Ciekawe książki dla kobiet

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez babinka » 1 mar 2015, o 16:29

ja jestem zachwycona książką House Of cards postać Franka Underooda zrobiła na mnie ogromne wrażenie, jego manipulacje i intrygi. Po prostu jest świetna.
babinka
 

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez Pomarańczka » 6 mar 2015, o 19:47

Kastella napisał(a):Kurczę, wszyscy się tym "Sekretem" zachwycają... Chyba i ja muszę po to sięgnąć ;)
Chociaż ostatnio wkręciły mi się książki w stylu poszukiwania wewnętrznego ładu i sensu życia. Takie trochę motywacyjne :P A że lubię Coelho, to czekam na "Siłę Serca" bo trochę jego wkładu tam będzie ;)



Kilka cytatów Coelho, ale muszę przyznać, że pomimo, że jestem jego fanką to znalazłam w tej książce lepsze cytaty niż jego. Ogólnie polecam, bo naprawdę dobrze się czyta i inspiruje do fajnych przemyśleń. Jakoś czuję się bardziej świadoma pewnych rzeczy niż wcześniej. Szczególne zmiany zaszły w relacjach i mojej pracy. :)
Pomarańczka
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:45

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez Kastella » 10 mar 2015, o 15:58

Dokładnie! Zwłaszcza, że ta książka ma w sobie właśnie taki płomyczek inspiracji! Chodzi mi o to, że może rozpalić w nas wolę do działania! Można dzięki niej przejrzeć swoje serce na wylot, spojrzeć na nasze emocje i uczucia z szerszej perspektywy! I to jest naprawdę fajne ;)
Avatar użytkownika
Kastella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 gru 2014, o 11:55

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez paproctaniosc » 17 mar 2015, o 14:36

jak czytam to widzę, że ta "Siła serca" jest podobna do "Sekretu" taka motywacyjna własnie. ebooka sobie zasiegne na czytnik jak tylko skończę "Sztukę minimalizmu" ;)
Avatar użytkownika
paproctaniosc
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 16:18

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez muffinka » 17 mar 2015, o 15:28

Nie będę oryginalna, ale też i "sekret" i "sila serca" mnie zauroczyły. "Sila serca" moze nawet bardziej, bo niedawno przeczytana i cały czas jeszcze do niej wracam. A z literatury obyczajowej to ostatnio zaczytywałam się w Emily Giffin, takie lekkie czytadełka do tramwaju :)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez fiona1 » 24 mar 2015, o 14:32

przeczytajcie sobie "Wiwarium" Jarosława Kamińskiego - na razie jest w reklama-spam na przedsprzedaży mówi o historii wychodzenia z kryzysu egzystencjalnego młodego człowieka Brunona Winnickiego, nawet jest motyw Smoleńska :)

Ostatnio edytowano 19 kwi 2015, o 23:43 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Reklama-spam
fiona1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 13:30

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez zumbi » 2 kwi 2015, o 10:34

Fiona - takie przypadki jak w Wiwarium mnie zawsze zastanawiały, gdyby wsiadł do samolotu smoleńskiego nie żyłby, jedna decyzja a jak wiele może zmienić.

Muffinka - do Siły Serca często wracam, to taka książka drogowskaz jak dla mnie. Ostatnio sięgam też częściej do literatury psychologi pozytywnej, moim zdaniem to może wiele pomóc w życiu.
zumbi
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 15:53

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez roska » 6 kwi 2015, o 23:40

Ja ostatnio czytam ksiązke "Szukaj mnie wśród lawendy" jestem zachwycona i polecam.Kupiłam za naprawde niewielka cenę na SPAM nie spodziewałam sie,że będzie tak wciągająca a tu proszę jaka miła niespodzianka:)

Ostatnio edytowano 7 kwi 2015, o 09:00 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
roska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 mar 2015, o 23:39

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez gracjan179 » 9 kwi 2015, o 09:59

Polecam Shantaram - książkę Gregory'ego Davida Robertsa. Jest to powieść opowiadająca o autentycznych przeżyciach autora. Został on skazany w Australii za napady na banki, ale uciekł z więzienia i dotarł do Indii. Tam przeżył 10 lat żyjąc najpierw na marginesie, handlując narkotykami, fałszując dokumenty, był też na wojnie w Afganistanie, a dalsze niezwykle ciekawie opisane losy autora przeczytajcie sami. Bardzo polecam, trudno się oderwać od czytania aż do ostatniej strony, a potem pozostaje niedosyt.

