jogging

Wszystko o naszej aktywności fizycznej oraz różnych dziedzinach sportu.

jogging

Postprzez piramida » 2 mar 2012, o 08:18

Proponuję nowy temat dotyczący biegania, tak by wszyscy biegacze mogli się tutaj podzielić swoimi przemyśleniami na temat tej aktywności. Ja biegam już drugi tydzień i muszę powiedzieć, że to duży zastrzyk energii z rana :)
Avatar użytkownika
piramida
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 11:46

Re: jogging

Postprzez Masjaa » 2 mar 2012, o 10:27

Zgadzam się, kiedyś byłam bardzo aktywna ... biegałam, aerobik, siłownia... niestety od 2 lat mam problemy z kręgosłupem i moge zapomnieć o niektórych formach aktywności, m.in , bieganie.... :(
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: jogging

Postprzez WeselneZaplecze » 2 mar 2012, o 11:57

Ja czekam, aż zrobi się trochę cieplej i również zamierzam pobiegać :piesek
WeselneZaplecze
 

Re: jogging

Postprzez piramida » 2 mar 2012, o 14:42

śnieg stopniał zatem nie ma na co czekać :) ja dopiero raczkuję, ale chciałabym z czasem podejść do tej kwestii bardziej profesjonalnie zarówno dobrać dobre buty jak i biegać zgodnie z prawidłowym tętnem, tak bym nie zipała co 5-10minut ;/
Avatar użytkownika
piramida
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 11:46

Re: jogging

Postprzez mensa » 9 mar 2012, o 02:25

hej dziewczyny. chcę zrzucić zimowy brzuszek :D i postanowiłam trochę pobiegać, ale kompletnie nie wiem od czego zacząć ;/ tzn ile biegać i jak, w co się zaopatrzyć i tym podobne. co mi poradzicie?
mensa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 02:21

Re: jogging

Postprzez piramida » 11 mar 2012, o 14:57

dobra rada: biega na miarę swoich możliwości, tak by następnego dnia nie cierpieć z powodu zakwasów :) lekki trucht przez kilka minut, od tego ja zaczynałam :)
Avatar użytkownika
piramida
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 11:46

Re: jogging

Postprzez mensa » 12 mar 2012, o 23:29

oj właśnie zakwasy najbardziej mnie zniechęcają.. po długotrwałym leniuchowaniu zawsze na nie cierpię kiedy zabieram się za trening.. z wielką chęcią bym ich uniknęła, pod warunkiem że się da oczywiscie..
mensa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 02:21

Re: jogging

Postprzez piramida » 14 mar 2012, o 20:44

musisz się dobrze rozgrzać i porozciągać mięśnie przed oraz dobrze by było po treningu :)
Avatar użytkownika
piramida
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 11:46

Re: jogging

Postprzez Olensa » 14 mar 2012, o 23:01

Hej dziewczęta !:) Oj tak, zakwasy bywają kłopotliwe... Zwłaszcza zakwasy "pojutrze" :))
Ja biegam co rok w sezonie, teraz mam za soba juz 3 tydzien. Mój sposob na zakwasy to szklanka mleka do kąpieli :) Choć mam je bardzo rzadko :P Dobre rozciąganie i przede wszystkim marsz zanim zaczniecie bieg :)
Pozdrawiam i kondychy dziewczyny !!

Ostatecznie jestem kobietą... i bardzo mnie to cieszy!
Olensa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 20:27

Re: jogging

Postprzez kuleczka22 » 21 mar 2012, o 15:02

hej dziewczyny ! juz wiosna czyli czas pozbyc sie opony zimowej :) dlatego postanowilam biegac ( juz od 2 tyg biegam 3x w tyg) . Niestety nie widze efektow mimo, ze ograniczylam slodycze i generalnie nie zdrowe jedzenie, jem regularnie i na pewno mniej.... Slyszalam ze jesli chce sie schudnac przez bieganie to trzeba wiedziec jak biegac, miec specjalny trening? Jak mam zaczac?
kuleczka22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 14:04

Re: jogging

Postprzez Naśka » 22 mar 2012, o 12:47

Dziewczyny, żeby zrzucić więcej kilogramów podczas biegania, trzeba biegać bardzo szybko/wolno na przemianę. Np. 200 m sprint, potem bardzo wolno lub nawet szybki spacer, potem znowu sprint. Efekt będzie lepszy.
Naśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 12:43

Re: jogging

Postprzez mensa » 23 mar 2012, o 00:34

Ahh no tak, rozgrzewka jest bardzo ważna. Odkąd zaczęłam się do niej przykładać cierpię mniej, na początku to normalne że poboli po długim nic nie robieniu. Ale czuje już się lepiej! to się nazywa trenować mądrze! Zaczynam się wkręcać w temat.
mensa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 02:21

Re: jogging

Postprzez piramida » 23 mar 2012, o 09:13

Naśka, też właśnie słyszałam, że interwały są najskuteczniejsze gdy chcemy spalić zbędne kalorie. Ja jednak biegam jednostajnym tempem, bo bardziej zależy mi na poprawie humoru niż na ładnej sylwetce ;) Po prostu jogging ładuje moje akumulatory :)
Avatar użytkownika
piramida
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 11:46

