od kilku dni..

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

od kilku dni..

Postprzez Telavi » 19 paź 2014, o 20:47

Dziewczyny nie wiem w jakiej kategorii umieścić ten post, bo jest pomiędzy zdrowiem, a pomiędzy różnymi objawami, ale dotyczy samego życia, dlatego też znajduje się tutaj.

Sprawa wygląda tak, że od 10 miesięcy zażywam doustną antykoncepcję, od wtorku mam przerwę między blistrami, no i wczoraj przyszło krwawienie z odstawienia.
Cały jednak problem polega na tym, że od około 1,5 tygodnia mam podwyższoną temperaturę nie schodzi niżej niż 37 stopni, katar, powiększony brzuch, piersi i to widać, bo zwykle noszę możliwie najmniejszy rozmiar. A od wczoraj tak okropnie boli mnie głowa, że nie mogłam wstać z łóżka, no i mdłości.
Ostatni raz współżyłam w zeszłą niedzielę, a wcześniej pod koniec września.
Wiem, że przy regularnym zażywaniu tabletek ryzyko jest minimalne, i przyjmuję je zazwyczaj +/- 30 min o czasie, ale ostatnio miałam takie wielkie zachcianki, między innymi na sok grejpfrutowy, a wiem, że on w jakimś stopniu obniża skuteczność tabletek.

Myślicie, że to bardziej z pogody się wzięły te przyczyny i wariactwa ? czy może iść po test ?
Wiem, że jak jest krwawienie to nie ma ciąży, aczkolwiek cuda się zdarzają stety/niestety.
Telavi
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 28 lip 2014, o 20:50

Re: od kilku dni..

Postprzez iza813 » 19 paź 2014, o 21:13

Ja na twoim miejscu zrobiłabym test ciążowy,jeśli okazało by sie ze w ciąży nie jesteś pomyślałabym nad zmiana tabletek a najlepiej to skonsultować to z lekarzem

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
Avatar użytkownika
iza813
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 01:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: od kilku dni..

Postprzez iza813 » 19 paź 2014, o 21:15

Krwawienie może się zdarzyć na początku ciąży jak się zarodek zagnieżdża w macicy.Miałam tak przy pierwszej i drugiej ciąży co jest zupełnie normalne,choć nie musi występować u każdej kobiety

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
Avatar użytkownika
iza813
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 01:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: od kilku dni..

Postprzez Telavi » 19 paź 2014, o 21:20

Tak, do lekarza na pewno się wybiorę. Miałam iść na początku listopada, ale chyba jednak pójdę wcześniej.
iza813 myślisz, że krwawienie z odstawienie - nie plamienie - może się zdarzyć ?
Niepokoi mnie ten ból głowy, nigdy wcześniej tak mnie nie bolało, te zmęczenie i chwilowe mdłości.
No i temperatura. Przecież powinna być niższa, teraz zmierzyłam 37,2
Telavi
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 28 lip 2014, o 20:50

Re: od kilku dni..

Postprzez Sol » 20 paź 2014, o 15:40

Bóle głowy i temperatura ma swoje źródło w hormonach, a raczej małej wojnie hormonalnej w Twoim organizmie. Może to być wynikiem ciąży, ale może być wynikiem właśnie przerwy, czy nawet zmiany tabletek.
Ja jak miałam zachwianą gospodarkę hormonalną, to miałam bez powody np. własnie 37stopni, potem wzorowo 36,6, a potem znów 37. O bólach głowy nie mówiąc.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: od kilku dni..

Postprzez iza813 » 20 paź 2014, o 17:28

Telavi nie jestem lekarzem i wydaję mi się takie krwawienie może mieć miejsce,ale ręki sobie uciąć nie dam ;-)

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
Avatar użytkownika
iza813
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 01:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: od kilku dni..

Postprzez Telavi » 20 paź 2014, o 19:02

Tabletki biorę te same od prawie roku - Ovulastan Forte, nigdy (od czasu zażycia pierwszej tabletki) nie miałam żadnych skutków ubocznych. Te ostatnie dni, a właściwie trochę ponad tydzień są okropne, nie wiem czy to zgaga bo nigdy nie miałam, ale nie mogę jeść, czuję dziwny - nieznany mi wcześniej ból gardła. Chyba zrobienie testu jest jedną z pierwszych rzeczy, które mogę dla siebie zrobić :)
dzięki dziewczyny :*
Telavi
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 28 lip 2014, o 20:50
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]