Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez cleo » 17 mar 2015, o 10:04

Zamierzam wraz z siostra otworzyć salon kosmetyczny. Na razie piszemy biznesplan, a ja już zastanawiam się nad tym, jak go będziemy reklamować. Może macie jakieś pomysły? Bo rozdawanie ulotek już się chyba nie sprawdza, nie?
Avatar użytkownika
cleo
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 13:43

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Hadassa » 17 mar 2015, o 10:17

Oczywiście że się sprawdzi, bo musicie jakoś zasygnalizować że jesteście.
PRzy czym warto by było na początek dać dobre rabaty i zadbać o dobre pierwsze wrażenie i zadowolenie klientów

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Lucy » 17 mar 2015, o 12:00

Czy ja wiem? Mnie raczej odrzuca, jak widzę stosy ulotek w koszach na śmieci i wokół nich. No i ulotkarze potrafią być nachalni, a i tak większość osób te ulotki wyrzuci. Może lepiej rozdawać jakieś gadżety? Tego raczej nikt nie wyrzuci. Dla salonu kosmetycznego to mogą być na przykład pilniczki z nazwą i adresem. W końcu pilniczków nigdy za wiele, no i jakiś zawsze się przyda w torebce. Możesz je znaleźć na opengift. Jest tam chyba kilka tysięcy takich gadżetów reklamowych, więc jeśli nie pilniczki, to może coś innego. Sama zamawiałam materiały promocyjne dla mojej firmy, były to piłeczki antystresowe.

Nie szu­kają pot­raw wyszu­kanych czy egzo­tycznych, ale wolą da­nia kon­wen­cjo­nal­ne, jak em­briony ptaków nielotów, mielo­ne or­ga­ny w powłoce je­lit, plas­try ciała świń czy bul­wy by­lin przy­pala­ne w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze ok­reśla się je ja­ko jaj­ka, kiełbasę, be­kon i frytki.
Avatar użytkownika
Lucy
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 20 paź 2014, o 08:26

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Hadassa » 17 mar 2015, o 12:05

tylko jeżeli to nowo otwarte to po co się pchać w dodatkowe koszty ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Tygrys » 17 mar 2015, o 12:30

Ulotki na pewno się przydadzą. Wiele osób wyrzuci, ale wielu tez skorzysta. Takie różne gadżety reklamowe to też na zasadzie ulotek - ile osób zwraca uwagę na to jakie reklamy tam są?
można tez spróbować reklamy na fb, nk czy tego typu stronach, czy na lokalnych stronach internetowych.
Może jakieś konsultacje darmowe i potem zniżki na usługi.
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Hadassa » 17 mar 2015, o 12:33

Darmowe konsultacje mogą być trafne ;) To trzeba przyznać.
A fb i inne portale to chyba podstawa :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Czarna » 18 mar 2015, o 00:46

Na początek dobrze jest dać promocje. Ja bym jeszcze spróbowała z czymś na kształt kuponów z Coffee Heaven czy innych takich typu dzieisąta kawa gratis. Więc w przypadku salonu byłby jakiś wybrany zabieg za friko, po wcześniejszym wykupieniu określonej liczby usług.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Theila » 24 mar 2015, o 15:58

Ja bym postawiła na nasza poczte polska. Jesli ulotki to daje się na pocztę i oni rozdają do skrzynek. Jest to jakiś koszt, ale darmowe konsultacje przyniesione do skrzynki mogą dać efekty.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez monian » 18 maja 2015, o 17:24

Zadbajcie o obecność w mediach społecznościowych, najlepiej zabiegać o fanów już przed otwarciem. Róbcie kampanie dla fanów, np. rabaty, przyłóżcie się do szeroko pojętego marketingu internetowego - to narzędie XXI wieku.

monian
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 maja 2015, o 17:02

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez agaaatam » 23 cze 2015, o 18:49

Spróbujcie przede wszystkim z jakimś dniem otwartym, to fajny sposób aby zwabić klientki :)

agaaatam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 cze 2015, o 18:39

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Vervus » 30 cze 2015, o 10:45

Salon powinien być widoczny dla klientów przechodzących chodnikiem. Baner na chodniku, obowiązkowa strona w internecie, może jakieś wpisy na stronach/forach branżowych bądź stronach internetowych miasta w którym ma być salon.

