Studia - jakie? Wasze kierunki?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez frania_26 » 27 mar 2014, o 14:23

finanse i rachunkowość, ale nie polecam

frania_26
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 mar 2014, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez lulumiranda » 27 mar 2014, o 17:46

Ja obecnie kończę studia na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Zdecydowałam się na studiowanie grafiki . Konkretnie o specjalizacji grafika wydawniczo reklamowa i jestem bardzo zadowolona z obranej ścieżki edukacji jak i uczelni. Nie jest łatwo ale uczę się wyłącznie praktycznych rzeczy, które już zaczynają mi się przydawać. Wykonałam kilka projektów za które dostałam pieniądze tak więc myślę, że praca po tym będzie ;)
Szkoda mi tylko końca studiowania ponieważ na uczelni poznałam wielu wspaniałych ludzi...
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Ola ola23 » 30 mar 2014, o 21:01

Witam, jestem studentką Dietetyki i zwracam się do Pań z ogromną prośbą, dokładnie chodzi o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej. Byłabym wdzięczna za każdą pomoc. :)

http://www.interankiety.pl/interankieta ... 7db216.xml
Ola ola23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 mar 2014, o 20:54

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez arekdolecki » 1 kwi 2014, o 19:04

Ja skończyłem zarządzanie na uniwersytecie Łódzkim i bez problemu znalazłem pracę po tym kierunku, lecz było to jakieś 10 lat temu.
Z tego co wiem teraz dostać pracę po tym kierunku jest dużo ciężej :(

Avatar użytkownika
arekdolecki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 19:01

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez ariadna » 3 kwi 2014, o 10:34

Ja studiowałam historię sztuki parę lat temu i dostałam po studiach pracę w Poznaniu. To było 7 lat temu :) W zasadzie było łatwo, ale podczas studiów angażowałam się w wiele projektów. A no tak - uczę plastyki w SP. Może dla kogoś to mało ambitne, ale ja zawsze marzyłam o pracy z dziećmi, a plastyka to mój konik :) Poza tym współpracuję z osiedlowym domem kultury i przygotowuję starszych uczniów do egzaminów na UA :)
ariadna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 kwi 2014, o 10:29

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Martusia » 18 maja 2014, o 18:40

Z tego co słyszę od moich znajomych to WSB jest całkiem fajne i znajdują ludzie po tym pracę a to w dzisiejszych czasach jest kluczowe. Sama się zastanawiam nad WSB, troszkę czasu jeszcze jest ;)
Martusia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 19:13

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez gagatka » 18 maja 2014, o 20:16

A ja uważam, że jak się człowiek chce czegoś nauczyć i wykorzystać studia w 100% powinien iść na dzienne na uczelni państwowej. Studia nie kolidują z pracą. Znam wiele osób, które pracują na pełen etat i studiują dziennie (mają indywidualny tok nauki). I znam też takich, którzy studiują zaocznie, co ich wiele kosztuje i pracują na to w tygodniu, a jak przychodzi do weekendu to są wykończeni a tu jeszcze na uczelnię trzeba iść...
gagatka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 11:58

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez olivvia » 26 maja 2014, o 13:57

Mój kierunek jest może i dla niektórych dość nietypowy jeśli chodzi o kobiety, ale studiuję budownictwo na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Dla mnie i moich kolegów to normalne, ogólnie ta uczelnia znana jest z przyszłościowych kierunków technicznych, dlatego tez nikogo nie dziwi gdy kobieta studiuje budownictwo czy eksploatacje samochodów.

