Jaki wybrać język obcy?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez kusicielka » 11 mar 2014, o 17:03

jako drugi rosyjski to świetny pomysl. Przestal być popularny po 89 roku i to chyba wtedy było zrozumiałe...
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez a_gatka » 9 kwi 2014, o 11:20

Ale to bardzo ładny i łatwy język jest! :)
a_gatka
 

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Snajper » 9 kwi 2014, o 11:24

Mam znajomą która poświęciła się nauce języka chińskiego. Lata nauki, ale teraz prowadzi naprawdę dostatnie życie jako tłumaczka. Często też wyjeżdża do Chin z rozmaitymi delegacjami.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez renataxx » 25 kwi 2014, o 17:52

Moja najmłodsza córka chodzi do prywatnej szkoły dwujęzycznej w Łodzi SPAM i na prawdę widać jakie postępy poczyniła odnośnie nauki jeżyków obcych

Ostatnio edytowano 25 kwi 2014, o 19:08 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
renataxx
 

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Theila » 8 maja 2014, o 23:08

Ja ostatnio ambitnie postanowiłam postawić na francuski. Uczyłam się kiedyś 3 lata w LO, ale że to już dawne czasu, a i moja nauka nie byla zbyt efektywna to zamówie kurs dla początkujących. Nie zawszkodzi mi sobie przypomnieć, a potem pomyślę co dalej. Dużo osob mi supermemo poleca, ale w związku z angielskim. Może wyprobuje francuski to będę wiedziała czy równie skutecznie wbija do glowy :P
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Martusia » 9 maja 2014, o 06:46

Bo supermemo jest na serio dobre, moja mama(już starsza kobieta) uczyła się tą metodą i dawała radę jak na swój wiek. Jak widać w każdym wieku można się uczyć języków obcych.
Martusia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 19:13

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Cute_5 » 20 maja 2014, o 14:13

Wybierz język który lubisz, wtedy będzie Ci się łatwiej nauczyć.
Cute_5
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 11:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez mróweczka » 7 lip 2014, o 13:47

angielski teraz to mus. W zasadzie angielski teraz już nie liczy się jako atut pracownika, bo to każdy umie. I nie daje pracy, a w zasadzie jest traktowany jako koniecznosc i nie jest dodatkiem tylko podstawą ...
mróweczka
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 13:39

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez ankowa88 » 7 lip 2014, o 14:47

Cześć,
Ja polecam zdecydowanie język hiszpański- łatwy do nauczenia, a do tego przyszłościowy! Mija już 4 rok mojej nauki i muszę przyznać, że nie było momentu, w którym poczułabym zniechęcenie. Naprawdę warto! Jest ktoś, kto podziela moje zdanie?:)
ankowa88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 14:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez GabiV » 16 lip 2014, o 10:58

mróweczka napisał(a):angielski teraz to mus. W zasadzie angielski teraz już nie liczy się jako atut pracownika, bo to każdy umie. I nie daje pracy, a w zasadzie jest traktowany jako koniecznosc i nie jest dodatkiem tylko podstawą ...


Uczyć się angielskiego przede wszystkim! Uczyć, uczyć i nie przestawać! To mit, że każdy zna angielski. Każdy go miał w szkole, ale jak pojawia się wizja napisania maila po angielsku albo nie daj Boże rozmowy telefonicznej, to nagle wszystkich brzuch boli ;)

Wiem, co mówię, biegłość języka uzyskuje się w wyniku ciężkiej pracy i praktyki. Angielski to konieczność i dlatego każdy, nawet osoba, której wydaje się, że ten język zna, powinien go szlifować. Ja jestem tłumaczką, a wciąż się uczę.

GabiV
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 10:32

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez kalimka » 25 lip 2014, o 00:54

Moim zdaniem niemiecki jest teraz najbardziej pożądany albo któryś z języków skandynawskich, tam jest teraz dużo ofert pracy
kalimka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 00:50

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez marcyś » 16 wrz 2014, o 18:00

Poszukaj po ofertach pracy w Twojej specjalnosci. Zobacz na jakie języki jest zapotrzebowanie i już masz odpowiedź :)
marcyś
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 16:22

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez małgogo » 30 wrz 2014, o 21:44

Czytam tak wypowiedzi i widzie opinie, że angielski jest oklepany ale fakt faktem, że jest on konieczny jeśli chcemy szukać pracy.
małgogo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 maja 2014, o 16:58

