Aktywna turystyka dlaczego nie?

Gdzie pojechać na urlop? Co ciekawego zobaczyć? Gdzie miło wypocząć? Takie tematu znajdziemy w tym dziale.

Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez pomcia » 12 sie 2011, o 13:07

Dziewczyny, chodzicie jeszcze czasem na rajdy górskie? Niedawno tak wspominałam z mamą, ona opowiadała mi o swej przeszłości o tym ile gór schodziła. Mnie do tego daleko ale się trochę podkręciłam. Jak myślicie są jeszcze takie rajdy w starym stylu organizowane? Teraz wszyscy tylko na lasty jeżdżą a co z alternatywą?
pomcia
 

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez gromadzia3 » 3 mar 2012, o 00:22

Mój tata był instruktorem nurkowania,z tego powodu każde wakacje spędzaliśmy na Helu, gdzie prowadził obozy szkoleniowe. Ja i mój brat oczywiście w nich uczestniczyliśmy - to chyba aktywny wypoczynek? Dlatego też nie za bardzo lubię chodzenie po górach, wolę pływanie w morzu czy jeziorze. Myślę, że jak dobrze poszukasz to znajdziesz w necie jakieś oferty. Mnie teraz pasjonują wycieczki objazdowe - byłam w Paryżu a teraz jadę zwiedzać "Skarby Italii" z funclub. To też aktywny wypoczynek :rower
Avatar użytkownika
gromadzia3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 mar 2012, o 23:47

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Kotek1234 » 28 mar 2012, o 22:45

Rajdy jak rajdy, ja co roku z tatą jeżdzę na tydzień w Tatry :) Uwielbiam...
Kotek1234
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 mar 2012, o 17:49

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Tinuviel » 22 lip 2012, o 09:58

Polskie Tatry to najpiękniejsze co widziałam! :-) Jak dla mnie - nic się nie może równać z tymi widokami i wysiłkiem by tam wejść! :-) Cudowne uczucie. Ja kocham góry i taki aktywny wypoczynek. Strasznie tęsknię i marzę by tam ponownie pojechać. Ale nie wiem czy mi się uda w te wakacje :-(

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez imloco » 28 lis 2012, o 14:49

Używacie GPS/lokalizatorów GPS podczas wędrówek? Czy chodzicie tylko szlakami?

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Natalia Sabała » 19 gru 2012, o 18:36

Kotek1234 napisał(a):Rajdy jak rajdy, ja co roku z tatą jeżdzę na tydzień w Tatry :) Uwielbiam...

Ja też. :happy

Natalia Sabała
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 17:35

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez bettti86 » 20 gru 2012, o 10:27

co tydzień to może nie, ale w zeszłym roku na firmowej imprezie integracyjnej w Zakopanym, zakochałam się w Tatrach po raz któryś z kolei i postanowiłam jeździć tam co roku...góry to świetne miejsce do refleksji ;)
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez lewiosa » 21 gru 2012, o 09:55

Ja nie gustuję w turystyce aktywnej, ponieważ jak jadę w inne miejsce to przede wszystkim, żeby coś pozwiedzać i odpocząć, a nie jeszcze bardziej się zmęczyć niż każdego normalnego dnia :P

lewiosa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 gru 2012, o 09:50

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez kubasa1 » 23 gru 2012, o 12:47

Pewnie że chodzę. Praktycznie cały czas tylko myślę kiedy by tu wyskoczyć na weekend w bieszczady. Świetna sprawa. Człowiek na prawde wie że żyje:D

kubasa1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 gru 2012, o 12:10

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez bettti86 » 31 gru 2012, o 14:20

wie, że żyje to prawda :D :D coś w tym jest...poza tym wspomnienia z takich wyjazdów są niezapomniane, a co nam innego w życiu pozostaje na stałe właśnie jeśli nie tylko one
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Raziel » 16 mar 2013, o 17:50

Aktywna turystyka? Uwielbiam. Czasami lubię sobie poleniuchować, jednak częściej jednak wybieram się w miejsca, gdzie aktywnie spędza się czas. W tamtym roku odkryłam świetny park rekreacji - Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Powiem wam, że jakoś nie byłam przekonana do parków linowych, jednak po tamtym wypadzie jestem tym totalnie zajarana. To świetny sposób na aktywny wypoczynek.
Raziel
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 gru 2012, o 12:05

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez vidis » 18 mar 2013, o 22:40

Najlepszy park linowy jest w złotym stoku. Ktoś się jeszcze wspina po górach?
vidis
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 26 gru 2012, o 17:03

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez storczyk_12 » 19 mar 2013, o 15:59

ej, nie tylko góry istnieją ;) a tak swoją drogą dla mnie aktywny wypoczynek wiąże się właśnie z morzem. bardzo lubię rejsy podczas których nie ma jakichś super warunków, bo przecież śpi się na jachcie. ale w trakcie można nurkować, a przecież żeglowanie też wymaga wysiłku. a jak się chce wypocząć, to można sie po prostu położyć w słońcu
storczyk_12
 

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez biszka » 22 mar 2013, o 17:21

Rzeczywiście aktywna turystyka kojarzy się głównie z górami, to błąd! Rejsy to świetny rodzaj wypoczynku nad morzem, podczas nich można spędzić aktywnie czas a dodatkowo odpocząć i się poopalać :) ja polecam szczególnie morskie-rejsy. com!
biszka
 

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Lackowa » 25 mar 2013, o 19:05

