Książki warte polecenia! :)

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Książka którą polecasz...

Postprzez agat » 24 lip 2009, o 21:09

Dziewczyny, czytałyście ostatnio coś ciekawego , co warto polecić innym :?:
Pochwalcie się
agat
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez agat » 24 lip 2009, o 21:12

Ja ostatnio czytałam " Rose Madder" Stephena Kinga
Polecam wszystkim, bardzo wciągająca

"Rosie Daniels to kobieta, która po 14 latach małżeństwa pewnego dnia decyduje się na opuszczenie męża. Ma dosyć ciągłego życia w strachu przed współmałżonkiem, który ją bił, maltretował i poniżał. Ucieka do innego miasta, gdzie znajduje schronienie w pewnym miejscu, które pomaga kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Po pewnym czasie zyskuje przyjaciół i spotyka także przystojnego mężczyznę Billa, w którym się zakochuje. Nabywa również przedziwny obraz w sklepie ze starociami, który jak się okazuje pozwala przeniknąć do innego świata. Jenak mąż Rosie, Norman, który jest policjantem próbuje ją odnaleźć. Ocalenie może przynieść jej tylko obraz, który kupiła w sklepie, zatytułowany Rose Madder."

Obrazek
agat
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez Jennie » 25 lip 2009, o 10:18

Czytam wiele książek. Jak na razie wzięłam się za Coelho (choć przestałam czytać ze względu na wakacje, bo jest wiele rzeczy, które można porobić zamiast czytania ;P ) i mam zamiar poczytać trochę Stephena Kinga - zacząć od Carrie :)
Jennie
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez agat » 25 lip 2009, o 10:48

Coelha też mogę śmiało wszystkim polecić. Czytałam wszystkie jego książki . Poza tą ostatnią "Zwycięzca jest sam" bo ją dopiero zamówiłam :) Ostatnią jego książkę , którą czytałam była "Brida" . Coelho pisze książki w dość specyficznym klimacie i po przeczytaniu jakiejś jego książki zawsze wpadam w takie "postcoelhowski" nastrój :D
agat
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez meredith » 25 lip 2009, o 23:01

Tylko i wyłącznie Coelho :) Wszystkie mogę polecić, ale najbardziej właśnie "Brida", "Na Brzegu Rzeki Piedry...", Bridę czytam ciągle i ciagle do niej wracam... jest piekna. Czasem sięgnę też po inne książki, bo mam ich ałe mnóstwo, ale jednak co Coelho to Coelho-kocham!

Chociaz polecę jeszcze jedną wspaniałą książkę, a mianowicie: "Światło na Śniegu" Anita Shreve. To "Pełna czułości psychologiczna powieść o potędze przebaczenia, o tajemnicach, których dochowujemy i które ujawniamy..." Jest piękna.
meredith
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez jagoda » 31 lip 2009, o 15:26

A ja się cofnęłam i czytam ostatnio Opowieści z Narnii jestem przy czwartym tomie miła lekka i przyjemna lekturka w sam raz na wakacje ;)
jagoda
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez evka » 3 sie 2009, o 14:57

A ja sie wlasnie dzis wybralam do biblioteki i mam 2 ksiazki do czytania zaczelam ksiazke na faktach ; W cieniu nadziei; jest zarabista i nieidzie sie od niej oderwac ale na kawke i BS przerwa musi byc hihiih :diabel http://www.alfabet.osdw.pl/ksiazka/Jean ... 13902375KS
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
evka
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez meredith » 6 sie 2009, o 22:41

Evka to czytaj ją szybciutko to mi podrzucisz jeszcze zanim oddasz :D masz czas do soboty ha ha :happy
meredith
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez evka » 6 sie 2009, o 22:46

hahah a ty do niedzieli bo w poniedz.musze oddac hihii :happy wyrobisz sie w 1 dzien ?
:bicz
evka
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez meredith » 6 sie 2009, o 22:58

Jeden dzień i cała noc, spoko luz :D :happy
meredith
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez evka » 6 sie 2009, o 23:18

To ja mam lepszom propozycje przelecisz sie ze mna do biblioteki hihhi i sobie ja wyprzyczysz hiihih :happy
evka
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez evka » 7 sie 2009, o 20:49

Zaczelam nastepna ksiazke o 2 przyjaciolkach ktore zamieniaja sie swoim zyciem na 6 miesiecy i potym czasie niebardzo chca wrucic do swego poprzedniego zycia moze byc ciekawie powiem jak przeczytam .

Poprzednia byla naprawde swietna :) Wszystkim lubiacym ksiazki zycze milej lektury :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
evka
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez Panna_M » 10 sie 2009, o 22:27

Ja bardzo Polecam "Album Rodzinny" Danielle Steel.
Czytałam niedawno i tak mnie wciągneła że nawet jadłam z książką :)
Panna_M
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez evka » 11 sie 2009, o 10:01

Ja nie lubie romansidel ale Daniel Still wprost uwielbiam przeczytalam chyba wszystkie jej ksiazki i mam spora kolekcje w domu :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
evka
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez babsko » 12 sie 2009, o 21:56

Czytalam ostatnio "Wojny w SPA" Chris Manby. Bardzo mi sie spodobala- o dwoch dziewczynach, ktore wybraly inne sposoby na zycie. Jedna zalozyla swoj biznes po studiach, druga poszla do reality-show. Suma sumarum sie spotkaly i zrobilo sie bardzo ciekawie... :happy
W kazdym razie- polecam, fajna ksiazka na konczace sie wakacje... :(
babsko
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez agat » 18 sie 2009, o 13:44

Ja mogę jeszcze śmiało polecić jedną książkę. Jest to "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz" Lisy See Czytałam ją już dawno , ale ostatnio oddała mi mój egzemplarz siostra cioteczna i sobie o niej przypomniałam. Cudna i wciągająca opowieść.



