Dwa licencjaty i co dalej?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Dwa licencjaty i co dalej?

Postprzez Iryska » 12 cze 2014, o 16:53

Witajcie. Mam dylemat związany z wyborem studiów magisterskich. Tak to się jakoś dziwnie potoczyło, że moi rówieśnicy kończą studia lub nawet pokończyli w zeszłym roku a ja dopiero wybieram się na magisterkę ale mam zrobione dwa licencjaty- z historii sztuki i kulturoznawstwa. Jako, że jestem już "duża", dotarło do mnie, że z takim wykształceniem na rynku pracy kariery nie zrobię, zastanawiam się więc jaki kierunek wybrać teraz, żeby raz - zebrać to wszystko do kupy; dwa- studiować coś co mi się przyda lub nauczy czegoś "konkretnego" ( ale nadal, żeby to było chociaż trochę "humanistyczne":) ). Wiem, że jest teraz możliwość podjęcia studiów II stopnia z innej dziedziny (wiadomo, trochę pokrewnych). Co polecacie?
Iryska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 14:14

Re: Dwa licencjaty i co dalej?

Postprzez bazylka » 28 cze 2014, o 14:18

a jakbyś skończyła dziennikarstwo? później możesz zostać dziennikarzem w tematach kultury (teatr, kino, sztuki piękne). a może ukończyć coś związanego z oprowadzaniem wycieczek po muzeach, galeriach sztuki lub pracy w takich miejscach na innych stanowiskach. Lub zostać krytykiem sztuki, teatralnym, filmowym.

Czy kosmetyki serii neostrata są skuteczne?
bazylka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 cze 2014, o 13:42

Re: Dwa licencjaty i co dalej?

Postprzez AiShA » 28 cze 2014, o 14:22

Proponowała bym prawo, lepiej jest później znaleźć prace na poziomie i z dobrymi zarobkami.
Albo psychologiczne ale wybór i tak należy do ciebie.

[i]Na ciele rozmaże z mych łez tatuaże, dwa metry ma strach nie wolno się bać.
A szyfry pułapki w słowach zostawię, pokonać chcesz nas nie zostanę.
Nie chce ciebie na zawsze, nie schowasz nas na dnie Tak mało mnie we mnie jest.
I nie zobaczysz że patrzę na Ciebie inaczej, nie chciałeś mnie takiej mieć.
Jutro znowu gonić, biec, latać ponad, ile sił mam krzyczę to Ja.
Kiedy miga świat w twoich oczach, naucz mnie od nowa.
Nie chciałeś mnie takiej więc naucz mnie sobą być...
[/i]
Avatar użytkownika
AiShA
Extra Kobietka
 
Posty: 434
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 21:09
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dwa licencjaty i co dalej?

Postprzez johnnorton » 4 lip 2014, o 18:16

Idż na jakiś kierunek techniczny, on jest bardziej przyszłościowy. Po kulturoznastwie nie jest łatwo znaleźć pracę.

Zwykły ból nóg może zmienić się w coś gorszego.
johnnorton
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 18:05

Re: Dwa licencjaty i co dalej?

Postprzez mróweczka » 7 lip 2014, o 13:50

zarządzanie kulturą? albo jakaś ochrona dóbr kultury? i później zostać kustoszem albo pracownikiem muzeum?
mróweczka
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 13:39

Re: Dwa licencjaty i co dalej?

Postprzez gruszka33 » 9 lip 2014, o 13:19

może jakiś nauczyciel kultury, w szkole, domach kultury.

Czy zwyrodnienie stawów można wyleczyć?
gruszka33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 lip 2014, o 12:29

Re: Dwa licencjaty i co dalej?

Postprzez wrozka-bajuszka » 9 lip 2014, o 13:33

ja też mam podobny dylemat, tyle że skończyłam matematykę na licencjacie i rok temu na mgr poszłam na rachunkowość. Więc jak widać to jest coś pokrewnego i Ty też powinnaś coś pokrewnego sobie wybrać - dziennikarstwo, może pedagogikę? Musisz sama wiedzieć co chcesz robić w przyszłości :P
wrozka-bajuszka
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 21:47

Re: Dwa licencjaty i co dalej?

Postprzez kaira1987 » 16 lip 2014, o 16:38

dziennikarstwa nie polecam - rynek przesycony, może lepiej idź do pracy jakiejś a studia skończ zaocznie (może jakieś językowe?)

marzą mi się ekskluzywne meble
kaira1987
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:54

Re: Dwa licencjaty i co dalej?

Postprzez lulumiranda » 22 lip 2014, o 16:49

Nie zastanawiałaś się może nad tym aby zrobić dobre studia podyplomowe ? Aby do nich podejść nie trzeba wcale mieć studiów magisterskich. Licencjat wystarczy.
Ja od października wybieram się na przykład na kierunek ,,Pośrednictwo Pracy" ( jest dostępny w Poznaniu na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa) - niby humanistyczna opcja a jednak daje możliwości pracy ponieważ agencje zatrudniające ludzi właśnie z takimi kwalifikacjami są coraz bardziej na topie, Zresztą widać to nawet w większych miastach.
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Dwa licencjaty i co dalej?

Postprzez kalimka » 25 lip 2014, o 00:55

najlepeij idź do pracy, nie bedziesz wiecznie na utrzymaniu rodziców. w większym mieście bez problemu znajdziesz pracę i odłożysz na studia zaoczne.
kalimka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 00:50

Re: Dwa licencjaty i co dalej?

Postprzez magdaanowak2 » 13 sie 2014, o 10:57

ja polecam dokoncycz na czymkolwiek i isc do pracy jak tylko mozesz..... Zawsze się wiecej nayczysz niz na studiach, no niestety taka dzisiaj wygada swiat.........
magdaanowak2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 10:52

Re: Dwa licencjaty i co dalej?

Postprzez magdaanowak2 » 13 sie 2014, o 10:59

aaa i nigdy nie ograniczaj się, że np. jestem po kuluroznastwie i nie możesz zostać np. specjalista ds. makretingu albo nawet...webdeveloperem, do wielu wielu zawodów, wykształcenie jest dodtakiem a nie esencja!!!
magdaanowak2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 10:52

Re: Dwa licencjaty i co dalej?

Postprzez Astra » 16 sie 2014, o 17:05

magdaanowak2 napisał(a):aaa i nigdy nie ograniczaj się, że np. jestem po kuluroznastwie i nie możesz zostać np. specjalista ds. makretingu albo nawet...webdeveloperem, do wielu wielu zawodów, wykształcenie jest dodtakiem a nie esencja!!!

Zachwycil mnie Twoj niesamowicie madry zyciowo komentarz. :happy
Szkoda tylko, ze wieksza czesc ludzi uwaza zupelnie inaczej i nie podchodzi do tego problemu wlasnie w taki niezwykly sposob myslac z rozsadkiem.
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników