Studia czy szkolenia?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Czarna » 11 mar 2015, o 10:28

apollo, nie zamierzam Ci udowadniać, że białe jest białe, bo z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że myślisz dokładnie odwrotnie. Owszem, znam sporo przypadków, o których pisałam w poprzednim poście. Są takie osoby w mojej rodzinie, wśród znajomych, spotykałam ich w poprzednich miejscach pracy. Najłatwiej jest generalizować i szerzyć opinie, że wszystko jest do dupy.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez skpimp » 11 mar 2015, o 17:08

Gdybym mogła wybierać drugi raz, to wybrałabym szkolenia:)

skpimp
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 17:05

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez denira » 16 mar 2015, o 10:32

I studia i szkolenia. Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinniśmy wybrać kierunek, w którym chcemy się kształcić. Powinien on się wiązać bezpośrednio z Naszymi zainteresowaniami. Nie ulegajmy modzie, naciskom..

denira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 mar 2015, o 10:28

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez milla77 » 11 maja 2015, o 21:08

Jakbym miała jeszcze raz wybierać to bym robiła pewnie studia zaocznie i bym się więcej szkoliła, sporo teraz fajnych jest kursów zawodowych czy doszkalających, ja teraz wpadłam w wir szkoleń :) część robię do pracy a część dla własnego rozwoju, teraz mam w planach zapisać się do go work na fotograficzny, to takie moje małe hobby, ale wcale bym się nie obraziła jakbym to mogła robić zawodowo, ale jak na razie umiejętności mam za słabe.
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Kaliope » 25 maja 2015, o 10:28

Oczywiście, studiowanie dla studiów i papierka to strata czasu i pieniędzy, bo nie jest się ani mądrzejszym, ani nie ma specjalizacji. Ogromna część kierunków opiera się na wiedzy, którą można zdobyć samodzielnie. Lepiej jest zrobić kurs, ale też nie w byle jakim miejscu i próbować sił z taką umiejętnością.
Kaliope
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 maja 2015, o 14:48

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez WszystkozAmeryki_com » 26 maja 2015, o 08:12

Kursy można robić niemal cały czas nawet studiując zaocznie,a nigdy nie wiemy co i kiedy się przyda,takie mamy czasy niepewności,że wszystko może być nam potrzebne,łącznie z tym papierkiem które poświadcza o naszym wykształceniu wyższym. Ciężko doradzać co dla nas będzie najlepsze bo tak na dobrą sprawe nic poza medycyną pracy nie gwarantuje.

WszystkozAmeryki_com
Extra Kobietka
 
Posty: 257
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 11:30

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez kotek » 27 maja 2015, o 20:14

a może studia uzupełnione szkoleniami ?

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Aga_Wu » 27 maja 2015, o 20:38

Ja obecnie robię drugi kierunek studiów, do tego szkołę policealną. Na roczny kurs wybieram się jak skończę policealną, żeby mi się nie nakładały terminy zajęć. :) Takie czasy :)

Aga_Wu
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 20:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez groszkamagda » 28 maja 2015, o 14:09

Szkolenia!!!!! iść na studia żeby tylko mieć mgr to bzdura i potem mamy miliony socjologów albo pedagogów resocjalizacyjnych ....
groszkamagda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 mar 2015, o 16:46

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez celineczkaaa » 24 cze 2015, o 14:56

Popieram Panią wyżej.....niestety tak jest wielu młodych ludzi kończących szkołę średnią zle wybiera studia.... studiują aby studiować.
celineczkaaa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 14:34

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez milla77 » 25 cze 2015, o 21:01

Skończyłam wymarzone (tak mi się wtedy wydawało) studia, krótko pracowałam w zawodzie, teraz pracuję w czymś pokrewnym ale raczej bez moich studiów też bym się obyła, wg mnie dobrze jest mieć "papier" ale poza nim robić kursy, sama się cały czas doszkalam, teraz myślę o własnym biznesie związanym ze szkoleniami, czy ktoś z Was kojarzy coś takiego jak kurs impro w biznesie?
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez kobietka77 » 29 cze 2015, o 21:52

No taka prawda, coraz częściej się słyszy, że ludzie kończą studia i mają tylko papierek, wiedzy żadnej. Kursy uczą praktycznych zagadnień.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez kartka » 1 lip 2015, o 11:33

Skończyłam studia i pracuję w zawodzie. Na pewno studia mnie czegoś nauczyły, ale też błędne jest myślenie, że studia (czy jakiekolwiek kursy) przygotują Cię do zawodu w 100%. I to dotyczy każdego kierunku. Faktem jest, że kierunek trzeba dobierać starannie, ale też nie można liczyć na to, że po studiach będzie się wszechwiedzącym i wszyscy wokół padną na kolana.
U mnie to wyglądało tak, że po zajęciach dniami i nocami uczyłam się na własną rękę. Na studiach nie miałam zajęć praktycznych ani nauki wymaganego później oprogramowania, więc musiałam to nadrabiać we własnym zakresie.

