Aktywna turystyka dlaczego nie?

Gdzie pojechać na urlop? Co ciekawego zobaczyć? Gdzie miło wypocząć? Takie tematu znajdziemy w tym dziale.

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Hadassa » 5 maja 2015, o 16:59

Trasa karpacz - szklarska ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez ence » 6 maja 2015, o 19:27

chewleciara napisał(a):ja teraz myślę o biegach górskich. na 3 dni wyjechać do jakiegoś schroniska na szczytach i tam sobie biegając zwiedzać.

Czy to jest bezpieczne?
ence
 

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez vpresto » 7 maja 2015, o 09:23

widziałam takie osoby w górach które zwiedzały biegając - przede wszystkim wyglądają na bardzo dobrze przygotowanych.

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Theila » 9 maja 2015, o 11:58

To No Limits to takie oferty dla aktywnych. Wchodzi w to między innymi nurkowanie, wycieczki rowerowe, ale też dla ciała połączące różne zajęcia fitness. Sa też kierunkowe na gotowanie i fotografię. Ogólnie każdy może znaleźć coś dla Ciebie. Wejdz sobie na stronę Itaka i zobacz, bo dużo ich jest. Cięzko tak w kilku zdaniach wszystkie opisać.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez rudowlosa » 14 maja 2015, o 23:21

chewleciara napisał(a):ja teraz myślę o biegach górskich. na 3 dni wyjechać do jakiegoś schroniska na szczytach i tam sobie biegając zwiedzać.

inicjatywa jest super fajna, ale z jednego schroniska nie wiele zwiedzisz, predzej przemieszczajac sie, ale to juz wtedy wiekszy ekwipunek

Hadassa napisał(a):Trasa karpacz - szklarska ;)

to jest trasa na 1, max 2 dni, z jednym noclegiem,
chyba ze nocleg w okolicach odrodzenia, i raz bieg na sniezke, a drugiego dnia na szrenice

vpresto napisał(a):widziałam takie osoby w górach które zwiedzały biegając - przede wszystkim wyglądają na bardzo dobrze przygotowanych.

wg mnie to rownie bezpieczne co trekking, dobra odziez i obuwie i przygotowanie fizyczne i mozna zwiedzac biegnac
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Hadassa » 15 maja 2015, o 07:32

Wiem ze trasa krotka ale nie chcemy sie spieszyc i raczej nocleg w odrodzeniu

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez vpresto » 19 maja 2015, o 23:48

rudowlosa napisał(a):chyba ze nocleg w okolicach odrodzenia, i raz bieg na sniezke, a drugiego dnia na szrenice
vpresto napisał(a):widziałam takie osoby w górach które zwiedzały biegając - przede wszystkim wyglądają na bardzo dobrze przygotowanych.

wg mnie to rownie bezpieczne co trekking, dobra odziez i obuwie i przygotowanie fizyczne i mozna zwiedzac biegnac


wybór dobrego stroju i wyposażenia to nie taka prosta sprawa, potrzebne doświadczenie.

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Róża » 22 maja 2015, o 19:05

rudowlosa napisał(a):inicjatywa jest super fajna, ale z jednego schroniska nie wiele zwiedzisz, predzej przemieszczajac sie, ale to juz wtedy wiekszy ekwipunek

To przecież na zawał paść można, z plecakiem pod górkę to już wyższa szkoła treningu.

Hadassa napisał(a):Trasa karpacz - szklarska ;)

To jest idealna trasa na spacer.
rudowlosa napisał(a):to jest trasa na 1, max 2 dni, z jednym noclegiem,
chyba ze nocleg w okolicach odrodzenia, i raz bieg na sniezke, a drugiego dnia na szrenice

A żeby było łatwiej to ze śnieżki na kamieńczyk najpierw, a później na szrenice. Spacerem bym to 3 dni robiła;]
Avatar użytkownika
Róża
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 09:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez apart » 28 maja 2015, o 17:11

dla mnie to juz hradcore! padłabym przy drugiej wspinaczce , zapociła się, zgrzała , i w ogóle wyzioneła ducha;]
apart
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 22:27
Lokalizacja: pod wrocławiem

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez chewleciara » 28 maja 2015, o 23:50

Hadassa napisał(a):Jakieś konkretne miejsce ??
My się tak wybieramy w czerwcu ;)

nigdy nie byłam w Bieszczadach a zawsze chciałam.
myślałam, że to dość oryginalny pomysł a tu proszę...
ence napisał(a):
chewleciara napisał(a):ja teraz myślę o biegach górskich. na 3 dni wyjechać do jakiegoś schroniska na szczytach i tam sobie biegając zwiedzać.

