Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Wszystko o naszej aktywności fizycznej oraz różnych dziedzinach sportu.

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez Jamelia » 29 maja 2013, o 12:15

Powinny być dobre. Ja biegam niestety w moich 3 letnich sklepanych adidaskach i zaczynają mnie nogi(to zgięcie łączące stopę i łydkę) bolec podczas biegu. Odpowiednie buty to podstawa !

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez imagine » 29 maja 2013, o 12:24

bardzo fajne buty napewo sie przydarza:))
imagine
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 maja 2013, o 11:56

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez Jamelia » 4 sie 2014, o 10:09

Hallo hallo!
Odświeżam temat :)
Zaczęłam biegać ale pojawiły się problemy z piszczelami.
Bolą mnie głównie zaraz pod kolanami, tak do polowy kości (kolana zresztą też).
Czytałam ze to normalne u biegaczy i da się to "wyleczyć"
Moje pytanie,czy ktoś biegał pomimo bólu? Zastanawiam się czy może mi się coś poważniejszego zrobić jeśli będę dalej biegać?
Z tego co wyczytałam wygląda na to że dopadło mnie złamanie zmęczeniowe...

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez Hadassa » 4 sie 2014, o 11:08

Jam a po czym biegasz ??
Dobre buty masz ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez Jamelia » 5 sie 2014, o 21:33

Po żwirku trochę asfaltem ,rożnie -zależy gdzie nogi poniosą ;)
Buty raczej dobre.
Zrobiłam sobie przerwę na parę dni żeby zregenerować, zobaczymy czy to wystarczy

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez Hadassa » 5 sie 2014, o 22:11

Poczytaj może trochę o odpowiednim bieganiu...
unikaj przede wszystkim dobrego podłoża...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez Jamelia » 5 sie 2014, o 23:07

Czytałam, zimne oklady trzeba robić i jakieś ćwiczenia rozciągające na te mięśnie przy piszczelu...
Tylko ja oczywiście nie mam kiedy ;)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez collien » 20 sty 2015, o 16:27

Przede wszystkim nie biegaj po betonie, jak już to po asfalcie. Polecam na początek ubitą ziemię w parkach czy lesie ;).

"That day, for no particular reason, I decided to go for a little run."
~Forrest Gump
Avatar użytkownika
collien
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 15:48

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez fiona1 » 10 cze 2015, o 13:59

Oczywiście, najważniejsze sa buty, tez miałam takie bóle i co chwile jakieś kontuzje, teraz mam New Balance, kupiłam rok temu, jest poprawa, nic nie boli, wyniki lepsze, dystans ciągle rośnie, mam dokładnie model W1080PY4 bardzo wygodne
fiona1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 13:30

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez mijagi » 24 cze 2015, o 23:10

moze warto wybrac sie do kliniki jakiejs by sprawdzic jakie masz predyspozycje do uprawiania roznych sportow? albo jakis dobry lekarz, fizjoterapeuta?
mijagi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 23:02

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez bunshee » 8 sty 2018, o 20:54

Sama uwielbiam biegać, jednak jestem człowiekiem ciepłolubnym i ta temperatura za oknem mnie dobija. Macie jakąś specjalną odzież na tak niską temp. czy ubieracie się po prostu na cebulkę ?
bunshee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 sty 2018, o 20:46

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez elmalta » 10 sty 2018, o 11:22

bunshee napisał(a):Sama uwielbiam biegać, jednak jestem człowiekiem ciepłolubnym i ta temperatura za oknem mnie dobija. Macie jakąś specjalną odzież na tak niską temp. czy ubieracie się po prostu na cebulkę ?


nic specjalnego, tylko termoaktywne spodnie i koszulkę. no i kurtkę, co prawda bez żadnych funkcji, za to taką, która jest wiatroszczelna. pod nią bluza, jeśli na zewnątrz jest ujemnie. no i cienka czapka, zwykłe, bawełniane rękawiczki. chyba tyle. buty te same co latem :p

gorzej, kiedy pada - na to nie mam zbyt dobrych pomysłów i czekam, aż przestanie
elmalta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 sty 2018, o 12:00

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez argo » 12 sty 2018, o 23:44

elmalta napisał(a):
bunshee napisał(a):Sama uwielbiam biegać, jednak jestem człowiekiem ciepłolubnym i ta temperatura za oknem mnie dobija. Macie jakąś specjalną odzież na tak niską temp. czy ubieracie się po prostu na cebulkę ?