Wydaje mi się, że kursy/szkolenia są mniej wartościowe i mniej "wnoszące" niż studia. Owszem, są fajnym dodatkiem, ale to nie wszystko. Ja uczestniczę w szkoleniach branżowych, ale traktuję to jako uzupełnienie albo przypomnienie ;-) chociaż może to zależy od zawodu.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez redhairlovee » 1 lip 2015, o 13:25

Myślę, że lepiej pojsc na studia... Potem zawsze można się doszkolić, a jednak studia ucza duzo nawet nie tylko rzeczy przydatnych w zawodzie, ale dyscypliny i cierpliwości. Trzeba przebrnąć przez mnostwo niepotrzebnych przedmiotow, uzerac sie z biurokracją, i potem jakos mniej to irytuje w pracy :) ale jezeli ktos zupelnie nie widzi się na żadnych studiach, to absolutnie nie ma co się zmuszac, mozna sie naprawde duzo nauczyc na kursach, w szkolach policealnych i na szkoleniach.
redhairlovee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 lip 2015, o 13:17

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez krotka_pilka » 16 lip 2015, o 23:24

Studia zdecydowanie tak, ale nie pod kątem zdobywania wiedzy, ale pod kątem zdobywania znajomości. Utrzymuj dobry kontakt z grupą, bierzcie udział w ciekawych projektach, to wszystko zaprocentuje, że zaraz po studiach będziesz bogatsza w doświadczenie i kontakty, które pozwolą Ci zajść wyżej niż wiedza. Taka prawda :)

krotka_pilka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 lip 2015, o 23:08
Lokalizacja: Gd

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Janda » 24 lip 2015, o 18:47

Studia, pracodawcy bardzo zwracają na to uwagę :)

Janda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 18:20

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez a_gatka » 26 lip 2015, o 19:01

Nie wszyscy - zalezy od branży. ;)
a_gatka
 

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Ona1988 » 4 sie 2015, o 13:04

zależy czy chce się iść na studia i przeżyć mega imprezę przez te wszystkie lata czy chce iść się na studia czegoś nauczyć. Mam znajomych co należeli do jednej i drugiej grupy. I wiadomo kto znalazł pracę. Ja osobiście chodziłam do WSB w Opolu i nie narzekam. Bo mam i pracę i studia które kończę.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez kajko78 » 18 sie 2015, o 22:00

Mi studia nie wniosły prawie nic do pracy jaką teraz wykonuję oprócz znajomości

kajko78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 sie 2015, o 21:16

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez nergalSzatanie » 20 sie 2015, o 12:46

Studia nawet humanistyczne mogą się przydać, jeśli już na studiach zaczyna się nawet płatną praktykę. Im szybciej się ją zacznie tym lepiej. I trzeba być zmotywowanym. Mimo wszystko większość ludzi nie robi tego, co teoretycznie powinni robić po studiach. Może wynika to z faktu, że studia teraz kończą wszyscy i niekoniecznie maja potrzebne kwalifikacje do zawodu ?
nergalSzatanie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 18:07

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Modna26 » 24 sie 2015, o 10:23

jakbym miała teraz wybierać zrobiłabym szkolenia. Na pewno postawiłabym na angielski i do tego jakieś szkolenia. Studia to starta czasu i pieniędzy...
Modna26
Miła Kobietka
 
Posty: 71
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:01

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez disconajt » 16 paź 2015, o 09:57

studia = papierek, trochę wiedzy, dużo wiedzy bezużytecznej.
Kursy = dużo wiedzy wartościowej, mniej ważny papierek.

disconajt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 paź 2015, o 09:47

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Gremlin » 11 lis 2015, o 00:59

Oczywiście :-)
Nawet gdy pozornie wydaje się że nic nie dały, to i tak dały. Studia to nie tylko zajęcia na uczelni :-)

Analizy statystyczne badań ankietowych http://ankieta.org/
Gremlin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 paź 2015, o 22:47

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez kolorowe_kredki » 14 lis 2015, o 23:26

Uważam że szkolenia są ważniejsze niż jak studia, na szkoleniu więcej można się dowiedzieć.

Avatar użytkownika
kolorowe_kredki
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 5 lis 2015, o 20:39

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez a_gatka » 30 lis 2015, o 23:30

Ja bym powiedziała, że studia i... dobry staż. Moja przyjaciółka jest po biochemii i stara się własnie w laboratorium kariery Polpharma. Mają bardzo ciekawy program dla studentów ostatnich lat i absolwentów, zobaczcie sobie http://www.laboratorium-kariery.pl. Moim zdaniem to świetny pomysł na otwarcie sobie wrót do ładnej kariery zawodowej, taki start w znanym, rozpoznawalnym koncernie czy firmie.
a_gatka
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]