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez eleonora » 12 paź 2014, o 11:10

no ale bez angielskiego to nie znajdziesz jej wcale.
Jeszcze nie widziałam oferty ze znajomoscia włoskiego. może poza jedną
eleonora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 paź 2014, o 11:08

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Jamelia » 13 paź 2014, o 07:58

Pierwszy "obowiązkowy" angielski, a potem te które lubisz albo które najprędzej mogą okazać się przydatne czyli włoski, francuski, hiszpański

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez paproctaniosc » 30 paź 2014, o 16:09

na pewno trzeba mówić po angielsku. jeśli chodzi o drugi jezyk to fajnie jak jest on jakiś "egzotyczny" to daje pewną uniwerslaność i unikalność na rynku pracy w jednym. warto opanować angieslki biegle i isc np na jakieś studia zwiazne z nietypowym jeszcze w polsce jezykiem np. turkologia.
Avatar użytkownika
paproctaniosc
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 16:18

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez marchewka92 » 30 paź 2014, o 17:19

paproctaniosc napisał(a):na pewno trzeba mówić po angielsku. jeśli chodzi o drugi jezyk to fajnie jak jest on jakiś "egzotyczny" to daje pewną uniwerslaność i unikalność na rynku pracy w jednym. warto opanować angieslki biegle i isc np na jakieś studia zwiazne z nietypowym jeszcze w polsce jezykiem np. turkologia.


to chyba akurat dość oczywiste. problemem jest gdzie ty chcesz studiować taką "turkologię" :D bo weź pod uwagę że mało jest takich miejsc gdzie można by uczyć się tureckiego i dostać jakieś zaświadczenie
marchewka92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 07:42

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Sloneczko12 » 3 lis 2014, o 09:25

Chiński albo japoński ;)
Avatar użytkownika
Sloneczko12
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 10:44

Jaki wybrać język obcy?

Postprzez repka88 » 3 lis 2014, o 14:44

z perspektywy czasu i doświadczenia językiem przyszłościowym jest angielski, który jest w zasadzie uznawany za międzynarodowy. Studiowałem filologię angielską na Wszechnicy Polskiej i jestem bardzo zadowolony z efektów. Wysoki poziom, musisz poświęcić dużo swojego czasu i wysiłku ale satysfakcja jest gwarantowana :) bye!
repka88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 lis 2014, o 14:40

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez paproctaniosc » 13 lis 2014, o 18:10

marchewka92 napisał(a):
paproctaniosc napisał(a):na pewno trzeba mówić po angielsku. jeśli chodzi o drugi jezyk to fajnie jak jest on jakiś "egzotyczny" to daje pewną uniwerslaność i unikalność na rynku pracy w jednym. warto opanować angieslki biegle i isc np na jakieś studia zwiazne z nietypowym jeszcze w polsce jezykiem np. turkologia.


to chyba akurat dość oczywiste. problemem jest gdzie ty chcesz studiować taką "turkologię" :D bo weź pod uwagę że mało jest takich miejsc gdzie można by uczyć się tureckiego i dostać jakieś zaświadczenie


turkologia jest w wawie na SPAM, sa tez kursy jezyka tureckiego - wygooglaj sobie szczegoly

Ostatnio edytowano 14 lis 2014, o 10:01 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
paproctaniosc
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 16:18

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez marchewka92 » 14 lis 2014, o 17:47

wszystko zależy gdzie jedziesz - chiński, angielski niemiecki i turecki wydają się najlepszym wyborem
marchewka92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 07:42

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez marta002 » 18 gru 2014, o 13:45

Najbardziej przyszłościowy i oczywiście popularny język to angielski. Popularne są też: włoski, francuski, hiszpański.
marta002
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 gru 2014, o 15:22

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Czarna » 18 gru 2014, o 16:44

O angielskim to nawet nie ma co wspominać, bo dla osób obecnie wchodzących na rynek pracy jest on wymogiem koniecznym. Z kolei coraz popularniejsze stają się... niepopularne języki, których znajomość może w przyszłości bardzo mocno zaprocentować ze względu na mniejszą konkurencję.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez mblst » 22 gru 2014, o 15:49

Angielski to podstawa, pomyśl o jakimś wschodnim

mblst
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 15:47

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez ebolet » 2 sty 2015, o 20:45

podstawa to angielski, później też francuski jest przydatny ;)

ebolet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 sty 2015, o 20:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]