułem 8-) 8-)

Ja wczoraj oglądałam
Obrazek

Opis z neta: "Tucker i Dale, dwaj prawdziwi „pełnokrwiści” wieśniacy, wyruszają na wymarzone wspólne wakacje. To będzie wypoczynek na bogato: luksusowy domek, wędkowanie, a także wprowadzanie do organizmu odpowiednich ilości piwa. Co prawda „wypasiony” domek to stara zdewastowana rudera w leśnej głuszy, ale przyjaciele są tak szczęśliwi, że zdają się tego nie zauważać. I wszystko byłoby cudownie, gdyby los nie postawił na ich drodze grupy szpanerskiej młodzieży z miasta. Przypadek zrządza, że nasi dwaj duzi panowie o małych rozumkach zostają uznani przez młodych ludzi za zwyrodniałych seryjnych morderców, którzy, uzbrojeni w piły łańcuchowe, czyhają na życie kolejnych ofiar. Wakacje Tuckera i Dale’a zaczynają przypominać krwawe i absurdalne łowy."

gatunek: czarna komedia

Myślałam, że będzie marny ale wbrew pozorom nawet się uśmiałam :lol:

POLECAM ;) ;)
dzo
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez Szyszka » 11 sty 2012, o 19:43

Z komedii oczywiście polecam "Kac Vegas" , "Kac Vegas 2" oraz "Żona na niby".
Super filmy.
Dla ludzi o mocnych nerwach : "Pluję na Twój grób" - historia zgwałconej kobiety, która postanawia sama wymierzyć karę sprawiedliwości swoim oprawcą.
Szyszka
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez WeselneZaplecze » 12 sty 2012, o 15:22

To ja dorzucę coś od siebie, a mianowicie wzruszający dramat wojenny "Chłopiec w pasiastej piżamie"
Obrazek
WeselneZaplecze
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez dzo » 12 sty 2012, o 17:19

WeselneZaplecze kurcze słyszałam o tym filmie !!

muszę go sobie obejrzeć
dzo
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez Hakiruono » 16 sty 2012, o 12:50

Jeśli któraś z Was lubi filmy muzyczne to gorąco polecam Kopia Mistrza - o relacji L.Beethovena z jego kopistką Anną Holtz. Nie tylko fajny obraz ale oczywiście świetna muzyka.
Hakiruono
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez marlin » 16 sty 2012, o 18:31

"Chłopiec w pasiastej piżamie" również polecam, ale trzeba się na ten film przygotować - to nie jest film na przyjemny, relaksujący wieczór z partnerem
Wczoraj obejrzałam film "Edison" - bardzo dobra sensacja z Timberlake'em
Polecam film (bardzo bardzo!) "Malowany welon" - to jeden z moich ukochanych filmów
marlin
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez dzo » 16 sty 2012, o 18:41

ja polecam jeszcze ten

Obrazek

Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej. W tak bajecznym miejscu znajduje się szpital dla obłąkanych przestępców. Na wyspie będzie prowadzone śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek. Sprawa jest prowadzona przez federalnych szeryfów Tedda i Chucka. Kobieta zniknęła z pokoju, który był zamknięty, a w oknach były kraty. Pozostała po niej tylko zaszyfrowana wiadomość. Nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata zostaje zerwana.

Fajny, cały czas coś się dzieję i cały czas ogladając człowiek się zastanawia jak się rozwiąż zagadka :)

POLECAM ;) ;)
dzo
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez WeselneZaplecze » 17 sty 2012, o 16:09

dzo napisał(a):WeselneZaplecze kurcze słyszałam o tym filmie !!

muszę go sobie obejrzeć

Obejrzyj bo warto! Oglądałam film już kilka razy i za każdym razem doprowadza mnie do łez...
WeselneZaplecze
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez Kassandra » 25 sty 2012, o 18:07

"To właśnie miłość". Najcudowniejszy na świecie film o miłości.
Widziałam go wiele razy. Zawsze się wzruszam.

Obrazek

To film o różnych odmianach miłości, tęsknoty i zdradzie.

K :serca
Kassandra
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez Kassandra » 25 sty 2012, o 18:15

I jeszcze "W chmurach". Clooney jest boski, choć rola smutna.

O samotności w miłości i dylematach dojrzałych ludzi.

Obrazek

Warto obejrzeć.

