wyniki wyborów prezydenckich

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez kotek » 11 maja 2015, o 11:30

co myślicie o wynikach wyborów prezydenckich ?
Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z tego, że Duda wygrał i trzymam kciuki w II turze

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez Hadassa » 11 maja 2015, o 11:52

No to chyba jesteś jedną z niewielu...
z tego co słyszę i czytam, to jednak dużo osób jest przeciwko..
Choć by z powodu jego przeciwności dla invitro itp

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez Angelika91 » 11 maja 2015, o 12:22

Hey ja nie bylam glosowac bo bylismy na komuni , ale kazdy duzo mowi , a potem i tak nic nie robia , zgadzam sie z Hadassa ja tez na Dude nue zaglosuje napewno [WHITE SMILING FACE]
Avatar użytkownika
Angelika91
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 19:00

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez kotek » 11 maja 2015, o 12:33

Angelika91 napisał(a):Hey ja nie bylam glosowac bo bylismy na komuni , ale kazdy duzo mowi , a potem i tak nic nie robia , zgadzam sie z Hadassa ja tez na Dude nue zaglosuje napewno [WHITE SMILING FACE]

Ci co nie głosuja to mają najwiecej do powiedzenia heh ironia

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez Stella » 11 maja 2015, o 17:32

byłam na wyborach - głosowałam - no i mamy dwóch kandydatów. Ciekawe czy zmiana rządzących coś zmieni - ciekawe ile z obietnic składanych przez kandydatów zostanie spełnione ????
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez kotek » 12 maja 2015, o 13:19

zobaczymy, ja wierze, że jak Duda wygra to będzie lepiej, jedyna i ostatnia nasza szansa

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez Iwoneczka » 12 maja 2015, o 13:32

No tak II tura wyborów teraz nie ma na kogo głosować ani jeden ani drugi nic nie wprowadzi w życie. :( Czy jeszcze kiedykolwiek doczekamy się prezydenta z prawdziwego zdarzenia). ?

http://www.bigfishing.pl/ - sklep wędkarski oferujący ogromny wybór towarów.
Iwoneczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 kwi 2015, o 15:34

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez Kinga88 » 12 maja 2015, o 14:08

po tym jak zostało dwóch kandydatów ja obstawiam ze Duda ale czy wygra zobaczymy
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez Czarna » 13 maja 2015, o 11:53

kotek napisał(a):zobaczymy, ja wierze, że jak Duda wygra to będzie lepiej, jedyna i ostatnia nasza szansa

Argumenty jakieś podasz?

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez kotek » 18 maja 2015, o 10:58

Czarna napisał(a):
kotek napisał(a):zobaczymy, ja wierze, że jak Duda wygra to będzie lepiej, jedyna i ostatnia nasza szansa

Argumenty jakieś podasz?


Ja pierdziele nie trzeba być ani mądrym ani interesować się polityką, żeby było widać co się w Polsce dzieje, jeszcze tak zle jak jest teraz nie było do tej pory.
PO rządzi w Polsce od 8 lat a Komorowski jest prezydentem od 5 lat a on cały czas podaje argumenty, że jak PIS rządził to była żle itd tylko, że PIS rzadził jakieś 1,5 roku i jak już wspomniałam 8 lat temu.
Komorowski mówi, że nikt nad nim nie stoi hahahahaha uśmiałam sie on nawet jendego sensownego zdania nie potrafi sklecić tylko wszystko co mówi wyklepane jest na pamięć albo czyta z kartki, zresztą u nich to chyba rodzinne.
Komorowski obiecywał Polsce,że np nie podniesie wieku emerytalnego a co zrobił? no jasne podpisał ustawę bez drgnienia reki nie zwracając uwagi na protesty obywateli, to, że wszystko a w szczególności szpoitale są prywatyzowane to też zasługa naszego rządu, to, że inwestują w zagranice a nie w Polskę...Komorowski mówi, że nasza armia jest silna hahahaha większej głupoty nie słyszałam jest tragedia chociażby dlatego, że magazyny są totalnie puste a budżet przeznaczony na wojsko ciągle był obcinany, to, że ja teraz mieszkam za granicami Polski to nie jest do końca mój wybór bo pomimo wykształcenia nie da się w Polsce godnie żyć na umowie śmieciowej a co nasz Prezydent na to ? on radzi zmień prace i weż kredyt a wyjazd za granice nie jest zły bo jego córka też jeździ co roku do Norwegii na zbiory no proszę was :)
Prezydent Komorowski nic nie zrobił by zyło nam się lepiej a Polska potrzebuje zmian, zmian na lepsze, dlatego nie zostało mi nic innego jak uwierzyć Dudzie, że on coś zmieni, wierze głęboko i mam nadzieję, że obniży wiek emerytalny i stworzy warunki do życia w Polsce,
zdaje sobie sprawę, że to nie będzie łatwe bo PO pracowało na ten kryzys 8 lat i ciężko będzie to naprawić w 5 ale trzeba mieć nadzieję i trzymać kciuki
P.S. oglądnij sobie jak Bronek chodzi po mieście i z ludźmi "rozmawia" raz,ze stoi za nim babka i gada mu co ma powiedzieć bo czasami mam wrażenie,że on nie ma pojęcia o czym mówi, jest chamski w stosunku do ludzi, lekceważy ich, widać, że on nie jest tam dla ludzi, że jego tak naprawdę nie interesują losy obywateli tylko to jest jego kampania, ale duchem to on jest daleko daleko gdzie indziej

