Jaki wybrać język obcy?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez eksfn » 16 sty 2015, o 14:59

Ja bym się na twoim miejscu uczył niemieckiego. Jest coraz bardziej popularny.

eksfn
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 14:53

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez limonka » 23 sty 2015, o 22:52

Angielski i niemiecki moim zdaniem.
limonka
 

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez muffinka » 16 lut 2015, o 12:46

Angielski zawsze. Nieźle jest też nauczyć się hiszpanskiego w koncu mówi nim poł świata ;) zauwazyłam, ze modny ostatnio zrobił się chinski.
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez docha » 15 kwi 2015, o 23:01

Coś mi strzeliło "na stare lata" do głowy i postanowiłam się uczyć hiszpańskiego. Chyba zdecyduję się na fiszki (te niebieskie z białymi napisami, może kojarzycie). Mój syn ma fiszki dla dzieci, z angielskiego, i wydaje mi się, że to bardzo wygodna forma nauki, co myślicie?
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez quality » 16 kwi 2015, o 15:09

Chiński! mało się osób tego uczy, a jest po tym od groma pracy! chociażby jako tłumacz przy sprowadzaniu towaru z Chin, kasy co nie miara, bo ogromne zapotrzebowanie.
quality
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 kwi 2015, o 15:03

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Nicola1290 » 16 kwi 2015, o 19:53

Angielski to podstawa w dzisiejszych czasach :) Jeśli znasz angielski to poradzisz sobie wszędzie :) Ja aktualnie uczę się już na poziomie rozszerzonym ponieważ zauważyłam jak bardzo jest mi on potrzebny podczas pobytu w Holandii :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Nicola1290
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 kwi 2015, o 19:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez bonna » 21 kwi 2015, o 11:00

niewątpliwie angielski, ale to pewnie już wiesz.
przyszłościowym językiem jest też chiński. największe światowe firmy pochodzą z Chin. nawet w Polsce szukają osób z tym językiem.
bonna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 kwi 2015, o 10:53

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez janina384 » 28 kwi 2015, o 15:07

Wszystko zależy od pracy jaką wykonujesz. Panie, które zajmują się opieką i sprzątaniem chętnie pojechały by do Niemiec, ale niestety nie znają języka, a angielski tam nie wystarczy. W większości krajów można się porozumieć po angielsku. A co najważniejsze w Polsce coraz częściej w pracy jest wymagana znajomość języka angielskiego, a także innych.

Ten rok należał do atrakcje turystyczne w Gdańsku w moi wykonaniu :)
janina384
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 kwi 2015, o 14:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez BlackWolf » 29 kwi 2015, o 03:50

quality napisał(a):Chiński! mało się osób tego uczy, a jest po tym od groma pracy! chociażby jako tłumacz przy sprowadzaniu towaru z Chin, kasy co nie miara, bo ogromne zapotrzebowanie.

Tak... Buty, zabawki i inne gadżety ze skóry psów. Świetnie.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Anula223 » 4 maja 2015, o 21:42

quality napisał(a):Chiński! mało się osób tego uczy, a jest po tym od groma pracy! chociażby jako tłumacz przy sprowadzaniu towaru z Chin, kasy co nie miara, bo ogromne zapotrzebowanie.

W sumie ciekawy post napisałaś, muszę trochę więcej o tym poczytać być może będę zainteresowana i zrobię jakiś kursik czy coś.

Obrazek
Avatar użytkownika
Anula223
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 maja 2015, o 21:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Stella » 4 maja 2015, o 22:50

angielski to już teraz podstawa - mój niestety trochę kuleje ale tylko dlatego, że od dawna go nie używam.
Coraz częściej młodzi ludzie uczą się rosyjskiego - słyszałam taką argumentację, że jak przyjdą ruscy to będziemy wiedzieli za co w mord.... się dostanie - to tak z przymrużeniem oka oczywiście
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez milla77 » 25 cze 2015, o 21:09

Chyba jednak angielski to taki najbardziej uniwersalny język który warto znać, sama zawsze miałam ambicje nauczyć się płynnie w mowie i piśmie, jak na razie jestem na dobrej drodze (bo jestem na kursie w speak upie), a później przyjdzie czas na inne języki, na pewno chciałabym wrócić do francuskiego, myślałam też o japońskim.
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez żuczek » 27 cze 2015, o 16:56

dokładnie, język angielski jest drugim obowiązkowym językiem po j polskim. Taka prawda. Ja zaczełam się uczyć ang dopiero w liceum, wcześniej miałam niemiecki. Jak ja tego żałuję. Dziś mój partner jest native speakrem więc ang mam 24h na dobę, ale mimo to chodzę jeszcze na kursy (akurat teraz też w speak up'e). Planuję wyjechać z PL więc nie ma zmiłuj :(
żuczek
 

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Marika87 » 30 lip 2015, o 11:01

moim zdaniem dzisiaj angielski to zupełna podstawa. znajomość innych też spoko ale angielskiego wymagają wszędzie a o inne nie pytają. ja tez mialam nieźle zapuszczony ale poszłam do szkoły językowej speak up i troche sie podciągnełam.. teraz żałuję, że wcześniej się tak nie uczyłam jak bylo więcej czasu... :(
Marika87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 lip 2015, o 13:36