Czy to jest bezpieczne?

chyba niemniej niż zwykłe bieganie po ulicach co nie?

Hadassa napisał(a):Trasa karpacz - szklarska ;)

To 20 km.
Szrenica- Śnieżka.
Robią tam maratony, tam i z powrotem biegną po tych kamieniach....
trzeba się nieźle przygotować.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Hadassa » 29 maja 2015, o 09:39

Ale my akurat maratonu nie chcemy ;) chcemy na spokojnie przejść ;)
Miech chwilę by odsapnąć i się pocieszyć spokojem i górami ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez pomcia » 1 cze 2015, o 09:11

O tak Szrenica - Śnieżka, to trasą na ten sezon. Podobno ładna.
Fajnie, że tak wiele osób lubi aktywnie wypoczywać ale czy jeździcie np. pod namiot? Bo wiele tu osób proponowało wyjazdy turystyczne z biurem a to już zupełnie inna bajka.
pomcia
 

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Róża » 2 cze 2015, o 20:17

pomcia napisał(a):O tak Szrenica - Śnieżka, to trasą na ten sezon. Podobno ładna.
Fajnie, że tak wiele osób lubi aktywnie wypoczywać ale czy jeździcie np. pod namiot? Bo wiele tu osób proponowało wyjazdy turystyczne z biurem a to już zupełnie inna bajka.

Bardzo fajna trasa też jest od drugiej strony ze stogu izerskiego na szrenice. I też warto śpiwór zabrać, noclego po schroniskach załatwić sporo ich po drodze. Co do namiotu to najpiew bym musiała jakiś kupić żeby się pod niego wybrać. A ty masz jakiś konkretny namiot??
Avatar użytkownika
Róża
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 09:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez apart » 2 cze 2015, o 23:13

co byś ze sobą zabrała?ze sprzętu , odziezy?
apart
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 22:27
Lokalizacja: pod wrocławiem

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez rudowlosa » 4 cze 2015, o 23:52

Róża napisał(a):
rudowlosa napisał(a):inicjatywa jest super fajna, ale z jednego schroniska nie wiele zwiedzisz, predzej przemieszczajac sie, ale to juz wtedy wiekszy ekwipunek

To przecież na zawał paść można, z plecakiem pod górkę to już wyższa szkoła treningu.

nikt nie mowil ze bedzie latwo, ale to sport, to wlasnie gory, lepsze to niz wycieczki wyciagiem na gore i spacer po plaskim, przynajmniej dla mnie, gory muszą zmeczyc
i dlatego tez tak wazny jest lekki wagowo stroj, a lekki znaczy specjalistyczny
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez chewleciara » 5 cze 2015, o 10:19

rudowlosa napisał(a):nikt nie mowil ze bedzie latwo, ale to sport, to wlasnie gory, lepsze to niz wycieczki wyciagiem na gore i spacer po plaskim, przynajmniej dla mnie, gory muszą zmeczyc
i dlatego tez tak wazny jest lekki wagowo stroj, a lekki znaczy specjalistyczny

no to oczywiście, że odpowiedni strój. warto zainwestować, to się akurat zawsze zwraca.

Hadassa napisał(a):Ale my akurat maratonu nie chcemy ;) chcemy na spokojnie przejść ;)
Miech chwilę by odsapnąć i się pocieszyć spokojem i górami ;)

a czyli nie chcesz biegać. to mój pomysł z bieganiem po górach jest jednak oryginalny :)
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Hadassa » 8 cze 2015, o 13:18

Raz że mam zakaz biegania ;)
a dwa... chcę pochodzić po górach i pocieszyć się widokami i górskim powietrzem...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez apart » 8 cze 2015, o 17:39

rudowlosa napisał(a):nikt nie mowil ze bedzie latwo, ale to sport, to wlasnie gory, lepsze to niz wycieczki wyciagiem na gore i spacer po plaskim, przynajmniej dla mnie, gory muszą zmeczyc
i dlatego tez tak wazny jest lekki wagowo stroj, a lekki znaczy specjalistyczny

na pewno dużych gabarytowo ,np dresów nie zabierasz, czy bluzy ,czy spodni. nie przydadzą się ,jeżeli zamierzasz się zmęczyć, a i miejsca w plecaku Ci zabraknie pewnie.. więc zabierasz pewnie termoaktywne?
apart
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 22:27
Lokalizacja: pod wrocławiem

