Inteligentny dom

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Inteligentny dom

Postprzez roksanka » 14 sty 2014, o 12:19

Hej

Remontujemy sobie właśnie mieszkanie i natknęliśmy się googlując różne ciekawe rozwiązania na pomysły związane z inteligentnym domem. Myślimy teraz czy nie zainwestować w instalację darin.
Bardzo nam się podoba, bo ma fajne rozwiązania dotyczące oświetlenia, rolet i zamykania okien. Nam już się wcześniej parę razy zostawić zapalone światło albo okna i deszcz nam napadał do mieszkania :P
Podoba nam się też pomysł tego przycisku wielofunkcyjnego - SPAM
jest po prostu bardzo ładny, a do tego można nim sterować chyba nawet 6 funkcjami - dzięki temu mam wszystko w jednym przycisku i w jednym miejscu.

Co Wy o tym sądzicie? :)

Ostatnio edytowano 14 sty 2014, o 14:00 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
roksanka
 

Re: Inteligentny dom

Postprzez Franciszka » 2 paź 2014, o 10:18

Sama nie wiem, slyszałam że to droga zabawa. Ale jak jest budżet to podobno się opłaca;)
Franciszka
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 12:51

Re: Inteligentny dom

Postprzez Fabiana » 2 paź 2014, o 13:27

Inteligentne domu są fajne :) Ale drogie...
Avatar użytkownika
Fabiana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 12:27

Re: Inteligentny dom

Postprzez Jaska » 3 paź 2014, o 08:04

Fajnie tak sterować telefonem cały dom :)
Avatar użytkownika
Jaska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 12:04

Re: Inteligentny dom

Postprzez Justine » 8 paź 2014, o 22:57

Zabawki dla bogatych :)
Justine
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 paź 2014, o 10:41

Re: Inteligentny dom

Postprzez redorange666 » 9 paź 2014, o 00:27

Systemy inteligentnego domu to doskonałe rozwiązanie.
Nie tylko można sterować 6 funkcjami. Tak naprawdę można sterować wszystkim co jest podłączone do prądu więc tylko nasza wyobraźnia i zasobność nas ogranicza.
Ja projektowałem już dwa takie systemy połączone z systemami audio a dokładniej z multiroomem. Z każdego sterownika można było dodatkowo wybrać sobie (sterownik był w każdym pokoju) czego sie słucha, czy rolety są opuszczone czy podniesione, oświetleniem i temperaturą i czy np prąd w gniazdkach jest włączony czy nie.
Poza tym można było podglądać co się dzieje w domu w innych pomieszczeniach w których były kamery, sterować zdalnie ogrzewaniem, kamerami i roletami zdalnie (np w przypadku wyjazdu poza dom).
Jedyna wada to jak są przerwy w zasilaniu to nic nie zrobimy :( w tym konkretnym przypadku w domu były zastosowane dwa generatory prądu w razie przerwy w dostawie. :)
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Inteligentny dom

Postprzez zochula » 13 paź 2014, o 18:01

Moim zdaniem jest to bezsensu, taki dom dużo pieniędzy a do tego inwestycja nigdy się nie zwróci.

zochula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11 paź 2014, o 21:49

Re: Inteligentny dom

Postprzez Kornelka00 » 21 paź 2014, o 10:45

jej, ja się boję takich inteligentnych domów... wiem, że to śmieszne -ale boję się, że mnie zamknie/przymknie wystąpi jakiś nieoczekiwany błąd... a ostatnio jak usłyszałam, że już są systemy, że dom do Ciebie dzwoni na komórkę, mówi, że rura przecieka i czy ma zamówić hydraulika to padłam.

NIE za inteligentnym domom. Chociaż parę rozwiązań właśnie typu obsługa żaluzji i inne popularne rozwiązania - np. sterowanie temperaturą podłogówki owszem. Ale do takich nowości jak powyżej - NIGDY.

Obrazek
Avatar użytkownika
Kornelka00
Fajna Kobietka
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:50

Re: Inteligentny dom

Postprzez redorange666 » 21 paź 2014, o 11:37

Jedyny problem w inteligentnym domu to brak prądu.. ale i na to jest rozwiązanie. W pomieszczeniu gospodarczym generator prądu uruchamiany automatycznie gdy są zaniki w sieci i nic nie jest nam straszne (no może brak paliwa).
Kornelka00 taki dom nie jest w stanie Cię zamknąć i nie wypuścić. To ma byc ułatwienie życia, większe poczucie bezpieczeństwa, czy pewność że np żelazko nie wywoła pożaru.