Vervus
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 10:44

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Modna26 » 7 lip 2015, o 10:47

zrób dzień otwarty , daj dobre ceny, ogłoś się w gazecie, jakieś banery porób, możesz wydrukować ulotki, wizytówki i rozłożyć w miejscach publicznych. Najmij osoby do rozdawania ulotek
Modna26
Miła Kobietka
 
Posty: 71
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:01

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Modna26 » 13 lip 2015, o 11:40

zrób dobrą reklamę, rozdaj ulotki, zrób jakąś promocję. Musisz się zaprezentować z jak najlepszej strony. Albo przy każdej usłudze dorzucaj jakiś dodatek albo drugą usługę 50 procent z ceny...
Modna26
Miła Kobietka
 
Posty: 71
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:01

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez madona » 21 lip 2015, o 12:55

Według mnie w przypadku salonu kosmetycznego dobrym rozwiązaniem będzie marketing mobilny, sama dostaję wiadomości sms z informacjami o aktualnych promocjach czy przypomnienia o umówionej wizycie. Taki system można przetestować za darmo na platformie serwersms, więc myślę, że warto spróbować. Poza tym oczywiście trzeba zainwestować w czytelną stronę internetową, ważna jest też obecność w mediach społecznościowych, można też podjąć współpracę z blogerkami.
madona
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 lip 2015, o 12:44

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez kajko78 » 18 sie 2015, o 21:59

Na początek dobrą renomę robią zadowoleni klienci i klientki, które polecają salon swoim znajomym :)

kajko78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 sie 2015, o 21:16

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez anetaen » 23 wrz 2015, o 18:50

No tak, ale tych pierwszych klientów też trzeba jakoś zdobyć. Może zorganizuj dni otwarte, podczas któych będziesz wykonywać niektóre zabiegi za darmo? Albo wprowadź jakieś czasowe promocje?

anetaen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 wrz 2015, o 18:38

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Cytruska » 8 lut 2017, o 00:19

Zadowoleni klienci to jedno, bo faktycznie można wtedy liczyć na dobre rekomendacje i to, że z ich polecenia ktoś jeszcze odwiedzi salon. Ale też warto o to, by pozyskać klientów, którzy dotychczas nie słyszeli o salonie i zainteresować ich ofertą. Myślę, że na początku niezłym pomysłem mogą być ulotki. Koszt jest niewielki, jeżeli znajdziesz atrakcyjną ofertę, a sama mogę Ci polecić drukarnię internetową SPAM. Można u nich liczyć na to, że ulotki będą wyglądać porządnie i atrakcyjnie, a zarazem że cena będzie konkurencyjna. Mają też bardzo szybką realizację zamówień, co też działa na dużą korzyść, bo szybciej można zacząć działać z promowanie. :)


DZIEKUJEMY ZA SPAM
Cytruska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 paź 2016, o 10:38

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez fiftusiek » 4 mar 2017, o 22:23

Inwestycja w dobrą reklamę
fiftusiek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 mar 2017, o 22:14

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Aleksndra » 6 mar 2017, o 10:20

Cytruska napisał(a):Zadowoleni klienci to jedno, bo faktycznie można wtedy liczyć na dobre rekomendacje i to, że z ich polecenia ktoś jeszcze odwiedzi salon. Ale też warto o to, by pozyskać klientów, którzy dotychczas nie słyszeli o salonie i zainteresować ich ofertą. Myślę, że na początku niezłym pomysłem mogą być ulotki. Koszt jest niewielki, jeżeli znajdziesz atrakcyjną ofertę, a sama mogę Ci polecić drukarnię internetową SPAM. Można u nich liczyć na to, że ulotki będą wyglądać porządnie i atrakcyjnie, a zarazem że cena będzie konkurencyjna. Mają też bardzo szybką realizację zamówień, co też działa na dużą korzyść, bo szybciej można zacząć działać z promowanie. :)