Polska potrzebuje zmian i nie mam 100% pewności,ze Duda te zmiany przeprowadzi ale wiem co pokazał i zrobił Prezydent przez te 5 lat i wiem, że z nim może być już tylko gorzej, zwątpię w nasz naród jeżeli Komorowski wygra...

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez Czarna » 18 maja 2015, o 13:23

kotek napisał(a):Ja pierdziele nie trzeba być ani mądrym ani interesować się polityką, żeby było widać co się w Polsce dzieje, jeszcze tak zle jak jest teraz nie było do tej pory.

Masz bardzo krótką pamięć, jeśli nie pamiętasz czasów, gdy w Polsce było naprawdę źle.

kotek napisał(a):to, że ja teraz mieszkam za granicami Polski to nie jest do końca mój wybór bo pomimo wykształcenia nie da się w Polsce godnie żyć na umowie śmieciowej

Jeden z moich ulubionych argumentów ludzi, którzy za swój los obwiniają wszystkich z rządem i prezydentem na czele, ale przyczyny u siebie samych nie widzą. Uwierz mi, że da się godnie żyć na własny rachunek, bez posiadania znajomości, spadku po cioci z Ameryki i taty premiera.

kotek napisał(a):Prezydent Komorowski nic nie zrobił by zyło nam się lepiej a Polska potrzebuje zmian, zmian na lepsze, dlatego nie zostało mi nic innego jak uwierzyć Dudzie, że on coś zmieni, wierze głęboko i mam nadzieję, że obniży wiek emerytalny i stworzy warunki do życia w Polsce,

Nie mając za sobą rządu to, za przeproszeniem, gówno zrobi. Naiwne jest myślenie, że prezydent w naszym ustroju ma taką moc wykonawczą.

kotek napisał(a):P.S. oglądnij sobie jak Bronek chodzi po mieście i z ludźmi "rozmawia" raz,ze stoi za nim babka i gada mu co ma powiedzieć

Cóż, Twój Duda bez podpowiedzi nawet by nie wiedział, kiedy ma żonę uściskać :)

kotek napisał(a):Polska potrzebuje zmian i nie mam 100% pewności,ze Duda te zmiany przeprowadzi ale wiem co pokazał i zrobił Prezydent przez te 5 lat i wiem, że z nim może być już tylko gorzej, zwątpię w nasz naród jeżeli Komorowski wygra...

Tak z ciekawości: zagłosujesz chociaż będąc na tej emigracji?

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez kotek » 18 maja 2015, o 14:39

Czarna napisał(a):Masz bardzo krótką pamięć, jeśli nie pamiętasz czasów, gdy w Polsce było naprawdę źle.

Nie mam na mysli stanów wojennych

Czarna napisał(a):Jeden z moich ulubionych argumentów ludzi, którzy za swój los obwiniają wszystkich z rządem i prezydentem na czele, ale przyczyny u siebie samych nie widzą. Uwierz mi, że da się godnie żyć na własny rachunek, bez posiadania znajomości, spadku po cioci z Ameryki i taty premiera.