nic specjalnego, tylko termoaktywne spodnie i koszulkę. no i kurtkę, co prawda bez żadnych funkcji, za to taką, która jest wiatroszczelna. pod nią bluza, jeśli na zewnątrz jest ujemnie. no i cienka czapka, zwykłe, bawełniane rękawiczki. chyba tyle. buty te same co latem :p

gorzej, kiedy pada - na to nie mam zbyt dobrych pomysłów i czekam, aż przestanie


A masz może bluzę termoaktywną? Słyszałam, że też fajnie działa na chłodne dni i waham się czy kupić czy nie :P


Btw, Co myślicie o buffach? nosicie je czy raczej to element dla facetów? Ja już szału dostaję z szalikami, wiecznie plączącymi się i ogromnymi, i szukam jakiejś fajnej alternatywy..
Avatar użytkownika
argo
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 00:30

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez bunshee » 16 sty 2018, o 13:10

argo napisał(a):A masz może bluzę termoaktywną? Słyszałam, że też fajnie działa na chłodne dni i waham się czy kupić czy nie :P

są bluzy termoaktywne ? o koszulkach słyszałam i o bieliznie też ale że o bluzie, gdzie można dostać ?


argo napisał(a):Btw, Co myślicie o buffach? nosicie je czy raczej to element dla facetów? Ja już szału dostaję z szalikami, wiecznie plączącymi się i ogromnymi, i szukam jakiejś fajnej alternatywy..

od tamtego roku zostałam właścicielka buffa i nie zamienie go nigdy na żaden szalik, no chyba że na szal do płaszcza nie dość że wygodny to się nie plącze i nie zaciąga
bunshee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 sty 2018, o 20:46

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez gaia » 21 sty 2018, o 22:57

bunshee napisał(a):
argo napisał(a):A masz może bluzę termoaktywną? Słyszałam, że też fajnie działa na chłodne dni i waham się czy kupić czy nie :P

są bluzy termoaktywne ? o koszulkach słyszałam i o bieliznie też ale że o bluzie, gdzie można dostać ?

pewnie, że są. Najfajniejsze takie bluzy robi wg mnie under armour
bunshee napisał(a):
argo napisał(a):Btw, Co myślicie o buffach? nosicie je czy raczej to element dla facetów? Ja już szału dostaję z szalikami, wiecznie plączącymi się i ogromnymi, i szukam jakiejś fajnej alternatywy..

od tamtego roku zostałam właścicielka buffa i nie zamienie go nigdy na żaden szalik, no chyba że na szal do płaszcza nie dość że wygodny to się nie plącze i nie zaciąga

masz tego buffa z merino czy z czego?
gaia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 maja 2016, o 18:16

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez argo » 2 lut 2018, o 22:59

gaia napisał(a):pewnie, że są. Najfajniejsze takie bluzy robi wg mnie under armour

no fajnie wyglądają to racja, taka mi wpadła w oko--> SPAM fajnie ze posiada funkcję anti-odor, nikogo nie bedziemy przesladować przykrym zapachem :D tylko ta cena ;/

gaia napisał(a):masz tego buffa z merino czy z czego?


buff z merino? robią takie? szyja CI się w tym nie gotuje??

a ogóle co sądzicie o gazach do samoobrony? warto miec przy sobie gdy idziemy wieczorem biegac czy zbędny balast? Słysząłam że Mace robi porządne ale sama nie wiem czy i to potrzebne.. co sądzicie ?

Ostatnio edytowano 5 lut 2018, o 15:24 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: za link podziękujemy
Avatar użytkownika
argo
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 00:30

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez kasiunia » 13 mar 2018, o 11:21

imagine napisał(a):bardzo fajne buty napewo sie przydarza:))

Racja ,
Też myślę :happy na razie myślę o bieganiu.Poczyniłam już jednak krok w tym kierunku po pierwsze kupiłam buty sportowe - https://butymodne.pl/sportowe-damskie-c257903.html po drugie wiem ,że chcę biegać.Czekam teraz z utęsknieniem na pogodę ,która umożliwi mi bieganie.Zresztą wydaje mi się ,że w tych butach na rowerze także będę mogła jeździć, pzdr

Biuro rachunkowe Wodzisław Śląski - http://ekasc.pl/
kasiunia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 19:13

Re: Od przyszłego tygodnia mam zamiar biegać :)

Postprzez Mathilda » 21 paź 2020, o 08:49

Dobre buty to podstawa ja wolę biegać po lesie czasami pojadę sobie na zawody w biegach na orientacje bardzo fajna luźna dyscyplina bez spin i fajnej atmosferze. Oczywiscie amatorsko . Kiedyś jak biegałam po asfalcie tez mialam bóle nóg. Dlatego inwestycja w dobre buty i zmiana trasy na leśną bądź po parkach .
Mathilda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 paź 2020, o 10:28
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]