Wybór okien do domu (pod Warszawą)

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Wybór okien do domu (pod Warszawą)

Postprzez xena » 17 lis 2015, o 11:42

Mieszkamy w jednym z podwarszawskich osiedli. Chcieliśmy jeszcze przed zimą wymienić okna (o ile będzie to możliwe). Obecnie mamy jeszcze okna drewniane ( z początku lat 90) przez które ucieka sporo ciepła. Zależy nam na szczelności i maksymalnym wyciszeniu. Jest togo trochę w sklepach. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Wybór okien do domu (pod Warszawą)

Postprzez Jagoda31 » 17 lis 2015, o 11:56

Jesli zależy Wam na tym aby okna trzymały ciepło to warto będzie trochę dopłacić oraz kupić sobie okna w technologii pasywnej. Takie o wiele lepiej trzymają ciepło od zwykłych okien. Okna z materiału pvc są tańsze. W Warszawie proponuję wybrać się do sklepu Budvar. Mają swój salon okien na Czerniakowskiej. Kupowalśmy tam okna w zeszłym roku. Mają dobre ceny, powinni Ci doradzić co wybrać. Poza tym nie musisz długo na okna czekać a sam montaż trwa dosłownie 1 dzień.
Jagoda31
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 08:27

Re: Wybór okien do domu (pod Warszawą)

Postprzez kartka » 18 lis 2015, o 16:28

Sama niedawno wymieniałam okna, zależało mi na lepszej izolacji i szczelności, bo zimą były oblodzone (!). Trochę się do tego zabierałam, bo kompletnie nie znałam tematu.
Na początek radzę Ci poszperać i poszukać firm w Twoim rejonie (również punktów dystrybucyjnych większych firm), wysłać zapytanie o wycenę i te firmy Tobie doradzą. Przy okazji będziesz miała jakieś rozeznanie w cenach. Zmierz okna (tzn. otwory okienne, z dokładnością do 0,5 cm), opisz, które skrzydła mają być uchylne, które uchylno-rozwierne, określ oczekiwania i materiał, z którego chcesz mieć je wykonane.

Ja mogę się wypowiedzieć na temat okien PVC, podpytywałam wiele osób, które są mniej lub bardziej zorientowane w temacie i wszyscy doradzali mi okna 5-komorowe, więc się posłuchałam ;-)
Wybrałam wśród ofert, które otrzymałam, jedną, która była cenowo wypośrodkowana, obejmowała okna 5-komorowe i 3-szybowe i właśnie na ten pakiet 3-szybowy bym na Twoim miejscu zwróciła uwagę. Takie okna mają lepszą izolacyjność niż "klasyczne" 2-szybowe + naprawdę znacznie wyciszają. Wyciszenie nie było w moim przypadku priorytetem, ale teraz z perspektywy czasu jestem absolutnie zadowolona, różnica w akustyce była odczuwalna od razu.

Od zamówienia do montażu minęły jakieś 3 tygodnie (montaż 1 dzień, właściwie 5-6 godzin). Jeśli chcesz zdążyć przed zimą/mrozami, to radziłabym się spieszyć ;-) bo to trochę trwa.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]