K :serca
Kassandra
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez Daisie » 26 sty 2012, o 17:56

Ja lubię i polecam "O północy w Paryżu"...naprawdę piękny film, z doskonałą muzyką. Niedawno był w kinach, teraz już go pewnie można dostać na DVD.
D.
Daisie
 

I że cię nie opuszczę

Postprzez WeselneZaplecze » 24 lut 2012, o 14:28

Był ktoś na filmie "I że cię nie opuszczę", bo ja jutro wybieram się do kina i ciekawa jestem opinii na jego temat ;) A to krótki opis, który znalazłam w necie "On kocha, lubi, a ona ... zapomina. Młode małżeństwo bierze udział w zdarzeniu, które na zawsze odmieni ich życie. W jego wyniku śliczna Paige traci pamięć, a mąż staje się dla niej obcym mężczyzną. Leo musi sprawić, by żona po raz drugi zakochała się w nim bez pamięci. Czeka ich druga pierwsza randka i drugi pierwszy pocałunek, więc nie obędzie się bez śmiechu i wzruszeń. Czy przysięga "i że cię nie opuszczę" odzyska swoją moc? "
Obrazek
WeselneZaplecze
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez imloco » 27 lut 2012, o 19:49

Ja polecam:
Dial 'M' For Murder
Singin in the Rain
The Deer Hunter

stare fimy są najlepsze!

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez wyga » 28 lut 2012, o 13:43

Daisie napisał(a):Ja lubię i polecam "O północy w Paryżu"...naprawdę piękny film, z doskonałą muzyką. Niedawno był w kinach, teraz już go pewnie można dostać na DVD.
D.

Też bardzo podobał mi się ten film :) Chociaż nie przepadam za Woodym Allenem, to w przypadku tego filmu jest inaczej :)

Polecam też "dziewczynę z tatuażem" , podobał mi się pomimo tego, że osoby siedzące obok zdradziły mi kto jest mordercom...
wyga
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez Masjaa » 2 mar 2012, o 21:30

ja polecam "Odrobinę nieba " z moja ulubioną Kate Hudson :)
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez Nala » 7 mar 2012, o 23:27

Wczoraj oglądałam Nostalgie Anioła.
Przecudowny film. Polecam!
Nala
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez pomcia » 14 mar 2012, o 23:27

Jeszcze nie oglądałam ale mam chrapkę - Histeria? Tak to brzmi? Czyli historia wibratora? Któraś już obejrzała?
pomcia
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez Baśka1971 » 19 mar 2012, o 10:56

pomcia - ten film wydaje się zachęcający. Ale napisz dokładnie tytuł, może znajdę go gdzieś online i uda mi się obejrzeć w któryś dzień.
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez Kajsanna » 25 mar 2012, o 15:03

polecam "Służące" fajny, lekki film na niedzielę.
Akcja filmu toczy się w stanie Mississippi w latach 60. W roli głównej występuje Emma Stone (gwiazda hitu kinowego "Zombieland") grająca Skeeter, dziewczynę z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. Nominowana do Oscara Viola Davis w roli Albeen decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów.

Kajsanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 23:41

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez Nala » 3 kwi 2012, o 22:24

Obejrzałam ostatnio "Wyspę Skazańców". Toż to cudowny film, arcydzieło! Jestem zachwycona :)
Nala
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez pamela92 » 4 kwi 2012, o 12:24

Mi ostatnio obiło się o uszy, że film "Ps I Love You" jest cudowny na chwilę obecną zbieram sie do tego by go ściągnąć xd ale jak mi o nim mówili to az łezki mi sie zakręciły..;)

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"
Obrazek
Avatar użytkownika
pamela92
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 27 mar 2012, o 18:45

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez Pati28 » 19 kwi 2012, o 19:46

Z tych ostatnich to myślę że Dziewczyna z Tatuażem warta polecenia, i Sponsoring niczego sobie ;) :D
Pati28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 19:39

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez dzo » 22 kwi 2012, o 20:09

"Nietykalni" - zajebisty !! polecam
dzo
 

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez Baśka1971 » 23 kwi 2012, o 08:57

A co to są Ci "Nietykalni"? Jakaś nowość? Chyba muszę obejrzeć, bo już mi ktoś to wczoraj polecał. Nie bardzo wiem tylko z czym mam do czynienia - chodzi mi o rodzaj i gatunek filmu.
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: FILMY godne polecenia

Postprzez dzo » 24 kwi 2012, o 18:07

w kinach obecnie leci ;)
dzo
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]