sprzatanie i nie tylko

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

sprzatanie i nie tylko

Postprzez coucou » 11 lip 2014, o 09:27

Kochani
Chcialam zaczac taki temat
czy macie jakies sprawdzone sposoby na sprzatanie mieszkania
poprostu jestem balaganiara i niestety tez chomikiem , wiec czasem mam dosyc
Poradcie mi co mam robic i jak moze macie sprawdzone sposoby :oops:
Avatar użytkownika
coucou
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23 kwi 2014, o 15:40
Lokalizacja: nijmegen

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez Hadassa » 11 lip 2014, o 10:04

Przede wszystkim od razu odkładać wszystko na miejsce ;) a nie zostawiać gdzie popadnie, bo się gromadzi

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez coucou » 11 lip 2014, o 10:07

Hadassa napisał(a):Przede wszystkim od razu odkładać wszystko na miejsce ;) a nie zostawiać gdzie popadnie, bo się gromadzi

wlasnie z tym jest zawsze ciezko :(
Avatar użytkownika
coucou
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23 kwi 2014, o 15:40
Lokalizacja: nijmegen

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez Hadassa » 11 lip 2014, o 10:22

Nie musisz cytowac jak odpowiadasz na posta nad sobą ;)

wiem, bo sama nad tym pracuję... ale trochę systematyczności i pilnowania siebie i są efekty ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez G**** » 11 lip 2014, o 14:51

Ja to od razu jak czegoś nie używam to wyrzucam bo jak się chociaż chwilę pozastanawiam to wraz zostawię bo się kiedyś przyda :) trzeba od razu wywalać to co nie potrzebne bo i tak się nie przyda...
G****
 

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez coucou » 11 lip 2014, o 16:23

Guska masz racje ale ja to straszny chomik jestem i z tym jest problem bo mi sie wszystko przydaje :oops: :cry:
Avatar użytkownika
coucou
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23 kwi 2014, o 15:40
Lokalizacja: nijmegen

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez Astra » 20 lip 2014, o 18:21

Jesli bedziesz trzymac w tzw ryzach codzienny porzadek i rzeczywiscie klasc wszystko na swoje miejsce
to z pewnoscia jakos to ogarniesz.
Najwazniejsze jest . by w utrzymaniu porzadku byla jakas naturalna dyscyplina.
Jesli codziennie bedziesz poswiecala 15 minut na ogarniecie domu ,to nie napracujesz sie a bedziesz
miala w domu wzgledny porzadek.
Raz w tygodniu wystarczy zrobic troche gruntowniejsze sprzatanko , jak kurze , umycie czy
wyczeszczenie podlog, jakies prasowanko itd.
Przeciez naprawde wszystko mozna zaplanowac przy odrobinie konsekwencji i miec caly czas
porzadek .
Ja tak robie i praktycznie biorac zawsze mam lad i sklad , a co najwazniejsze nie latam po domu caly
czas ze szmata i miotla.
W koncu zycie nie polega tylko na sprzatanku .
Pomysl ,co mozesz ulepszyc by sie nie napracowac . :ok:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez EkoAla » 22 lip 2014, o 16:52

Choć nie cierpię sprzątać, uwielbiam porządek bo podobno jak masz poukładane w domu tak i w życiu ;)

Polecam ekologiczne środki do sprzątania. Ja osobiście mam już dość wszechobecnej chemii, dlatego postanowiłam oszczędzić własną rodzinę, dom, siebie i kota :) .


Miałam już dość smrodu gdy otwierałam zmywarkę, wieszałam pranie czy myłam podłogę... Do prania próbowałam wszystkiego; orzechów, sody oczyszczonej i innych naturalnych sposobów

Znalazłam ostatnio eukaliptusowe środki czystości i jestem zachwycona.

Pozdrawiam
EkoALA
EkoAla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 16:44

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez Asiaa » 6 sie 2014, o 09:27

Nie lubię sprzątać ale gdybym tego nie robiła to...masakra.
Z tym odkładaniem na miejsce to jest różnie..rano się spieszę i już robię bałagan, do tego dzieci roznoszą po domu różne przedmioty.
Ustaliłam sobie wewnętrzny grafik co kiedy sprzątam.
Odkurzam co dwa dni , latem to prawie codziennie ze względu na zwierzęta. Łazienki na mokro z armaturą też co dwa dni przelatuję szmatą :)
Gonię dzieci do sprzątania swoich pokoi.
A zasadę mam taką że jak zaczynam np od kuchni to nie przechodzę w międzyczasie do innego pomieszczenia i tam zaczynam sprzątać. Zajmuję się jednym pomieszczeniem i jak go skończę to dopiero idę dalej...
Avatar użytkownika
Asiaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 08:23