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez milla77 » 30 lip 2015, o 18:18

Ja żałuję, że w szkole podstawowej, liceum i na studiach był taki kiepski poziom u mnie :(, w liceum chodziłam do klasy językowej, angielski i francuski po 5 razy w tygodniu, ale niewiele się nauczyłam, szczególnie angielskiego, francuski niestety już zapomniałam. Warto było pójść na kurs angielskiego i się poduczyć.
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez nergalSzatanie » 5 sie 2015, o 16:18

Ta sama sytuacja u mnie. Wiele lat w szkole, a potem język był zaniedbany i zapomniany. W ramach odświeżenia kupiłam kurs na mp3 ze strony GOOGLE i sama powtarzam. Lepsze to niż narzekać, że się nic nie umie :P Muszę powiedzieć, że zapomniany materiał szybko jest przyswajany ponownie. Angielski to niestety teraz podstawa.

Ostatnio edytowano 7 sie 2015, o 12:27 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie spamować forum
nergalSzatanie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 18:07

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez geomam » 9 sie 2015, o 21:57

Angielski to podstawa, ale dobrze też znać francuski.

geomam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 sie 2015, o 21:52

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez oskarr85 » 27 sie 2015, o 11:35

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest nauka języków azjatyckich, szczególnie chińskiego i japońskiego, oczywiście jeśli zamierzamy wyjechać za granicę, choć w Polsce także mają duże znaczenie - coraz więcej polskich firm nawiązuje kontakty biznesowe z firmami z Chin i znajomość tego języka jest dużym atutem, szczególnie, że mało kto go zna. Znajomość chińskiego, czy japońskiego wyróżnia się także w CV, co może pomóc w zdobyciu pracy, nawet jeśli ten język nie jest potrzebny w danej pracy.

oskarr85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 sie 2015, o 13:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez agnes78 » 31 sie 2015, o 18:21

Wydaje mi się, że najlepszym językiem jest angielski - wszędzie się można dogadać i wszystko da się załatwić. No i chyba najprostszy z tych wszystkich. Zawsze można zaszaleć z jakimś rosyjskim czy fińskim - nauczyciele na Need a School tylko czekają na ambitne osoby chcące poszerzać swoją wiedzę;) sama uczyłam się angielskiego z jednym z nauczycieli ogłaszających sie tam, teraz powoli myslę może nad niemieckim. Ale co wyjdzie to zobaczymy;)
agnes78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 sie 2015, o 20:03

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez krotka_pilka » 31 sie 2015, o 18:53

Jakby ktoś zapytał mnie o język przyszłości to powiedziałabym ....chiński :) a poza tym języki komputerów czyli programowanie.

krotka_pilka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 lip 2015, o 23:08
Lokalizacja: Gd

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez gendaF » 7 wrz 2015, o 11:51

Oczywiście, że języki komputerów czyli programowanie :) jednak nie każdy może być programistą. Co do języka chińskiego to jedno jest pewne - jest przyszłościowy. Na świecie istnieję tak dużo ludzi tej rasy. Aby jednak go w pełni używać trzeba byłoby zamieszkać na stałe w Chinach bo nie oszukujmy się - ten język na pewno nie będzie ''językiem biznesu''. Teraz trzeba postawić na 2 najlepsze języki - po pierwsze jako podstawa angielski a po drugie jako świetne uzupełnienie niemiecki. Znając te dwa na pewno na świecie nie zginiemy.
gendaF
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 wrz 2015, o 08:21

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Woli » 10 wrz 2015, o 18:15

Poza oczywiście angielskim dobrze jest znać niemiecki, zwłaszcza gdy planujemy pracę zagranicą. Niemicy np. w przyszłym roku będą potrzebować około 1 mln nowych pracowników.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez milla77 » 16 wrz 2015, o 09:11

Ja się ostatnio zaczęłam znów uczyć rosyjskiego, którego kiedyś tam się uczyłam, kupiłam sobie zestaw startowy fiszek.pl, fajnie mi się z tego uczy :)
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez julli » 20 wrz 2015, o 10:48

Nie będę oryginalna: angielski. Znajomość tego języka nie jest - w tych czasach - wybitnym atutem w pracy, ale dobra lub bardzo dobra znajomość - już owszem. Ponadto warto poznać język któregoś z naszych sąsiadów. Ostatnio chyba rosyjski i niemiecki jest na czasie, ja sama powinnam wziąć się do nauki. Podoba mi się też francuski, ale jest dość trudny.

www.sklep.juliette24.pl - mój sklep ze szkatułkami i kuferkami na biżuterię
julli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 wrz 2015, o 12:55

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez słoneczna » 22 wrz 2015, o 13:14

Zdecydowanie znajomość języka angielskiego stanowi podstawę w dzisiejszych czasach. Bardzo ciężko znaleźć pracę, w której nie wymagany jest ten język. Często szukane są też osoby z dobrą znajomością niemieckiego czy francuskiego. Najlepiej najpierw skupić się na nauce angielskiego, a później dodać do tego jeszcze jeden język ;)

słoneczna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 wrz 2015, o 13:04
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]