Nikogo nie obwiniam za nic, jest mi tu dobrze ale chciałabym tak samo życ w Polsce i nie liczyć każdej złotówki, zyłam w Polsce wiec nie mów mi jak jest i jak się żyje, znam tu mnóstwo Polaków i każdy chce wrócić ale każdy się boi bo do czego wracać żeby 2 tysiace zarabiać??

Czarna napisał(a):Nie mając za sobą rządu to, za przeproszeniem, gówno zrobi. Naiwne jest myślenie, że prezydent w naszym ustroju ma taką moc wykonawczą.

Oczywiście tylko, że ma prawo veta moja droga i to on ma czuwać nad dobrem narodu a gdy podano mu do podpisania ustawę o podniesieniu wieku emerytalnego MÓGŁ nas przed tym uchronić więc nie mów, ze nie ma nic do gadania !!!

Czarna napisał(a):Cóż, Twój Duda bez podpowiedzi nawet by nie wiedział, kiedy ma żonę uściskać :)

nikt nie jest nie omylny a ja nie mówię o błędach typu rękę powinien tu położyć czy inaczej stanąć tylko o to co on mówi i jak traktuje ludzi...

Czarna napisał(a):Tak z ciekawości: zagłosujesz chociaż będąc na tej emigracji?

Oczywiście, głosowałam w I turze będę i w II

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez Czarna » 19 maja 2015, o 10:05

kotek napisał(a):Nie mam na mysli stanów wojennych

Ja też nie. Więc skoro tu się zgadzamy, to może nie generalizuj i nie siej proszę populizmu rodem z PIS, że w Polsce jeszcze nigdy nie było tak źle jak jest teraz.

kotek napisał(a):Nikogo nie obwiniam za nic, jest mi tu dobrze ale chciałabym tak samo życ w Polsce i nie liczyć każdej złotówki, zyłam w Polsce wiec nie mów mi jak jest i jak się żyje, znam tu mnóstwo Polaków i każdy chce wrócić ale każdy się boi bo do czego wracać żeby 2 tysiace zarabiać??

Ja żyję w Polsce, więc nie mów mi, że tu się nie da godnie żyć. Pracowałam mają 1 tys. zł miesięcznie na utrzymanie i pracowałam też mogąc na koniec miesiąca z każdej wypłaty 3 tys. odłożyć. W życiu są lepsze i gorsze okresy, ale wszystko jest do zrobienia i zależy od nas samych, a nie od Tuska, Kaczora czy Komora, których głównym zadaniem jest rzucanie uczciwym obywatelom kłód pod nogi (to teoria spiskowa pokrzywdzonych i wiecznych malkontentów). Pisałaś, że emigracja to niezupełnie Twój wybór. Dla mnie to jest śmieszne. Ktoś Cię zmusił do niej? Nie, to był Twój wybór, aby wyjechać do lepszego (!) życia. I nie opowiadaj, że było inaczej. Nie mam nic do zarzucenia emigrantom, którzy otwarcie mówią, że wyjechali lepiej zarabiać z własnego wyboru, ale zarazem nie psioczą, że Polska nie dała im szansy. Uważam, że za granicą będę mieć lepiej - wyjeżdżam. Tyle. Też byłam na saksach, może i krótkoterminowo, ale spotkałam się z trochę innym poglądem na emigrację, niż Ty przedstawiasz.

kotek napisał(a):Oczywiście tylko, że ma prawo veta moja droga i to on ma czuwać nad dobrem narodu a gdy podano mu do podpisania ustawę o podniesieniu wieku emerytalnego MÓGŁ nas przed tym uchronić więc nie mów, ze nie ma nic do gadania !!!

Pisałaś, że liczysz, iż prezydent poprawi warunki życia w Polsce. Powiedz mi, jak ma tego dokonać prawem veta? Prezydent sam nic nie zrobi! Jedynie dobra współpraca prezydenta z rządem może przynieść korzyści. A prawo veta? Bardzo niebezpieczne narzędzie, zwłaszcza w chorym układzie politycznym (wojenka PO-PIS). Przykład? Poprzedni prezydent zawetował jedną ustawę przez niecałe 2 lata rządów PIS, zaś do wydarzeń w Smoleńsku odrzucił blisko 20 ustaw przygotowanych przez PO. To chyba mówi samo za siebie.

kotek napisał(a):nikt nie jest nie omylny a ja nie mówię o błędach typu rękę powinien tu położyć czy inaczej stanąć tylko o to co on mówi i jak traktuje ludzi...

