Grzybica paznokci

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Grzybica paznokci

Postprzez kartka » 14 lip 2015, o 13:57

Rozmawiałam całkiem niedawno z osobą, która pracowała w laboratorium i m.in. zajmowała się badaniami na grzybicę. Pobierała próbki, hodowała grzyby (jakkolwiek to brzmi...) i powiedziała jedno: jedynym 100%-wo skutecznym sposobem na pozbycie się tego świństwa jest usunięcie zainfekowanego paznokcia. Lekarz rodzinny może to zrobić, trochę poboli, ale lepsze to, niż wieczne nawroty. Środki ogólnodostępne są tylko wspomagaczami.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Grzybica paznokci

Postprzez aanka91 » 24 lip 2015, o 19:37

Na grzybicę paznokci niestety nie pomogą domowe środki, ani nie zniknie ona sama. Trzeba zgłosić się do dermatologa, który dobierze odpowiednie leki doustne lub miejscowe - im szybciej zaczniemy leczenie, tym lepiej.

www.kuzniazdrowia.pl – apteka internetowa
aanka91
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 cze 2015, o 12:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Vervus » 29 lip 2015, o 11:22

Nie ma uniwersalnych sposobów dla wszystkich. Jednym przechodzi szybko po zwykłym acifunginie, inni latami próbują wszystkich środków po kolei. To samo z lekami doustnymi. U jednych działają a u innych nie ma najmniejszej poprawy.

Vervus
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 10:44

Re: Grzybica paznokci

Postprzez lisma » 4 sie 2015, o 23:10

oj, grzybicy trudno się pozbyć. mój mąż się na to leczył... chodził do lekarza, bo maściom bez recepty nie ufam.
lisma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 23:06

Re: Grzybica paznokci

Postprzez zamieszana » 23 paź 2015, o 12:19

spróbuj olej z drzewa herbacianego super jest 100 % ale i mniejsze stężenie tez pomaga ja kupuję tani TTO virde stosuje go jako preparat antyseptyczny do stóp, zwłaszcza po basenie. :)
zamieszana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 paź 2015, o 12:08

Re: Grzybica paznokci

Postprzez jagoda144 » 29 cze 2016, o 20:41

Kobietki, znalazłam fajna stronę o leczeniu grzybicy, wejdźcie sobie na lecz paznokcie i poczytajcie o metodach leczenia. Mają też fajna aplikację na telefon, która przypomina o leczeniu.
jagoda144
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 paź 2014, o 10:04

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Carlotta » 28 wrz 2018, o 14:08

Problem jest dość kłopotliwy, dlatego warto udać się do podologa. Najlepiej jest zrobić badania i na ich podstawie dobrać odpowiednie leczenie. Niestety jest to proces, który trwa od kilkunastu tygodni do nawet kilku miesięcy. Ważna jest profilaktyka - wygodne, przewiewne buty, higiena, nie stosowanie pumeksów (to siedlisko bakterii - lepsze są tarki i pilniki, które można łatwo zdezynfekować), stosowanie preparatów chroniących przed bakteriami (ja akurat stosuję spirularin gel żel do stóp i pięt, który dostałam od podologa). Rzecz oczywista: na basenie należy chodzić w klapkach, a buty warto od czasu do czasu dezynfekować, szczególnie jeżeli nie są przewiewne (również można to zrobić w niektórych gabinetach podologicznych). Koszt jest stosunkowo niski (ja płacę 8 zł) i trwa to ok. 10 minut.
Carlotta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 mar 2018, o 10:30

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Jaaneczkaa » 13 sie 2019, o 16:29

Dziewczyny ratujcie!

Czy wizyta u podologa jest konieczna? Nabawiłam się jakiejś grzybicy na wakacjach, prawdopodobnie – przez korzystanie z basenu bez klapek. Stosowałam już kilka produktów szeroko reklamowanych w mediach (nie chcę robić reklamy), ale niestety nie pomogło. Jest wręcz gorzej – zmiana się powiększa...

Przyznam szczerze, że do lekarza mi trochę nie po drodze. Czy możecie mi polecić coś sprawdzonego?