Najważniejsze jest wybrać kierunek, który nas interesuje, a nie taki, który wypada studiować. Jeśli wybierzemy to co nas interesuje to w przyszłości dzięki tej pasji do tego tematu będziemy w stanie zdziałać cuda, założyć własną firmę, rozwijać się itd.
olivvia
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez annmarie » 26 maja 2014, o 15:45

Ja studiuję biotechnologię, za 1,5 miesiąca bronię pracy licencjackiej.
Kierunek wybrałam czysto z zainteresowań, także zawodowych (chciałam być diagnostykiem genetycznym), studia są moim zdaniem dość wymagające.
Co do zaocznych - jeśli ktoś chce i ma głód wiedzy, nauczy się wszędzie. Od zawsze podziwiam osoby, które są w stanie pracować i studiować. Zaoczne wcale nie są gorsze ; )
annmarie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 00:02

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez olak » 2 cze 2014, o 15:50

Jak chcecie podjąć kierunek humanistyczny to polecam Wam Uczelnię Korczaka. Kształcą nowoczesnych humanistów, którzy potrafią sprawnie poruszać się po rynku pracy i szybko ją znaleźć. Znajdziecie tam takie kierunki jak: politologia, pedagogika, praca socjalna oraz polityka społeczna. Wiele fajnych specjalności, dobranych do aktuyalnych zapotrzebowań na rynku pracy. Fajna oferta dla osób już pracujących
olak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 15:48

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez blackrose » 29 lip 2014, o 03:01

Chyba najlepszym i najpiękniejszym zawodem jest zawód lekarza, tylko nie każdy jest na tyle wytrwały, żeby zdecydować się na ciągłe zakuwanie, tym bardziej, że nauka dla lekarza nie kończy się wraz z ukończeniem studiów. Ja żałuję bardzo, że nie zdecydowałam się na studia medyczne, a raczej nie poprawiałam matury, bo zabrakło mi trochę, żeby dostać się na medycynę no i poszłam na farmację-jak większość na farmacji:)

Któż to ci powiedział, że nie ma już na świecie prawdziwej, wiernej, wiecznej miłości? A niechże wyrwą temu kłamcy jego plugawy język!
Avatar użytkownika
blackrose
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 lip 2014, o 02:24

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Kmm » 28 sie 2014, o 10:44

Zdecydowałam się na pracę socjalną na Uniwersytecie Wrocławskim. Od października zaczynam. Nie wiem, co to będzie i czy na pewno mi się spodoba, ale czytając o tym kierunku od razu wiedziałam: chcę tam. Wszyscy moi znajomi i rodzina robią wielkie oczy, kiedy mówię jakie studia, nie wiem co z nimi nie tak xd
@blackrose Moja koleżanka marzyła właśnie o farmacji, czyli rozumiem, że jest odmieńcem na swoim kierunku? ; D

Nie możemy kochać do­mu, który nie ma swe­go ob­licza i w którym kro­ki są poz­ba­wione sensu.
-Antoine de Saint-Exupery

http://powiat-kepinski.bloog.pl/
Kmm
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 cze 2014, o 09:37

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez megTJ » 17 wrz 2014, o 23:43

Studiowałam biologię dziennie, obecnie planuje zrobić chemię kosmetyków na Politechnice Krakowskiej. A co do studiowania dziennego i zaocznego- uważam że wszystko jest kwestią zaangażowania. Są ludzie, którzy studiują coś, cokolwiek byle by studiować, nie wkręcają się w temat, a po skończeniu studiów są zawiedzeni. Moja współlokatorka studiowała zaocznie na prywatnej uczelni, mimo to bardzo się przykładała do tego co robi, obroniła dyplom na 6 i dostała propozycje pracy od swoich prowadzących zajęcia. Dlatego uważam, że kwestia wyboru studia dzienne czy zaoczne zależy po prostu od człowieka, jego możliwości finansowych itd ;)
megTJ
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 wrz 2014, o 21:09

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Annke » 27 wrz 2014, o 16:01

Ja studiuję stacjonarnie gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i jestem póki co zadowolona. Pierwszy rok za mną, zobaczymy co dalej :)
Na specjalizację planuję wybrać rynek nieruchomości, ale na to mam jeszcze czas, ponieważ wybór specjalizacji jest dopiero na 2 stopniu. Ale czy zostanę na UP czy może pomyślę nad Politechniką tego jeszcze nie wiem ;)
Avatar użytkownika
Annke
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17 wrz 2014, o 07:49
Lokalizacja: To tu, to tam :)