Ciekawe podejście: swojemu kandydatowi nie masz nic do zarzucenia, że korzysta z usług suflera, ale tego drugiego za to samo krytykujesz :)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez tamira » 19 maja 2015, o 10:44

kotek napisał(a):zobaczymy, ja wierze, że jak Duda wygra to będzie lepiej, jedyna i ostatnia nasza szansa


Nie jestem już żaden smarkacz,
Łeb mam pokryty siwizną.
Nie zagłosuję na Dudę
Bo zbyt cię kocham Ojczyzno!
Skąd wiem, że wybór niedobry?
Nie wierzę w zmianę oblicza
Nie chcę powrotu Ziobry,
I teczek Macierewicza.
Na Dudę nie oddam głosu!
Pamiętam, Jarka premierem,
I kpiny z demokracji
I koalicję z Lepperem.
Nie chcę mieć znów premiera
Co straszy Ruskiem i Żydem
Co ciągle dzieli Polaków
I może zaszczuć jak Blidę.
Za kłamstwa i pomówienia,
Prawdę, mgłą sztuczną okrytą
Za skłócanie rodaków
Za IV Rzeczpospolitą.
Za "Tusk ma krew na rękach",
A memu Bratu Chwała!
Za wrzaski nad trumnami
I nogę generała!
Za propagandę, która nie łączy, a dzieli.
Za żądania pomników z kieszeni obywateli!
Za marsze z pochodniami,
Jazdę "po trupach do celu",
Za negowanie wyborów
I PROFANACJĘ WAWELU !
Dziś w duszy mej zakamarkach
Odkrywam decyzji sedno:
Nie chce powrotu PiS-u,
Bo nie jest mi wszystko jedno!

W.K. Dąbrowski

Obrazek
Wiosna, wiosna! Wiosna, ach to ty!
tamira
Super Gaduła
 
Posty: 1242
Dołączył(a): 27 lis 2014, o 20:53

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez redorange666 » 19 maja 2015, o 12:05

Prawda jest taka: Duda absolutnie nie ma nic ciekawego do zaproponowania, nic nie zrobi poza vetowaniem wszystkich ustaw bo mu tak prezes każe.
Cała praca sejmu pójdzie na marne.
Opowieści z debaty co on zrobi... gówno zrobi poza skompromitowaniem Polski na arenie międzynarodowej, tak zachodniej jak i wschodniej.
Co daje nam Komoroś??? Spokój i ogólny powolny rozwój tego kraju ale lepiej powoli niż wszystko zatrzymać.
Czy ktoś pamięta jak Kaczor był prezydentem Wawy?? Wszystkie inwestycje zostały wstrzymane ponieważ ten mądrala wszędzie widział korupcję, spisek i układy. PiS i ich kandydaci to niestety chorzy ludzie którzy nic nie mają do zaproponowania poza państwem policyjno klerykalnym i jednym słusznym światopoglądem czyli światopoglądem PiS-u. Wszyscy inni won!!!!
Dziękuję ale ja się na to nie piszę.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez kotek » 20 maja 2015, o 18:09

Czarna napisał(a):
kotek napisał(a):Nie mam na mysli stanów wojennych

Ja też nie. Więc skoro tu się zgadzamy, to może nie generalizuj i nie siej proszę populizmu rodem z PIS, że w Polsce jeszcze nigdy nie było tak źle jak jest teraz.

kotek napisał(a):Nikogo nie obwiniam za nic, jest mi tu dobrze ale chciałabym tak samo życ w Polsce i nie liczyć każdej złotówki, zyłam w Polsce wiec nie mów mi jak jest i jak się żyje, znam tu mnóstwo Polaków i każdy chce wrócić ale każdy się boi bo do czego wracać żeby 2 tysiace zarabiać??

