Książki warte polecenia! :)

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez imloco » 18 paź 2013, o 12:10

Ja nie. Jak mówiłam, facet przyniósł, ale chyba nie z emipku. Zapytam jak wróci z pracy.

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez malinka 61 » 23 paź 2013, o 11:38

Wyznania Gejszy - Artur Golden ,Bez przebaczenia - Agnieszko Łoniewska , :D

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez L... » 3 lip 2014, o 00:43

"Bezpieczna przystań" Sparksa.
L...
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez kusicielka » 28 wrz 2014, o 19:05

LadyJ napisał(a):"Bezpieczna przystań" Sparksa.

Właśnie ,myślałam nad spróbowaniem Sparksa, juz kilka jeog ksiażek zekranizowano, teraz będzie kolejna. :)
Do polecenia z lekkich - Historia kotem się toczy, polskie realia, historia początkowo wydaje się prozaiczna i na siłę wzbogacane wątkmai kryminalnymi, ale po jakimś czasie wszyskto ładnie zaczyna sie kleić i wciaga totalnie :) Dla samotnych polecam poradnik Rotkiel -Nas dwoje, pożyczyłam od koleżanki, sa praktyczmne ćwiczenia też wiec powinno podziałać ;)
Z powazniejszych, a jednoczesnie aktualnych tematów czytam Miasto 44 Marcina Mastalerza. Autora raczje mało kto kojaryz, ale film już tak, powieść jest na podstawie scenariusza filmu, ilustrowana kadrami, to jets fjane, bo jest więcej zdjeć niż to, co w sieci dostępne i wbrew pozorom nie jest przepisaniem obrazków. Napisana jest porządnie, dobrym językiem i pokazuje nam z bliska bohaterów, może nie wszystkich, ale tych najważniejszycj jak Biedronka, Kama, Stefan, ale też jego matka, ojciec Kamy, Beksa. Pokazuje jak wzbierały emocje, jak szamotali się między normalnym, spokojnym zyciem a walką i uswiadamiali sobie, że to nie jest NORMLANE zycie i nie bedize spokoju póki trwa okupacja..
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez pollyanna » 29 wrz 2014, o 01:23

Och, może to mainstreamowe ostatnio, ale też polecam powieść Miasto 44. Książka wpadła mi w ręce przez koleżankę i chcąc nie chcąc, przeczytałam. Byłam już po filmie, a mimo to powieść pochłonęła mnie całkowicie. Mastalerz mało znany pisarz, ale świetnie operuje językiem, narracją, przez co książka wciąga. Czyta się szybko, aż żal docierać do ostatniej strony. Niemniej jest w swoich opisach równie bezwzględny jak Komasa w niektórych scenach. To prawda - Powstanie było rzezią i ludzką tragedią. Książka uświadomiła mi to jeszcze dobitniej. Na stałe.

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Kornelka00 » 30 wrz 2014, o 14:58

według mnie polska książka Bóg nosi dres - jest warta uwagi!
Oprócz tego bardzo lubię siewce wiatru Kossakowskiej
oraz wszystkie książki W Whartona- ale to raczej specyficzna lektura.

Obrazek
Avatar użytkownika
Kornelka00
Fajna Kobietka
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:50

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez marchewka92 » 30 wrz 2014, o 15:55

pollyanna napisał(a):Och, może to mainstreamowe ostatnio, ale też polecam powieść Miasto 44. Książka wpadła mi w ręce przez koleżankę i chcąc nie chcąc, przeczytałam. Byłam już po filmie, a mimo to powieść pochłonęła mnie całkowicie. Mastalerz mało znany pisarz, ale świetnie operuje językiem, narracją, przez co książka wciąga. Czyta się szybko, aż żal docierać do ostatniej strony. Niemniej jest w swoich opisach równie bezwzględny jak Komasa w niektórych scenach. To prawda - Powstanie było rzezią i ludzką tragedią. Książka uświadomiła mi to jeszcze dobitniej. Na stałe.