Oglądam filmy tylko z programem BestPlayer
gracjan179
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 09:21

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez lulumiranda » 9 kwi 2015, o 14:29

Ja mogę polecić cały Kwintet Muzułmański a w szczególności najnowszą książkę czyli Sułtana z Palermo. Akcja odbywa się w Palermo w średniowieczu. Mamy tam i historyczną oprawę i zawirowania polityczne i romans na pierwszym planie. Książka naprawdę dobrze napisana, wciągnęła mnie jak mało co w ostatnim czasie . Lekka, czyta się przyjemnie . Wczoraj skończyłam. Innych ksiażek z serii jeszcze nie czytałam ale muszę w najbliższym czasie się za nimi rozejrzeć .
Szczególnie,że przechodzę efekt fascynacji serialem Wspaniałe Stulecie ( jeśli miałabym porównywać serial z ksiażką to książka jest jednak lepsza).
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez Vanessa » 10 kwi 2015, o 10:06

A czy znacie Keri Smith i jej kreatywne książki? Czy któraś z Was ma "Zniszcz Ten Dziennik" albo "To Nie Książkę"? Jest teraz na to szał głównie wśród nastolatek, ale słyszałam, że dorośli też mają tego kupę frajdy. Kusi mnie żeby spróbować :)
Vanessa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 16:08

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez chiaramanzoni » 28 kwi 2015, o 13:26

mi wpadł w ręce ostatnio bardzo przyjemny poradnik Mirandy Kerr(tak, tego aniołka VS :) ) "Doceń siebie. Jak odkryć prawdziwą siebie i rozwinąć skrzydła" jeśli macie problemy z samooceną, czy brak wam motywacji-będzie idealna ;-) swoją drogą fajna babeczka z tej Mirandy :)
chiaramanzoni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 11:09

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez Tygrys » 5 maja 2015, o 14:09

"Złodzieje nieba" Peter Prange - o artystach, miłości, trochę historii, akcja w czasach przed i w trakcie II wojny
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez Spragga » 28 cze 2015, o 08:39

ja czytam różne książki i pewnie dlatego czytanie sprawia mi taką dużą przyjemność. Jeśli chodzi o książki, po które warto sięgnąć polecam Musiałam umrzeć M. Achmedowej, jedna z lepszych, jakie miałam okazję czytać ostatnio. Zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie.
Spragga
 

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez falusi » 5 sie 2015, o 16:46

Mężczyzna od A do Z :P

falusi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 5 sie 2015, o 16:03

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez a_gatka » 7 sie 2015, o 12:24

Emily Giffin czytam jak leci aktualnie. Polecam uwadze tę autorkę. :)
a_gatka
 

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez kamila » 12 sie 2015, o 13:53

Teraz czytam,, Miłosc niedoskonała ''Krystyna Nepomucka

Największą głupotą naszego gatunku jest to,że najwspanialsze bukiety przeznaczamy dla zmarłych...
Avatar użytkownika
kamila
Fajna Kobietka
 
Posty: 245
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 17:56

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez babinka » 29 sie 2015, o 17:02

zależy co kto lubi, ale myślę, że spodoba się wam książka Znikasz. Mnie zachwyciła.
babinka
 

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez bata » 3 wrz 2015, o 15:32

Sophie Kinsela pisze fajne, lekkie książki. Bardzo lubię do nich wracać. Jest jedna której nie czytałam ale jestem spłukana więc na razie muszę o niej zapomnieć. Kilka podręczników muszę jeszcze dokupić, buszuję na matrasie właśnie.
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez Woli » 10 wrz 2015, o 18:48

Fałszywe poczucie winy J. Pralong - daje do myślenia. U niektórych wręcz wywraca wszystko do góry nogami :)
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez kaciaf » 15 wrz 2015, o 15:10

John Eldredge "Urzekająca"

kaciaf
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 wrz 2015, o 10:05

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez laelia » 30 paź 2015, o 14:47

kupiłam sobie te książki, urzekły mnie okładki :mrgreen:

(ale w ogóle lubię tę autorkę)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez dione » 28 lis 2015, o 17:06

na pewno ciekawą książką, która spodoba się każdej kobiecie jest książka Żelazne damy, opisuje losy kobiet, które znamy z lekcji historii, ale fakty, które nie są powszechnie znane. Dlatego mnie tak bardzo się ona podobała.
dione
 

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez envelop » 30 lis 2015, o 15:30

Polecam książki Paulliny Simons, (Jeździec Miedziany, Tatiana i Aleksander, Ogród letni...) wciągają i zapadają w pamięć :)

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą!
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem..."


Obrazek
Obrazek
envelop
Extra Kobietka
 
Posty: 389
Dołączył(a): 20 maja 2015, o 18:32

Re: Ciekawe książki dla kobiet

Postprzez ZuzaTuluza » 17 gru 2015, o 14:50

Hadassa napisał(a):zdecydowanie polecam Graya ;) hehe ;) jak dla kobiet rewelka ;)
choć i niektórzy faceci mogli by poczytac ;)


Przeczytałam Greya lecz jakoś mi nie podpasował. Znalazłam za to mega książkę w tym klimacie "Uwikłani. Pokusa". Serio zatraciłam się w niej :slini_sie: ! Jeżeli lubicie takie pikantne książki, mogę ją polecić z czystym sumieniem :serca
ZuzaTuluza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 lis 2015, o 11:15
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]