Co myślicie o równouprawnieniu?

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Co myślicie o równouprawnieniu?

Postprzez justysia1112 » 29 cze 2010, o 00:27

Jak wiadomo kobiety zawsze walczyły o równe prawa. Moim zdaniem nie powinno być tak jak było za czasów Bolesława Prusa że kobieta nie miała dużo do powiedzenia”. Teraz możemy poruszyć tą kwestie a mianowicie co jest za równouprawnieniem a co nie czyli plusy i minusy. „Plusem jest to że kobiety mogą poczuć się bardziej wartościowe i bardziej potrzebne choć czy zawsze chcemy wyręczać we wszystkim naszych mężczyzn. Kobiety nie zawsze chcą robić to co mężczyźni i kiedy przychodzi na to pora to chcą się nimi wyręczać sugerując że one to kobiety a kobieta nie powinna tego robić. Drugą strona medalu to niebyt za równouprawnieniem i żyć jak w skansenie gdzie mężczyźnie można więcej nić kobiet ą a tak naprawdę nie do końca jest to sprawiedliwe. Najlepszym przykładem są Państwa muzułmańskie gdzie Arabowie mają po kilka żon. Co o tym kobiety myślicie?
justysia1112
 

Re: Co myślicie o równouprawnieniu?

Postprzez króliczek8982 » 5 lip 2010, o 11:11

Ja nie wyobrażam sobie żeby mój mąż miał jeszcze 6 żon oprócz mnie.
króliczek8982
 

Re: Co myślicie o równouprawnieniu?

Postprzez Fermia » 16 wrz 2010, o 18:12

tez nie wyobrazam sobie 6 zon. Wedlug mnie rownouprawnienie troche wypacza się. Niedlugo będziemy miec przymusowa służbę wojskowa dla kobiet...
Fermia
 

Re: Co myślicie o równouprawnieniu?

Postprzez dzo » 11 mar 2011, o 19:15

jestem zdecydowanie za równouprawnieniem ;) Nie lubię podziałów na równych i równiejszych :? i na szczęście nie mieszkam w krajach arabskich 8-) 8-)
dzo
 

Re: Co myślicie o równouprawnieniu?

Postprzez justyna1981 » 13 mar 2011, o 10:44

tak naprawdę nie ma równouprawnienia ale jest lepiej niż kilka, kilkanaście lat temu, nadal niewiele kobiet ma prawo wrócić do normalnej pracy po urodzeniu dziecka, niewiele z nas piastuje fotele prezesów itd.. wiec nie mówmy o równouprawnieniu ;(
justyna1981
 

Re: Co myślicie o równouprawnieniu?

Postprzez Cara » 5 kwi 2011, o 12:13

Jestem za tym, żeby podobnie traktowano kobiet i mężczyzn, z tym, że to pewnych spraw większe predyspozycje mają mężczyźni, a do innych kobiety. I trzeba te dwa aspekty rozdzielić.
Cara
 

Re: Co myślicie o równouprawnieniu?

Postprzez alapluska » 6 kwi 2011, o 14:01

mozemy za to z powodzeniem byc rolnikami hutnikami itd .. ;) to jest własnie równouprawnienie ..
alapluska
 

Re: Co myślicie o równouprawnieniu?

Postprzez Hadassa » 10 paź 2013, o 10:32

Kobiety sobie wywalczyły...
niektórzy moim kumple się jednak śmieją że jak równouprawnienie, to równouprawnienie..
więc dlaczego ma np przepuścić w drzwiach ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co myślicie o równouprawnieniu?

Postprzez VivienneWestwood » 10 paź 2013, o 12:19

justyna1981 nie zgodzę się z Tobą, jak się chce to się da wszystko. Sama mam córeczkę i normalnie pracuję, pełnie wyższe stanowisko, więc na to nie ma reguły.
Avatar użytkownika
VivienneWestwood
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 14:40

Re: Co myślicie o równouprawnieniu?

Postprzez Carina » 10 paź 2013, o 12:21

Jednak trzeba przyznac ze ciagle faceci sa powazniej traktowani.I zdecydowanie chetniej przyjmowani...

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Co myślicie o równouprawnieniu?

Postprzez Jamelia » 5 sie 2014, o 21:56

Równouprawnienie widać najlepiej 1 i 10 każdego miesiąca, przy odbiorze wypłaty...
dla mężczyzn wypłata dla kobiet jałmużna...

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: NagibJalovel