Ogrzewanie domu

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Ogrzewanie domu

Postprzez Ona1988 » 4 sie 2015, o 13:06

Powolutku przymierzam się z chłopakiem moim przyszłym mężem do budowy domu i szukamy różnego rodzaju informacji z tym związanych. Nie znalazłam tutaj informacji o sposobie ogrzewania domu. Waszym zdaniem za czym warto się rozglądać?

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez madona » 16 sie 2015, o 23:20

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kotła uniwersalnego przystosowanego do spalania różnego rodzaju paliwa. Jeżeli chodzi o opał polecam pallet, to ekologiczny, odnawialny materiał, dzięki któremu można utrzymać w kotłowni porządek. Firma Ekowitt dysponuje mobilnymi handlowcami, można umówić się na spotkanie, fachowiec doradzi w wyborze i usytuowaniu odpowiedniego pieca.
madona
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 lip 2015, o 12:44

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez Vervus » 17 sie 2015, o 08:51

Warto zwrócić uwagę na posiadanie 2 niezależnych źródeł ogrzewania swojego domu. Przyszłość może wyglądać różnie. Uzależnianie się w 100% od tzw. "dostawców" energii to straszny błąd. Zawsze warto mieć w zapasie swoje, całkowicie niezależne od prądu i gazu żródło ciepła. Osobiście stawiam na tradycyjny piec na węgiel, drzewo, jakis kominek, ale jest kilka innych opcji.

Vervus
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 10:44

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez ereravo25 » 17 sie 2015, o 08:56

Dobrym choć na pewno uciążliwym rozwiązaniem jest własny piec na koks/węgiel/miał i rozprowadzanie jako centralne ogrzewanie do kaloryferów. Gaz w ten sam sposób jest mniej uciążliwy, ale koszty wyższe.

ereravo25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 sie 2015, o 08:49

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez envelop » 18 sie 2015, o 12:57

My zainwestowaliśmy w centralne na gaz. Nie jest to tania impreza, ale nie zamieniłabym teraz tego na nic innego. Wygoda, jest czysto. W lato bardzo małe rachunki, w zimę większe no ale cos za coś. I tak nie ma źle.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą!
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem..."


Obrazek
Obrazek
envelop
Extra Kobietka
 
Posty: 389
Dołączył(a): 20 maja 2015, o 18:32

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez Stella » 18 sie 2015, o 18:16

my u siebie mamy piec "śmieciuch" - zżera wszystko drzewo, węgiel różnej maści. Ogrzewania na parterze mamy głównie podłogowe - jedynie przy wejściu mały kaloryfer. Na piętrze na korytarzu i w łazience podłogówka - w reszcie pomieszczeń kaloryfery. Dodatkowo przygotowany do montażu stoi kominek - stoi i czeka na przypływ gotówki aby go zainstalować
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez erzecznikstelmet » 19 sie 2015, o 18:34

madona napisał(a):Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kotła uniwersalnego przystosowanego do spalania różnego rodzaju paliwa. Jeżeli chodzi o opał polecam pallet, to ekologiczny, odnawialny materiał, dzięki któremu można utrzymać w kotłowni porządek. Firma Ekowitt dysponuje mobilnymi handlowcami, można umówić się na spotkanie, fachowiec doradzi w wyborze i usytuowaniu odpowiedniego pieca.


Witam! Po pellet o doskonałej jakości i potwierdzonej wartości kalorycznej zapraszam serdecznie do firmy Stelmet. W naszej ofercie znajdują się jego dwa rodzaje - Olimp oraz Lava. Nasze pellety posiadają niezbędne certyfikaty potwierdzające jego najwyższą jakość (FSC, DINPlus oraz ENPlus A1). Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie internetowej SPAM gdzie serdecznie zapraszam.

W razie pytań służę swoją pomocą.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

Ostatnio edytowano 20 sie 2015, o 11:28 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: a ja bym zapraszam do zapoznania się z regulaminem
erzecznikstelmet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 sie 2015, o 18:30

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez Atlantic Polska » 21 sie 2015, o 19:23

Polecam ogrzewanie elektryczne, przy którym nie ma potrzeby budowy kotłowni i instalacji, a co za tym idzie nie ma ryzyka zaczadzenia czy wybuchu gazu. Blisko 100% energii przekształcane jest w ciepło, gdyż nie ma systemu rur, który pociąga straty. Jest to system pro-ekologiczny, gdyż emituje do atmosfery niewielkie ilości dwutlenku węgla.
Avatar użytkownika
Atlantic Polska
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez Matylda80 » 22 sie 2015, o 21:59

Zainteresował mnie ten pellet powiem szczerzę że pierwszy raz o nim słyszę. Z czego się go produkuję?
Matylda80
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 sie 2015, o 16:07

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez happylady » 11 wrz 2015, o 13:32

inwestowanie w eko groszek najbardziej się opłaca. Piec zasypujesz raz na tydzień i masz z głowy a cena też bardzo dobra. Ja mam przy tym ciepłą wodę.

