Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez huantorena » 13 gru 2012, o 10:25

Na studiach się zdecydowanie więcej nauczysz niż po takim studium, a dodatkowo po studiach masz wykształcenie wyższe kierunkowe co bardzo ułatwi Ci poszukiwanie pracy.
huantorena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 gru 2012, o 10:22

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 16 cze 2013, o 16:30

Bzdura. Salony oczekują umiejętności, a nie papierka ze studiów. Zresztą - poziom na studiach ciągle jeszcze coraz niższy, a wydawać by się mogło, że gorzej być nie może ;/
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez roxy159 » 2 lip 2013, o 14:02

Dla mnie studia to strata czasu, ja jestem po technikum kosmetycznym, potem zrobiłam kurs kwartalny w akademii w Koszalinie i pracuje juz w salonie. Ważna jest praktyka, toteż warto szukac tam gdzie mają dobrze przygotowane pracowanie. Ja niestety nie mialam takiej mozliwosci w moim technikum, dlatego pozniej poszłam na kurs, tam wiekszosc zajec to była praktyka na modelkach wiec to czego nauczylam sie w technikum moglam, pocwiczyc bezposrednio na kims.
roxy159
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 10:43

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 17 sty 2014, o 08:25

Zgadzam się, ale to prawda wyłącznie przy osobach, które mają odpowiednie podejście. Na kursie trzeba pracować, przyjmuje się w krótkim czasie bardzo duże ilości wiedzy. Moim zdaniem to na pewno nie jest rozwiązanie dla każdego, ale tak jest oczywiście łatwiej.
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Fiona » 22 sty 2014, o 12:32

wg mnie lepiej studium albo jakis kurs szkolenie kosmetyczne, Profesjonalny Kurs Kosmetyczny, studia to strata czasu
Fiona
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 3 lut 2014, o 08:27

No racja, ale o tym cały czas piszemy. W zasadzie wszystkiego co wykonuję w pracy, nauczyłam się właśnie przez kursy, żadne studia. Wystarczy nawet zerknąć na to, kto znajduje się w kadrze uczelni, żeby zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi, bo na pewno nie o umiejętności.
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Misiek » 4 lut 2014, o 21:08

No to spróbuj znaleźć kogoś, kto tego co robi w pracy, nauczył się w szkole średniej czy na studiach...
Ten sam efekt masz po przeczytaniu kilku książek, tym bardziej że na uczelniach nie pracują praktycy swoich dziedzin, leczy zwyczajni teoretycy.
I jak mają z tego wyjść umiejętności?
Misiek
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 5 lut 2014, o 08:41

Szkoła nas niczego nie nauczy, do tego chyba już wszyscy zdołali się przyzwyczaić. Kto samodzielnie nie ma dobrego podejścia do rozwoju, ten nigdy niczego nie osiągnie. Czy to w branży kosmetycznej czy jakiejkolwiek innej.
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Majkalewand » 24 lut 2014, o 13:14

Co kto woli, że tak powiem. każdy ma prawo do swojego zdania. ja chodzę do sliceumkosmetycznego w szkołach Piłsudskiego w rodzinnej Łodzi. decyzji chyba nie załuję. atmosfera jest spoko, zajęcia też. co tu narzekać?
Majkalewand
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Saberity » 23 cze 2014, o 10:14

Ja z kolei zapisałam się teraz na kosmetologię w PWSBiA na Bobrowieckiej 9. Nie chciałam jakiegoś studium czy szkolenia, zależy mi właśnie na ukończeniu studiów, ale z tak ułożonym planem żebym mogła odbyć jakieś praktyki w trakcie roku. Wiadomo, że im więcej doświadczenia tym łatwiej mi później będzie. A tytuł kosmetologa też na pewno nie zaszkodzi :)
Saberity
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 10:07

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Asiaa » 12 sie 2014, o 10:33

Dziewczyny ale czy to oznacza że aby zostać kosmetyczką , manikiurzystką czy wizażystką albo właścicielką takiego salonu studium policealne jest niepotrzebne?
Odradzacie?
Bo właśnie planuję zapisać się na takie studium...
Avatar użytkownika
Asiaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 08:23

