Pierwszy samochód

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Pierwszy samochód

Postprzez paula » 19 cze 2013, o 18:15

Niedawno zdałam prawo jazdy. Póki co będę jeździła samochodem mojego przyszłego mężusia, jednak za jakieś pół roku - rok planuję kupić swoją bryczkę.
Jaki samochodzik proponujecie?
paula
 

Re: Pierwszy samochód

Postprzez Hadassa » 20 cze 2013, o 09:24

wszystko zależy od Twoich potrzeb....
i tego jak się czujesz ;)
bo dla jednych dobry będzie duży i pakowny, a dla innej kobiety mały i zwinny ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pierwszy samochód

Postprzez Zatori » 21 cze 2013, o 07:50

Malucha oczywiście. Samochód kultowy i wszędzie się wciśnie. Kto nauczy się jeździć maluchem, pojedzie potem wszystkim:)
Zatori
 

Re: Pierwszy samochód

Postprzez Adidasowa » 22 cze 2013, o 10:30

Polecam bardziej mniejsze samochodziki na początek:) Np. Audi A2, Citroen C2, C3 (mój, idealnie się sprawuje, jestem mega zadowolona), toyota yaris II, coś ten typ;)

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy samochód

Postprzez bodomka » 23 cze 2013, o 06:17

A może Renault Clio? Rozmiarowo w sam raz i wygodne dość :)
bodomka
 

Re: Pierwszy samochód

Postprzez nasztos » 29 cze 2013, o 09:10

Ja polecam coś francuskiego - są najładniejsze w środku :) Zdaję sobie sprawę, że kupno samochodu to nie jest prosta sprawa, ale ogłoszenia są teraz pełne okazji i łatwo znaleźć coś dobrego dla siebie!

Ostatnio edytowano 29 cze 2013, o 10:57 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
nasztos
 

Re: Pierwszy samochód

Postprzez drzemag » 29 cze 2013, o 15:27

Zgadzam się z Zatori, miałam pierwszego malucha. Szkoła jazdy i szkoła radzenia sobie w różnych sytuacjach z autem. A to paliwa zabrakło, a to nie chciał odpalić, trzeba było stawiać na górce, żeby na rozpęd ruszył. Albo wszystkie światła wysiadły. Za to jechał po największym śniegu, wszędzie się mieścił i palił malutko. :auto
Avatar użytkownika
drzemag
Fajna Kobietka
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 17:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pierwszy samochód

Postprzez edziak5 » 16 cze 2014, o 22:13

mój pierwszy samochod to toyota yaris a chyba najwiekszy wpływ miał na to fakt, ze to na niej uczyłam sie w ogole jezdzic. i jakos tak naturalnie sie potoczylo ze za jej kierownica od poczatku sie widzialam. jestem bardzo z niej zadowolona i przyznam sie bez bicia, ze drugim najwiekszym argumentem ZA bylo to ze krazyły wrecz legendy o tym jak ten samochod sie nie psuje - dla mnie mega wazne, bo na samochodach po prostu sie nie znam. dwa lata nia jezdze i tylko moge potwierdzic: nic w niej sie nie psuje. odpukac!!!!!!!! moge absolutnie polecic na pierwszy samochod - nawet nie tylko kobietom, bo nie jest to typowo babski samochod (jak ja nie lubię tych określeń). A jakie były/są Wasze pierwsze samochody?
edziak5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 22:35

Re: Pierwszy samochód

Postprzez redorange666 » 16 cze 2014, o 23:24

Yaris to TYPOWY babski samochód. Zero funu a ja mając 186cm wzrostu zasłaniam sobie kolanami uszy... auto miejskie dla statystycznego kurduplowatego japończyka. Brr aż mnie przeleciał dreszcz.
Moje pierwsze auto to był wściekły maluch zwany kaszlokiem... każda blacha w innym kolorze, klatka, kubły i mocno zdłubany silnik. Miał mi służyć jako dupowóz na dojazdy codzienne do pracy w krakowie. Skończyło się tym że przygotowałem go od podstaw do wyścigów. W sumie to maluchów przerobiłem sztuk 3 w różnych okresach czasu (nawet zaplątał się fabrycznie nowy elegant).
Kolejne cudo z klatką (i również miał być samochodem do codziennego jeżdżenia) fiat 125p z silnikiem i skrzynią z fiata 131 supermirafiori. The Big F z tym serduszkiem osiągał prędkość powyżej 200 (nikt nie wie ile dokładnie bo brakowało mi odwagi rozpędzić go do prawdziwej maksymalnej) za to rekordem było około 220... niestety jego żywot zakończył się podczas treningu do rajdu na ogromnym baobabie w którego zapieliśmy przy około 80km/h. Ogólnie potwornie mocna konstrukcja z tego fiata bo i ja mój pilot wyszliśmy z tego tylko z pękniętym nadgarstkiem... gdyby nie pasy szelkowe i klatka...pewnie bym tego nie pisał.

Na pierwsze auto... ja powiem... każde auto jest dobre na początek. Każdym można się nauczyć jeździć. Każde ma 4 koła i dach nad głową... to czy woli się coś bardziej sportowego czy komfortowego a może rodzinnego... tego dowiadujemy się z czasem.
Ja kocham małe wściekłe włoszki o nazwie alfa i takimi poruszam się na co dzień. Czy zmienię na coś innego?? Tak tylko na inną alfę i pewnie równie starą i dającą to coś czego nie mają dzisiejsze samochody. To co nazywa się duszą... bo samochód to nie tylko zbiór elementów... to pasja konstruktorów, kierowców testowych, inżynierów i ludzi którzy to później składają do kupy.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pierwszy samochód

Postprzez kobietawielepiej » 20 maja 2022, o 14:23

Kupno samochodu, a zwłaszcza pierwszego bywa czasem nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza, że wielu sprzedawców jest nie uczciwych, aby sprzedać jak najdrożej samochód, który nie jest tego wart. Kupując używane auto sprawdź na stronie https://sprawdz.vin/dekoder-vin-checker/ czy auto nie miało jakiś większych wypadków, kolizji czy pochodzi z legalnego źródła i wiele innych informacji. Zaskoczę Cię może, ale będzie do tego potrzebny jedynie numer VIN, który znajduje się na każdym samochodzie oraz w dowodzie rejestracyjnym. A co najlepsze usługa jest całkowicie BEZPŁATNA :)
kobietawielepiej
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1 maja 2022, o 21:04

Re: Pierwszy samochód

Postprzez szczocinka » 2 lis 2022, o 11:02

jak pierwszy to musi byc najlepszy z mozliwycy :D zerknij do British Car maja duzy wybor pomagaja z papierami i sa profesjonalni
szczocinka
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 20 sie 2022, o 18:51
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]