Budowa domu czy kupno mieszkania?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez jamdys » 2 lip 2014, o 10:37

I w domu i w mieszkaniu możemy mieć piękny kominek, ogród...wszystko zależy od metrażu, miejsca w którym zamieszkamy, nie każdy dom ma kominek, ja mam duże mieszkanie i dwa kominki, zdecydowałam się zostać w mieście i nie martwić się o to, czy zawsze będę miała ciepłą wodę itp.

jamdys
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lip 2014, o 10:32

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez teresa35 » 13 lip 2014, o 16:20

A tani dom? pasywny. Czyli energooszczędny. Słyszałyście? Firmy jak grzyby powstają i budują takie domy pod klucz. Znam jedną [ pracuję w niej ] gdzie budujemy tanie domy a do tego jeszcze jest coś w rodzaju dotacji z banku na nowe technologie. Dostajemy 50 tyś zł. Czyli dom tańszy o tę sumę. A 100 m. można kupić za ok. 150 tyś zł - te 50 i mamy na prawdę tani dom. Są jeszcze inne możliwości z tym związane które jeszcze bardziej obniżą koszty, ale o tym już nie napiszę bo zrobi się z tego reklama, a nie informacja użyteczna. :)

praca dodatkowa, zawsze nowości - www.sukceszloupre.pl/Janusz
teresa35
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 09:49

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez adaa90 » 14 lip 2014, o 18:31

bania666 napisał(a):Właśnie o to chodzi - można kupić całkiem "świeży" domek za nieduże pieniądze - trzeba tylko dobrze poszukać :) Takie rozwiązanie to same plusy - oszczędzamy nerwy, szukanie działki, projekty, pozwolenia, przyłącza itd... A urządzić możemy przecież według własnego uznania :)


dokładnie, zgadzam się w pełni :)
adaa90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lip 2014, o 17:53
Lokalizacja: warszawa

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez beatte » 5 sie 2014, o 13:02

Budowa domu faktycznie nie jest tania, trzeba dodać do tego wykończenie - meble, podłogi, nawet firanki czy lampki. To wszystko trzeba brać pod uwagę! Moi znajomi nie brali tego pod uwagę i musieli brać kolejny kredyt, bo niby tu 50 zł tam 100 zł, ale wychodzą naprawdę spore sumy. Nauczeni ich błędem pomyśleliśmy, żeby zainteresować się domami już do kupienia w całości, czyli z wykończeniem całkowitym i meblemi. Mieliśmy szczęście, bo trafiliśmy pod skrzydła pana Ryszarda, dewelopera dompodmiastem, który pokazał nam właśnie piękny domek w Woli Mrokowskiej. Meble z Ikei, wykończenie piękne - dbal io szczegóły. o gzymsy, okna z drewna - marzenie! I jeszcze jak dowiedziałam się, ze sama mogę powiedzieć jak chcę , żeby to wszystko wyglądało, jakie meble, jakie kolory ścian. No wiecie jak to kobieta - czułam się jak w bajce :))
Avatar użytkownika
beatte
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 12:00

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez mahis » 10 wrz 2014, o 19:49

Zakup mieszkania! Przez bardzo długi czas "przymierzałem się" do budowy domu, i w końcu zrezygnowałem, uświadomiłam sobie, jak wiele czasu musiałbym poświęcić. Razem z żoną zdecydowaliśmy się na kupno mieszkania z ogródkiem.

mahis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 19:47

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Kornelka00 » 12 wrz 2014, o 15:08

budowa domu. Właśnie zaczynamy - solidna ekipa i przemyślany plan. Fakt, trwa długo ale zawsze to będzie nasze.