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez Takatoli » 18 wrz 2014, o 13:05

Upilnowanie siebie właściwie to najmniejszy problem.
Upilnuj dzieci, a czasem nawet 'co gorsza' swojego bałaganiarskiego mężczyznę... ;-)

No właśnie, powiedzmy, że jestem w stanie upilnować siebie aby odkładać rzeczy na swoje miejsce, ale z moim facetem już nie daję rady :)

Co z TYM zrobić? :P

(przeczytane powyższe posty sprawiły większą mobilizację we mnie - PILNOWAĆ CZYSTOŚCI)
Avatar użytkownika
Takatoli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 wrz 2014, o 09:15

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez Jamelia » 5 sie 2018, o 10:18

Odkładać wszystko na miejsce i wyrzucać na bierzaco to czego od dawna nie używasz. To rzeczy nie używane ,zalegające tworzą największy bałagan i niepotrzebnie wydłużają czas przy sprzataniu

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez beksa » 7 wrz 2019, o 23:05

Ja na co dzień nie lubie za bardzo sprzątać . Robię to głównie w weekendy. Mam kilka ulubionych sprzętów które mi w tym pomagają. Ost zakupiłam najnowszy i jestm bardzo zadolona. Kupiłam na allegro mały odkurzacz workowy zilan. Mała cena a odkurzacz naprawę bardzo dobry. Dość że zalety to takie że mały poręczny itp to jeszcz w wszystko wciąga bez problemu duza bardzo moc
beksa
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 16 lip 2019, o 22:01

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez manikan » 11 gru 2021, o 20:11

Miałam ten sam problem wszystkiego było mi szkoda wyrzucić, a miejsca w domu nie przybywało. Poza tym lubię ładne rzeczy i miałam mnóstwo kubeczków, filiżanek, świeczek i innych drobiazgów, a w szafie to już była całkiem masakra. Mój narzeczony tylko chodził i przeklinał pod nosem. W końcu wzięłam się za sprzątanie. Każdą szafe, szafeczkę i szufladę , wyciągałam każdy przedmiot i zadawałam sobie pytanie czy naprawdę mi to potrzebne. Udało się pozbyć wielu rzeczy ;) I wcale za nimi nie tęsknię. A jeżeli chodzi o bałaganiarstwo... cóż nie znoszę sprzątać. Zwłaszcza odkurzanie, mam w domu dwa koty więc musiałam to robić dwa razy dziennie, żeby sierści nie było wszędzie. Tutaj rozwiązanie jest dużo prostsze ;) Wystarczy zakupić irobota. Ja mam roombę combo, który sam odkurza i mopuje podłogi ;)
manikan
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 17 paź 2016, o 21:17

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez mączka » 27 mar 2022, o 17:19

U mnie to dzieciaki najwięcej brudzą, zawsze pełno piachu, okruchów, na szczęście mam nowego pomocnika odkurzacz electrolux WQ81, szybko można posprzątać, zawsze mam go pod ręką.
mączka
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 29 sty 2022, o 23:04

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez rogatka » 29 mar 2022, o 13:02

Korzystam z usług firmy sprzątającej Akmar z Olsztyna. Bardziej opłaca mi się zarabiac pieniądze niż tracić czas na sprzątanie. Dużo to nie kosztuje, a efekt spektakularny i taki, jakiego oczekuję (a mam wysokie wymagania).
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez becker.rocio » 11 maja 2023, o 13:20

Wiele odkurzaczy pionowych jest wzbogaconych o funkcję mycia podłogi. Takie urządzenia są zwykle droższe, jednak ze względu na ogromną wygodę, warto rozważyć ich zakup. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu – odkurzanie i mycie podłóg jest wykonywane jednocześnie.

Avatar użytkownika
becker.rocio
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 maja 2023, o 13:19
Lokalizacja: Poznań

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez adato » 20 maja 2023, o 00:09

Kurz krąży na okrągło. Podłogi starte na mokro, a na drugi dzień już latają puchy.

:angrywife atujest.blogspot.com
Avatar użytkownika
adato
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 00:15

Re: sprzatanie i nie tylko

Postprzez oklocko » 30 paź 2023, o 13:01

Dobrze dobrane, wysokiej jakości środki czystości to podstawa dbania o higienę w naszym mieszkaniu. A to w dzisiejszych czasach szczególnie istotne. Musimy dbać o to, by wszystkie elementy w domu były maksymalnie odkażone. Najlepsze środki czystości to takie, które jednocześnie usuwają mikroby, nie niszczą mebli ani innych powierzchni.

Avatar użytkownika
oklocko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 paź 2023, o 12:59
Lokalizacja: Limanowa
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Gzustr97