Studia - jakie? Wasze kierunki?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Henna » 8 kwi 2015, o 16:59

Muffinka, wiesz ja tez myślałam o turystyce, ale jednak coś coachingiem na Vistuli w Wa -wie, jeszcze się dokładnie rozejrzę, ale raczej jestem zdecydowana.
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Amy » 18 kwi 2015, o 16:38

Studiowałam pracę socjalną :)
Avatar użytkownika
Amy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 15:23

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez bonna » 21 kwi 2015, o 11:01

A ja studiuję inżynierię biomedyczną. Ciężki kierunek, ale przyszłościowy.
bonna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 kwi 2015, o 10:53

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez dzasta » 21 kwi 2015, o 15:14

Właśnie stoje przed wyborem na jakie studia się zdecydować, ale postanowiłam że najlepszym rozwiązaniem będą studia zaoczne. Na pewno łatwiej będzie to powiązać z pracą. Myślę tez że nie wiele traci się chodząc na studia zaoczne, Jeśli ktos chce się przyłożyć to da radę tak na prawdę to ogarnąć a mozna wiele na tym zyskać. Studia są ważną sprawą, ale jesli przychodzi co do czego to liczy sie tez w późniejszej pracy doświadczenie zawodowe które można sobie wyrobić łącząc z tym chodzenie na zajęcia :)
dzasta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 00:06

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Czarna » 21 kwi 2015, o 15:19

Bardzo dobrze pomyślane, dzasta :)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez pwjhr » 22 kwi 2015, o 10:29

Dziennikarstwo

pwjhr
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 kwi 2015, o 10:09

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez PaniAnna » 24 sie 2015, o 10:42

Ja studiowałam zaocznie i była to jedna z lepszych decyzji. Na początku studiów pracowałam w tygodniu - dzięki temu, miałam za co opłacić studia i zdobywałam pierwsze doświadczenie zawodowe. Po jakimś czasie udało mi się zmienić pracę na bardziej zbliżoną do mojego zawodu i tak pracuje tam do dzisiaj. Oczywiście edukacji nie koniec, od października zaczynam studia podyplomowe na kierunku Agent Celny na UTH w Warszawie. Tyle lat studiowałam, więc jestem już zaprawiona w bojach :)
PaniAnna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 sie 2015, o 18:30

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Adrianna30 » 29 sie 2015, o 07:57

Ja studiuję Kosmetologię na Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu. Podoba mi się bo ja bardzo lubię czytać o wszystkim z tej dziedziny i dodatkowo zajęcia praktyczne pomagają zrozumieć obszerną teorię. Uważam, że warto zrobić studia z tej dziedziny którą się lubi.

quiosque - Uwielbiam ten sklep ;)
Adrianna30
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 17:33

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez sally » 30 sie 2015, o 19:10

Studiuję zarządzanie na WSE w Krakowie. Jest sympatycznie, fajni ludzie dookoła, tylko mam małe obawy o przyszłość, tj. jak odnajdę się na rynku pracy. No ale co będzie, to będzie.
sally
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sie 2015, o 19:06

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez krotka_pilka » 31 sie 2015, o 18:57

Jak patrzę z perspektywy czasu to powinno iść się na studia, które Cię pasjonują i nie ważne czy na tą chwilę są miejsca pracy czy nie.
Pamiętajcie dziewczyny wybór czegoś co zapewni Wam pieniądze nie daje szczęścia w życiu. Praca, która jest Waszą pasją to jest szczęście, bo to praca, która sprawa przyjemność. A jeżeli robisz coś z pasją to dokonujesz rzeczy niemożliwych i zostajesz ekspertem w danej dziedzinie !

krotka_pilka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 lip 2015, o 23:08
Lokalizacja: Gd

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez BlackWolf » 4 wrz 2015, o 10:56

krotka_pilka napisał(a):Jak patrzę z perspektywy czasu to powinno iść się na studia, które Cię pasjonują i nie ważne czy na tą chwilę są miejsca pracy czy nie.
Pamiętajcie dziewczyny wybór czegoś co zapewni Wam pieniądze nie daje szczęścia w życiu. Praca, która jest Waszą pasją to jest szczęście, bo to praca, która sprawa przyjemność. A jeżeli robisz coś z pasją to dokonujesz rzeczy niemożliwych i zostajesz ekspertem w danej dziedzinie !

