Szkolenie psa

Masz jakiegoś pupila? Chcesz się nim pochwalić? Nie wiesz jak go pielęgnować, czym karmić, kiedy zabrać do weterynarza? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Szkolenie psa

Postprzez vpresto » 29 kwi 2015, o 23:30

BlackWolf napisał(a):W czym tu się gubić? Każde szkolenia i wykłady (jeśli takowe ktoś prowadzi) wyglądają podobnie o ile prowadzi je ''fachowiec'' a nie amator.
I jestem tego zdania, że tzw. "dobre rady'' przydają się każdemu jeśli ludzie chcą się nimi podzielić.


mówiąc że gubię się w "dobrych radach" miałam na myśli podpowiedzi różnych osób czy to na forach czy to znajomych - często jedne zaprzeczające drugim.
Dlatego właśnie wybieram się na szkolenie - żeby posłuchać profesjonalistów.

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Szkolenie psa

Postprzez BlackWolf » 30 kwi 2015, o 01:29

Vpresto być może dlatego, bo każdy wychowuje psa pod siebie i nie każdy chce wybrać się na szkolenia gdyż z reguły uważa się za niepotrzebne. Owszem, konieczne nie jest, ale zawsze można czegoś ciekawego dowiedzieć się oraz dla psa jest to świetna rozrywka. Dla nas samych z resztą też może być przyjemne.

Ence przyznam Ci rację. Nie każdy wet zna się na karmach itd. Spotkałam się również z taką kliniką, w której weterynarze w ogóle nie powinni być weterynarzami...

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Szkolenie psa

Postprzez ence » 30 kwi 2015, o 21:22

Rozdawanie ulotek reklamowych od producentów karm jest teraz tak powszechne, że zastanawiam się gdzie powinnam się wybrać z psem do weterynarza!
ence
 

Re: Szkolenie psa

Postprzez Hadassa » 30 kwi 2015, o 21:37

Ale poczekajcie.. to że weterynarz daje nam ulotki z żarciem, nie znaczy że go trzeba przekreślić...
Mój tez mi polecał pewną karmę, ale to nie znaczy że jest złym lekarze, wprost przeciwnie.
Jest najlepszym z jakim miała styczność

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Szkolenie psa

Postprzez vpresto » 30 kwi 2015, o 21:49

owszem, ale niech będzie lekarzem naszych piesków i jeśli pytam go o poradę w sprawach żywienia to powinien mi takowej udzielić jako fachowiec a nie jako przedstawiciel handlowy. Póki co jednak szkolenie u specjalistów jest lepszym źródłem wiedzy.

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Szkolenie psa

Postprzez Hadassa » 30 kwi 2015, o 21:55

to po co chodzisz do zwykłego lekarza który tez przepisuje leki, z których ma największy profit ?
A teraz koniec rozmowy o żywieniu psa...
Temat jest o szkoleniu samego psa...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Szkolenie psa

Postprzez jałowa » 29 cze 2015, o 22:14

jeśli znacie dobre namiary na szkolenia psów to podrzućcie na spam bardzo dużo wymienia się informacji takiego typu, więc warto zostawić namiary na dobrego trenera właśnie tam takich miejscach jak fora internetowe poświęcone zwierzętom.


---------
Moderatorka: Na pewno większość tutaj z nas odwiedza różne fora internetowe i zna także fora poświęcone tematyce o zwierzakach. Za reklamę dziękujemy, ale nie jest to zgodne z regulaminem. Zwłaszcza, że to kolejny Twój post podobnej treści.

Ostatnio edytowano 29 cze 2015, o 23:54 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę nie spamować, treść postu edytuję
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: Szkolenie psa

Postprzez kwira » 3 wrz 2015, o 14:34

Układałam w swoim życiu 3 psy, a raczej suczki od szczeniaka i jedną sześcioletnią. Uważam, że uczyć psa komend trzeba od pierwszego następnego dnia pobytu w naszym otoczeniu. pieski ochoczo współpracują, bo lubią się bawić, a pewne elementy szkolenia to dla nich i praca i zabawa, zwłaszcza, że skończą się zawsze nagrodą:)

kwira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 wrz 2015, o 14:27

Re: Szkolenie psa

Postprzez pomaranczka » 12 gru 2015, o 14:43

miałam na tyle szczęścia, że jak mój Ozzy był mały to mieszkałam blisko rodziców. Mama jest niezastąpionym treserem. Niby nic nie robi, a wszystkie zwierzęta wiedzą o co jej chodzi

pomaranczka
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 13:31

Re: Szkolenie psa

Postprzez Panna_Mysia » 3 sty 2016, o 16:36

Ja mam w domu dwa pieski. Jeden to staruszek, kundelek Kuba, który został u rodziców. Drugi to czteromiesięczny Labrador, który mieszka ze mną. Oba pieski rozpoczęły naukę siusiania na dworze od pierwszego dnia pobytu w domu. Szkoliłam je natomiast po miesiącu mieszkania z nami, bo z początku psiaki były trochę zagubione i przestraszone. Wiadomo, brak mamy i rodzeństwa, zmiana diety czy inne otoczenie nie sprzyja dobremu rozwojowi malucha i uczeniu go sztuczek. Wtedy więc bawiłam się z nimi, tuliłam i ogólnie rozpieszczałam.