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez zosia13 » 8 lis 2014, o 16:42

znajomy kolegi miał się zająć w firmie rekrutacją i pierwsze co patrzył niestety czy zaoczne czy dzienne ;/
ale moim zdaniem jak ktoś jest dobry w tym co robi to się załapie, bo wiedza jest ważna przynajmniej w dziedzinie którą ja studiuję
A propo to mechanika i budowa maszyn ;)

zosia13
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 lis 2014, o 16:31

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Dziewczyna z gór » 4 lut 2015, o 18:40

Ja studiuję zarządzanie BHP. Studia inżynieryjne w Wyższej Szkole Biznesu.
Avatar użytkownika
Dziewczyna z gór
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 lut 2015, o 18:08

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Magda.O » 16 lut 2015, o 10:47

Ja skończyłam fizjoterapię ze specjalnością fizjoterapia w sporcie. Zawsze o tym marzyłam i się udało. Pracuję w zawodzie i jestem zadowolona.
Magda.O
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 21:45

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Armata » 16 lut 2015, o 14:45

Ja jestem teraz po technikum weterynarii i chcę isć dalej w tym kierunku i skończyć weterynarię :)
pracuję aktualnie w zawodzie, ale chce zostać samodzielnym weterynarzem :)

Armata
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 14:32

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez apollo » 17 lut 2015, o 08:38

Kierunek powinien być powiązany z zainteresowaniami - przede wszystkim nie róbcie studiów dlatego bo inni je robią. Stracicie 5 lat, a nie przełoży się to na żadną praktyczną wiedzę!
apollo
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Kobitka19 » 21 lut 2015, o 12:30

A ja studiuję Energetykę na Politechnice :) Jest nas bardzo mało (kobiet), ale jakoś dajemy radę.

Obrazek
Kobitka19
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 12:19

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez danusia01 » 6 mar 2015, o 12:25

Ja studiuję informatykę i ekonometrię :)
danusia01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 mar 2015, o 12:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez denira » 16 mar 2015, o 21:01

A ja jeszcze nie wybrałam kierunku studiów. Rozważam kilka możliwości. Nie chcę żałować swojej decyzji. W przyszłości na pewno chciałabym pracować na etacie.

denira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 mar 2015, o 10:28

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez abaspt » 19 mar 2015, o 15:02

Ja skończyłem teleinformatykę.

abaspt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 mar 2015, o 14:58

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez muffinka » 20 mar 2015, o 16:43

ja od dawna wiedzaiałam na jaki kierunek chce iść i tak sie stało ;) Jestem na magisterskich na WSH we wrocławiu, kierunek Turystyka i rekreacja. Chcę zostac menadzerem turystyki miedzynarodowej. Ze studiow jestem bardzo zadowolona, od pazdziernika jade na staż do Finlandii:) no a potem to zobaczymy jak sie potoczy.
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez osaka » 1 kwi 2015, o 09:48

Hm... same studia pracy Ci nie dadzą. Dziś pracodawcy oczekują, że w czasie nauki na uczelni student będzie też zdobywać doświadczenie. Ja jestem po dziennej polonistyce z UŁ i generalnie nigdy bezrobotna nie byłam. Dlatego trudno mi zrozumieć dowcipy na temat bezrobotnych polonistów. Nigdy też nie pracowałam za najniższą krajową. Nawet nie wiem co te słowa znaczą.
Oczywiście łatwiej jest, kiedy kończysz kierunek zamawiany, potrafisz programować itd. Wtedy jest zdecydowanie łatwiej. Reszta osób musi wykazać się kreatywnością i pomysłem na siebie. Mnie dużo pomógł wyjazd za granicę. Kiedy wróciłam do Polski pracodawcy patrzyli na mnie zupełnie inaczej i inaczej ze mną rozmawiali.

Najlepsza na świecie restauracja "Dzika kaczka"
Avatar użytkownika
osaka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 09:23
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]