Bieganie czy rower na odchudzanie?

Wszystko o naszej aktywności fizycznej oraz różnych dziedzinach sportu.

Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez kaczoreq » 21 wrz 2013, o 10:06

Hej
Jak uważacie, jaka czynność lepiej się sprawdzi w spalaniu kalorii? Lepszy będzie jogging-bieganie czy rowerek?

http://www.praca-skoczow.pl - szukasz pracy? Ta strona jest dla Ciebie!
kaczoreq
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 10:01

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Jolka31 » 26 wrz 2013, o 02:19

Bieganie bez dwóch zdań, ale lenie wybiorą rowerek ;P więc pytanie czy jesteś leniem czy chcesz schudnąć :)

FORUM DLA MAM wystawione na sprzedaż! Zostań nową właścicielką!

allegro.pl/forum-internetowe-forumdlamam-pl-phpbb3-i4387220130.html
Avatar użytkownika
Jolka31
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 00:08

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Riax1 » 26 wrz 2013, o 14:21

Bieganie. Ja nawet jak pada biegam, ćwiczę silną wole, umacniam się w przekonaniu że nic mnie nie zatrzyma w dążeniu do celu. :witch

Riax1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:18

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Hadassa » 26 wrz 2013, o 19:29

czemu rower ma być dla leni ?

wg mnie dobrze sobie urozmaicać ćwiczenia..
bo na dłuższą metę samo bieganie obciążą bardzo stawy...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez MarianAna » 22 paź 2013, o 14:05

To dokładnie tak wygląda jak napisała przedmówczyni. Bieganie może mega obciążać stawy. To jest bardzo męczące. Dlatego dla dywersyfikacji warto jest stosować właśnie wspomnianą wyżej stabilizację.
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez maskarr » 19 gru 2013, o 14:52

zdecydowanie bieganie:p
maskarr
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 gru 2013, o 14:36

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Madzior » 19 gru 2013, o 16:00

Najlepsze jest moim zdaniem łączenie, ponieważ trening może obciążać dane partie mięśniowe. Co jest niezdrowe, naprzemienne treningi to idealne rozwiązanie.
Madzior
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 gru 2013, o 15:56

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Mała_Kaśka » 16 maja 2014, o 20:51

Nie wszyscy lubią biegać. Ja nienawidzę! Ale rower uwielbiam i praktycznie mój sezon trwa nieprzerwanie.
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez papruszek » 23 maja 2014, o 15:37

Nie ma znaczenia co wybierzesz, bo ostatecznie spalisz podobna ilosc kalorii, zakladajac, ze intensywnosc bedzie na tym samym poziomie. Wybierz to co bardziej lubisz, w ten sposob nie bedziesz sie musiala zmuszac do aktywnosci :)
papruszek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 maja 2014, o 15:26

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Arnika » 23 maja 2014, o 19:02

nie ważne czy rower czy bieganie . co kto lubi. ja wolę rower i mogę na nim jeździć bez końca. jeżdżę do pracy, na zakupy , do znajomych, na wycieczki. samo bieganie czy rower nie odchudzi. niestety trzeba zmienić dietę, pić więcej wody, jeść mniejsze porcje. ja dodatkowo wspomagałam się jeszcze 2BeSlim. jest z chromem i innymi wyciągami roślinnym. skutecznie zahamował moja słabość do słodkiego. dzięki ruchowi, diecie i suplementowi moja waga zjechała w dół
Arnika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 13:35

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez EwaJask » 28 maja 2014, o 13:36

kaczoreq napisał(a):Hej
Jak uważacie, jaka czynność lepiej się sprawdzi w spalaniu kalorii? Lepszy będzie jogging-bieganie czy rowerek?


Każda aktywność jest lepsza niż żadna, bieganie z pewnością bardziej daje w kość i spala :)
EwaJask
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 13:33

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez TuszNaRzęsach » 31 maja 2014, o 19:38

Kiedyś słyszałam, że najlepszą przyjaciółką kobiety jest skakanka :) Nigdy nie próbowałam, ale może warto ;) a co do tego czy rower dla leniwych hmm no to zależy jakie trasy bo czasami rower potrafi bardziej wycisnąć niż bieg ;P

Kobiecie łatwiej jest przyznać, że nie ma racji gdy ją ma niż gdy jej nie ma.
(Marylin Monroe)
Avatar użytkownika
TuszNaRzęsach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 29 kwi 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez jasama » 8 cze 2014, o 21:46

Ja wolę jeździć rowerem niż biegać. Zawsze dojeżdżałam do miasta, więc i rekreacyjnie wolę bardziej :) Poza tym mam też rowerek do ćwiczeń w domu i wieczorami sobie jeżdżę, jak nie ma pogody. Poza tym ćwiczę na twisterze czy rozciągam się na macie. Zrobiłam ostatnio zakupy, trochę sprzętu (SPAM), więc teraz mam i możliwości i motywację :)

Ostatnio edytowano 8 cze 2014, o 23:28 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
jasama
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 21:26

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Helenka12 » 13 cze 2014, o 08:23

