,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?''

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?''

Postprzez ookasskaoo » 2 gru 2013, o 19:35

Źródło: s. 20

Jeśli miła dziewczyna jest nadgorliwa, jej zachowanie mówi: „Nie mam wystarczająco dużo do zaoferowania, jestem do niczego”. Zołza przeciwnie, wysyła zupełnie inny komunikat: „Jestem kimś. Chcesz, bierz, nie chcesz, nie bierz”. Źródło: s. 17

(...) jeśli uganiasz się za nim w czarnej koronkowej koszulce, najpierw cię przeleci, a dopiero potem odfrunie. Źródło: s. 12

Każdy facet boi się tego, że po ślubie dziewczyna zetnie włosy, przybierze na wadze i przestanie dawać mu dupy. Źródło: s. 142

Kiedy kobieta jedzie w środku nocy spotkać się z mężczyzną, brakuje tylko neonowego szyldu na dachu jej samochodu: Z DOSTAWĄ DO DOMU. Źródło: s. 14

Kobieta poniża siebie samą, kiedy porównuje się z inną kobietą. Źródło: s. 22

Kobieta, która jest zbyt miła, studzi w nim cały zapał. Mężczyznę ogarnia znużenie, jeśli w osiągniecie celu włożył niewiele wysiłku.

Ceń się wysoko, a uwierzy, że jesteś jego wygrana na loterii. Opis: zasada atrakcyjności nr 7.
Źródło: s. 192

Jeśli zaczynasz od postawy „dla ciebie wszystko”, jego to zraża. Ale jeśli jest coś, czego nie może dostać, zdobycie tego staje się dla niego wyzwaniem. (ooo to chyba był mój głowny blad jezeli chodzi o postepowanie wobec mojego 'bylego' )Opis: zasada atrakcyjności nr 5.

Kobiety, za którymi mężczyźni szaleją, nie zawsze są wyjątkowe. One po prostu nie dają po sobie poznać, że im na facetach zależy. Opis: zasada atrakcyjności nr 2.
Źródło: s. 192

To, za czym się ktoś ugania, ucieka mu sprzed nosa. Opis: zasada atrakcyjności nr 1.
Źródło: s. 192

To tylko nie które cytaty z książki ''Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?'' autorstwa Sherry Argov.

Czy któraś z was to czytała?Jeżeli nie,to musze powiedzieć ze pod wpływem czytania tej książki, inaczej zaczynam myśleć i widze już małe postępy.Dlatego polecam.

Nie uważam ze ta ksiązka jest nastawiona bardzo negatywnie do mężczyzn.Absolutnie. Myśle,że właśnie dzięki niej niejedna dziewczyna zrozumie, ze nie warto poświecać CAŁEJ SIEBIE dla faceta.Im więcej dajesz,im bardziej chcesz by było super idealnie,tym gorzej. Taki paradoks.Ale niestety mężczyźni to istoty czasem niezrozumiałe ;)
ookasskaoo
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 7 lis 2013, o 21:40

Re: ,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?''

Postprzez Adix257 » 2 gru 2013, o 21:34

Tak niby jesteśmy prości ale jednak złożeni :D

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: ,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?''

Postprzez Alisja » 3 gru 2013, o 13:53

Nie czytałam tej książki, ale z kawałków przytoczonych wnioskuję, że opiera się na starej i znanej zasadzie, że mężczyźni nadal preferują "polowanie", a nie gotowe danie ;-)
Ja polecam książkę "blisko, nie za blisko" - ogólnie o związkach.
Alisja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lis 2013, o 16:50

Re: ,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?''

Postprzez ookasskaoo » 3 gru 2013, o 15:58

Alisja napisał(a):Nie czytałam tej książki, ale z kawałków przytoczonych wnioskuję, że opiera się na starej i znanej zasadzie, że mężczyźni nadal preferują "polowanie", a nie gotowe danie ;-)
Ja polecam książkę "blisko, nie za blisko" - ogólnie o związkach.



o dzięki!jestem na etapie przemyśleń i w ogóle analizowania tego co robiłam zle a co dobrze ( m.in dzięki książce 'Dlaczego mężczyźni kochają zołzy'' ) wiec na pewno jeszcze skorzystam i przeczytam ksiązke którą polecasz :)
ookasskaoo
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 7 lis 2013, o 21:40

Re: ,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?''

Postprzez Henna » 16 sty 2014, o 12:18

Nie czytałam tego, ale kiedyś facetowi który zastanawiał sie czy kupić doradziłam, mówiąc: Zołzy są najciekawsze... ;-)
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: ,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?''

Postprzez Izabela_91 » 3 mar 2014, o 23:42

nie czytałam tej książki ale ten wątek zdecydowanie mnie do tego zachęcił :)

Mój ulubiony salon kosmetyczny w Warszawie www.b-4u.pl ! :)
Izabela_91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 23:20

Re: ,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?''

Postprzez Snajper » 13 mar 2014, o 05:19

Książka jak każda. Bardzo przejaskrawiona. W sam raz dla kogoś kto relacje wzajemne w zwiazku traktuje jak pole ciągłej walki.

Jest tylko jeden drobny problem w zastosowaniu mądrości w niej zawartych. Mężczyzna poddany zbyt silnej tresurze wcale nie musi pokochać swojej pani. Może zwyczajenie odejść. :) i vice versa zresztą też ...
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: ,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?''

Postprzez Tyfusek28 » 26 paź 2014, o 19:14

Polecam ta książke :) ja ja czytalam chyba ze 4 razy i za kazdym razem zaskakiwala mnie czyms nowym :)

My kind of love
Avatar użytkownika
Tyfusek28
Fajna Kobietka
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 12:30

Re: ,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?''

Postprzez Astra » 28 paź 2014, o 02:27

Snajper napisał(a):Książka jak każda. Bardzo przejaskrawiona. W sam raz dla kogoś kto relacje wzajemne w zwiazku traktuje jak pole ciągłej walki.

Jest tylko jeden drobny problem w zastosowaniu mądrości w niej zawartych. Mężczyzna poddany zbyt silnej tresurze wcale nie musi pokochać swojej pani. Może zwyczajenie odejść. :) i vice versa zresztą też ...

Szczerze mowiac ,to zauroczyl mnie ten niesamowity i niezwykly w swojej wymowie komentarz, ukazujacy
otaczajaca rzeczywistosc . :ok:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: ,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?''

Postprzez Jagoda123 » 2 lis 2014, o 23:00

Najgłupsza ksiązka jaką czytałam :D
Avatar użytkownika
Jagoda123
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 10:43

Re: ,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?''

Postprzez Rey » 2 sty 2015, o 21:14

Myślę, że wiele z przytoczonych cytatów działa w obie strony. Chętnie przeczytam całość.
Rey
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 23:54

Re: ,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?''

Postprzez tamira » 2 sty 2015, o 22:05

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?
bo zołzy to wyzwanie.. :D
jest takie powiedzenie:
Forteca, która się nie broni nie daje rozkoszy zwycięstwa.. ;-)
oraz inne:
Kobieta powinna traktować mężczyznę jak psa. Regularnie i dobrze karmić, często pieścić, a od czasu do czasu spuścić ze smyczy żeby sobie pobiegał:-)
Książkę czytałam, ale widocznie za późno, bo nie dowiedziałam się z niej niczego nowego:-)

Obrazek
Wiosna, wiosna! Wiosna, ach to ty!
tamira
Super Gaduła
 
Posty: 1242
Dołączył(a): 27 lis 2014, o 20:53
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]