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Hadassa » 12 sie 2014, o 10:35

Każde przygotowanie do zawodu jest dobre.
Jednym starczy kurs inni potrzebują dłuższego wykształcenia.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 6 lis 2014, o 08:38

Czy dłuższego? Raczej potrzebują zmiany podejścia do nauki. Bo w szkołach nie chodzi o to, aby odbimbać naukę, ale to, żeby z niej jak najwięcej wynieść. Logiczne, prawda?
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Hadassa » 6 lis 2014, o 14:30

Apollo, podejście do nauki swoją drogą ;) mi chodzi raczej o to, że niektórzy mają po prostu talent do niektórych rzeczy.
I np z nożyczkami w rękach czyni cuda, ma wyczucie do doboru kolorów, utleniaczy itp itd.
Natomiast inna soba potrzebuje więcej czasu, więcej pracy a i tak nie dorówna osobie z pierwszego przykładu ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 7 lis 2014, o 08:40

To fakt, ale prawda jest też taka, że talent to 1 proc. wszystkiego. Pozostałe kwestie to tylko i wyłącznie bardzo ciężka praca...
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Jamelia » 7 lis 2014, o 09:36

Kosmetyczka to tak jak lekarz, taki drugi dermatolog tyle że z większą odpowiedzialnością...
Więc ani same studia ani same kursy nie wystarczą. Tutaj i teoria i praktyka mają bardzo duże znaczenie, no chyba że mamy zamiar zajmować się tylko paznokciami i depilowaniem brwi, to faktycznie tylko kurs ;)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Hadassa » 7 lis 2014, o 10:56

Apollo, jasne że tak ;)
dodatkowo wg mnie to też taki zawód gdzie człowiek stale się uczy by nie zostać w tyle, i być na bieżąco z nowinkami

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 16 lut 2015, o 08:33

I ten kto się rozwija w temacie faktycznie osiąga sukcesy, ma klientów. Klienci oczekują, że salon będzie gonił za trendami i faktycznie będzie dbał o jakość wszystkiego co robi.
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez celineczkaaa » 24 cze 2015, o 14:51

Można zacząć od kursów kosmetycznych a potem studiów kosmetologicznych i tak dalej....
celineczkaaa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 14:34

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez firmaana » 26 cze 2015, o 12:56

jestem za studium, sama do takowego uczęszczam i mam porównanie z koleżanką która jest na studiach.. teraz żałuje nie wie prawie nic jak się co wykonuję. nie mają tam czasu na to bo klasa liczy z 40 osób u nas jest zaledie 12 wiec jest równica,

Ostatnio edytowano 26 cze 2015, o 13:42 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę nie spamować, treść postu edytuję
firmaana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 cze 2015, o 12:48

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez milla77 » 28 lip 2015, o 20:41

Chyba lepiej zrobić jakieś dobre kursy i robić jak najwięcej praktyki niż robić studia, chyba, że jakoś dodatkowo
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez bolelolek » 14 paź 2015, o 16:53

Wydaje mi się, że korzystniejsze byłyby studia, ale teraz pracodawcy oczekują umiejętności, a nie kolejnych papierków. Wydaje mi się, że jeśli ktoś pracuje to teraz trudniej jest znaleźć czas na studia.

Projekt kosmetologia studia w Katowicach wystartował.
bolelolek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 paź 2015, o 16:39

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez karetia » 18 sty 2016, o 08:22

Dla zawodu kosmetyczki studia są całkowicie zbędne, a przede wszystkim - nie dają żadnej praktyki, i tak wszystkiego musicie się nauczyć samodzielnie. Nie posiądziecie w taki sposób żadnej specjalnej wiedzy.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez Hadassa » 18 sty 2016, o 13:15

Ale wiedza teoretyczna też sie zdaje..
Choćby to jaki dobrać % utleniacza do farby

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez karetia » 19 sty 2016, o 08:31

Tak, ale takie rzeczy akurat poznajesz na szkoleniach ;-) Chodzi bardziej o jakieś głupie podziały i charakterystyki. Kucie ich na pamięć.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Zjawkowo