Otóż to.
Wykonywać pracę, którą się kocha, i która jest czyjąś pasją, to ogromne szczęście i satysfakcja.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Woli » 10 wrz 2015, o 18:45

Filologia germańska z językiem angielskim.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez waldi222 » 17 wrz 2015, o 08:56

Po technikum informatycznym wybrałem Informatykę na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach. Wydział na jakim jestem to Wydział Elektroniki, Automatyki i Informatyki. Myślę , że to bardzo dobry i przyszłościowy kierunek.

waldi222
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 wrz 2015, o 08:51
Lokalizacja: Kielce

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Demeter » 18 wrz 2015, o 18:39

Mój kierunek szczęśliwie ukończone inżynierskie studia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Tyle tylko, że to były drugie studia, pierwsze to chemia - przerwane z uwagi na dziecko. ;-)
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez SloWott » 16 paź 2015, o 23:35

Kierunek informatyka :)
SloWott
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 paź 2015, o 23:07

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez anastazja.k » 14 gru 2015, o 21:44

Ja studiuje ekonomię. Szczerze mówiąc to nie było to czego od zawsze w zyciu pragnęłam. Poszłam na studia tak po prostu bo wiedzialam ze cos z zyciem trzeba zrobic mimo ze nie uwazam, ze ten papierek do czegokolwiek sie przydaje. Poki co klade nacisk na szkolenia, dodatkowe prace tak żeby moje CV było bogate bo tego oczekują pracodawcy.
anastazja.k
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 21:43

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Mangosia12 » 7 sty 2016, o 17:47

Po odchowaniu dziecka poostanowiłam iść na prawo zaocznie. Być może za późno, ale chcę to zrobić dla siebie. Pracuję w dziedzinie marketing/PR, mam ugruntowaną pozycję, nie potrzebuję papierka. A po prawie może dla przyjemności zrobię sobie ekonomię. A co!
Mangosia12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 sty 2016, o 10:29

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez tamagda » 24 sty 2016, o 12:27

Pedagogika z terapią psychologiczno-pedagogiczną.

" Wszystko robi się mniejsze, kiedy wyciągnąć to na wierzch"
Avatar użytkownika
tamagda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 18 sty 2016, o 14:08

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez RoxanaT10 » 18 mar 2016, o 09:35

A ja jestem studentką Lingwistycznej Szkoły Wyższej na kierunku germanistyka. Specjalność tłumaczeniówka. Zastanawiam się nad nowym kierunkiem tej uczelni. Chodzi o anglistykę tylko, że w biznesie. Dokładnie nazwa brzmi tak „Komunikacja w Biznesie Międzynarodowym i Administracji„. Wydaje się być przyszłościowym kierunkiem….
RoxanaT10
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 15:16

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez cersei » 1 kwi 2016, o 01:39

Ja studiuję mechatronikę 2 stopień dzienne :)
Avatar użytkownika
cersei
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 kwi 2016, o 01:37

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez dradziszewska » 1 kwi 2016, o 12:44

Są tak naprawdę dwa rodzaje osób studiujących jedni to tacy co chcą rozwijać się i pracować w wyuczonym zawodzie i druga grupa to osoby które idą na studia aby je tylko mieć, typowo dla papierka. Jeśli wiąże się przyszłość zawodową z kierunkiem studiów to warto jak najlepsze uczelnie bo jest różnica poziomu nauczania w szkole prywatnej jakiejś tam, gdzie najczęściej studenci mają pseudo sesje i kończą wszyscy, a przykładowo politechniką gdzie kończy 1/4 ale za to ten papier ma swoje odzwierciedlenie w wiedzy. Moim zdaniem albo mierzyć wysoko i startowa do renomowanych uczelni wyższych albo olać studia i uczyć się konkretnego fachu.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez alin877 » 6 maja 2016, o 12:29

Trudno przewidzieć, które studia zapewnią Ci w przyszłości pracę. Ja np. studiuje geodezje i kartografie. Wydaje mi się, że właśnie na takie kierunki techniczne jest większe zapotrzebowanie. Jednak tak jak wszędzie potrzebne jest przede wszystkim doświadczenie.

marketing szeptany tel. 881 203 808
alin877
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 maja 2016, o 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Jaśmin » 23 sty 2017, o 23:32

Studiowałam filologię katalońską i filologię hiszpańską. Dwa lata dziennie i rok zaocznie (wieczorowo) i powiem wam tylko tyle, że między jednymi a drugimi studiami były lata świetlne różnicy. "Dziennych" traktowano poważnie, a "wieczorowi" to była dla wykładowców zapchajdziura i przepychali wszystkich, byle by nie przestali płacić. Taka smutna prawda, a uczelnia renomowana i znana w całym kraju, Uniwersytet z długą historią.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez madziaks » 4 kwi 2017, o 09:24

Ja właśnie kończę studia graficzne – zaoczne. Mimo tego, że godzin pracy z programami miałam niewiele nauczyłam się mimo wszystko kilku ciekawostek, które z pewnością przydadzą mi się w dalszej karierze!
Trzymajcie kciuki za moją obronę!

Avatar użytkownika
madziaks
Miła Kobietka
 
Posty: 44
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 11:59
Lokalizacja: Radom

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez teremka » 4 kwi 2017, o 14:24

ja skonczyłam w tamtym roku IT i teraz zaczełam BHP - od skrajności w skrajność :)
Avatar użytkownika
teremka
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 12:02
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]