Jak dla mnie jest trochę inaczej, książka Mastelarza mimo że mówi o tym samym to podchodzi do tematu zupełnie inaczej. mianowicie: o wiele lepiej pokazuje rzeczy nieuchwytne (emocje) miłość zakochanie. natomiast "twarde sceny" czyli to co się faktycznie wydarzyło - lepiej jest pokazane w filmie (wiadomo - dynamika)
i jeśli ja miałabym oceniać film / książkę - to powiedziałabym że jedno i drugie trzeba zobaczyć bo się rewelacyjnie uzupełniają.
marchewka92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 07:42

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Mirabella » 1 paź 2014, o 02:33

Zgadzam się z Tobą. To chyba właśnie domena literatury - opowiadać to co nieuchwytne obrazem - myśli, odczucia, nastroje, niuanse. Mastalerz bardzo barwnie opisuje odcienie emocji. Dzięki niemu łatwiej zrozumieć tych bohaterów.
Avatar użytkownika
Mirabella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 23:00

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Tyfusek28 » 25 paź 2014, o 20:19

Polecam bardzo książki Stephena Kinga jezeli oczywiscie lubicie kryminaly. Mnie zaciekawila ksiązka " pan Mercedes ", "talizman " ktora teraz czytam, przeczytałam tez Kod da vinci,,,anioły i demony..i inferno :D

My kind of love
Avatar użytkownika
Tyfusek28
Fajna Kobietka
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 12:30

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Snajper » 26 paź 2014, o 17:42

Tyfusek28 napisał(a):Polecam bardzo książki Stephena Kinga jezeli oczywiscie lubicie kryminaly. Mnie zaciekawila ksiązka " pan Mercedes ", "talizman " ktora teraz czytam, przeczytałam tez Kod da vinci,,,anioły i demony..i inferno :D



A propos Kinga, ja go znam bardziej od strony horrorów:" Miasteczko Salem", "Ręka mistrza", "Joyland", "Bezsenność, czy "Sklepik z marzeniami". :)

Bardzo dobrze przeplata obyczajowe klimaty z czystą fantazją. Ja też go gorąco polecam.

A propos Browna i jego książek, moim zdaniem Anioły i demony są najciekawsze, choć z reguły nie lubię kiedy w kolejnych książkach autor opisuje losy tej samej postaci.

Między innymi dlatego Clive Cussler zirytował mnie postacią Dirka Pitta który w wannie napędzanej silnikiem z pontonu uciekł z Kuby - ogólnie nie polecam książek pana Cusslera.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez zozo » 11 lis 2014, o 11:36

Ja mogę polecić wszystkie książki Sarah Jio. Piękne historie.
Teraz będę czytać Seksturystę - Adama Amblera. Jestem ciekawa jaka będzie bo sporo osób mi ją polecało:)
zozo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 lis 2014, o 11:32

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez kusicielka » 19 lis 2014, o 12:01

Nie słyszałam nigdy o Amblerze, przybliżysz jakoś?
Za to moja kolezanka juz jakis czas zachwyca sie Remigiuszem Grzelą i teraz skusilam się na jego powieść "Wybór Ireny", bardziej niż auotr skusiła mnie pewnie historia, ale rekomendacja nazwiska też zrobiła swoje. Powieść jest biograficzna opowiada o Irenie - najpierw Żydówce, która przetrwaął powstanie warszawskie, a potem zmieniła tozsamość - raz i drugi...
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez marchewka92 » 21 lis 2014, o 12:33

ona nie przetrwała powstania warszawskiego "od tak po prostu" ona brała w powstaniu czynny udział - a musiała zmienić tożsamość bo później była nagonka na powstańców... przynajmniej z tego co wiem...
marchewka92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 07:42

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez kusicielka » 2 gru 2014, o 17:40

marchewka92 napisał(a):ona nie przetrwała powstania warszawskiego "od tak po prostu" ona brała w powstaniu czynny udział - a musiała zmienić tożsamość bo później była nagonka na powstańców... przynajmniej z tego co wiem...