DZIEKUJEMY ZA SPAM

Tak. Ulotki to dobry pomysł. W.okolicy w skrzynkach pocztowych powinna się znaleźć ich dużą ilość. Nie wiem czy koszt jest niewielki przecież trzeba z 2000 tego zrobić. Po czym wynająć kogoś kto je rozniesie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez agnieszka12 » 17 lut 2018, o 12:47

Fajnym sposobem na rozreklamowanie siebie lub swojego salonu jest mieć własne logo na swoich pilnikach - produktach. Ostatnio zamówiłam sobie takie pilniki i moje klientki zaczęły naprawdę zwracać na to uwagę, jestem zadowolona z takiej reklamy. Jak coś to zostawiam link do firmy w której zamawiałam SPAM Pozdrawiam :)

Ostatnio edytowano 11 lip 2018, o 18:43 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
agnieszka12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lut 2018, o 12:45

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Aza » 25 lut 2018, o 20:55

Grunt to dobra promocja zachęcająca klientki do zajrzenia do nowego salonu. Równie dobrym posunięciem będzie zainwestowanie w stronę internetową, gdzie będzie można dowiedzieć się o całej ofercie, promocji czy obejrzeć w galerii zdjęcia np. pięknie wykonanego pedicure. Aby strona spełniła nasze oczekiwania i przyciągnęła uwagę odbiorców warto powierzyć jej wykonanie specjalistom z Livemarket. Ekipa ta ma ogromną wiedzę i umie przełożyć ją na dobrze wykonany efekt końcowy.
Aza
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 19:16

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez kk0011 » 10 lip 2018, o 16:34

Myśle,że trzeba pomyśleć trochę szerzej niż reklama w formie ulotek, fb. Naszą reklamą są też produkty na których bazujemy. Można się reklamować również za pośrednictwem ciekawych i niespotykanych zabiegów. Moja mama jak użyła w swojej ofercie hasła SPAM to odrazu kobitki przyszły zobaczyć co to jest.

Ostatnio edytowano 11 lip 2018, o 18:44 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kk0011
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lip 2018, o 16:31

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez sara88 » 10 sie 2018, o 13:35

Warto skorzystać z oferty Dawida Krzyżowskiego i zrobić np. ulotki z jego wizerunkiem lub reklamę. Dawid jest mistrzem Polski RedBul freestyle football więc ma ogromne umiejętności. Może także promować firmę podczas własnych występów. Tutaj masz namiary kojakfree. com . Wydaje mi się, że reklama z kimś znanym zawsze przynosi korzyści.
sara88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 sie 2018, o 13:20

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez KociaMama » 10 sie 2018, o 16:46

Ulotki to dobry pomysł na pierwsze kilka dni, kiedy to możecie w ulotce zareklamować np. zniżkę na pierwszy zabieg, kod rabatowy, upominek dla pierwszych kilku klientów itp. Później koniecznie postawcie na stronę na facebooku, niech znajomi Wam polubią, potem zapłacicie parę złotych za promocję strony i będzie gitara :) Reklama w internecie to konieczność w tych czasach... Trzymam kciuki! :)
KociaMama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3 sie 2018, o 14:24

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez kk0011 » 12 sie 2018, o 16:10

Według mnie dobrą reklamą są usługi. Mi przyniósł rozgłos zabieg "lifting powieki" . Dam wam DPAM do dobrego jakościowo jakościowo urządzenia. To jest dobrze płatna i efektowna reklama

Ostatnio edytowano 13 sie 2018, o 07:57 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kk0011
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lip 2018, o 16:31
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]