Re: jogging

Postprzez kuleczka22 » 23 mar 2012, o 15:32

humor pewnie ze sie poprawia :) ale chcialabym przy tym tez miec efekt w postaci kilogramow na minusie :) a co daje takie bieganie raz szybko a raz wolno ?
kuleczka22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 14:04

Re: jogging

Postprzez mensa » 24 mar 2012, o 04:23

dziewczyny ale trzeba pamiętać o mądrym trenowaniu. bo niema nic gorszego jak nieprzemyślany trening. niepotrzebne 'zarzynanie się' może dać odmienny efekt od pożądanego. w momencie kiedy biegasz ponad swoje możliwości spalasz mięśnie, a nie tkankę tłuszczową. jest to temat do przemyśleń.
mensa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 02:21

Re: jogging

Postprzez piramida » 24 mar 2012, o 09:59

nie jestem fachowcem, ale znalazłam ciekawą stronkę dla biegaczy, na której dużo wyjaśniają http://trenujmadrze.pl/
Avatar użytkownika
piramida
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 11:46

Re: jogging

Postprzez tiya » 24 mar 2012, o 13:16

hej, bieganie raz szybko raz wolno czy raczej trening interwałowy daje to, że szybciej tj. w krótszym czasie spalana jest tkanka tłuszczowa, ten trening lepiej też (ponoć) buduje kondycję. Chyba największą jego zaletą jest to, że ćwiczeń tego typu nie można wykonywać zbyt długo - pół godziny dziennie trzy razy w tygodniu powinno wystarczyć. Oczywiście nie można zapominać o diecie
ja biegam właśnie po to - by utrzymać kondycję, dla ładowania akumulatorów i czerpania prawdziwej przyjemności z wysiłku wybieram rower i przejażdżki po lasach i łąkach

bywam w:NuviaLab
tiya
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 mar 2012, o 12:22

Re: jogging

Postprzez mensa » 26 mar 2012, o 16:55

z tego co się orientuje taki sposób biegania nazywa się interwały. wiem że nie tylko można biegać w ten sposób. można np na rowerze jeździć w podobny sposób. czytałam że zawodowcy tak cwiczą czyli cos w tym musi byc!
mensa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 02:21

Re: jogging

Postprzez kuleczka22 » 28 mar 2012, o 01:15

hmm trening interwalowy brzmi dosc profesjonalnie ... a ja potrzebuje kilku rad na sam poczatek. jak mam zmierzyc swoj puls i go pilnowac podczas biegu?? to chyba nie jest latwe..
kuleczka22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 14:04

Re: jogging

Postprzez szyms88 » 28 mar 2012, o 19:18

bieganie słabo pali tłuszcz - zwykle biega się na zbyt wysokim tętnie
lepszy rowerek

szyms88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28 mar 2012, o 19:05

Re: jogging

Postprzez mensa » 28 mar 2012, o 23:41

kuleczka22 napisał(a):hmm trening interwalowy brzmi dosc profesjonalnie ... a ja potrzebuje kilku rad na sam poczatek. jak mam zmierzyc swoj puls i go pilnowac podczas biegu?? to chyba nie jest latwe..

i tu przychodzi na pomoc technika! :d można kupić super pulsometry które pomagają w pilnowaniu pulsu, a co ciekawe wyglądają jak zwykłe zegarki sportowe. jak Cie ciekawi moja droga temat, idź do strony którą wkleiła Pani Ewa - przeczytałam, fajnie piszą.
mensa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 02:21

Re: jogging

Postprzez mensa » 28 mar 2012, o 23:45

szyms88 napisał(a):bieganie słabo pali tłuszcz - zwykle biega się na zbyt wysokim tętnie
lepszy rowerek


nie do końca, z tym bieganiem to jest tak, że jeżeli robisz to źle, a okazuje się że można, to spalasz tkankę mięśniową zamiast tłuszczowej - a to jest skutek odwrotny do zamierzonego.. na rowerku też jak będziesz przesadzać możesz osiągnąć skutek odwrotny... chodzi o to, aby trenować mądrze, być świadomym mechanizmów które zachodzą w Twoim ciele, czyli np biegać na miarę swoich możliwości i podnosić sobie poprzeczkę, wtedy trening daje efekt..
mensa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 02:21

Re: jogging

Postprzez poziomkaa » 29 mar 2012, o 12:57

To na co zwrócić uwagę przy bieganiu? Jak można sobie spalić mięśnie? O_o Bo brzmi kiepsko...
poziomkaa
 

Re: jogging

Postprzez kuleczka22 » 30 mar 2012, o 16:28

oj pulsometry to chyba dla profesjonalistow sa czy poczatkujacy tez powinni zaczac z nimi trening??
kuleczka22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 14:04

Re: jogging

Postprzez mensa » 30 mar 2012, o 17:38

Ludzie bagatelizują pulsometry.. ale świat się zmienia i postęp technologiczny to nasza przyszłość więc czemu by nie korzystać z dobrodziejstw naszych czasów? to już nie chodzi o szpan czy 'gadżeciarstwo' ale udowodniono medycznie, że puls wpływa na nasz trening bardziej niż nam się wydaje
mensa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 02:21
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]