Ja w góry zawsze i tym się chce zajmować w życiu :) więc jeśli chcecie to właśnie organizuję taki I MAJOWY RAJD SZPILKINGOWY specjalnie dla kobiet w Beskidzie Niskim w terminie 17 - 19 maja :). Nie będzie to taki typowo górski rajd z namiotem, błotem itd. (chociaż to też uwielbiam), ale będzie bardziej kobieco, czyli górska wędrówka i element specjalnie dla nas, czyli fitness :) oraz spacer po łące, czyli warsztaty z zielarstwa (takie moje hobby). Miejsce gdzie będziemy to miejscowość Izby i uroczy Dom na Łąkach (jedna z milszych znanych mi agroturystyk).
Szczegóły są tutaj: http://lackowa.pl/i-majowy-rajd-szpilkingowy/ - ZAPRASZAM SERDECZNIE!
A jeśli któraś z Was będzie szukała ciekawego miejsca w górach - piszcie, mam kilka takich "smaczków" jak np. Swystowy Sad, czy schronisku nad Smolnikiem. Mogę też polecić trasy i opowiedzieć co i gdzie:) bo góry dla mnie to drugi dom, a właściwie pierwszy, bo duszę się w mieście...

www.lackowa.pl - górska strefa kobiety
Avatar użytkownika
Lackowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 12:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez bikini » 29 mar 2013, o 13:00

Ostatnimi czasy wkręciłam się w wyprawy rowerowe. W zeszłym roku pokonałam około 600km jadąc wzdłuż granicy polsko-niemieckiej aż nad morze. W tym roku planuję przejażdżkę po Austrii :)
Avatar użytkownika
bikini
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 11:58

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez pannaM » 30 mar 2013, o 21:19

Wyprawy rowerowe to jest to. Możesz podać mi trasę przejazdu?
pannaM
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 20:05

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez jadwinia » 31 mar 2013, o 18:46

Uwielbiam wycieczki górskie, głównie w Bieszczady, ale po ostatnim wypadku i pobycie w szpitalu chyba sobie to na jakiś czas odpuszczę. We wrześniu będąc w Bieszczadach ugryzła mnie żmija :shock: iiiii tak chwilowo skończyły się moje górskie wojaże.
jadwinia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 18:57

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez jenny1970 » 3 kwi 2013, o 14:14

Ja ostatnio dałam się "nabrać" na narty biegowe na działce. Idealne w zimie muszę przyznać :) polecam takie podróże.

jenny1970
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 kwi 2013, o 12:40

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Amaretto » 13 maja 2013, o 18:08

Ja również lubię aktywnie spędzać czas. Mieszkam w Warszawie w bloku i dlatego często wybieram się na okoliczne wycieczki.
Razem z rodzinką często jeździmy do Promenady nad Zalewem Zegrzyńskim: http://www.promenadacountry.pl/sa
Świetne miejsce na krótki urlop w otoczeniu przyrody. Wokół jest piękny las, mają ładną piaszczystą plażę - dużo atrakcji w postaci sportów wodnych takich jak kitesurfing, skutery wodne, rowerki.
Można również zrobić rodzinny piknik.
Amaretto
 

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez kinga81 » 18 lip 2013, o 15:55

Jeśli ktoś chce chodzić po górach (i nie tylko) może poszukać najbliższego oddziału PTTK lub PTT. Wycieczki są zaplanowane, z przewodnikiem i wychodzi tanio (czasem dofinansowane przez urzędy miast).
Inna opcja to samemu zebrać grupę osób - ale tu ciężej, wielu chce a jak przychodzi do wyjazdu to się wycofuje.
Są też ostatnio coraz bardziej popularne szlaki jakubowe w Polsce - opisane, noclegi darmowe lub tanie przy szkołach, parafiach itp. Można iść samemu albo dołączyć do jakiejś grupy.
Podobnie jest dużo klubów nordic walking - ale Ci zwykle chodzą wokół najbliższej miejscowości.
kinga81
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 12:24

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Kejti » 18 lip 2013, o 18:34

Ja od pewnego czasu tylko aktywnie spędzam wakacje. Dwa razy byłam na wczasach zagranicznych, leżałam plackiem na plaży, bo wszędzie było bardzo daleko i powiedziałam basta!
Na sierpniowy weekend planujemy ze znajomymi spływ kajakowy gdzieś w Wielkopolsce. Nie wiemy jeszcze gdzie, bo na razie każdy ma inne plany ;-)
Mi się podoba Szlak Konwaliowy lub spływ rzeką Rurzycą - to podobno dla nawet niewprawionych kajakarzy fajny szlak. Na razie myślimy, ale podejrzewam, że będzie świetnie.
Kejti
Miła Kobietka
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 22:55

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez nikki_ta » 19 lip 2013, o 14:29

Oj też bym chciała na szlak albo na spływ kajakowy, niestety na razie ze względu na dzieci mamy ograniczony wybór. Ostatnio zabraliśmy nasze córki do Dinolandii do Inwałdu to przynajmniej się pobawiły i przy okazji czegoś dowiedziały. Z mężem też mieliśmy trochę ruchu, bo w minigolfa sobie pograliśmy :D
nikki_ta
 

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez pannaM » 17 sie 2013, o 18:14

Muszę spradzić gdzie ta rzeka. Mnie spływy już od lat kuszą.
pannaM
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 20:05

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez eDom » 20 sie 2013, o 12:28

Aktywna turystyka to świetny pomysł, na pewno pozwala zobaczyć więcej, niż turystyka "leniwa". Dobrym pomysłem, poza kajakami i pieszymi wyprawami, jest jazda na rowerze. Idealne rozwiązanie, jeśli mamy mało czasu, a dużo do zobaczenia :)
eDom
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron