Studia czy szkolenia?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Studia czy szkolenia?

Postprzez apollo » 12 lis 2014, o 08:39

Pytanie kierowane głównie do absolwentów uczelni wyższych. Czy w pracy jaką się zajmujecie Wasze studia cokolwiek wam dały?
apollo
 

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez a_gatka » 12 lis 2014, o 10:26

Mnie się przydały, choć nie pracuję w zawodzie. Studia, potem doszkalanie - człowiek całe życie się uczy. Nie sposób stać w miejscu, jeśli chcesz się rozwijać zawodowo. :)
a_gatka
 

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez apollo » 13 lis 2014, o 08:31

A co konkretnie studiowałaś? Mnie się wydaje, że jeśli to nie jest prawo, medycyna, budownictwo i część innych kierunków, to zwyczajnie studia to będzie tylko 5 straconych lat. Wiadomo - będzie zabawa, ale co później z pracą?
apollo
 

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Misiek » 16 lis 2014, o 20:40

To prawda. Mało kto pracuje w tym, co skończył na studiach. A jednak ci po szkoleniach pracują w zawodzie, bo zwyczajnie zajmowali się praktycznymi umiejętnościami, a nie durną teorią. Właśnie dlatego uważam, że studia po prostu nie mają sensu, no chyba że to faktycznie prawo i medycyna...
Misiek
 

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez apollo » 18 lis 2014, o 08:25

No właśnie - ta durna teoria, której pełno na studiach. Jakby nie wystarczyło tylko przeczytać samą książkę - nauka powinna opierać się na praktyce i tematach, które są przydatne normalnie w pracy. A w innej sytuacji po prostu absolutnie nie widzę w tym sensu.
apollo
 

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez forfy » 19 lis 2014, o 13:58

Studia są moim zdaniem nieadekwatne do tego aby przystosować się później w życiu :)

forfy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 13:56

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Misiek » 19 lis 2014, o 22:06

Ale u nas nie ma szans na to, aby na studiach uczyli fachowcy, bo zwyczajnie nie ma pod to wynagrodzeń.
Żeby przyciągnąć takiego fachowca trzeba kasy. Oni zazwyczaj uczą za konkretne pieniądze w firmach szkoleniowych.
Misiek
 

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez apollo » 20 lis 2014, o 08:21

forlfy - matko Boska, o co chodziło w Twoim wpisie? Reasumując - więcej potrafię po szkoleniach w New nails, niż moje koleżanki po studiach, ale nawet one same doskonale zdają sobie z tego sprawę. Gorzej, że człowiek jest mądry dopiero po szkodzie...
apollo
 

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Czarna » 20 lis 2014, o 15:33

apollo napisał(a):forlfy - matko Boska, o co chodziło w Twoim wpisie?

Chodziło o pozostawienie linka w podpisie i zapomnienie o tym forum... ;)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez apollo » 21 lis 2014, o 08:32

No pewnie tak - może ponownie to zablokujcie. A wracając do tematu - teraz powinno się w takich kwestiach edukować rodziców, tak aby zrozumieli, że wysyłając dzieci na bzdurne kierunki studiów tak na prawdę tracą ich czas.
apollo
 

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Hadassa » 21 lis 2014, o 10:17

Podpisów na chwile obecną nie ma jak zablokować

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez forfy » 27 lis 2014, o 15:35

A właśnie, że nie.

po prostu ja byłam na studiach, ukończyłam je i uważam, że pójście tam było moją najgorszą decyzją w życiu

forfy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 13:56

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Czarna » 30 lis 2014, o 11:27

W takim razie bardzo Ci współczujemy tych zmarnowanych lat i życzymy trafniejszych wyborów.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez tamira » 30 lis 2014, o 13:39