Obrazek
Avatar użytkownika
Kornelka00
Fajna Kobietka
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:50

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Franciszka » 26 wrz 2014, o 15:09

Zależy od funduszy, ale jednak myślę że dom to najlepsza opcja ;) prywatność robi swoje
Franciszka
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 12:51

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez nakkira » 28 wrz 2014, o 12:39

Budowa domu na obrzeżach miasta. Cisza i spokój. Bliskość natury (czy to las, czy to jezioro). Niewygórowana cena działki. Moja budowa właśnie się kończy. Już wybrałam piękne drzwi zewnętrzne.

nakkira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 12:36

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Kinga88 » 29 wrz 2014, o 13:14

Ja też marzę o małym domku
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez orfeusz » 30 paź 2014, o 20:51

To wszystko zależy od wielu czynników myślę, że od 300 tys do 500 tys trzeba realnie liczyć... Fajne jest biuro MG Projekt, ja właśnie realizuje dom ich autorstwa :) Ostatnio też biorę udział w super konkursie fotograficznym właśnie w związku z moją budową, gdzie mogę wygrać drogiego i bardzo solidnego grilla :) Trzymajcie kciuki i budujcie domy :)
orfeusz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:49

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Jamelia » 31 paź 2014, o 10:29

Trzymamy kciuki :)
Osobiście może i domek bym wolała, ale jesli miałabym gotówkę w tej chwili to kupiłabym mieszkanie, bo szybciej..

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez casia » 17 lis 2017, o 18:24

Indywidualna sprawa, jak dla mnie. Trudno tak za kogoś stwierdzić.

casia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 lis 2017, o 17:38

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Aza » 23 lis 2017, o 21:39

Pewnie, że indywidualna sprawa każdego. Ja wolę mieszkać w domu. Dlaczego? Większy spokój, możliwość obcowania z przyrodą i odpoczynek we własnym ogrodzie czy na tarasie. Ponadto decydując się na budowę mamy dom zaprojektowany według naszych wymagań co też wpływa na komfort mieszkania w nim. Mnie przed budową domu przerażała alternatywa długiego wyczekiwania na możliwość wprowadzenia się do niego. Czas ten zniwelowaliśmy wybierając dom drewniany z bala. Natur eko dom postawiło nam piękny dom w zaledwie trzy miesiące. Dom jest piękny i klimatyczny, a do tego ekologiczny i energooszczędny.
Aza
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 19:16

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Angeli » 26 lis 2017, o 00:44

Ja chciałabym mieć dom ale na razie mam mieszkanie i też nie jest źle.
Angeli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 lis 2017, o 00:40

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez bunkierka » 6 gru 2017, o 17:54

budowa w tych czasach bardziej oplacalna

bunkierka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 gru 2017, o 16:47

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Hanka » 12 gru 2017, o 11:39

Gdybym miała pieniądze to wybrałam budowę domu ;)

Światła dyskotekowe, podesty sceniczne i wiele innych. Zapraszamy.
Hanka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 gru 2017, o 11:36

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez karinka897 » 1 lut 2018, o 13:33

Po co martwić się budowami gdy można już kupić gotowe od developera? Takie moje zdanie i ja kupiłam na bardzo korzystnych warunkach od L0INK. Super współpraca.
karinka897
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 sty 2018, o 14:47

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez posong » 1 mar 2018, o 15:09

A czy w zakresie ubezpieczenia mieszkania dalibyście radę coś zasugerować? Czy sądzicie, że np. takie ubezpieczenie nieruchomości w LINK byłoby ok?

Nie macie poczucia odpowiedzialności
posong
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 lut 2018, o 19:52

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Kalina88 » 30 mar 2018, o 15:25

Jeśli chodzi o zakup nieruchomości to mogę polecić LINK. Nigdy nie mieszkałam w domu, więc w sumie ciężko mi powiedzieć czy on jest lepszy. Ale mieszkanie w bloku na jakimś fajnym osiedlu wcale nie jest takie złe. Dużo łatwiej takie mieszkanie jest utrzymać albo sprzedać kiedyś na przyszłości.

