Kobiety na kierunkach technicznych?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez bar_closest » 11 sty 2013, o 01:56

Witam
Co sądzicie aby kobiety chodziły na kierunki techniczne? Czy jest to dobre rozwiązanie czy może jednak to tylko kierunki dla facetów? jakie jest Wasze zdanie?

Czy nie chciałabyś wynająć domków nad morzem? Takie drewniane domki nad morzem są rewelacyjne, wypoczywa się w nich świetnie.
bar_closest
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 sty 2013, o 01:53

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez anastasja » 12 sty 2013, o 22:35

Nie widzę przeciwwskazań. Mam sporo znajomych kobiet po kierunkach technicznych, które na studiach radziły sobie o wiele lepiej niż niektórzy faceci :)
Avatar użytkownika
anastasja
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 00:57

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Ernesta » 13 sty 2013, o 11:22

jeśli nas coś fascynuję,pociąga,to czemu nie?Zawsze należy robić to,co sie lubi.

Ernesta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:54
Lokalizacja: warszawa

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez bettti86 » 15 sty 2013, o 14:50

moim zdaniem wszystko jest dla wszystkich i w tym zakresie nie powinno być żadnych ograniczeń płci, kobiety mogą wykonywać męskie zawody i odwrotnie ;)
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Maj_ka » 17 sty 2013, o 15:47

Też uważam, że kobiety na kierunkach ścisłych świetnie sobie radzą. Niektóre nawet lepiej od facetów:) Tylko często jest tak, że kobieta musi dłużej udowadniać szczególnie płci męskiej, że jest dobra przykładowo również w zawodach wymagających wiedzy technicznej.
Maj_ka
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 08:55

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Krakowiak_0 » 20 sty 2013, o 16:27

A jaki wybór ma taka kobieta? Ona jedna i sami faceci ;)

Widziałaś jak ceramika hand made pięknie wygląda na co dzień? Tylko trzeba się przyłożyć do wykonania :)
Krakowiak_0
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 16:15

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Kaletka » 20 sty 2013, o 16:33

Ja miałam na kierunku technik logistyk 15 dziewczyn i 15 chłopaków jednak przyznam, że chłopcy sobie lepiej radzili. :) :)
Avatar użytkownika
Kaletka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 16:28

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez ZwariowaneŻycie » 1 lut 2013, o 23:38

Jak kobieta jest uparta i potrafi dążyć do celu to nie będzie miała żadnego problemu na tego typu kierunkach :)

Ludzie często w nocy mają zupełnie inne emocje niż rano. Nie mówiąc o postanowieniach..
Avatar użytkownika
ZwariowaneŻycie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 11:27

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Gakusen » 10 lut 2013, o 19:22

Coraz więcej kobiet decyduje się na takie kierunki i bardzo dobrze. Dają one większą gwarancję pracy oraz stabilne, wysokie zarobki... A kto powiedział, że kobieta nie może być inżynierem:).

Jeżeli przygotowujesz się do matury, nie wiesz jakie kierunek studiów wybrać oraz szukasz arkuszy egzaminacyjnych, zajrzyj na http://www.studiowac.pl
Gakusen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 18:50

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez paula » 10 lut 2013, o 22:49

Ja studiuję matematykę z informatyką. Na moim kierunku jest 2 panów i ok. 30 pań ;) ale nie zmienia to faktu że jeden z tych panów to znakomity matematyk który praktycznie każdemu pomagał ;)
gdybym miała ponownie wybierać studia to hmm..
z jednej strony wybrałabym finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym bo są to studia dużo lżejsze niż matma - tylko pytanie ile tych ekonomistów, finansistów itd potrzeba na rynku pracy?
jednak z drugiej strony po matematyce nie będę tylko nauczycielem. W dyplomie końcowym będę miała wpisane MATEMATYK a nie nauczyciel ;) także jeśli chciałabym pracować np. w skarbówce to również mam szanse.
Wybrałam naprawdę trudne studia na których ta matma jest po prostu czymś abstrakcyjnym - no ale w końcu tego byłam świadoma ;) nie mogę powiedzieć że polecam matematykę i studia w tym kierunku ale też nie zaprzeczam że jeśli chcesz się np. wybrać na fizykę czy chemię to proponuję chociaż 2 semestry postudiować na matmie ;) w październiku moja kumpela zaczęła studia na fizyce. Była po 3 latach matematyki i sama twierdzi że gdyby nie to całe podłoże matematyczne z którego dostałyśmy ogromny wycisk na uczelni to nie dałaby rady na fizyce ;)
paula
 