Oduczyć Labradora gryzienia jest ciężko i jeszcze sobie z tym nie poradziłam. Kubuś nauczył się szybko dokładnie tak jak pisała autorka tematu - krzyczałam "ała" i udawałam, że piszczę i płaczę. Domownicy mieli ubaw po pachy, ale Kubuś szybko załapał, że mnie to boli i zaczął pocieszać. Reksio natomiast jest twardą sztuką. Robiłam z nim to samo, co z Kubusiem, ale nie działało, więc teraz mówię "ała, nie wolno gryźć", zabieram ręce i kończę zabawę. W ciągu dnia staram się rozładować jego potrzebę gryzienia kupując mu zabawki do gryzienia i smakołyki do żucia. Jak dotąd, zupełnie bez efektów :)

Jeśli chodzi o naukę sztuczek, to zaglądałam na fora i strony internetowe poświęcone szkoleniu psa. Podstawą naszej nauki są kliker i smakołyki. Kliker pozwala natychmiast dać psu do zrozumienia, że wykonał coś dobrze. Chwalenie i smakołyki oczywiście też są potrzebne, ale czasem reakcja pieska trwa dosłownie sekundy i możemy nie zdążył powiedzieć pochwały w odpowiednim momencie a kliker nam to umożliwia. Smakołyki mam zawsze inne. Czasem są to psie chrupki czy ciasteczka, innym razem zwykła sucha karma, którą Reksio je też w ciągu dnia. Ważne, żeby pies nie wiedział, czego ma się spodziewać - wówczas nagroda jest dla niego bardziej atrakcyjna. Po szkoleniu oczywiście jest radość, pieszczoty, zabawa i ogólny szał :)

Sam sposób uczenia psa określonych sztuczek jest wg mnie indywidualną sprawą. Każdy psiak ma inny charakter i uczy się inaczej. Kubusia uczyłam jako dziecko,ale bez specjalistycznej wiedzy nauczyłam go wszystkich podstawowych sztuczek, tj. siad, leżeć, daj łapę, chodź, zostań, zostaw, daj głos, poproś. W przypadku Reksa posiłkowałam się wskazówkami z oficjalnej strony internetowej o rasie, ale i tak modyfikowałam sposób nauczenia go sztuczki, jeśli ten "wyczytany" nie działał. Labradory są dość pojętne, więc Reksio umie już bardzo dużo jak na czteromiesięcznego szczeniaka... i działamy dalej.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Szkolenie psa

Postprzez malinka_karatinka » 21 gru 2017, o 23:21

Dużo pomocnych informacji. Ani ja ani mój mąż nigdy nie myśleliśmy o zwierzaku, gdyż jesteśmy bardzo zapracowani. Kiedyś ktoś podrzucił nam psa praktycznie pod same drzwi. Nie miałam tak naprawdę pojęcia o prawidłowej diecie dla czworonoga i aż wstyd się przyznać, że kupowałam najtańsze karmy w markecie- wiecie, pies będzie najedzony a ja będę mogła spokojnie coś porobić w domu. Nawet nie czytałam składu tych karm. To jaki błąd zrobiłam dowiedziałam się, gdy zaczął mnie uświadamiać mój dobry znajomy. Od razu poszperałam w internecie, popytałam znajomych i voilà. Znalazłam karmę najbardziej dostosowaną do potrzeb mojego psa.
Karmię go Petvitą- Ma ona w składzie 60% mięsa, jest dostosowana do rasy (small/medium/large), nie zawiera ani grama zapychaczy takich jak kukurydza, ryż, kasza czy zboża. Dietę dopełniam mokrymi karmami- również Petvity.
Różnica w zachowaniu i wyglądzie psa jest zauważalna niemal od razu.
Więc również polecam tę karmę.
malinka_karatinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 gru 2017, o 23:19

Re: Szkolenie psa

Postprzez Witalka » 30 gru 2017, o 02:18

Ja szkolilam sama.. poczytalam troche porad w internecie, zakupilam ciasteczka snack skin & coat dog od vetexpert bo są zdrowe i nadają się do nagradzania :D cala tresura trwala okolo miesiaca
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46

Re: Szkolenie psa

Postprzez azielik » 5 mar 2018, o 08:57

Jeśli ktos ma czas i cierpliwość do zwierząt to szkolenie lepiej jednak zroić samemu - bo potem łatwiej od psa wymaga ta osoba, która go szkoliła. Ale nie kazdy umie przekazywac wiedzę, nie denerwuje się gdy pies nie powtarza dobrze po raz dwudziesty... albo gdy to jest trudniejszy pies. Wtedy raczej poszłabym na szkolenie grupowe - w prawie każdym mieście w weekendy są takie kursy.
Oddawanie psa na przeszkolenie w obce ręce na miesiąc - jak do hotelu - i potem odebranie go, to jest najwygodniejsze ale moim zdaniem to jest nieporozumienie - krzywda psychologiczna i dla właściciela i psa.

azielik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 mar 2018, o 23:09
Lokalizacja: Katowice

Re: Szkolenie psa

Postprzez kinga.lipinska » 20 sie 2019, o 12:23

Czy któraś z Was mogłaby polecić jakieś miejsce, które oferuje szkolenie szczeniąt w Warszawie? Zastanawiam się nad Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik https://zuzik.pl/ - korzystałyście, polecacie?
kinga.lipinska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 sie 2019, o 12:19

Re: Szkolenie psa

Postprzez Fiona22 » 6 maja 2020, o 21:47

polecacie jakieś filmiki dot. szkolenia psiaka?
Fiona22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 maja 2020, o 21:38
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]