Ja wolę rower, ale obie te czynności zaliczane są do ćwiczen cardio i tym samym spalają tłuszcz. Dokładnie dieta jest równie ważne, jak i nie ważniejsza 70% diety 30% zdecydowanie wolałabym, zeby było na odwróŧ, bo znaczniej cięzej jest utrzymać diete.
Helenka12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 cze 2014, o 13:43

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez redorange666 » 13 cze 2014, o 12:28

JAk już gdzieś tutaj pisałem bieganie jest ogromnie szkodliwe jak się nieumiejętnie biega.
Po pierwsze nie biegamy na twardej nawierzchni czyli żadne asfalty, betony itp. Miękkie jak tartan lub ścieżki leśne... wtedy znacznie mniej obciążamy stawy. Sprawa nr2. biegając biegamy pochylonym do przodu i kolanka do przodu no i oczywista oczywistość biegamy na palcach a nie na całej stopie. 3 niestety kobiety najczęściej absolutnie nie wiedzą co mają zrobić z rękami i zamiast sobie nimi pomagac wyczyniają z nimi cuda.
Zasadniczo rower jest znaczie bezpieczniejszy i lepszy od biegania amatorskiego.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Carina » 13 cze 2014, o 13:05

dodam jeszcze ze od biegania rozrastaja sie miesnie ud i lydek...:p
a co do reszty to zgadzam sie z Redzikiem :)

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez redorange666 » 13 cze 2014, o 13:46

Ale takie mocne nogi u kobiety są boskie...
MI osobiście bardzo podobają się nogi tenisistek... tylko nie mówię o sistrach williams.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez apollo » 16 cze 2014, o 10:53

Może być jedno i drugie. Najważniejsze, żeby ilość treningu była naturalna, tak żebyście były w stanie później go utrzymać. Bo jeśli teraz będziecie trenowały 2 razy dziennie, a później raz na tydzień, to mija się to z celem. Najlepiej zaczynać np. od 20 minut treningu dziennie i patrzeć co się dzieje.
apollo
 

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez blondyneczka28 » 2 lip 2014, o 11:36

Bieganie jest lepsze, bo pracuje całe ciało.A przy rowerze tylko nogi.
blondyneczka28
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 cze 2014, o 15:54

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez apollo » 3 lip 2014, o 10:48

Wszystko jedno, aby tylko był ruch. Nie będzie ruchu to nawet nie ma co liczyć na jakieś specjalne postępy. Owszem, przy tabletkach ta waga będzie leciała nawet bez ruchu, bo przemiana się poprawi, dieta będzie lepsza, ale tak warto się ruszać. Po prostu po kuracji jakoś tą wagę trzeba utrzymywać.
apollo
 

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Ania_ABCfitness » 23 lip 2014, o 13:59

Ja polecam rowerek treningowy, fajna sprawa. Nawet jak pada deszcz nie ma wymówki żeby nie ćwiczyć:) Nieumiejętne bieganie może się szybko skończyć kontuzją i problemami ze stawami, rowerek jest pod tym względem bezpieczniejszy. Na odchudzanie najlepsze będą interwały, możesz ćwiczyć krócej niż przy aerobach, a efekty są jeszcze lepsze. Niektóre rowerki mają już wbudowane tego typu programy treningowe, ale samodzielne opracowanie takiego schematu ćwiczeń też nie jest trudne.

Ekspert sklepu ABCfitness
http://www.abcfitness.pl/
Ania_ABCfitness
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 13:58

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Monia202 » 25 lip 2014, o 10:27

można i biegać i na rowerze jeździć ;) chociaż ja wolę rower mam nawet stacjonarny

Monia202
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 10:23

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Aniaaaaa » 27 lip 2014, o 03:06

Ani jedno , ani drugie :) polecam pływanie na basenie a zaraz po pływaniu wejście do sauny :) Daje niezłego kopa i motywuję do dalszych działań :)
Aniaaaaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 557
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 15:14

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Ania86 » 25 wrz 2014, o 15:53

Bieganie i rower! :) warto urozmaicić trening, żeby nie stracić zapału. Fajne porady rowerowe znajdziesz na SPAM. Ja sama stosowałam schemat jeden dzień bieganie i ćwiczenia, drugi dzień jazda na rowerze po fajnych trasach.

Ostatnio edytowano 25 wrz 2014, o 16:12 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Ania86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 wrz 2014, o 14:37

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez beatte » 28 paź 2014, o 15:38

ja to od kwietnia jeżdżę regularnie na rowerze. Kupiłam fajny szosowy rower Giant'a na powiślu na Fabrycznej. Dobraliśmy rozmiar ramy idealnie do mojego wzrostu i zaczęłam jeździć. Początkowo tylko weekendy ale znalazłam w internecie kontakty do ludzi którzy jeżdżą sobie "traski" w tygodniu :) Pierwsze 100 km było przerażające ale ostatnio już 120 robiłam spokojnie:) Ponad pół roku mija a ja nie mogę się doczekać kolejnego sezonu i wypadów bo cieszę się tym jak dziecko a teraz już niestety coraz zimniej się robi i chyba trzeba będzie się na jakąś siłownię przerzucić albo bardzo ciepłe ubrania na rower kupić i jeździć dalej :)
Avatar użytkownika
beatte
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 12:00
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]