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Babeczkowa_ewa » 19 lut 2013, o 13:34

Dziś już zaciera się granica między typowo damskimi i męskimi kierunkami studiów, to samo dotyczy pracy zawodowej. Kiedyś tylko kobiety były opiekunkami dziecięcymi i przedszkolankami, dziś mężczyźni zabierają się za taką pracę, robią też tipsy, albo są projektantami mody, kobiety z kolei idą do zawodowej służby wojskowej, uczestniczą w szkoleniach na suwnice, zostają programistkami... Świat w tej kwestii stanął na głowie - i bardzo dobrze! :D
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez drzemag » 20 lut 2013, o 10:29

Techniczne kierunki jak najbardziej dla kobiet tylko szkoda, że potem ciężko z pracą. Na mojej specjalizacji było 15 dziewczyn i 3 chłopaków. Oni znaleźli pracę w tym kierunku a z dziewczyn tylko 1. I gdzie tu sprawiedliwość? Ja na początku szukałam, wysłałam masę cv dostałam kilka uprzejmych odpowiedzi, jedną mniej uprzejmą i poszłam pracować do handlu.
Avatar użytkownika
drzemag
Fajna Kobietka
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 17:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez brunecia » 23 lut 2013, o 22:33

Co do możliwości studiowania- to dlaczego nie? Laska nie musi być gorszym matematykiem/fizykiem czy w ogóle inżynierem od faceta.
Natomiast, jeśli chodzi o pracę, to już trudniej, gdyż kobiety są na tym polu dyskryminowane(przykład: u mnie pracuje dziewczyna skonczyla metalurgie, a pracujemy typowo burowo)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez karski1 » 24 lut 2013, o 17:08

Dziewczyny na kierunkach technicznych radzą sobie o wiele lepiej niż mężczyźni. Wiem to z opinii wielu wykładowców ;) W dzisiejszych czasach, gdzie nauka potrzebuje także kobiet np. dziewczyna na informatyce nie jest niczym nadzwyczajnym - jest to całkiem normalne zjawisko, ale jednak na kierunkach technicznych ciągle przeważają faceci.
Jeśli chcesz poczytać o kierunkach technicznych dla kobiet zajrzyj do tego wątku - jakie studia techniczne dla dziewczyny. Może wybierzesz coś dla siebie :)
karski1
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 00:05

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Madziula » 28 lut 2013, o 15:32

Uważam, że studia techniczne są dla każdego. Kobiety powinny podejmować takie wyzwania, bo przecież tak samo dobrze sobie radzimy, jak mężczyźni. Poza tym wydaje mi się, że dziewczyna po studiach technicznych jest jeszcze bardziej atrakcyjna :)
Madziula
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 17:27

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Babeczkowa_ewa » 13 mar 2013, o 12:31

Niestety tak jest, że kobieta po kierunku technicznym musi się bardziej wykazać niż mężczyzna, by zostać docenioną. W społeczeństwie pewne stereotypy i tradycyjny podział ról na kobiece i męskie są mocno zakorzenione i jeszcze wiele lat minie, zanim to się zmieni.
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Gakusen » 13 mar 2013, o 23:17

Zgadzam się z Babeczkowa_ ewa... O ile kobiety coraz częściej wybierają kierunki techniczne i chcą pracować w zawodzie, o tyle znacznie gorzej wygląda sytuacja na miejscu pracy. Stereotypy były i niestety wciąż są. Pracodawca woli zatrudnić mężczyznę, a jeżeli już zdecyduje się na kobietę, to bardzo często za mniejsze wynagrodzenie...