Ja żyję w Polsce, więc nie mów mi, że tu się nie da godnie żyć. Pracowałam mają 1 tys. zł miesięcznie na utrzymanie i pracowałam też mogąc na koniec miesiąca z każdej wypłaty 3 tys. odłożyć. W życiu są lepsze i gorsze okresy, ale wszystko jest do zrobienia i zależy od nas samych, a nie od Tuska, Kaczora czy Komora, których głównym zadaniem jest rzucanie uczciwym obywatelom kłód pod nogi (to teoria spiskowa pokrzywdzonych i wiecznych malkontentów). Pisałaś, że emigracja to niezupełnie Twój wybór. Dla mnie to jest śmieszne. Ktoś Cię zmusił do niej? Nie, to był Twój wybór, aby wyjechać do lepszego (!) życia. I nie opowiadaj, że było inaczej. Nie mam nic do zarzucenia emigrantom, którzy otwarcie mówią, że wyjechali lepiej zarabiać z własnego wyboru, ale zarazem nie psioczą, że Polska nie dała im szansy. Uważam, że za granicą będę mieć lepiej - wyjeżdżam. Tyle. Też byłam na saksach, może i krótkoterminowo, ale spotkałam się z trochę innym poglądem na emigrację, niż Ty przedstawiasz.

kotek napisał(a):Oczywiście tylko, że ma prawo veta moja droga i to on ma czuwać nad dobrem narodu a gdy podano mu do podpisania ustawę o podniesieniu wieku emerytalnego MÓGŁ nas przed tym uchronić więc nie mów, ze nie ma nic do gadania !!!

Pisałaś, że liczysz, iż prezydent poprawi warunki życia w Polsce. Powiedz mi, jak ma tego dokonać prawem veta? Prezydent sam nic nie zrobi! Jedynie dobra współpraca prezydenta z rządem może przynieść korzyści. A prawo veta? Bardzo niebezpieczne narzędzie, zwłaszcza w chorym układzie politycznym (wojenka PO-PIS). Przykład? Poprzedni prezydent zawetował jedną ustawę przez niecałe 2 lata rządów PIS, zaś do wydarzeń w Smoleńsku odrzucił blisko 20 ustaw przygotowanych przez PO. To chyba mówi samo za siebie.

kotek napisał(a):nikt nie jest nie omylny a ja nie mówię o błędach typu rękę powinien tu położyć czy inaczej stanąć tylko o to co on mówi i jak traktuje ludzi...

Ciekawe podejście: swojemu kandydatowi nie masz nic do zarzucenia, że korzysta z usług suflera, ale tego drugiego za to samo krytykujesz :)

Mam wrazenie ze ciagle atakujesz a nic konkretnego nie mowisz. Nie moge zrozumiec ludzi, ktorzy glosuja na Komorowskiego, moze ty mnie choc troche oswiecisz

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez Czarna » 21 maja 2015, o 10:08

kotek napisał(a): Mam wrazenie ze ciagle atakujesz a nic konkretnego nie mowisz. Nie moge zrozumiec ludzi, ktorzy glosuja na Komorowskiego, moze ty mnie choc troche oswiecisz

No cóż, tylko czekałam na tego typu odpowiedź, doskonale rozumiem, z czego ona wynika :) Skoro w mojej wypowiedzi nie dostrzegłaś nic konkretnego, to naprawdę szkoda czasu na kontynuowanie tej dyskusji z Tobą :)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez kotek » 21 maja 2015, o 11:07

Czarna napisał(a):
kotek napisał(a): Mam wrazenie ze ciagle atakujesz a nic konkretnego nie mowisz. Nie moge zrozumiec ludzi, ktorzy glosuja na Komorowskiego, moze ty mnie choc troche oswiecisz

No cóż, tylko czekałam na tego typu odpowiedź, doskonale rozumiem, z czego ona wynika :) Skoro w mojej wypowiedzi nie dostrzegłaś nic konkretnego, to naprawdę szkoda czasu na kontynuowanie tej dyskusji z Tobą :)

Takiej odpowiedzi rowniez sie spodziewalam :)

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: wyniki wyborów prezydenckich

Postprzez BlackWolf » 23 maja 2015, o 22:15

Choć też zaliczam się do emigrantów, to interesuję się co się dzieje w Polsce.
kotek napisał(a):to, że ja teraz mieszkam za granicami Polski to nie jest do końca mój wybór bo pomimo wykształcenia nie da się w Polsce godnie żyć na umowie śmieciowej