No tak, była nawet łączniczką jakiejś organizacji. Już mam książkę, ale lewdo zaczęłem, to co powiem na pewno to dobry język, lekko się czyta.
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez iza813 » 21 gru 2014, o 22:38

Ja mam kilka swoich ulubionych książek,nie ukrywam że najbardziej wciągają mnie te które są oparte na faktach autentycznych, aczkolwiek ciekawym poradnikiem też nie pogardze.Oto moje ulubione książki

biala masajka
ocalona aby mówić
niewierna
tylko razem z córką
sprzedane
łzy na piasku

to ksiązki oparte na faktach

poradniki

E. Chodakowska przepis na sukces
M. Rozenek perfekcyjny rok z perfekcyjna pania domu


na pewno kupie radzka radzi,i chyba sie skusze na 50 twarzy greya :)

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
Avatar użytkownika
iza813
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 01:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez oleandra » 23 gru 2014, o 19:40

zozo napisał(a):Ja mogę polecić wszystkie książki Sarah Jio. Piękne historie.


Czytałam "Marcowe fiołki" S. Jio i bardzo mnie ta książka zniechęciła do twórczości tej autorki.

Widzę, że jest tu trochę fanek książek wojennych i biograficznych, więc polecę może "Dziewczyny wojenne" Łukasza Modelskiego. Osobiście nie przepadam za taką tematyką, ale ta książka mnie zainteresowała.

http://signum.healthcare/ - prywatna opieka medyczna
Avatar użytkownika
oleandra
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez aga2111 » 30 gru 2014, o 17:04

Ja ostatnio czytałam "Zaplecze" Violetty Komar
Fajna książka, szybko się czyta choć porusza trudne relacje w związkach
aga2111
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 gru 2014, o 17:01

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Rey » 2 sty 2015, o 21:06

Z książek o tematyce wojennej polecam Miasto 44 i Galop, obi są świetnie napisane i bardzo emocjonujące.
Rey
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 23:54

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez asap » 5 sty 2015, o 13:42

Oczywiście:)
Ostatnio kupiłam 3 bestsellery w SPAM
"Przebudzenie" Kinga
"Zaginiona dziewczyna" - znana wszystkim z ostatniej ekranizacji
"Zostań jeśli kochasz" - jak wyżej

Wyobraźcie sobie, że za całość zapłaciłam ok. 80 zł:)
Jesli lubicie czytać i pochłaniacie książki tak, jak ja to polecam zakupy w taniaksiazka.pl - codziennie dostępne są promocje, oferty dnia a dla młodszych promocje na książki szkolne :)

Ostatnio edytowano 8 sty 2015, o 11:01 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
asap
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 lis 2012, o 18:28

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Spragga » 1 mar 2015, o 14:49

House of cards. Myślę, że wam się spodoba. Mnie zachwyciła. Świetnie się ją czytała. Intryguje, zaskakuje, wciąga.
Spragga
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez chewleciara » 19 mar 2015, o 19:50

house of cards- dobra pozycja, podobnie jak serial.
ja polecam także krótkiego ebooka Jacka Dukaja "Starość Aksolotla"
świetna cena, czyta się z wypiekami.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez vpresto » 19 mar 2015, o 22:34

chewleciara napisał(a):house of cards- dobra pozycja, podobnie jak serial.
ja polecam także krótkiego ebooka Jacka Dukaja "Starość Aksolotla"
świetna cena, czyta się z wypiekami.


słyszałam że ten ebook to jakaś wersja z ''bajerami'' :) muszę właśnie sobie go zamówić - dużo osób chwali a cena (10zł) faktycznie zachęca

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez ZielonoOka » 8 maja 2015, o 14:40

Kolumbowie rocznik 20 polecam wszystkie 3 tomy jeżeli ktoś interesuje się historią ;)
Avatar użytkownika
ZielonoOka
Fajna Kobietka
 
Posty: 180
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:35
Lokalizacja: UK

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez kotek » 23 cze 2015, o 14:38

polecam "my dzieci z dworca zoo" a przede wszystkim polecam wszystkie części ZMIERZCHU, zakochałam się w tych książkach

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Ajlar » 23 cze 2015, o 16:24

Ja polecam ksiazke pt: Dziennik o-błędnik. Ksiazka naprawde wciaga, lekko pisana - sama przyjemnosc z czytania. Szkoda, ze taka krotka, ale bedzie druga czesc zapewne:)
Ajlar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 20:26
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]