Zochula takim systemem znacząco podnosisz wartość nieruchomości i przy ewentualnej odsprzedaży domu znacząco podnosisz jego wartość.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Inteligentny dom

Postprzez cirrma » 28 paź 2014, o 11:48

Mam nadzieję, że uda mi się zamieszkać w bardzo inteligentnym domu. Po kilku latach z pewnością go sprzedam, bo nie wyobrażam sobie mieszać całe życie w jednym miejscu. W tej chwili skupiam się przede wszystkim na oknach.

cirrma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 paź 2014, o 11:46

Re: Inteligentny dom

Postprzez amadeuszek » 30 paź 2014, o 16:35

Mi się marzy taki domek. Rolety, brama, oświetlenie na pilota + do tego samowyłączanie się ogrzewania, prądu itp w przypadku braku wykrycia ruchu.

Allplayer - najlepszy program na świecie!
amadeuszek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 16:24

Re: Inteligentny dom

Postprzez Atlantic Polska » 18 lis 2014, o 00:29

Ze swojego doświadczenia zawodowego wiem jak to wygląda w przypadku grzejników. Można nabyć takie wyposażone w czujniki, dzięki którym dostosowują one swoją pracę. Grzejnik dzięki sensorom ruchu i światła wie kiedy grzać mocniej, a kiedy słabiej. Kiedy nie wykryje ruchu w pomieszczeniu lub w trakcie nocy grzeje słabiej. Kolejnym jest czujnik otwartych okien, tzw. funkcja wietrzenia. Kiedy wykryje on otwarte okno obniża temperaturę w pomieszczeniu, aby nie produkować ciepła na marne.
Avatar użytkownika
Atlantic Polska
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inteligentny dom

Postprzez Kajocha » 19 sty 2015, o 10:40

Osobiście nie posiadam domu, który można podciągnąć pod inteligentne domy, ale bardzo lubię nowoczesne systemy i coś tam z takich rozwiązań staram się wprowadzać, mam u siebie zewnętrzne rolety na pilota. Podstawą dla mnie jest jednak monitoring IP - posiadam kamerę IP na zewnątrz domu, przed wejściem oraz wewnątrz. Cały zestaw kamer IP marki Spacetronik plus wideorejestrator kupiłam na Allegro od dmtrade, ale można też kupić u nich bezpośrednio w sklepie internetowym dmtrade. Fajne jest to, że kamery mają łatwy interfejs i menu po polsku. Z kolejnych moich pomysłów do wdrożenia to planuję zainstalować sterowniki do pieca, które będą sterowały ogrzewaniem.
Kajocha
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 11:24

Re: Inteligentny dom

Postprzez reginne » 29 paź 2019, o 01:42

Ciężko znaleźć taki dom, ktory w 100% spełnia oczekiwania. Nam bardzo pomoglo biuro abc dom z Krakowa!
reginne
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 08:52

Re: Inteligentny dom

Postprzez Jafra » 20 lip 2021, o 06:05

Remont domu to dobry moment żeby wprowadzić nowoczesne rozwiązania. Oczywiście trzeba je dopasować do swoich potrzeb, mało kto potrzebuje mieć możliwość sterowania lodówka przez telefon, ale już inteligentny system sterowania temperaturą to bardzo wygodne i oszczędne rozwiązania. Nam taki system w ubiegłym roku montowała firma Salus Controls. Jest to znana firma, z wieloletnim doświadczenie w tego typu instalacjach. Zajmują się nie tylko doborem odpowiedniego systemu i sprzętu, jego montażem, ale także służą wsparciem technicznym i pomocą posprzedażową.
Jafra
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 wrz 2020, o 11:15

Re: Inteligentny dom

Postprzez paatka23 » 25 paź 2021, o 14:35

Ja wolę rozwiązania, które są ekologiczne i pozwalają zaoszczędzić pieniądze,dlatego firma SPR-Polska zamontowała u mnie fotowoltaikę.
paatka23
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 6 lip 2021, o 14:12

Re: Inteligentny dom

Postprzez jaskter » 29 paź 2021, o 07:23

Według mnie lepiej stawiać na automatyzację pewnych rzeczy. Świetną opcję ma BFT w swoich bramach, bo można je połączyć z telefonem i skonfigurować tak, że automatycznie się otworzą gdy będziecie wracać po pracy do domu. Super wygodna opcja :D
jaskter
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 18 paź 2021, o 13:16

Re: Inteligentny dom

Postprzez rogatka » 6 kwi 2022, o 14:58

Systemy inteligentnego sterowania domem oraz profesjonalne doradztwo uzyskacie w Disanie w Milanówku.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]