Jako "kształcona inaczej" pozwolę sobie na wrzucenie kamyczka do tego edukacyjnego ogrodu. Osobiście zawsze lubiłam się uczyć, ale tylko tego, co naprawdę mnie interesowało. Wbrew woli rodziców nie poszłam na studia, wybrałam szkołę pomaturalną i w tamże wyuczonym zawodzie przepracowałam ponad 10 lat. W miedzy czasie skończyłam studia zaoczne, bo tak nudziłam się na urlopie wychowawczym, że musiałam coś zrobić z nadmiarem wolnego czasu:-) A potem to już poszłooo i teraz mam kilka zawodów silnie udokumentowanych,łącznie z ostatnią "podyplomówką", którą skończyłam w tym roku. Wielokierunkowe wykształcenie pozwoliło mi gwizdać na wszelakie "zwolnienia grupowe",redukcje etatów i bezrobocie, a nabyta wiedza teoretyczna w połączeniu z doświadczeniem daje mi poczucie, że pomimo wieku jestem coś warta na rynku pracy.
Natomiast nie jestem zwolenniczką obowiązkowego wyższego wykształcenia dla wszystkich. Mechanik samochodowy czy ślusarz nie musi kończyć studiów żeby być dobrym fachowcem i godziwie zarabiać na ten "kieliszek chleba" ;-)
Córka znajomych chciała po maturze iść na prawo, jej ojciec uparł się, że ma skończyć politechnikę, po ciężkich starciach i bojach osiągnęli consensus i córka skończyła ekonomię na AE w Poznaniu. Efekt - jest teraz księgową z tytułem magistra, która serdecznie nie cierpi tego, co robi...
Jak to mawiali starożytni Chińczycy: rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować... :)

Obrazek
Wiosna, wiosna! Wiosna, ach to ty!
tamira
Super Gaduła
 
Posty: 1242
Dołączył(a): 27 lis 2014, o 20:53

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez tchnb » 12 gru 2014, o 13:00

forfy napisał(a):Studia są moim zdaniem nieadekwatne do tego aby przystosować się później w życiu :)



Chodzi o to, że studia często nie przygotowują do pracy i taki student i tak musi się przebranżowić..

tchnb
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 gru 2014, o 12:57

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez ela.m » 19 lut 2015, o 20:38

Zdecydowanie szkolenia! Po studiach nie ma się nic oprócz tytułu który i tak nic nie daje!

ela.m
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lut 2015, o 20:36

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez apollo » 20 lut 2015, o 08:26

No właśnie - studia dają teorię. Zazwyczaj uczą na nich ludzie, którzy nie mają kompletnie doświadczenia w tym co robią, nie osiągnęli nic w danej branży, tylko przeczytali książki. Czego zatem są w stanie nauczyć?
apollo
 

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez frontnow » 20 lut 2015, o 22:35

Żeby coś zrobić w praktyce trzeba mieć znajomość teorii. Studia dają wiedzę, a jak ją wykorzystamy to zależy od nas. Dlatego myślę, że studia jak najbardziej a do tego różne kursy, które dadzą podstawy innych umiejętności.
frontnow
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lut 2015, o 20:23

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez kasia811 » 20 lut 2015, o 22:57

Gdybym nie studiowała, choć była to ciężka decyzja, nie pracowałabym w tym zawodzie w jakim pracuje ;)

Obrazek
kasia811
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 lut 2015, o 22:49

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez tinacleo » 21 lut 2015, o 12:31

na pewno tytuł magistra pomaga bardziej aniżeli ukończenie paru kursów. W kursach zawsze można uczestniczyć w trakcie studiów :)
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Hadassa » 5 mar 2015, o 21:21

Ale w obecnych czasach nic nam nie da mgr bez praktyki

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez danusia01 » 6 mar 2015, o 12:24

Studia się przydają, ale jest niewiele kierunków, po których praca całkowicie bazuje na wiedzy, zdobytej na studiach. Przykładem takich studiów jest medycyna i prawo. Absolwenci tych kierunków będą wykorzystywać swoją wiedzę z uczelni na co dzień. A przy innych kierunkach to już tak nie wygląda.
danusia01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 mar 2015, o 12:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Czarna » 6 mar 2015, o 13:38

Jest masa kierunków technicznych, których absolwenci wykorzystują w praktyce wiedzę teoretyczną.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Nienasycona » 9 mar 2015, o 13:24

Zdecydowanie kursy i szkolenia. Czasem bardzo żałuję, że poszłam na studia, które nic mi nie dały i zabrały czas, który mogłam poświęcić na zdobywanie doświadczenia zawodowego.
Nienasycona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 mar 2015, o 02:52

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez apollo » 11 mar 2015, o 08:39

czarna - a dasz konkretne przykłady? I później pokaż jaka część tych studentów pracuje w zawodzie. W Polsce na każdym kierunku mamy zdecydowane przeładowanie ilością studentów.
apollo
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]