jak długo uczycie się angielskiego

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez redgreen » 27 mar 2015, o 13:09

jak długo uczycie się ang? i czy uważacie ze umiecie go już wystarczająco dobrze po takim czaise?
redgreen
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 13:57

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez mróweczka » 30 mar 2015, o 13:07

ja całą podstawówkę, szkołę średnią i 3 lata na studiach i w miedzyczasie jeszcze kurs w reklama-spam miałam. i dopiero tam nabrałam pewności że umiem już całkiem dużo :)

Ostatnio edytowano 30 mar 2015, o 16:39 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Reklama-spam
mróweczka
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 13:39

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez BlackWolf » 30 mar 2015, o 13:09

Od podstawówki do teraz mam z nim styczność i zapewne za jakiś czas tylko i wyłacznie będę musiała rozmawiać po angielsku. Nie znam na perfect, ale najwięcej nauczyłam się przebywając w gronie ludzi z różnych części świata, gdzie trzeba było posługiwać się angielskim aby się jakoś dogadać. Dużo pomogły także translatory do prowadzenia pisemnych rozmów. Jeżeli ktoś jest też wzrokowcem, to polecam pisać. Pisać dużo i czytać. Naprawdę pomaga zakodować zdania, słówka.
Myślę, że właśnie coś takiego jest najlepszym sposobem douczenia się.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez severusia » 31 mar 2015, o 12:37

ja już chyba z 10 lat, bo cały czas w szkole i teraz na studiach i nie umiem wystarczająco ;/

severusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 mar 2015, o 12:36

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez osaka » 1 kwi 2015, o 09:41

Ja od pół roku się go uczę, bo wcześniej opanowałam rosyjski. Generalnie angielski nie jest jakimś trudnym językiem. Słowiańskie języki wydają mi się zdecydowanie trudniejsze.

Najlepsza na świecie restauracja "Dzika kaczka"
Avatar użytkownika
osaka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 09:23

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez gracja09 » 2 kwi 2015, o 12:43

uczę się już angielskiego od 15 lat, ale wcale nie uważam, że umiem świetnie angielski.
jestem pewna, że moja znajomość angielskiego poprawiłaby się gdybym np. wyjechała za granicę, gdzie musiałabym używać tego języka na co dzień.
gracja09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 kwi 2015, o 12:40
Lokalizacja: Elbląg

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez milla77 » 15 kwi 2015, o 22:15

Trochę tych lat już będzie pewnie ponad 20cia, ale w zasadzie większość to była strata czasu, bo w szkole, później na studiach poziom kiepski, gdyby nie speak up to pewnie do tej pory bym nie potrafiła się wysłowić po angielsku
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez bella22 » 8 maja 2015, o 14:43

ja się uczę angielskiego od podstawówki, a wcale nie czuję, że umiem go w takim stopniu, jaki by mnie satysfakcjonował. dlatego planuję wyjazd za granicę, by podszkolić język, poużywać go trochę w realnych warunkach. zresztą nie wiem czy wrócę do Polski. nic mnie tu dobrego chyba nie czeka :(
bella22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 maja 2015, o 14:32
Lokalizacja: Otwock

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez milla77 » 16 maja 2015, o 10:50

Bella22- ja miałam podobne odczucia, niby się uczy człowiek tyle lat w szkole a i tak się niewiele można nauczyć, nie znam chyba żadnej osoby która się dobrze nauczyła języka w samej szkole podstawowej/średniej/na studiach. A gdzie planujesz wyjechać?
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez ZielonoOka » 16 maja 2015, o 19:11

Ja uczyłam się od podstawówki czyli jakieś 12 lat. Choć jak wyjechałam do UK to poczułam te braki które wystąpiły w szkole i wielu nauczycieli źle uczy, mimo wszystko za granicą nie jest potrzebne Ci tyle gramatyki, zwyczajne zaśmiecanie głowy moim zdaniem.
Avatar użytkownika
ZielonoOka
Fajna Kobietka
 
Posty: 180
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:35
Lokalizacja: UK

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez MarcinJ » 17 maja 2015, o 20:57

Ja uczę się od liceum, ale nie uważam, żebym umiała wystajczająco dobrze jak na te długie lata wałkowania języka...

Potrzebujesz nowych żarówek? Wybierz oświetlenie ledowe http://www.led-new.pl/
MarcinJ
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 20:56

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez mever » 26 maja 2015, o 23:46

Polecam czytać zagraniczne książki i tłumaczyć sobie niezrozumiałe słówka. Najlepsza metoda nauki, którą ja zawsze stosowałem :)

Polecam wszystkim Galicyjską Szkołę Smaku w Krakowie - rewelacyjne kursy, mnóstwo wiedzy.
Można się naprawdę sporo rzeczy nauczyć, polecam!
mever
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 23:38

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez envelop » 27 maja 2015, o 10:34

Od podstawówki, chociaż ostatnio mało obcuję z tym językiem i dużo mi sie pozapominało...

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą!
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem..."