Jeżeli przygotowujesz się do matury, nie wiesz jakie kierunek studiów wybrać oraz szukasz arkuszy egzaminacyjnych, zajrzyj na http://www.studiowac.pl
Gakusen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 18:50

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Babeczkowa_ewa » 12 kwi 2013, o 08:06

Jest na to jeden sposób - kobiety muszą zacząć zakładać firmy w branżach uważanych dotąd za typowo męskie, jak już się wybiją na rynku i udowodnią wszystkim, że są tak samo dobre, a może nawet lepsze niż mężczyźni, to i pracodawcy zaczną patrzeć przychylniejszym okiem :D
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Alabastrowa » 30 maja 2013, o 15:55

Fizyka nie jest może zbyt technicznym kierunkiem, ale na wydziale fizyki mamy mnóstwo dziewczyn i nie widzę powodu, żeby dzielić studia na te dla mężczyzn i te dla kobiet. Skoro masz predyspozycje do studiów technicznych, to śmiało : )
Jaki jest sens iść na pedagogikę?
Avatar użytkownika
Alabastrowa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 14:58

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez olivvia » 22 maja 2014, o 13:21

Ja z dumą studiuję budownictwo i jestem na równo z wszystkimi moimi kolegami z kierunku. Wykładowcy traktują mnie tak samo jak mężczyzn, nie mam usztyków ze względu na to, że jestem kobietą na budownictwie, wręcz przeciwnie - to się bardzo ceni. Moje uczelnia - Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie (polączenie WSCiL z WSPiZ) jest znana własnie z technicznych kierunków i praktycznego kształcenia. Z tego też względu wiem, że po jej skończeniu nie będę miała problemów z odnalezieniem się w pracy. W każdy badz razie my kobiety powinniśmy jak najbardziej powinny studiować kierunki techniczne bo naprawdę się w tym odnajdujemy (patrząc na mnie i moje koleżanki z uczelni).
olivvia
 

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez krysia19 » 28 maja 2014, o 16:11

Nie wiem dlaczego dziewczyny miałyby nie iść na studia techniczne ;) W końcu mamy moim zdaniem lepsze predyspozycje do nauki niż mężczyźni.
Sama obecnie wybieram się na studia zaoczne - będą to moje drugie studia w życiu jednak od dawna przymierzałam się aby się na nie wybrać. Jest to informatyka. Trochę daleko ponieważ w Poznaniu i będę musiała co weekend dojeżdżać niemniej na tamtejszej Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa jest bardzo ciekawa specjalizacja: systemy i aplikacje mobilne. Dział jak pewnie same widzicie rozwija się w bardzo szybkim tempie tak więc jestem dobrej myśli ;)
krysia19
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 14:07

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Madziula » 30 mar 2017, o 20:55

z resztą mam wiele koleżanek które studiowały na politechnice
Madziula
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 17:27

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez oliwwia1991 » 8 cze 2021, o 22:05

Oczywiście, że warto studiować IT i płeć nie robi tutaj żadnej różnicy, a o powodach dla których warto studiować informatykę poczytasz tutaj: https://app-web.pl/ Nic tylko się zapisywać i studiować :ok: :ok:
oliwwia1991
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 cze 2021, o 12:33

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Tamagotchi » 9 cze 2021, o 09:17

Nie widzę żadnych przeciwskazań. Niech każdy studiuje to, co go interesuje
Avatar użytkownika
Tamagotchi
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 10 maja 2021, o 15:52

Re: Kobiety na kierunkach technicznych?

Postprzez Milosniczkazakupow » 15 cze 2021, o 12:28

Nie ma już czegoś takiego jak kierunek dla facetów. Jeśli kobiety to czują to powinny w to iść
Milosniczkazakupow
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 11 maja 2021, o 20:26
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]