Opowieść o dwóch dziewczętach, a potem kobietach i matkach, żyjących w kraju, gdzie świętuje się tylko narodziny chłopca i wszystko jest podporządkowane mężczyznom, snuje osiemdziesięcioletnia Lilia.

Będąc w rodzinie „trzecim dzieckiem i drugą bezwartościową dziewczynką”, została połączona więzami laotong - dozgonną przyjaźnią - z Kwiatem Śniegu, urodzoną tego samego dnia i o tej samej godzinie. Przez lata będą sobie przesyłać tytułowy „sekretny wachlarz”, zapisując w nim przełomowe chwile swego życia i rzadkie momenty szczęścia, zapisując szczególnie, bo przeznaczonym wyłącznie dla kobiet pismem nu shu, którego każde słowo jest umieszczone w odpowiednim kontekście, a „z błędnego odczytania znaków wynikła już niejedna tragedia”.

Tragedia wydarzy się także w życiu Lilii i Kwiatu Śniegu. Nie będzie nią jednak okrutny zwyczaj krępowania stóp, czyli tak naprawdę nieludzkie łamanie palców sześcioletnim dziewczynkom, ponieważ im mniejsza stopa (taki jest ideał estetyczny) tym większa perspektywa bogatszego zamążpójścia. Nie będzie nią też oczywista w Chinach i trudna do zaakceptowania hierarchizacja w rodzinie ani chwilowy głód czy ucieczka ze wsi przed buntownikami. Tragedią okaże się wzajemne niezrozumienie, przynoszące gniew, rozgoryczenie, pragnienie zemsty, aż po poczucie straty, której już się nie da naprawić.


Obrazek
agat
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez Leukone » 20 sie 2009, o 12:14

'najulubieńszy' pisarz - Paulo Coelho.
natomiast książki- My dzieci z dworca zoo, Weronika musi umrzeć , Jedenaście minut, Monika B. nie jestem waszą córką.
^^ ogólnie pochłaniaczem książek jestem. uwielbiam przysiąść na balkonie otulona kocem z ciepłą herbatką i papierosem i czytać, czytać, czytać :)
Leukone
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez babsko » 21 sie 2009, o 14:22

Czytalam niedawno ksiazke Grzegorza Gortata- "Zla krew". Choc jest mroczna, zauroczyla mnie. Sposobem narracji autora. /bardzo polecam.
babsko
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez jagoda » 26 sie 2009, o 19:01

Intrygująca opowieść o młodej kobiecie, która dała się wciągnąć w przygodę z Internetem. Wirtualne życie splotło się z realnym i wymknęło spod kontroli. Przygoda, która może spotkać każdego użytkownika Sieci. Historia wzięta z życia. Bohaterka książki, atrakcyjna 30-letnia Ewa, szczęśliwa żona i matka, ze świetnie zapowiadającą się karierą, pewnego dnia odkrywa, że jej mąż ma romans z młodziutką dziewczyną. Po chwilowym załamaniu, postanawia zemścić się na niewiernym małżonku i zapisuje się do internetowego portalu randkowego. Nawiązuje rozmaite znajomości z mężczyznami. Bohaterka daje się wciągnąć się wirtualnym znajomym w erotyczną grę, która jednak nie daje jej tego czego szukała - sposobu na wyrzucenia z siebie uczucia do niewiernego męża. Internetowe znajomości doprowadzają do wielu zmian w jej życiu, ale czy miała nad tym kontrolę? Książka ukazuje potęgę miłości, niszczącą siłę zemsty i nieodgadnione ludzkie instynkty, które czasami ujawniają się dopiero za pomocą wirtualnej sieci Internetu.
Polecam sama jestem w trakcie a wciąga niesamowicie :) a i wypożyczyłam- Album rodzinny- zobaczymy :)
jagoda
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez jagoda » 26 sie 2009, o 19:02

hehehe tytułu nie podałam :) DMUCHAWCE-Agnieszka Głowacka
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
jagoda
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez agat » 26 sie 2009, o 20:52

Jagoda... brzmi interesująco :) Chyba się skuszę :)
agat
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez Luśka » 26 sie 2009, o 21:55

Ja polecam książkę Wojciecha Cejrowskiego "Gringo wśród dzikich plemion"..bardzo wciągająca:)
Luśka
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez babsko » 31 sie 2009, o 13:03

Jeśli ktoś szuka wstrząsu - polecam "Szczury i wilki". Zakochana w "Zlej krwi" Gortata siegnelam po kolejna jego ksiazke. Lecz ta jest zupelnie inna. Czytalam i plakalam. O czasach obozu w Auschwitz, choc pozornie o neofaszystach. Niesamowite studium bestialstwa i brutalnosci ludzkiej. Ale tez o odwadze, szlachetnosci i checi zycia. Polecam.
babsko
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez evka » 31 sie 2009, o 21:33

A ja teraz to bede czytac zapowiada sie ciekawie
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
evka
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez babsko » 24 wrz 2009, o 05:58

Ostatnio trafilam na "Zlodziejke ksiazek Zusaka" . Polecam goraco, bo to przepiekna, wzruszajaca historia. W dodatku opowiada ja sama Smierc.
babsko
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], brodzikgleboki, Google [Bot]