Sprawdź co ifirma wrocław oferuje dla Twojej firmy
Kalina88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lis 2017, o 17:34

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez kawa » 23 kwi 2018, o 15:32

Każdy ma inne oczekiwania i musi sam wybrać jak i gdzie chce mieszkać. Ja jestem za budową domu. Zatrudniając rzetelną firmę budowlaną można przejść przez wszystkie procedury "bezboleśnie". Na Podkarpaciu działa Fachman. Mają oddziały w Mielcu, Rzeszowie i Dębicy. Polecam, bo to firma budowlana z długoletnim doświadczeniem, która stawia domy pod klucz. Jest to o tyle dobre, że podpisujesz umowę z jedną firmą i nie szukasz fachowców z każdej branży z osobna, bo oni się wszystkim zajmują.
kawa
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2018, o 11:51

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Sylwuśka123 » 27 kwi 2018, o 10:42

Budowa, jednak co dom to dom :) Dużego doświadczenia w budowie nie mam, bo u nas to raczej maż się tym zajmował, ale ostatnio musieliśmy zrobić małą renowację dachu to chociaż na dobre dachy dam Ci namiary, zawsze to mniej szukania trochę. :) Zdecydowaliśmy się zatrudnić Integro Dach System z Lęborka i wyszliśmy na tym bardzo dobrze :)

Moja pasja moim życiem!
Sylwuśka123
Miła Kobietka
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 lip 2016, o 10:05

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez trefnoknus » 7 wrz 2018, o 14:25

Wydaje mi się, że kto co lubi. Nie każdy będzie się czuł dobrze mieszkając w bloku gdzie tylu sąsiadów wokół, gdzie często brak swojego ogródka. Inni natomiast nie odnajdą się w domu. Bo wszystko ma plusy i minusy. My budowaliśmy dom, przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że na to potrzeba czasu, choć nie mam co narzekać, bo firma która zajmowała się budową od początku posiłkowała się pracownikami zagranicznymi, dzięki SPAM i szło to naprawdę szybko. Koniec końców wprowadziliśmy się naprawdę ekspresem (porównuję do koleżanek, którym kilka lat schodziło). Uwielbiam mój domek i nie wyobrażam sobie mieszkania w bloku, jednak dom, to tez obowiązki. Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe, ale wiele osób wie, że mając zwykłe centralne to wiele obowiązku. Do tego ogród fajnie mieć ładny i zadbany, a samo się nie zrobi ;)

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 11:04 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
trefnoknus
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 13:52

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Jagna901 » 5 paź 2018, o 11:11

Ja zdecydowanie wolę dom, ale to oczywiście kwestia osobistych preferencji. Mieszkałam w domu rodzinnym, potem w mieszkaniu na studiach i wiem, że docelowo chciałabym dom. Duże miasto potrafi zmęczyć, a poza nim można cieszyć się ciszą i spokojem. Co więcej, często za cenę mieszkania w centrum miasta można kupić lub postawić dom za miastem. Pozostaje tylko wtedy kwestia dojazdów. Ja teraz jestem na etapie podejmowania decyzji odnośnie zakupu działki i projektu domu. Wraz z mężem zdecydowaliśmy, że czas na zmiany i na coś swojego. Bardzo podobają nam się projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły. Takie ma w ofercie firma Domato, można je zobaczyć na SPAM Już mamy swojego faworyta - Z wnęką 04 A, ale trzeba jeszcze znaleźć dobrą działkę. Także wszystko przed nami :)

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 11:04 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Jagna901
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 gru 2017, o 12:41

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Oliwkaa » 12 paź 2018, o 10:33

Mi się marzy budowa własnego domku bo od zawsze mieszkaliśmy z mężem właśnie w domu i nie wyobrażamy sobie innej opcji.

Poszukujesz sprawdzonego kantoru internetowego? Sprawdź https://www.rkantor.com/
Oliwkaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 paź 2018, o 10:31

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez mirinda67 » 23 paź 2018, o 15:34

Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej wybudować dom, ale zwróćcie uwagę czy grunt pod fundamenty nie pracuje żeby po latach nie pękały Wam sciany
mirinda67
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 paź 2018, o 12:33
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]