Avatar użytkownika
happylady
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 16:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez Edka » 12 wrz 2015, o 18:35

Raz na tydzień czyli ile kg wychodzi tak mniej więcej tego ekogroszku?
Edka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 wrz 2015, o 18:22

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez olisienka » 13 paź 2015, o 12:13

Dziewczyny! Potrzebuję Waszej pomocy :)
Mocno zastanawiamy się z mężem nad kominkiem w naszym domu. Może któraś z Was mogłaby mi doradzić? Poszperałam trochę w necie i znalazłam kilka rad, ale to nie to samo jak zaufane osoby.
Słyszałyście coś o: SPAM ? Mają dość dobre opinie, a my szukamy kogoś zaufanego :)
Będę wdzięczna za rady :)

Ostatnio edytowano 14 paź 2015, o 11:30 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
olisienka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 wrz 2015, o 13:38

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez EmiliaNowak » 13 paź 2015, o 13:01

My mamy dom i palimy piecem na ekogroszek z podajnikiem - i nie musimy się przejmować, że będzie zimno. Najbardziej ekonomiczne jest to, że raz zasypiesz i masz na kilka dni ciepło w domu bez konieczności schodzenia do pieca.

http://www.arkoop.pl/ - najlepszy producent stojaków reklamowych i ekspozytorów.
EmiliaNowak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13 paź 2015, o 08:28

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez luizah » 19 paź 2015, o 17:37

U mnie podobnie, moim zdaniem to bardzo wygodne rozwiązanie. No i oczywiście wychodzi dość ekonomicznie.

luizah
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 17:30

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez Matyldi » 19 paź 2015, o 23:34

To ile wychodzi tego ekogroszku na ile dni?
Matyldi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 23:30

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez IngaFromNature » 30 paź 2015, o 15:58

Podpinam się do pytania powyżej. Również jestem ciekawa jak to wychodzi z kosztami w tej opcji.

Mój ulubiony sklep z naturalnymi kosmetykami
http://www.naturalne-piekno.pl/
Avatar użytkownika
IngaFromNature
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 paź 2015, o 14:34

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez Marina » 13 lis 2015, o 10:53

My zdecydowaliśmy się na ekogroszek i kominek z płaszczem wodnym. Instalacje robimy z miedzi :).
Marina
 

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez alicjakierna » 22 mar 2016, o 20:37

A czy któraś z Was kobietki ma z SPAM ogrzewanie gazem LPG? Szukam opinii odnośnie zbiorników, umowy oraz obsługi. Jak to jest, kto pokrywa wszelkie koszty związane z ulokowaniem zbiornika itp?

Ostatnio edytowano 22 mar 2016, o 20:49 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
alicjakierna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18 lis 2015, o 19:45

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez Ona1988 » 11 maja 2016, o 13:29

a może ktoś z Was spotkał się z ogrzewaniem pompą ciepła??

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez mańka » 20 maja 2016, o 13:08

Niestety nie wiem dokładnie o co chodzi. U nas jest zwykłe węglowe, tylko piec bardzo nowoczesny.

mańka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 12:43

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez magdaakos » 6 cze 2016, o 17:00

Ta pompa ciepła jest teraz dość modna. My się ostatecznie nie zdecydowaliśmy.

magdaakos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 16:46

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez pyśka » 19 cze 2016, o 23:28

My ogrzewamy do gazem z amerigas, mamy też od nich zbiornik. Mamy ofertę Relax2 tzn że mamy licznik i płacimy co miesiąc tyle ile pokaże. Jak dla mnie najlepsze rozwiązanie i ekologiczne, nie to co węgiel. Pamiętam jak kiedyś byłam mała i właśnie w domu rodzinnym mieliśmy ogrzewanie węglem i pamiętam jak piec wygasł i było zimno wrr.
pyśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 21:17

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez Sanderka » 30 cze 2016, o 14:34

ogrzewanie gazem to wygoda, a ile Wam wychodzi średnio co miesiąc? Jakiej wielkości macie dom?
Sanderka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 14:05

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez OnlineExpert » 22 sie 2016, o 12:44

Atlantic Polska napisał(a):Polecam ogrzewanie elektryczne, przy którym nie ma potrzeby budowy kotłowni i instalacji, a co za tym idzie nie ma ryzyka zaczadzenia czy wybuchu gazu. Blisko 100% energii przekształcane jest w ciepło, gdyż nie ma systemu rur, który pociąga straty. Jest to system pro-ekologiczny, gdyż emituje do atmosfery niewielkie ilości dwutlenku węgla.


Witam,

Instalacja grzewcza zasilana bezpośrednio energią elektryczną wiąże się ze znacznymi kosztami eksploatacyjnymi. Alternatywnym rozwiązaniem przy zastosowaniu energii elektrycznej są pompy ciepła. Cechują się one sprawnością COP do 5,1, czyli z 1kWh energii elektrycznej pobranej z sieci, możemy uzyskać do5,1 kWh na cele grzewcze. Jest to znacznie bardziej opłacalne rozwiązanie, gdyż ogrzewając budynek jedynie za pomocą energii elektrycznej koszty ogrzewania mogą być do 5 razy wyższe.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

________________________________
Konsultant marki Junkers
OnlineExpert
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 sie 2016, o 12:42

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez Mała_Kaśka » 24 sie 2016, o 18:27

pyśka napisał(a):My ogrzewamy do gazem z amerigas, mamy też od nich zbiornik. Mamy ofertę Relax2 tzn że mamy licznik i płacimy co miesiąc tyle ile pokaże. Jak dla mnie najlepsze rozwiązanie i ekologiczne, nie to co węgiel. Pamiętam jak kiedyś byłam mała i właśnie w domu rodzinnym mieliśmy ogrzewanie węglem i pamiętam jak piec wygasł i było zimno wrr.


I jak jest wygodniej zdecydowanie pewnie? Ile razy musisz w roku tankowanie zmawiać?
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Schujn06