Będę wdzięczna

Pozdrawiam

Jaaneczkaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 sie 2019, o 16:58

Re: Grzybica paznokci

Postprzez ksobieraj22 » 3 sty 2020, o 17:25

Miałam taki problem po zdjęciu sztucznych pazurów...nie miałam praktycznie płytki paznokcia :( kupiłam w sumie przez przypadek zestaw scholl, który uratował mi paznokcie :) troch e oczywiście to trwało ale szczerze polecam

Zapraszam na mojego bloga :) https://rodzice-testuja.pl
Avatar użytkownika
ksobieraj22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3 sty 2020, o 15:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Grzybica paznokci

Postprzez ellena » 12 sty 2020, o 19:56

Wybierz sie do dobrego dermatologa przepisze ci konkretne leki do smarowania i doustnie jak będzie taka potrzeba. Jeśli jesteś z okolic Torunia to w przychodni Nasz Lekarz bardzo miła i skuteczna jest pani doktor A. Badzian. Tez sie u niej leczyłam i pozbyłam sie problemu.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Dominika0102 » 31 maja 2020, o 07:22

Ja wyleczyłam paznokcie płynem Excilor, ważne jest przy leczeniu aby codziennie rano i wieczorem nakładać preparat i być konsekwentnym aż do momentu gdy odrośnie cały zdrowy paznokieć.
Dominika0102
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 gru 2019, o 23:03

Re: Grzybica paznokci

Postprzez magnolic » 18 cze 2020, o 11:13

Jak sobie poradzić? Podolog. Nie polecam raczej radzenia sobie z tym problemem na własną rękę
magnolic
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2 cze 2020, o 12:34

Re: Grzybica paznokci

Postprzez gagarina » 7 lip 2020, o 15:00

Najlepiej iśc do podologa, żeby mieć pewność, że to grzybica. Jest sporo środków do wyboru, tylko warto zwrócić uwagę na sposób aplikacji, bo niektóre wymagają spiłowywania płytki przed nałożeniem preparatu. Po każdym użyciu, pilniczek trzeba wyrzucać, więc dodatkowy koszt. Wyleczyłam niedawno córce paznokieć (po klamrze) wspomnianym tu już excilorem. Ten środek się bardzo głęboko wchłania i nie wymaga piłowania paznokcia.Poprawa widoczna była po 2 tygodniach ale leczenie niestety trwa dość długo. Trzeba je jak najszybciej rozpocząć żeby grzyb się nie przeniósł na inne paznokcie.
gagarina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 lis 2017, o 22:13

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Ismena » 12 mar 2021, o 01:59

Dałam się nabrać na laserowe leczenie grzybicy paznokci. Zabiegi bardzo bolesne. Zapłaciłam prawie 2 tysiące złotych w Krakowie na ul. wrocławskiej u niby podologa. Po paru miesiącach zabiegów laserem oczyszczania i zakrapiania ani jeden paznokieć nie wyleczył się. Po 4 zabiegach kolejne wizyty płatne. Odradzam. Wyciąganie kasy.
Ismena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 mar 2021, o 01:55

Re: Grzybica paznokci

Postprzez andrat » 10 sie 2021, o 12:28

Polecam sól do namaczania stop. Daje dobry rezultat. Choć to też zależy zapewne od stopnia zaawansowania zmian. Warto podpytać farmaceutę żeby doradził coś. Mnie już dwa razy się zdarzyło że polecili mi coś o takim samym składzie jak produkt reklamowany głośno i na bogato - a tanszy albo wydajniejszy.

Z aptecznych środków polecam ten środek
https://aptekagalen.pl/excilor-leczenie ... plyn-3-3ml

Daje dobre rezulaty a drogi nie jest.
andrat
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 11:53

Re: Grzybica paznokci

Postprzez lesley » 24 mar 2023, o 02:07

W kwestii dbania o swoje stopy, zarówno pod względem zdrowotnym, jak i estetycznym, warto sprawdzić sklep podologiczny . Mają dość obszerną kolekcję produktów, które powinny pokryć wszystko, czego wymagasz, i możesz nawet zrobić zakupy online.
lesley
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 cze 2018, o 21:25

Re: Grzybica paznokci

Postprzez adato » 31 mar 2023, o 18:20

:angrywife Jeżeli zauważymy początki grzybicy to należy szybko reagować, bo później ciężko to cholerstwo wyleczyć.

:angrywife atujest.blogspot.com
Avatar użytkownika
adato
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 00:15
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]