Obrazek
Obrazek
envelop
Extra Kobietka
 
Posty: 389
Dołączył(a): 20 maja 2015, o 18:32

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez monada » 27 maja 2015, o 12:37

Edukacja trwa już nasty rok(od szkoły podstawowej), aczkolwiek pożądanego efektu nie ma. Po studiach planuję zapisać się na jakiś kurs i we własnym zakresie się podszkolić.

Gdy zakurzony dywan woła o pomoc... http://www.betterclean.pl
Gliwice
monada
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 maja 2015, o 11:10

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez celineczkaaa » 24 cze 2015, o 14:43

U mnie było tak... najpierw podstawówka co rok zmiana nauczyciela....raz bardziej wymagający raz w ogóle. Szkoła średnia zaczynanie od zera bo 90% w ogóle nie miała więc 2 lata siedzenia i gapienia się w sufit.....potem jak już coś pojęli to zdałam sobię sprawę , że to ja się uwsteczniłam z językiem.
celineczkaaa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 14:34

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez milla77 » 25 cze 2015, o 21:06

ZielonoOka napisał(a):Ja uczyłam się od podstawówki czyli jakieś 12 lat. Choć jak wyjechałam do UK to poczułam te braki które wystąpiły w szkole i wielu nauczycieli źle uczy, mimo wszystko za granicą nie jest potrzebne Ci tyle gramatyki, zwyczajne zaśmiecanie głowy moim zdaniem.

Coś w tym jest, chyba najważniejszy w dogadaniu się jest zasób słów i wymowa, wtedy jakoś to idzie, niestety szkolnictwo w Polsce za dobrze nie uczy języka, bez szkół językowych czy korepetycji pewnie większość osób by nie znała dobrze języka.
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez blondyna96 » 6 sie 2015, o 16:22

ja uczyłam się od podstawówki i to będzie już z jakieś 12 lat co najmniej, ale dopiero w liceum trafiłam na nauczycielkę która na prawdę uczyła z pasją i chyba dopiero w liceum "dojrzałam" do tego żeby się porządnie nauczyć tego języka, wiec poza szkołą jeszcze sama powtarzałam sobie materiał w domu i jestem pozytywnie zaskoczona wynikami mojej pracy, szczególnie widząc wyniki z matury, więc uważam że dla chcącego nic trudnego :)

Umrę ci kiedyś. Oczy mi zamkniesz. I wtedy — swoje Smutne zdziwione, Bardzo otworzysz
Avatar użytkownika
blondyna96
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 sie 2015, o 16:01

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez milla77 » 16 wrz 2015, o 09:25

Też mi się wydaje, że przede wszystkim trzeba się skupić na slownictwie i wymowie, ale niestety w polskich szkołach ma się słabe do tego podejście
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez Jaśmin » 9 lut 2017, o 04:08

Od 8 roku życia a więc już 18 lat... W szkole wiadomo jaki był poziom, dodatkowo zawsze chodziłam na jakieś zajęcia pozaszkolne z angielskiego ale nie miałam nigdy aspiracji by dorównać nativom, więc mój poziom angielskiego w tym momencie jest taki, że spokojnie się porozumiem, potrafię wszystko powiedzieć i wszystko zrozumieć, aczkolwiek robię tysiąc błędów. Mówię niegramatycznie i brakuje mi słownictwa ale... mówię :D Także jak dla mnie wystarczająco. Pracowałam w języku angielskim.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez Arbuuga » 9 lut 2017, o 09:39

Teraz tak naprawdę ciężko się go nie uczyć, skoro wszędzie mamy dostęp do informacji po angielsku.

Arbuuga
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 09:33

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez patt » 28 cze 2017, o 12:47

Uczę - nie uczę się już jakieś 10 lat, ale tak naprawdę nauka w szkole, czy na studiach niewiele mi dała. Najwięcej pomogły i rozwinęła mnie praktyka zagraniczna.

patt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 12:11

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez anna34 » 1 lip 2017, o 13:11

Zdecydowanie zbyt długo. Trzeba by się wreszcie nauczyć jakiegoś nowego języka. Bardzo mam na to ochotę, a nie tylko ten angielski i angielski.

anna34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 12:24

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez banks » 11 lip 2017, o 18:48

Na naukę nigdy nie jest za późno, a wręcz przeciwnie. Ja dopiero teraz mam czas na naukę angielskiego i sprawia mi to wielką przyjemność.

banks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 lip 2017, o 14:31

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez Aneta.Fi » 14 lip 2017, o 14:23

Uczę się od 6. klasy podstawówki, to będzie kilkanaście lat: najpierw w szkole, potem na studiach i w szkołach prywatnych. Myślałam, że jest OK, ale pierwszy wyjazd na dłużej do anglojęzycznego kraju mocno zweryfikował moje wyobrażenia. In minus niestety. Nauka języka w Polsce to jedno, a praktyka wśród Anglików to zupełnie inna historia.
Aneta.Fi
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12 lip 2017, o 14:46

Re: jak długo uczycie się angielskiego

Postprzez kasia » 13 wrz 2017, o 17:13

W szkole było mi się zawsze trudno nauczyć angielskiego. Najbardziej pomogły wyjazdy.

kasia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 13 wrz 2017, o 17:04
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]