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Hadassa » 8 cze 2015, o 22:48

apart napisał(a):
rudowlosa napisał(a):nikt nie mowil ze bedzie latwo, ale to sport, to wlasnie gory, lepsze to niz wycieczki wyciagiem na gore i spacer po plaskim, przynajmniej dla mnie, gory muszą zmeczyc
i dlatego tez tak wazny jest lekki wagowo stroj, a lekki znaczy specjalistyczny

na pewno dużych gabarytowo ,np dresów nie zabierasz, czy bluzy ,czy spodni. nie przydadzą się ,jeżeli zamierzasz się zmęczyć, a i miejsca w plecaku Ci zabraknie pewnie.. więc zabierasz pewnie termoaktywne?

Wiec zapraszam do tematu o termoaktywnej odzieży a nie zaśmiecanie mi jeszcze tu tematów....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez chewleciara » 9 cze 2015, o 23:28

Hadassa napisał(a):Raz że mam zakaz biegania ;)
a dwa... chcę pochodzić po górach i pocieszyć się widokami i górskim powietrzem...

to już robiłam wiele razy i lubię, miała po prostu nowy pomysł na góry.
strój do pieszej turystyki górskiej a do górskich biegów jest jednak nieco od siebie inny. w butach jest niesamowita różnica np.
apart napisał(a):
rudowlosa napisał(a):nikt nie mowil ze bedzie latwo, ale to sport, to wlasnie gory, lepsze to niz wycieczki wyciagiem na gore i spacer po plaskim, przynajmniej dla mnie, gory muszą zmeczyc
i dlatego tez tak wazny jest lekki wagowo stroj, a lekki znaczy specjalistyczny

na pewno dużych gabarytowo ,np dresów nie zabierasz, czy bluzy ,czy spodni. nie przydadzą się ,jeżeli zamierzasz się zmęczyć, a i miejsca w plecaku Ci zabraknie pewnie.. więc zabierasz pewnie termoaktywne?

w kazdym razie świadomość zagrożenia kontuzjami to podstawa odpowiedzialnej turystyki górskiej.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Róża » 17 cze 2015, o 21:30

chewleciara napisał(a):strój do pieszej turystyki górskiej a do górskich biegów jest jednak nieco od siebie inny. w butach jest niesamowita różnica np.

To akurat wydaje się nawet dla mnie oczywiste. W ciężkich trekach raczej się biegać nie da ale wojskowi w tych swoich trepach biegają a też wyglądają na górskie.

chewleciara napisał(a):w kazdym razie świadomość zagrożenia kontuzjami to podstawa odpowiedzialnej turystyki górskiej.

A nie wydaje ci się, że bieganie po górach jest szukaniem kontuzji?? Na starcie zakładasz nie właściwe buty bo do biegania raczej ciężko coś za kostkę znaleźć.
Avatar użytkownika
Róża
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 09:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez BlackWolf » 17 cze 2015, o 23:41

Proszę przenieść dyskusje o butach, ciuchach do odpowiedniego działu.
Ten jest o turystyce a nie o modzie. Także proszę trzymać się wątków, gdyż to już nie pierwszy, w którym odbiegacie od tematu -co najlepsze o tym samym.
W przeciwnym wypadku dostaniecie ostrzeżenie/ban -zapoznajcie się z regulaminem forum.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez ence » 18 cze 2015, o 19:46

Hadassa napisał(a):Raz że mam zakaz biegania ;)
a dwa... chcę pochodzić po górach i pocieszyć się widokami i górskim powietrzem...

A to chodzenia po górach nie wyklucza? W sumie to też jest bardzo obciążające dla organizmu.
ence
 

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Róża » 21 cze 2015, o 16:20

A sowie góry zwiedzalaś już??
Avatar użytkownika
Róża
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 09:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Hadassa » 21 cze 2015, o 20:39

Chodzić mogę ;) biegac nie...
Ale to nie temat o tym.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]