portale spoleczne

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

portale spoleczne

Postprzez julaa » 21 wrz 2014, o 08:48

Macie konta na portalach społecznościowych jak np. Facebook? Co myslicid o lajkach ? Czy sa wyznacznikiem popularności? Według mnie ważny jaki kto jest w srodku a nie ile lajkow ma pod zdjeciem. Skroczylismy w jakaz nowa rzeczywistość gdzie czlowiek żyję tylko internetem :(
Avatar użytkownika
julaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 21:05

Re: portale spoleczne

Postprzez Sol » 21 wrz 2014, o 11:47

Ja w ogóle nie rozumiem jaką kto musi mieć chorą rzeczywistość by przejmować się tym ile "lajków" dostanie.
Taki ktoś powinien iść do psychologa, naprawdę.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: portale spoleczne

Postprzez Astra » 21 wrz 2014, o 17:03

Sol , wez pod uwage , ze kazdy czlowiek jest zupelnie odmienna osobowoscia , a takze ma rozna
perspektywe widzenia i postrzegania rzeczywistosci.
Niekoniecznie wszystko musi sie wszystkim podobac i niekoniecznie wszyscy musimy tak samo spogladac na otaczajaca rzeczywistosc i zachowania czy upodobania innych ludzi.
Czy taki ktos kto inaczej mysli lub sie zachowuje anizeli my,powinien natychmiast korzystac z pomocy psychologa?
Smiem watpic . :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: portale spoleczne

Postprzez Sol » 21 wrz 2014, o 20:25

Sol , wez pod uwage , ze kazdy czlowiek jest zupelnie odmienna osobowoscia , a takze ma rozna
perspektywe widzenia i postrzegania rzeczywistosci.

Jestem tego cholernie świadoma. Ale dla mnie ktoś kto świat spostrzega przez pryzmat tego co się dzieje w Internecie, powinien naprawdę szukać pomocy specjalisty. Mówię serio.
Czy taki ktos kto inaczej mysli lub sie zachowuje anizeli my,powinien natychmiast korzystac z pomocy psychologa?
Smiem watpic . :o

Nie chodzi o inność zdania, tylko o inność spostrzegania tego, co ma wpływ na naszą rzeczywistość.
Jeśli dla kogoś straszne jest to, ze koleżanka ma 20 lajków więcej... to ma problem.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: portale spoleczne

Postprzez Melania Si » 22 wrz 2014, o 20:32

Ja zupełnie nie rozumiem tego zafascynowania facebookiem. Nie ukrywam, że posiadam tam konto. Mam je wspólne razem z moim partnerem. Traktuje facebooka jako źródło informacji na temat: wydarzeń ze świata, lokalnych, politycznych, ale chyba i tak najwięcej uwagi zwracam na wydarzenia z życia moich znajomych... i to jest dopiero cyrk :D To, co oni wypisują w komentarzach bądź w postach jest dla mnie nie do pomyślenia. Nie miałabym śmiałości chwalić się każdym wycinkiem mojego życia w Internecie, zwłaszcza tym, który jest naprawdę prywatny i intymny. Po prostu nie ogarniam, co ludzie mają w głowie, żeby notorycznie dodawać zdjęcia obiadu, który właśnie spożywają; stolika w restauracji, na którym stoi zamówiona przed momentem kawa i pyszne ciacho; foto wystających nóg na leżaku w Chorwacji czy Grecji, które zostało zrobione i wrzucone do sieci przed sekundą! Ludzie, czy to nie jest paranoja?! "Facebookowe maniactwo" jest dla mnie jedną z chorób XXI wieku i uważam, że w szkołach powinno się zwracać uwagę dzieci na ten problem. To taki sam nałóg jak uzależnienie od papierosów, narkotyków. Wiem, że wiele mówi się o uzależnieniu od Internetu, ale ja bym tu zawęziła ten problem właśnie do facebooka.
"Lajki" są mi zupełnie obojętne. Nie zwracam na nie uwagi. Jak dla mnie, ci, co przeżywają niską ilość lajków (mam tu na myśli osoby prywatne, naszych znajomych, kolegów, koleżanki), mają problem z akceptacją samych siebie, są zakompleksieni, mają niską samoocenę, a więc lajkami otrzymanymi od znajomych starają się dowartościować i dlatego tak im na nich zależy.
Tak, ja też uważam, że taki ktoś powinien porozmawiać z psychologiem.