Nie byłoby Twoim wyborem gdybyś była niepełnoletnia i musiała wyjechać z rodzicami. Sama dokonałaś wyboru czy zostać w Polsce czy nie.
Po części zgodzę się z tym, że w naszym kraju jest ciężko z pracą.
Gospodarka, rynek pracy to coś co powinno zmienić się na lepsze a nie zmienia. Ilu ludzi jest bez pracy, ponieważ mimo wykształcenia nie mogą jej znaleźć w swym zawodzie? A ile pieniędzy kradnie nam Rząd?
Im jest dobrze, nie muszą niczego zmieniać, bo jak PO -kraj jest dla nich, nie oni dla kraju. Śpią na pieniądzach i za przeproszeniem w dupie mają to jak komu się wiedzie, ile godzin kto pracuje i za jaką kasę. Ważne, że oni kąpią się w pieniądzach i to w maszych pieniądzach na które musimy harować w Polsce a które wciąż są nam zabierane. Płace, podwyżki, godne emerytury -wszystko jest ukracane i zabierane pod siebie. Dla kraju? Jakiego kraju skoro toniemy przez nich w długach!!
Dzielimy się na bogatych i tych, którzy sobie radzą a także na biednych.
Więc nie do końca jesteśmy skazani na biedowanie. Nikt nas do emigracji nie zmusza -to jest nasza wola gdzie chcemy żyć i zarabiać.
I nasza wola czy podejmiemy się pracy czy będziemy biegać po UP i kręcić nosem nad ofertami.

Owszem, wiadomo, że zarobi się więcej za granicą niż w Polsce -to akurat jest bez porównania, bo można przeliczać jeden miesiąc zagranicą a nasze trzy tutaj. Różnica jest spora.
Ale tak czy siak da radę żyć w Polsce ''wystarczająco''.

redorange666 napisał(a):Prawda jest taka: Duda absolutnie nie ma nic ciekawego do zaproponowania, nic nie zrobi poza vetowaniem wszystkich ustaw bo mu tak prezes każe.
Cała praca sejmu pójdzie na marne.
Opowieści z debaty co on zrobi... gówno zrobi poza skompromitowaniem Polski na arenie międzynarodowej, tak zachodniej jak i wschodniej.

Z tym muszę się zgodzić. Duda niczym mnie nie przekonuje, nie ma nic ciekawego do zaoferowania poza wyuczoną formułką ''Obiecuję, że się tym zajmę''. Ale czym? Czym takim konkretnie? Zawsze kończy się na obiecywaniu a jak wyczuje się pieniądze, to obywatele idą w odstawkę...

redorange666 napisał(a):Co daje nam Komoroś??? Spokój i ogólny powolny rozwój tego kraju ale lepiej powoli niż wszystko zatrzymać.

Mimo wszystko, przez ten czas zmian nie zauważyłam... O tyle co, że jest spokojniej niż za czasów durnych braci z paranoją... Jeden nie różnił się od drugiego. Wszak i Komorowski do zaoferowania ma pomoc w emigracji Polaków, więc jakie to zdrowe podejście do naszego kraju?
''Macie, wyjeżdżajcie, wyludnijcie Polskę, bo tak będzie lepiej''. Motywacji, ambicji do zrobienia czegoś dla Polski w tym nie widzę żadnej.

redorange666 napisał(a):Czy ktoś pamięta jak Kaczor był prezydentem Wawy?? Wszystkie inwestycje zostały wstrzymane ponieważ ten mądrala wszędzie widział korupcję, spisek i układy. PiS i ich kandydaci to niestety chorzy ludzie którzy nic nie mają do zaproponowania poza państwem policyjno klerykalnym i jednym słusznym światopoglądem czyli światopoglądem PiS-u. Wszyscy inni won!!!!
Dziękuję ale ja się na to nie piszę.

Dokładnie... Dlatego ulżyło mi, że drugi Kaczor nie został i nie zostanie Prezydentem. Polska poszłaby z dymem na tle rosyjskim za porachunki ze Smoleńskiem.
Ale jak to mówi Dr House ''Wszyscy kłamią.'' :roll:

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]