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Melania Si
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:21

Re: portale spoleczne

Postprzez Fas_Olka24 » 22 wrz 2014, o 21:03

Melania Si napisał(a):Ja zupełnie nie rozumiem tego zafascynowania facebookiem. Nie ukrywam, że posiadam tam konto. Mam je wspólne razem z moim partnerem. Traktuje facebooka jako źródło informacji na temat: wydarzeń ze świata, lokalnych, politycznych, ale chyba i tak najwięcej uwagi zwracam na wydarzenia z życia moich znajomych... i to jest dopiero cyrk :D To, co oni wypisują w komentarzach bądź w postach jest dla mnie nie do pomyślenia. Nie miałabym śmiałości chwalić się każdym wycinkiem mojego życia w Internecie, zwłaszcza tym, który jest naprawdę prywatny i intymny. Po prostu nie ogarniam, co ludzie mają w głowie, żeby notorycznie dodawać zdjęcia obiadu, który właśnie spożywają; stolika w restauracji, na którym stoi zamówiona przed momentem kawa i pyszne ciacho; foto wystających nóg na leżaku w Chorwacji czy Grecji, które zostało zrobione i wrzucone do sieci przed sekundą! Ludzie, czy to nie jest paranoja?! [...]
Lajki" są mi zupełnie obojętne. Nie zwracam na nie uwagi [...]


Myślałam, że tylko ja tak na to patrzę :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: To tak, jakbym to ja to napisała :happy
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: portale spoleczne

Postprzez Vanilia ;) » 25 wrz 2014, o 20:55

Ja jakoś nie jaram się fb tak jak to niektórzy....
Nie rozumiem tej całej nagonki i wpisywaniu takich głupot jak "ooo właśnie zmierzam do łazienki"
albo "mój syneczek zaczyna raczkować " itd... drażni mnie to....
I odpowiadając na Twoje pytanie...
nie lajki nie mówią kto jaki jeest, kto bardziej lubiany kto mniej.... 8-)
Vanilia ;)
 

Re: portale spoleczne

Postprzez Pletwa Reborn » 26 wrz 2014, o 15:49

Mam facebooka, służy mi bardziej jako źródło informacji i zjadacz czasu gdy oglądam jakieś wpisy na osi. Nie ukrywam, że bardzo często irytują mnie niektóre osoby w znajomych. Już kilku trzeba było zablokować, żeby nie było widać ich SPAMu. Trzeba jednak stawić czoło kilku faktom: TAK facebook jest pewnym wyznacznikiem popularności jakiejś osoby, choć nie zawsze. TAK ktoś kogo znamy z widzenia powierzchownie oceniamy po tym jakie informacje/zdjęcia/wpisy ma na facebooku. TAK ludzie często mają problemu, bo ktoś ma więcej lajków od niej. W sumie to z tym faktów nic nie wynika. Facebook jest, ktoś kto intensywniej z niego korzysta ten bardziej też przeżywa to co się tam dzieje. Nie ma co takich osób potępiać, każdy ma swój świat i swoje problemy.
Pletwa Reborn
 

Re: portale spoleczne

Postprzez Fermia » 26 wrz 2014, o 19:53

Ja też mam facebooka. Wchodzę sporadycznie, bo życie w realu jest dużo ciekawsze. Korzystam głównie w celu umawiania się na spotkania
Fermia
 

Re: portale spoleczne

Postprzez Annke » 27 wrz 2014, o 15:31

julaa napisał(a):Macie konta na portalach społecznościowych jak np. Facebook? Co myslicid o lajkach ? Czy sa wyznacznikiem popularności? Według mnie ważny jaki kto jest w srodku a nie ile lajkow ma pod zdjeciem. Skroczylismy w jakaz nowa rzeczywistość gdzie czlowiek żyję tylko internetem :(


Posiadam konto na Fb, ale nie traktuję go jak coś bez czego nie mogłabym żyć. Jest mi potrzebny głównie w trakcie roku akademickiego, bo jednak dużo łatwiej załatwić różne sprawy z całym rokiem właśnie przez fb do którego każdy ma dostęp. Co do "lajków" nie jaram się tym, że się tak wyrażę. Chociaż coś w tym chyba jest, że im człowiek bardziej popularny, albo skąpiej ubrany ;) tym więcej lajków pod zdjęciem. Sama nie raz obserwuję takie przypadki wśród swoich znajomych. Pewnie dla takich ludzi to jakiś sposób na podniesienie samooceny. Ja nie potrzebuję lajków by czuć się dobrze we własnej skórze :)
Ale niestety masz rację z tym że teraz głównie ludzie żyją internetem.
Avatar użytkownika
Annke
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17 wrz 2014, o 07:49
Lokalizacja: To tu, to tam :)

Re: portale spoleczne

Postprzez Justine » 7 paź 2014, o 11:05

Facebook, ale ju z zaczyna mi się nudzić ciągłe posty znajiomych na tablicy w stylu jestem w tym lokalu, albo ciagły spam zdjęciami. Naprawdę nie muszę wiedzeć że ktoś w danej chwili znajduje sie na dworcu koiejowym :)
Justine
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 paź 2014, o 10:41
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]